Author Topic: Španska liga novosti-Primera Division  (Read 29008 times)

• Guest
Re: Španska liga novosti-Primera Division
« Reply #1185 on: October 22, 2016, 07:48:46 PM »
Gostujućom pobjedom, Barcelona do vrha ljestvice

Nogometaši Barcelone izbili su na vrh ljestvice španjolskog prvenstva zahvaljujući dramatičnoj 3-2 (1-0) pobjedi na gostovanju protiv Valencije u susretu 9. kola do koje su stigli pogotkom Lionela Messija iz 11-erca u posljednjoj minuti sudačke nadoknade.

Barcelona je povela u 22. minuti pogotkom Messija, domaći su početkom drugog poluvremena uspjeli preokrenuti golovima Munira El Haddadija u*52. i*Rodriga u 56. minuti da bi na 2-2 poravnao Luis Suarez u 62. Rezultat se nije mijenjao do sudačke nadoknade kada je Suarez srušen u kaznenom prostoru domaćih, a Messi uspio s bijele točke osigurati tri boda gostima.

Barcelona sada ima 19 bodova, jedan više uz utakmicu više od madridskih Atletica i Reala, koji će svoje utakmice 9. kola igrati u nedjelju, dok je Valencia 15. s devet bodova.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić odigrao je čitav susret za Barcelonu,*a nakon njegovog udarca glavom u 62. minuti domaći vratar Alves uspio je samo odbiti loptu do Suareza koji je pogodio za 2-2.

U prvoj utakmici subotnjeg programa u Primeri Espanyol i Eibar su igrali 3-3 iako su gosti na poluvremenu vodili sa 3-0.

U nedjelju*će se igrati najzanimljiviji dvoboji kola, Atletico će gostovati kod Seville, dok Real igra na svom terenu protiv Athletica iz Bilbaoa.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #1186 on: January 16, 2017, 03:13:41 PM »
Kraj rekordnog niza:
Vječni Realov junak postao tragičar

Kapetan Reala Sergio Ramos puno je puta bio Realov junak u zadnjim trenucima brojnih utakmica, ali sinoć je upravo njegov autogol pomogao njegovom bivšem klubu Sevilli da preokrene i pobijedi s 2:1 te prekine sjajan niz od 40 utakmica bez poraza u svim natjecanjima Kraljevskog kluba.

Zanimljivo, baš na ovom stadionu Real je i srušio Barcelonin rekordan niz bez poraza prije nekoliko dana u Kupu kralja, i to prekretom i remijem nakon što je zaostajao.

Ramos je glavom poslao Sarabijinu loptu iz slobodnog udarca u vlastitu mrežu u 85. minuti, a onda je Sevilla golom prinove iz Intera Stevana Jovetića u sudačkoj nadoknadi došla do pobjede.

Ramos je rođen u Sevilli i debitirao je za nju 2004. godine, a godinu kasnije s 19 godina prešao je u Real za 27 milijuna eura. Zbog toga ga navijači Seville ne mogu podnijeti i uvijek ga žestoko dočekaju.

Ovo mi je uvijek jedan od najtežih stadiona za igrati, no kad utakmica počne na sve zaboravim. Autogol je bio samo jedan trenutak napažnje. Nismo se opustili, jednostavno jedna moment je sve preokrenuo, rekao je Ramos.

Real je pobjedom mogao pobježi Barceloni na pet bodova prednosti, a sad ima samo bod više od Sampaolijeve momčadi i dva više od Barcelone, iako je odigrao utakmicu manje od dva velika konkurenta.

Ne vjerujem da će nas ovo poremetiti, no vidjet ćemo u srijedu u Kupu protiv Celte Vigo. Moramo ovo prevazići, nitko ne voli gubiti, posebno ne nakon 85 minuta odlične igre. Morat ćemo to prihvatiti, tako je kako je, rekao je trener Reala Zinedine Zidane.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #1187 on: February 10, 2017, 10:57:40 AM »
Luisu Suarezu dvije utakmice kazne, neće igrati u finalu

Napadač Barcelone Luis Suarez dobio je kaznu od dvije utakmice neigranja zbog isključenja na uzvratnoj utakmici polufinala Kupa kralja protiv Atletico Madrida.

