I would like to ask all members to just post in this section only the news on the answering segments, and am announcing that the old new also be erased...

KAD SE ZACUJE HUK KAD SE ZATRESE STADION NISMO OVDJE NI TU NEGO MILJAMA DALEKO MI SMO TAMO UZ VAS GDJE CRVENO SUNCE IZLAZI TAMO STOJI GLAS KOJI CIJELOM SVIJETU GOVORI!!!

• Guest
Re: Francuska liga-Liga 1 (LFP)
« Reply #1 on: February 16, 2010, 02:36:54 PM »
Nenad Džodić ostaje u Monttpelieru

Kapetan i branič Monttpeliera (Ligue 1), trenutno druge ekipe francuskog prvenstva, 33-godiÅ¡nji Nenad Džodić, produžio je ugovor s klubom do 30. juna 2011.

Offline batasale

• Sr. Member
  • ****
  • Posts: 372
« Reply #2 on: February 22, 2010, 05:39:29 PM »
Liga 1: Het-trik Bastosa i Nianga

U dve utakmice nedeljnog programa francuske Lige 1 favoriti nisu imali većih problema, pa su zabeležili visoke pobede. Olimpik Marsej je bio ubedljiv na svom "Velodromu" i sa 3:1 savladao ekipu Nansija, dok je Lion na gostovanju deklasirao SoÅ¡o sa velikih 4:0. Niang iz Marseja odnosno Bastos iz Liona postigli su het-trik za svoje klubove u danaÅ¡njim mečevima.

Lion u nastavku Å¡ampionata igra mnogo bolje nego u prvom delu. Posle pobede nad Real Madridom na "Žerlanu" proÅ¡le nedelje u ovkiru Lige Å¡ampiona, fudbaleri Liona su u ovom kolu doslovce protutnjali kroz SoÅ¡o. Trener Liona Klod Puel odlučio je da protiv SoÅ¡oa izvede kombinovan sastav, a većinu standardnih igrača ostavio je na klupi za rezerve. Ipak, ni to nije omelo goste da napune mrežu SoÅ¡oa, a junak utakmice bio je Bastos, koji je postigao het-trik, dok je jedan gol postigao Lopez.

Marsej je na "Velodromu" nije imao velikih problema sa Nansijem, Å¡to govori rezultat. Mamadu Niang je postigao tri pogotka dok je za goste strelac bio Luiz.

• Guest
« Reply #3 on: February 23, 2010, 05:41:25 PM »
Najbolji strijelci Ligue 1,
nakon 25. kola:

14 - Mamadou Niang (Marseille)
13 - Nene (Monaco)
11 - Gervinho (Lille)
10 - Gameiro (Lorient), Lopez (Lyon)
9 - Frau (Lille), Erdinc (PSG), Montano (Montpellier), Remy (Nice), Gyan (Rennes)
…

pomaranca

• Guest
« Reply #4 on: February 25, 2010, 05:14:53 PM »
Dogodi se

23-godiÅ¡nji Francuz Hugo Lloris, golman Lyona dobro je branio na utakmici 25. kola francuskog prvenstva u gostima protiv Sochauxa. Nije primio gola, pobjedila je njegova ekipa s 4:0, a poÅ¡teno se obrukao kad nije smio u Å¡esnaestercu primiti rukama loptu, koju je vratio njegov suigrač.

pomaranca

• Guest
« Reply #5 on: February 27, 2010, 10:48:02 AM »
Gregory Sertić ostaje u Bordeauxu

Francuski 20-godiÅ¡nji vezni igrač hrvatskih korijena Gregory Sertić obnovio je svoj ugovor sa Bordeauxom (Ligue 1), do juna 2014. godine.

pomaranca

• Guest
« Reply #6 on: February 27, 2010, 10:54:42 PM »
Lyon – Nice 2:0

Odličnu formu posljednjih tjedana nogometaÅ¡i Lyona potvrdili su i danas. Na svome su Gerlandu u 26. kolu francuskog prvenstva nadigrali Nicu s 2:0. Put ka Å¡estoj pobjedi u zadnjih sedam prvenstvenih utakmica, te četvrtoj uzastopnoj u svim natjecanjima, Lyonu je otvorio Lisandro Lopez u desetoj minuti nakon asistencije Miralema Pjanića. Konačni rezultat 2:0 postavio je autogolom igrač Nice Onyekachi Apam.

pomaranca

• Guest
« Reply #7 on: March 07, 2010, 11:36:06 PM »
Francusko prvenstvo, 27. kolo

Mnogo uzbuđenja doneo je derbi 27. kola prvenstva Francuske. Duel vodećih ekipa, Bordeauxa i Montpelliera, zavrÅ¡en je nerijeÅ¡enim rezultatom u zadnjoj minuti 1:1 (0:0), ali su gosti u prvom poluvremenu propustili nekoliko velikih prilika da dođu možda i do ubedljive pobjede. U kolu je bila jedna pobjeda gostiju, 3 pobjede domačih ekipa a 6 utakmica zavrÅ¡ilo je nerijeÅ¡eno.

Nice : Nancy 2:3 (2:2)
Civelli 6., Saada 36.; Bakar 4., Brison 26., Dia 90.

