Re: Engleska liga novosti-Premiership News
« Reply #825 on: January 30, 2016, 10:02:31 PM »

Alexandre Pato i službeno je postao igrač Chelseaja. Nekoć jedan od najvećih talenata na svijetu tako se vratio u Europu gdje je već igrao za Milan. Bio je velika nada, u prvoj sezoni u Italiji igrao je odlično, ali nakon toga je pao u formi te se nakon pet godina vratio u Brazil.

- Ovo je za mene san. Radujem se upoznavanju s novim suigračima. Jedva čekam zaigrati u svojoj novoj momčadi, rekao je Pato koji je jedno vrijeme bio želja Slavena Bilića, ali transfer u West Ham nije se ostvario.

pomaranca

• Guest
« Reply #826 on: February 02, 2016, 09:48:54 AM »
Guardiola od sljedeće sezone preuzima Manchester City

Pep Guardiola od sljedeće sezone novi je trener Manchester Cityja, objavio je engleski prvak. Na trenerskoj stolici Guradiola će naslijediti Manuela Pellegrinija koji klub vodi od 2013. godine.

Španjolski strateg potpisao je ugovor s aktualnim prvakom Premiershipa na tri godine. Guardiola je do sada vodio Barcelonu i Bayern s kojima je osvojio sve moguće titule koje se u svijetu klupskog nogometa mogu osvojiti. Hoće li mu tu uspjeti i sa Manchester Citiyem vidjet ćemo u sljedećoj sezoni.

Pellegrini će klub napustiti 30. lipnja, a o vijesti da će ga nasljediti Guardiola Čileanac je rekao kako je to znao još prije mjesec dana i da je uprava Cityja bila korektna i na vrijeme ga o svemu obavijestila.

Iz poštovanja prema Manuelu Pellegriniju i igračima, klub želi ovu odluku objelodaniti kako bi se uklonio nepotreban teret nagađanja, kaže se u priopćenju kluba.

Manuel, koji u potpunosti podržava ovu odluku o objelodanjivanju vijesti, u cijelosti je fokusiran na ostvarivanje ciljeva za ovu sezonu i zadržava predanost u vođenju Cityja, dodaje se u priopćenju.

Guardiola je s Barcelonom, koju je vodio od 2008. do 2012. godine, osvojio dva naslova pobjednika Lige prvaka i tri naslova prvaka Španjolske , dok je s Bayernom, kojeg je preuzeo 2013. godine, osvojio dva naslova prvaka Njemačke.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #827 on: February 02, 2016, 09:50:22 AM »
Bilić i Emenike napokon u istom klubu

Nigerijski napadač Emmanuel Emenike (28 ) pojačao je Bilićev West Ham, u koji je došao na posudbu iz Fenerbahčea do kraja sezone, s tim da londonski klub može otkupiti njegov ugovor.

Tijekom zadnjih nekoliko godina naše karijere su se križale, ali nikako da budemo zajedno u istom klubu. Kad sam ja bio u Spartaku i Bilić je bio u Moskvi, ali u Lokomotivu. Potom je on došao u Istanbul, ali opet smo bili u različitim klubovima, ja u Fenerbahčeu, a Bilić u Bešiktašu. I sad smo napokon u istom klubu i drago mi je da ću igrati za Bilića, izjavio je Emenike, koji je za reprezentaciju Nigerije skupio 37 nastupa, a najbolje partije u nacionalnom dresu pružio je na Afričkom kupu nacija 2013. kada je Nigerija osvojila naslov, a on je bio najbolji strijelac Prvenstva sa četiri gola.

U Europu je stigao 2009. godine, a igrao je za Karabukspor, Fenerbahče i Spartak iz Moskve. Jesenski dio ove sezone proveo je na posudbi u Al-Ainu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, gdje je postigao sedam golova.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #828 on: February 02, 2016, 09:52:58 AM »
Terry napušta Chelsea na kraju sezone

Dugogodišnji kapetan nogometaša Chelseaja i stoper engleske reprezentacije John Terry (35) izjavio je kako će po završetku ove sezone napustiti klub sa Stamford Bridgea, ali neće završiti karijeru.