Suspenzija se odnosi samo na utakmice Kupa kralja, a ne na Primeru, pa Suarez neće igrati u finalu Kupa protiv Alavesa 27. svibnja.

Barcelona je već najavila žalbu jer je za Suarezov crveni karton predviđena samo jedna utakmica neigranja, no Urugvajac je dobio i dodatnu kaznu jer nakon isključenja nije otišao ravno u svlačionicu.

Na utakmici protiv Atletica crveni karton je dobio i branič Barcelone Sergi Roberto i on također neće igrati u finalu protiv Alavesa.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #1188 on: February 10, 2017, 11:44:59 AM »
Barcino slavlje usred Madrida? Znate, baš nešto renoviramo...

Barcelona i Alaves sigurno neće finale kupa igrati na Bernabeuu. U Realu su objavili kako renoviraju baš u vrijeme finala. Jedne godine obnavljali su sanitarni čvor kako ne bi morali gledati Barcu. Svake godine u ovo doba, nakon što se u Španjolskoj znaju finalisti Kupa kralja, kreću uobičajene rasprave i kontroverze gdje će se igrati finale. Ako u tom finalu nisu i Real i Barcelona, eto problema. Jedni druge ne žele ni vidjeti na svom stadionu.

- Evo, pozivam Real i Pereza da javno objave kako ne žele gledati Barcelonu na Bernabeuu. Neka to objave da svi vide. Ako imaju hrabrosti. Valjda neće opet izmisliti neku priču o renoviranju zahoda - rekao je bivši predsjednik Barce Joan Gaspart.

Nije trebao dugo čekati na odgovor. Doduše, ne onaj kakav je tražio.

- Ne možete igrati na Santiago Bernabeuu. Mi u to vrijeme radimo nešto na stadionu - rekao je prvi čovjek Reala Florentino Perez i odmah u startu sasjekao ideju da Barcelona i Alaves upravo u Realovom dvorištu igraju za titulu u kupu.

Finale je na rasporedu 27. svibnja, ali sigurno se neće igrati na Bernabeuu.

I to nije ništa čudno.

Jedne godine Real je odbio ugostiti finale kupa u kojem je igrala Barcelona jer su sanirali sanitarni čvor. Baš u to vrijeme kad je finale trebao biti odigran. Naravno da Madriđani nisu htjeli gledati kako Barcini igrači na njihovu terenu slave naslov pa su godinama vješto izbjegavali biti domaćini u situacijama kad Barca lovi titulu.

Isto je radila i Barcelona, ali Madrid posebno pamti scene iz 1997. kad je Barca dobila Betis, a predsjednik katalonskog kluba Joan Gaspart utrčao je na Realov travnjak u trenucima kad je svirala katalonska himna. I odlučni su takve scene više ne gledati pa makar morali raznijeti toalet pa ga renovirati taman kad Barca uputi zahtjev za finale.

Nakon što je Bernabeu otpao, Atleticov Vicente Calderon glavni je favorit za domaćina finala. U igri je i Nou Camp, bez ozbira što je Barcelona u finalu jer se ista situacija dogodila i 2015. Moglo bi se igrati i na stadionu Bilbaa, što bi navijačima Alavesa bilo super jer im je blizu. U konkurenciji su i stadioni Seville i Valencije.
24sata.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #1189 on: April 20, 2017, 05:16:34 PM »
Rakitić:
"Želimo pobijediti Real za Neymara"

Nakon ispadanja u četvrtfinalu Lige prvaka Barcelonu u nedjelju očekuje Clasico, odnosno prvenstveni dvoboj u gostima kod Real Madrida, a hrvatski veznjak u redovima Barce Ivan Rakitić želi pobjedu u tom susretu i ističe da bi to bilo važno za njegovog suigrača Neymara.

"Nema potrebe objašnjavati koliko će nam biti teško bez Neymara, on spada među tri najbolja igrača na svijetu. No, i u prošlosti smo pokazali da možemo dobiti bez njega. Imamo puno samopouzdanja i jaku momčad, i nadam se da ćemo svladati Real, bit će to pobjeda i za Neymara", izjavio je Rakitić.

