Author Topic: Atletika  (Read 430 times)

• Guest
Atletika
« on: October 05, 2019, 12:05:12 PM »
Popravila svjetski rekord

You are not allowed to view links. Register or Login Američka atletičarka Dalilah Muhammad popravila je za četiri stotinke svoj dosadašnji svjetski rekord na 400 m prepone u finalu Svjetskog prvenstva u Dohi, gdje je olimpijska pobjednica došla do svog prvog naslova svjetskog prvaka istrčavši dionicu za 52.16 sekundi. Slavila je ispred sunarodnjakinje Sydney McLaughlin (52.23), a brončano odličje osvojila je Jamajčanka Rushell Clayton (53.47).

pomaranca

• Guest
Re: Atletika
« Reply #1 on: October 05, 2019, 12:47:39 PM »
Sandri Perković bronza

You are not allowed to view links. Register or Login Sandra Perković nije uspjela obraniti naslov svjetske prvakinje u bacanju diska osvojen prije dvije godine u Londonu, ali je u na stadionu Khalifa u Dohi upotpunila kolekciju odličja sa svjetskih prvenstava osvojivši brončanu medalju hicem od 66,72 metara ostvarenim u prvoj seriji finala, dok su zlato i srebro osvojile Kubanke Yaime Perez 69,17 metara i Denia Caballero 68,44 metara.

pomaranca

• Guest
« Reply #2 on: October 05, 2019, 11:02:14 PM »
Katar slavi svog junaka

You are not allowed to view links. Register or Login Mutaz Essa Barshim ostvario je proročanstvo aktualnog Svjetskog prvenstva u Dohi donijevši zlatnu medalju svojoj zemlji. Barshim je veliki junak katarskog sporta, a pobjedom pred svojim navijačima u Dohi oduševio je ljude po čitavoj državi!  Branitelj naslova iz Londona 2017. godine iz prvog je pokušaja preskočio 2,37 metara i to je bilo dovoljno za novi veliki trijumf. Srebro i bronca otišli su ruke Rusima, Mihail Akimenko i Ilja Ivanjuk postavili su osobne rekorde s preskočenih 2,35 metara.

pomaranca

• Guest
« Reply #3 on: October 05, 2019, 11:09:36 PM »
Ludo finale u kugli

You are not allowed to view links. Register or Login Nikada u povijesti velikih natjecanja nije se dogodilo da je za mjesto na pobjedničkom postolju trebalo baciti kuglu preko 22 metra, a u Dohi je za broncu trebalo 22,90 metara. Naslov svjetskog prvaka u ludom finalu osvojio je Amerikanac Joe Kovacs sa 22,91 metar, dok su srebrni Ryan Crouser i brončani Novozelanđanin Tomas Walsh bacili samo centimetar kraće, što su tri najduža hica u posljednjih 29 godina.

pomaranca

• Guest
« Reply #4 on: October 05, 2019, 11:24:43 PM »
Sifan Hassan zlatna na 10.000 i na 1.500 metara

You are not allowed to view links. Register or Login Nevjerojatna nizozemska trkačica Sifan Hassan ostvarila je rijetki par svjetskih naslova na jednom svjetskom prvenstvu, jer je svom zlatu iz utrke na 10.000 metara s osobnim rekordom, dodala i naslov svjetske prvakinje na 1.500 metara, također s najboljim osobnim vremenom, ujedno i rekordom svjetskih prvenstava 3:51.95 minuta. Svjetska prvakinja iz Londona Kenijka Faith Kipyegon osvojila je srebro sa 3:54.22 minuta, a Etiopljanka Gudaf Tsegay bila je treća sa 3:54.38 minuta.

pomaranca

• Guest
« Reply #5 on: October 05, 2019, 11:32:19 PM »
Četvrti put zlatna

You are not allowed to view links. Register or Login Jamajčanka Shelly-Ann Fraser-Pryce po četvrti put u karijeri postala je svjetskom prvakinjom na 100 metara, nakon što je na Svjetskom atletskom prvenstvu u Dohi projurila stazom za 10.71 sekundi, što je najbolji rezultat u 2019. godini. Britanskoj sprinterki Dini Asher-Smith sa 10.81 sekundi je novi nacionalni rekord bio dovoljan za srebrno odličje, a broncu je s osvojila Marie-Josee Ta Lou sa 10.91 sekundi iz Obale Bjelokosti.