- Neće biti bajkovitog kraja, neću se umiroviti kao igrač Chelseaja. Prošloga sam tjedna doznao kako mi neće biti produžen ugovor, a ja sam morao znati hoće li se to dogoditi tijekom siječnja, jer je tako bilo svake godine dosada - rekao je John Terry.

Terry je čitavu seniorsku karijeru od 1998. godine proveo u Chelseaju u koji je stigao kao 14-godišnjak iz West Ham Uniteda.
S "plavima" je 2012. osvojio naslov europskog prvaka, a usto ima i četiri naslova prvaka Engleske, te pet FA kupova.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #829 on: February 06, 2016, 08:43:56 PM »
Čudesni Leicester slavio kod Manchester Cityja

Nogometaši Leicester Cityja napravili su u subotu još jedan veliki korak ka osvajanju naslova engleskog prvaka nakon što su s uvjerljivih 3-1 slavili na gostovanju kod Manchester Cityja.

Momčad Claudia Ranierija sjajno je otvorila derbi 25. kola engleskog Premiershipa i već u 3. minuti pogotkom 31-godišnjeg njemačkog braniča Roberta Hutha došla do vodstva te ga zadržala do kraja prvog poluvremena. Već u trećoj minurti nastavka alžirski napadač Riyiad Mahrez uspio se u kontranapadu osloboditi dvojice domaćih igrača i matirati Joea Harta preciznim i snažnim udarcem s 14 metara. Na 3-0 je u 60. minuti povisio svojim drugim pogotkom Robert Huth koji je nadvisio Cityjevu obranu i preciznim udarcem glavom poslao loptu pod gredu. Argentinac Sergio Aguero samo je u 87. minuti uspio ublažiti poraz domače momčadi.

Tako je Ranierijeva momčad stigla do osme ovosezonske pobjede u gostima, koja je Leicester (53) udaljila od drugoplasiranog Manchester Cityja (47) na velikih šest bodova. Treći je Tottenham s 45 bodova i utakmicom manje.

Za osam dana Leicester će na još jedno teško gostovanje, kod Arsenala na Emirates stadionu, gdje će njihov pobjednički niz od tri uzastopna trijumfa biti na velikoj kušnji.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #830 on: February 06, 2016, 09:22:28 PM »
Jamie Vardy ostaje u Leicesteru

Zvijezda Leicestera, 29-godišnji napadač Jamie Vardy potpisao je novi ugovor koji će ga zadržati u klubu još tri i pol godine. Ove sezone je postigao 18 pogodaka na 25 utakmica u Premiershipu.

pomaranca

• Guest
« Reply #831 on: February 10, 2016, 11:32:47 AM »
Bilićev West Ham prošao Redse golom u 121. minuti

Nogometaši West Hama predvođeni hrvatskim stručnjakom Slavenom Bilićem izborili su plasman u osminu finala engleskog FA kupa nakon što su u ponovljenom dvoboju četvrtoga kola na Boleyn Groundu nakon produžetaka pobijedili Liverpool 2:1. Junak utakmice bio je Angelo Obinze Ogbonna, koji je pobjednički pogodak postigao u 121. minuti utakmice.

Prije devet dana Liverpool i West Ham su na Anfieldu odigrali bez golova, pa je utakmica ponovljena, ali ovoga puta na travnjaku 'Čekičara'. Niti večeras nije bilo pobjednika u regularnih 90 minuta igre. Susret je završio 1:1, pa je pitanje pobjednika razriješeno u produžetku u kojem su Bilićevi igrači stigli do gola i velikog slavlja.