Brazilski napadač bio je najzaslužniji za prolazak u četvrtfinale i pobjedu 6-1 kojom je Barca nadoknadila poraz 0-4 iz prve utakmice protiv PSG-a. I sinoć je u uzvratu protiv Juventusa bio najbolji igrač Barce, ali je završilo 0-0, pa je Juve prošao dalje zahvaljujući pobjedi 3-0 iz prve utakmice. Nakon utakmice Neymar nije mogao zadržati suze, a njegovom lošem raspoloženju doprinosi i činjenica da neće moći igrati protiv Reala zbog kazne od tri utakmice neigranja koju je dobio nakon isključenja protiv Malage 8. travnja.
rtl.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #1190 on: April 23, 2017, 11:23:04 PM »
JEDNA OD NAJBOLJIH UTAKMICA IKADA RIJEŠENA U ZADNJOJ SEKUNDI
Genijalni Messi bacio u očaj Modrića i Ronalda, majstor Rakitić asistirao i zabio golčinu

REAL MADRID - BARCELONA 2:3
(Casemiro 27', Rodriguez 86'/Messi 32', Rakitić 72', Messi 90')

Real Madrid: Keylor Navas, Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo, Casemiro, Modrić, Kroos; Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo.
Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba; Busquets, Rakitić, Iniesta; Messi, Luis Suárez, Paco Alcácer.

Barcelona je pobijedila Real Madrid u gostima 3:2 i bodovno se izjednačila s njima na ljestvici. Lionel Messi je zabio dva gola, a Ivan Rakitić je također poentirao i to na sjajan način u 72. minuti El Clasica. Luka Modrić je igrao za Real cijeli ogled, a Mateo Kovačić je ušao u nastavku.

------
Fantastična utakmica - Barcelona pobijedila Real i suce - Danas sam se nervirao i uživao. Malo je takvih utakmica, jedino je takav el classico :D

pomaranca

• Guest
« Reply #1191 on: April 24, 2017, 06:07:06 PM »
Analiza
Šta su pokazali Real i Barca prije pojave Messija

Marc Andre ter Stegen je u vrtoglavom El Clasicu skupio 12 odbrana, a to je brojka s kojom se mogu pohvaliti i rukometni golmani. Zinedine Zidane i Luis Enrique su igrali šaha i u ključnim trenucima lako prodavali figure. Sergio Ramos je podsjetio da u "utakmici svih utakmica" mora biti vatre, sudije da znaju zaspati, a Cristiano Ronaldo da nekad zna zakazati. Hitna je opet imala posla na tribinama. Ali, sve je to sinoć imalo rok trajanja, svi su trajali do još jednog ukazivanja Lea Messija, jer tad ni hitna ne pomaže.

Ramos je sinoć krvničkim startom nad Messijem dobio svoj 22. crveni karton u karijeri. Messi je ustao i do kraja meča, baš u "Ramosovom vremenu", postigao svoj 23. gol protiv Real Madrida u karijeri. Taj dvoboj brojki govori mnogo.

U sezoni u kojoj se polemiše o tome da li je Messi na svom nivou, Argentinac je postigao 47 golova i podijelio 17 asistencija u 46 odigranih utakmica. I ovdje brojke sasvim dovoljno govore.

Messi, Messi, Messi...

Usput, Messijev gol za Barceloninih 3:2 protiv Real Madrida na stadionu Santiago Bernabeu njegov je 500. gol u dresu katalonskog diva. Za historiju, za pobjedu, za ostanak u utrci za titulu La Lige.

A toliko je Leo želio odlučiti meč i podsjetiti da je genijalac. Šest prethodnih sudara protiv Reala završavao je bez pogotka, još uvijek ga je bolio šamar od Juventusa i podvaljivanje Miralema Pjanića, kao i Marcelov lakat, dosadilo mu je više slušati priče da gubi magiju i samo se pitao šta ga čeka ako Real izvuče remi sa igračem manje. Sudbina mu je podarila da improvizirani Barcelonin desni bek Sergi Roberto pretrči pola terena i više od pola Realovog tima, da Andre Gomes napravi ne toliko komplikovan pas, ali vjerovatno njegov najbolji pas od dolaska u Barcelonu za klinički ludih 35 miliona eura, te da Jordi Alba konačno podsjeti koliko je sjajan lijevi bek. Za ostalo se on pobrinuo.

Messijeva lična karta kaže da će on 24. juna proslaviti 30. rođendan, a njegov CV se pita je li neko pogriješio pri unošenju podataka koji govore o rekordima i ordenjima. Za kritičare sve što kazuju ti podaci je malo, ali ono što Messija i čini genijalcem i šampionom jeste da je i za njega sve to – malo. Uvijek može još, uvijek pokazuje da može još.

Prije njegovog pogotka u 92. minuti, prije tog pečata genijalca, Messi je postigao još jedan gol i to sa maramicom u ustima. Maramica je zaustavljala krv načetu Marcelovim laktom, ali Messija ništa nije moglo zaustaviti.

On je sinoć po ko zna koji put sve taktičke analize, sve sudijske greške, sve predstave preostalih momaka na terenu gurnuo u stranu, ali mi ćemo ipak se podsjetiti na dešavanja koja smo gledali prije pojave Messija.

Zidane zbog Albe brzo mijenjao Baleovu ulogu

Real Madrid je u meč 33. kola La Lige ušao kao prvoplasirani tim tabele sa tri boda viška i utakmicom manje od Barcelone. Značilo je to da pobjeda Galacticosa skoro sigurno garantuje i titulu, da je remi također ogroman za Real, a da je pobjeda Barcelone najava mrtve utrke.

Zinedine Zidane je na teren, barem prema nacrtu koji emituju TV kuće, poslao ekipu u formaciji 4-3-3 (Navas – Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo – Casemiro, Modrić, Kroos – Bale, Ronaldo, Benzema). To je, međutim, na terenu izgledalo mnogo drugačije.

Bale je prikazan kao desno krilo, ali je utakmicu počeo na lijevoj strani, a Real je u fazi napada zaista igrao u formaciji 4-3-3 s tim da je Ronaldo uglavnom boravio desno pri čemu se nije mnogo izvlačio uz aut-liniju. Defanzivno je Real igrao u formaciji 4-4-2 sa Modrićem na desnoj strani, Casemirom i Kroosom u srcu veznog reda i Baleom lijevo.

Pošto takva postavka nije trajala dugo – svega 10 minuta nakon čega je Bale prešao desno i u defanzivi čuvao Albu, dok su Casemiro i Modrić bili u srcu veznog reda, a Kroos na lijevoj strani – teško je procijeniti šta je bila Zidaneova početna zamisao. Vjerovatno je grupisanjem igrača na lijevoj strani nastojao izolirati Carvajala koji je istrčavao sa desnog beka nadajući se da Alba i Paco Alcacer to neće adekvatno zatvoriti. U drugoj minuti je Carvajal uspio u tome i Real je nakon njegovog centaršuta tražio penal pošto je Umtiti startovao nad Ronaldom koji je pao u kaznenom prostoru.

Luis Enrique je igrače rasporedio u formaciji 4-3-1-2 (Ter Stegen – Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Alba – Busquets, Rakitić, Iniesta – Messi – Alcacer, Suarez) koja je defanzivno prelazila u 4-4-2 (Ter Stegen – Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta, Alcacer – Messi, Suarez) sa malim razmakom između prednje i zadnje linije. Real je nekoliko puta dugim loptama pokušao iznenaditi visoko pozicioniranu odbranu Barce, ali nije uspio postići gol iz takvih akcija.

Enriqueova odluka da Alcacer i Suarez u fazi napada zauzmu mjesta dva napadača bila je i očekivana pošto je Alcacer svakako u tim ušao zbog suspenzije Neymara. Španski napadač nije vješt u situacijama jedan na jedan kao Brazilac i teško se može uopće porediti sa njim na poziciji lijevog krila, pogotovo ako uzmemo u obzir ulogu koju Neymar ima kao lijevo krilo Barcelone. Stoga, strateg Barce je morao malo improvizirati. I bio je uspješan u tome.