Bio je to već četvrti ogled 'Hammersa'  i 'Redsa' ove sezone i Liverpool niti jednom nije slavio. West Ham je u prvenstvu upisao dvije pobjede (3:0, 2:0), prvi susret u FA kupu je završio 0:0, a sada je West Ham pobijedio nakon produžetaka.

Domaćin je poveo u 45. minuti golom Michaila Antonija na asistenciju Ennera Valencije. Liverpool je izjednačio u 48. minuti sjajnim pogotkom Philippea Coutinha iz slobodnog udarca. Mladi Brazilac je nadmudrio suparnike provukavši loptu ispod 'živog zida'.

U nastavku susreta obje su momčadi imale nekoliko odličnih prilika, no rezultat se nije mijenjao. Možda i najbolju prigodu na utakmici imao je napadač Liverpoola Christian Benteke, koji je u sedmoj minuti produžetka sam krenuo prema suparničkim vratima, no njegov udarac je sjajno obranio Darren Randolph. Kada se već činilo kako ćemo gledati jedanaesterce Ogbonna je zabio za 2:1.

Zanimljivo, igrači West Hama su u prvom poluvremenu dva puta uzdrmali okvir gola. U 16. minuti je vratnicu pogodio Joey O'Brien, a u 38. minuti i Dimitri Payet iz slobodnog udarca. Vratnicu je pogodio i veznjak Liverpoola Coutinho u 34. minuti.

West Ham će u osmini finala igrati protiv Blackburn Roversa 21. veljače na stadionu Ewood Park.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #832 on: March 06, 2016, 08:06:04 PM »
Remi u derbiju sjevernog Londona

Derbi an White Hart Laneu ponudio je iznimno uzbudljiv dvoboj u kojem je Arsenal poveo, pa ostao s igračem manje, Tottenham preokrenuo, a "topnici" se i s gračem manje spasili poraza. Aaron Ramsey je udarcem petom u 39. minuti doveo Arsenal u vodstvo,da bi gosti u 55. minuti ostali bez isključenoga Francisa Coquelina. Tottenham je brzo iskoristio brojčanu nadmoć i preokrenuo pogocima  Tobya Alderweirelda (60) i Harry Kanea (62), da bi u 76. minuti Alexis Sanchez izjednačio nakon loše intervencije vratara Llorisa.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #833 on: May 03, 2016, 10:24:36 AM »
Leicester prvak Engleske nakon što je Tottenham remizirao protiv Chelseaja

Iako u ponedjeljak nisu igrali njihovi ljubimci, navijači Leicestera će zauvijek pamtiti 2. svibnja 2016. godine, jer su po prvi puta u 132 godine dugoj povijesti kluba postali prvaci Engleske.

Najuzbudljivija nogometna priča u Engleskoj u posljednjih 21 godinu, još od trijumfa Blackburna 1995., završila je sretno za "lisice" dva kola prije kraja.

Leicester, koji je dan ranije odigrao 1-1 kod Manchester Uniteda, čekao je kiks Tottenhama i želja mu se ispunila, iako su Spursi bili na najboljem putu da odgode proslavu "lisica".

Tottenham je vodio sa 2-0 u gostima kod Chelseaja golovima Harryja Kanea (35) i Korejca Heung-min Sona (44). Iako je Chelsea djelovao jalovo, ipak je u drugom poluvremenu uspio doći do izjednačenja. Nakon kornera u 58. minuti Gary Cahill je smanjio na 1-2, a konačnih 2-2 prekrasnim pogotkom u 83. minuti postavio je Eden Hazard.

Tako će u subotu, 7. svibnja, igrači Leicestera na svom stadionu u utakmici protiv Evertona moći proslaviti svoj prvi naslov engleskog prvaka.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #834 on: May 12, 2016, 10:46:46 AM »
Sunderland se spasio, ispali Newcastle i Norwich

Nogometaši Sunderlanda osigurali su ostanak u Premiershipu nakon što su u odgođenom susretu 30. kola pobijedili Everton 3-0 i kolo prije kraja prvenstva imaju četiri boda više od Newcastle Uniteda i Norwich Cityja koji sele u niži rang natjecanja. Još ranije od elitnog društva oprostila se i Aston Villa.