Barcelona je, kako smo i navikli, napade gradila izlaskom kroz sredinu gdje se Messi spuštao u vezni red pri čemu je Rakitić izlazio naprijed. Ukoliko bi uspijevali probiti Realov vezni red, igrači Blaugrane su se bazirali na napade preko lijeve strane gdje je glavnu ulogu imao Alba sa svojim utrčavanjima. To im je uspijevalo u otvaranju utakmice i tu vjerovatno i leži razlog Zidaneove reakcije da Balea premjesti na desnu stranu i markira Albu.

Barcin nedostatak kvalitetnog desnog beka

Ovdje je važno naglasiti Barcin fokus napada preko lijeve strane, jer je taj fokus u ovoj sezoni postao više stvar nužde, a ne potrebe. Naime, Barcelona nije uspjela nadomjestiti odlazak Danija Alvesa u Juventus, a njegovu ulogu (neplanirano) zauzeo je Sergi Roberto. U utakmicama kada Barca nailazi na čvrste odbrane, kao protiv Juventusa, nedostatak kvalitetnog desnog beka dolazi do izražaja, jer širinu koju je davao Alves u napadu Roberto ne uspijeva adekvatno ponuditi.

Navedene postavke igre bile su jasno uočljive od samog početka utakmice, a jedina promjena, koju smo i naveli, bila je u redovima Reala kada se Bale premjestio na desnu stranu. Njega je u 39. minuti zamijenio Asensio koji je imao istu ulogu.

Golovi u prvom poluvremenu bili su plod igre nakon prekida (Ramosov gol poslije izvedenog kornera) i individualnog kvaliteta (Messijev gol za 1:1), a drugo poluvrijeme donijelo je slične šablone s tim da je Real na otvaranju drugog dijela bio uspješniji u zatvaranju Barcinog veznog reda u fazi iznošenja lopte. Taj pritisak zajedno sa odličnim istrčavanjima Marcela i Carvajala donio je nekoliko odličnih šansi Realu, ali izostajala je bolja završnica.

Živost u igri Barce donio je Andre Gomes koji je zamijenio Alcacera u 70. minuti. Boljom saradnjom sa saigračima u posjedu lopte i boljom kretnjom u odnosu na Alcacera bivši veznjak Valencije pomogao je pri kreiranju Rakitićevog gola za 2:1, a kasnije je režirao Piquevu šansu u 80. minuti koja je mogla odlučiti meč, jer je Barca tada već imala igrača više.

Real je nakon uvođenja Jamesa Rodrigueza umjesto Benzeme u 82. minuti (ranije je pri rezultatu 1:1 Casemira zamijenio Kovačić) igrao vrlo ofanzivno te je prijetio uprkos tome što je imao igrača manje. Mjesto štopera, koje je ostalo upražnjeno isključenjem Ramosa u 77. minuti, zauzimao je prvo Kovačić, a kasnije Kroos. Barcelona je u tim momentima prelagano ispuštala posjed lopte, a ni defanzivno nije pokazivala brojčanu nadmoć. Time je poprilično naivno dopustila Realu da dođe do izjednačenja.

Ipak, na još naivniji način, Real je dopustio Barci da izjednači, jer je sa čak šest igrača u 92. minuti napravio visok presing iako je imao igrača manje na terenu. Ključnu ulogu u razbijanju presinga imao je, čudne li ironije, Sergi Roberto kojeg smo ranije opisali kao igrača koji se "izbjegava" pri gradnji Barcinih napada. Na kraju je presudio Messi.

Loše zatvaranje utakmice od Zidanea i Enriquea ponudilo spektakl

Rezimiramo li cijelu utakmicu, možemo reći da je Barcelona bolje kontrolirala igru u posjedu lopte gdje je ključnu ulogu imao Messi (sedam driblinga od 11 pokušaja, cijeli tim Reala imao je osam driblinga) svojim prodorima kroz sredinu, ali i da je Real ponajviše zahvaljujući sjajnim bekovima dolazio do prilika koje su natjerale Ter Stegena da skupi čak 12 odbrana (Navas je skupio šest odbrana) što je najveći broj odbrana nekog Barcinog golmana u ligaškim utakmicama od sezone 2003/04.

I Zidane i Enrique su u posljednjih 15 minuta meča napravili greške pošto su njihovi timovi olako primali golove pri rezultatima koji su im odgovarali i koje su mogli mnogo bolje čuvati. Istina, da nije bilo grešaka i da je neko odlučio zatvoriti gard, ne bismo gledali srčanu završnicu. A deblji kraj u pravljenju grešaka izvukao je Zidane.

Noć za zaborav imao je Ronaldo koji je skupio osam šuteva, ali je meč završio bez gola i bez asistencije.

Ni sudije nisu prošle bez grešaka. Prvo poluvrijeme je obilježila diskutabilna odluka da Casemiro ne dobije drugi žuti karton nakon prekršaja nad Messijem u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, a u drugom dijelu je linijski sudija propustio signalizirati očigledan ofsajd Realovih igrača u 74. minuti, ali i korner za Real u 81. minuti.

Susret prvaka Evrope i prvaka Španije pružio je spektakl i utrku za La Ligu ostavio otvorenom. Bilo je svega, i taktičkog nadmudrivanja i taktičkih pogrešaka, i majstorija, kao i sudijskih previda u drugom poluvremenu koji na svu sreću ovaj put nisu direktno utjecali na konačnog pobjednika meča.

Ovo je bio jedan od onih mečeva u kojima nema ekipe koja je više ili manje zaslužila pobjedu. A takve mečeve uglavnom odlučuje nadahnuće jednog čovjeka. Dakle, Leo Messi.
Omar Tipura/Klix.ba

pomaranca

• Guest
« Reply #1192 on: April 27, 2017, 02:35:28 PM »
Ovacije za Rakitića:
Mascheranu dao da puca penal

Pokušat ćemo pobijediti sve do kraja i nadati se da će Real negdje izgubiti bodove, rekao je hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić, nakon što je u trijumf Barcelone 7:1 nad Osasunom ugradio dvije asistencije i prepustio izvođenje kaznenog udarca Javieru Mascheranu kako bi Argentinac postigao svoj prvi pogodak u dresu katalonskog kluba.

Htio sam pucati penal, no Gerard Piqué mi je rekao da ga prepustim Mascheranu, a predsjednika uvijek treba slušati, izjavio je 29-godišnji Rakitić komentirajući svoj potez.

Igrači Barce od milja Piquea zovu 'presi', a nadimak je dobio otkako se počelo javno pričati o tome kako bi jednog dana trebao zasjesti u predsjedničku fotelju katalonskog kluba. Rakitić je, pak, izvođač jedanaesteraca kada na travnjaku nisu Messi, Neymar i Suarez.

Imao je Pique pravo. Cijeli stadion je htio da ga prepustim Mascheranu, istaknuo je Rakitić koji je nakon utakmice objavio na društvenim mrežama fotografiju koja prikazuje kako je Argentinac zagrlio nakon što je zabio svoj prvi gol za Barcelonu.

Čestitam ti na prvom golu. Nadam se da nećemo čekati sljedećih 319 utakmica da opet zabiješ, poručio mu je hrvatski nogometaš.

Javier Mascherano igra za Barcelonu od 2010. godine a prvi pogodak je zabio nakon što je za 'Blaugranu' odigrao 25.788 minuta.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #1193 on: August 18, 2017, 11:26:38 PM »
Alen Halilović isključen u 34. minuti

You are not allowed to view links. <a href="https://www.cardsharing-x.com/register/?PHPSESSID=26d66924a7cdb09196be5e6af009abb8">Register</a>&nbsp;or&nbsp;<a href="https://www.cardsharing-x.com/login/?PHPSESSID=26d66924a7cdb09196be5e6af009abb8">Login</a> Valencia i Las Palmas igraju utakmicu 1. kola Primere, domaćin vodi 1:0, a po negativnom se istaknuo povremeni hrvatski reprezentativac Alen Halilović. Halilović je u 34. minuti neoprezno startao na Gayu koji se srušio od siline i pao na travu, a sudac utakmice Manzano odmah je posegnuo duboko u džep i isljključio hrvatskog igrača. Nije moglo početi gore za Halilovića, valjda će uspjeti izbrisati loš početak prvenstva.

pomaranca

• Guest
« Reply #1194 on: December 23, 2017, 03:51:06 PM »
Barca 'kraljevima' izbila krunu!