Sunderland su do najvažnije pobjede sezone predvodili Patrick van Aanholt (38) i Lamine Kone (42, 55). Gosti su najbliže golu bili u 90. minuti kada je Romel Lukaku uzdrmao okvir gola.

Pobjedu, ali gorkog okusa večeras je ostvario i Norwich City koji je u odgođenom susretu 35. kola porazio Watford 4-2. Međutim, Norwichu ta pobjeda nije bila dovoljna za produženje nade. Strijelci za domaći sastav bili su Nathan Redmond (15), Dieumerci Mbokani( 18, 57) i Craig Cathcart (37-ag), dok su golove za Watford zabili Troy Deeney (11) i Odion Ighalo (51).

U derbiju večeri, ali i susretu bez rezultatske važnosti Liverpool i Chelsea su na Anfieldu odigrali 1-1. Gosti su poveli u 32. minuti golom Edena Hazarda, a u sudačkoj nadoknadi je izjednačio Christian Benteke. Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za 'redse'.

Naslov prvak je osigurao Leicester City koji vodi na ljestvici sa 80 bodova, na drugom mjestu je Tottenham sa 70 bodova, a treći je Arsenal sa 68 bodova. Četvrtu poziciju drži Manchester City (65) ispred gradskog suparnika Uniteda (63) i West Hama (62).

Zadnja tri mjesta koja vode u niži rang drže Newcastle United i Norwich City sa 34, te Aston Villa sa 17 bodova. Sunderland se spasio i kolo prije kraja ima 38 bodova.

Englesko prvenstvo završava u nedjelju.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #835 on: May 22, 2016, 09:58:57 AM »
United u produžetku slomio Crystal Palace i donio Biliću Europu

Uzbudljivo je u subotu navečer bilo u finalu FA kupa koji se odigrao na slavnom Wembleyu. Manchester United slavio je s 2-1 nakon produžetka protiv Crystal Palacea. Pobjednički pogodak dijelo je Jesse Lingarda u 110. minuti susreta. Ovo je ukupno 12. FA kup za United.

Ovaj susret s velikom pozornošću pratio je bivši hrvatski izbornik, sad menadžer West Hama Slaven Bilić. Naime, Čekićari su u ovom dvoboju navijali za Manchester United čija pobjeda i osvajanje FA kupa je vodila londonski sastav u Europsku ligu. Crystal Palace, s druge strane, bio je u prilici osvojiti svoj prvi kup u klupskoj povijesti.
Izvor: net.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #836 on: May 29, 2016, 09:42:59 AM »
Hull City izborio povratak u Premiership

Nogometaši Hull Cityja izborili su povratak u Premiership naklon što su u finalu doigravanja na Wembleyju pobijedili Sheffield Wednesday 1-0. Pogodak odluke zabio je Senegalac Mohamed Diame sjajnim udarcem sa 20-tak metara u 72. minuti utakmice. Hull City se tako vratio u 'elitno društvo' nakon samo jedne drugoligaške sezone,

Sheffield Wednesday je posljednju utakmicu u Premiershipu igrao prije 16 godina, točnije prije 5,859 dana. Od tada je 'plesao' između druge i treće lige.  Ove sezone je bio na korak do povratka, ali nije uspio.

Britanski mediji su finale 'play-offa' prozvali najvrednijom utakmicom u povijesti nogometa jer pobjedniku donosi oko 180 milijuna eura koliko je vrijedan nastup u Premiershipu.

Plasman u Premiership ranije su izborili Burnley i Middlesbrough, a iz elitnog razreda ispali su Newcastle United, Aston Villa i Norwich City.