You are not allowed to view links. Register or Login Barcelona je stavila jednu ruku na pehar nakon 3-0 pobjede u najvećem derbiju na svijetu. Suarez, Messi iz penala i Aleix Vidal u zadnjim sekundama za tri boda s kojima su Katalonci otišli na velikih plus 14 s utakmicom više od Reala. Prvi put u povijesti Barcelona je vezala tri uzastopne pobjede na Bernabeuu u ligi, a ova im je od te tri najslađa jer je došla u savršeno vrijeme.

pomaranca

• Guest
« Reply #1195 on: December 25, 2017, 04:58:07 PM »
Bolje da Ronaldo ovo ne vidi

Ludo je slavlje zavladalo u svlačionici Barcelone nakon 3:0 pobjede u madridskom El clasicu, a  fotografija koja je snimljena u društvu slavljenika proširila se kao virus društvenim mrežama. U glavnoj ulozi je Aleix Vidal koji je ušao u igru u sudačkoj nadoknadi, ekspresno zabio treći gol Barcelone, a onda u svlačionici proslavio - u pozi Cristiana Ronalda.

You are not allowed to view links. Register or Login 'Ma čekaj, pa Vidal doslovno imitira Cristiana Ronalda', 'Vidal trola Ronalda', 'Ovo radi Ronaldo prije slobodnog udarca', neki su od komentara na društvenim mrežama.

pomaranca

• Guest
« Reply #1196 on: August 16, 2019, 03:58:51 PM »
Vjerovatni izbor igrača za 1.kolo LaLige Santander

Athletic Bilbao - Barcelona (petak, 16.08.2019 u 21:00)

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

pomaranca

• Guest
« Reply #1197 on: August 17, 2019, 09:27:28 AM »
Poraz Barce u Bilbau

Athletic Bilbao je u prvom kolu La Lige dočekao Barcelonu i na kraju je slavio pobjedu rezultatom 1:0. U ekipi nije bilo Lionela Messija, koji je povrijeđen, a večeras je zbog povrede ostao i bez Luisa Suareza. U prvom poluvremenu su Suarez i Rafinha pogodili okvir gola i na odmor se otišlo bez golova. Legenda kluba, već 38-godišnji Aritz Aduriz je ušao u 88. minuti, a već 20 sekundi kasnije spektakularnim škaricama pogađa za 1:0, što je bio konačan rezultat meča.

#Invalid YouTube Link#

pomaranca

• Guest
« Reply #1198 on: August 17, 2019, 09:41:17 AM »

Celta - Real Madrid (subota, 17.08.2019 u 17:00)

pomaranca

• Guest
« Reply #1199 on: August 17, 2019, 08:04:25 PM »
Pobjeda Reala u Vigu

Real Madrid je pobjedom u Vigu kod Celte s 3:1 otvorio novu ligašku sezonu. Real je odigrao dobru utakmicu i zasluženo slavio. Benzema je iskusno zabio u 12.minutu za slavlje Madriđana, no Celta je u finišu prvog dijela uspjela da izjednači, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije nakon što se pregledavao VAR koji je spasio Real. U 56. minutu Real ostaje sa deset igrača, Modrić je nakon sugestije VAR-a dobio direktan crveni karton, po mišljenju sudije Fernandesa, zbog grubog starta na Denisa Suareza, a samo četiri minuta kasnije Tony Kroos zabija za 2:0. U 80. minutu Lucas Vazquez, koji je prethodno ušao s klupe povisuje na 3:0. Celta je uspjela da postigne gol u zadnjim minutama utakmice, Losada je po samom ulasku na teren smanjio rezultat na 3:1.