• Guest
« Reply #8 on: March 09, 2010, 04:45:54 PM »
Kamerunac Nkoulou ostaje u Monacu

Kamerunski reprezentativac, 19-godiÅ¡nji centralni branič Nicolas Nkoulou obnovio je svoj ugovor sa AS Monaco do juna 2012. godine.

pomaranca

• Guest
« Reply #9 on: March 09, 2010, 05:12:37 PM »
Didier Ollé-Nicolle nije više na klupi Nice

Vodstvo OGC Nice (Ligue 1) odlučilo je zamijeniti 48-godiÅ¡njeg trenera Didier Ollé-Nicolle koji je vodio ekipu od 1. juna 2009 do 9. marta 2010. Kandidati za zamjenu su Eric Roy, René Marsiglia i Frédéric Gioria.

pomaranca

• Guest
« Reply #10 on: March 10, 2010, 10:55:22 PM »
Jerome Leroy u Rennesu do 2011

35-godiÅ¡nji vezni napadač Jerome Leroy obnovio je svoj ugovor s Rennes FC (Ligue 1), do juna 2011. godine.

• ****
« Reply #11 on: March 15, 2010, 09:57:58 AM »
Liga 1: I Marsej igrao nerešeno

Drugo uzastopno kolo prvih pet ekipa francuskog prvenstva igrale su nereÅ¡eno i učinili trku za titulom joÅ¡ neizvesnijom! U subotu su po bod osvojili, odnosno dva boda su izgubili, Bordo, Okser, Monpelje i Lion, a danas im se pridružio Marsej, koji je prokockao prednost u Tuluzu, ali i priliku da se eventualnom pobedom približi na samo bod liderima Bordou i Monpeljeu. No, ni ovako Olimpik nije daleko od vrha, a priliku za popravni imaće već narednog vikenda u velikom derbiju protiv Liona na "Velodromu".

Oba gola u Tuluzu postignuta su u prvom poluvremenu, a, rekosmo, poveli su gosti. Strelac je bio Brazilac Brandao koji je zauzeo mesto u Å¡picu u paru sa Mamadu Niangom. Samo deset minuta trajalo je vođstvo Olimpika, a "poniÅ¡tio" ga je Portugalac Mačado, efektnim golom sa ivice kaznenog prostora. Posle udarca veznog fudbalera domaćeg tima lopta je zavrÅ¡ila u gornjem ćoÅ¡ku gola Mandande koji je bio nemoćan da je zaustavi. To je, ispostaviće se, bio i konačan rezultat, mada su i jedni i drugi, naročito u finiÅ¡u meča propustili dve-tri dobre prilike za gol.

Marsej je i treću utakmicu za redom igrao 1:1. Isti epilog imali su i dueli koje je tim sa juga Francuske igrao u proÅ¡lom kolu sa Lorijenom, i onaj u Ligi Evrope protiv Benfike u Lisabonu.

Nansi - Bulonj 1:3
(Ntsaji 41 - Agouazi 33, Musilu 71, Kuviljer 77)

PSŽ - Sošo 4:1
(Oro 17, Erdink 18, 35, 70 - Budebouz 64)

• ****
« Reply #12 on: March 28, 2010, 10:24:06 AM »
Marselju prvi pehar posle 17 godina!

Konačno, Olimpik iz Marselja osvojio je pehar - posle 17 godina posta! Poslednji put, ekipa sa „Velodroma“ u svoje vitrine unela je trofej namenjen pobedniku Kupa Å¡ampiona 1993. godine, a viÅ¡e od deceniju i po navijači kluba sa juga Francuske dočekali su slavlje njihovih ljubimaca u nekom od takmičenja. Ekipa Didijea DeÅ¡ampa, u subotu uveče, na stadionu Francuska u Sent Deniju, pobedila je Bordo rezultatom 3:1 i osvojila Liga kup Francuske!

Sva četiri gola „pala“ su u poslednjih pola sata. Sulejman Dijavara je posle solo prodora postigao gol za vođstvo Olimpika u 61. minutu, a nedugo zatim je Matje Valbuena, sa 16 metara, snažnim udarcem matirao golmana Žirondinaca i duplirao prednost. Pobednik je bio odlučen u 77. minutu kada je Matje Čalme, igrač Bordoa, postigao autogol posle udarca Valbuene. Do kraja utakmice, ekipa Lorana Blana, zvaničnog Å¡ampiona Francuske, uspela je da preko Ludovika Sane ublaži poraz.

pomaranca

• Guest
« Reply #13 on: April 14, 2010, 03:45:00 PM »
Mehmed Baždarević ostaje/napuÅ¡ta Grenoble ?

ProÅ¡le sezone Grenoble je osigurao povratak u prvu ligu nakon 45 godina čekanja velike su zasluge za to pripisane treneru Mehmedu Baždareviću, bivÅ¡em reprezentativcu bivÅ¡e Jugoslavije, koji je najljepÅ¡e godine svoje igračke karijere proveo u sarajevskom Željezničaru, a od 2007. vodi Grenoble. Do ove sezone samo dva puta je Grenoble igrao u Le Championnatu, u sezonama 1960/61. i 1962/63., a kraj ove ponovno ih vraća u drugoligaÅ¡ko druÅ¡tvo. Iako ima ugovor s klubom i za sljedeću sezonu, tvrde francuski mediji, Baždarević ga neće odraditi do kraja. U 32. odigrana kola francuskog prvenstva Grenoble ja sakupio samo 15 bodova - samo tri pobjede, Å¡est remija i 23 poraza.

pomaranca

• Guest
« Reply #14 on: April 15, 2010, 05:55:23 PM »
Fousseyni Cisse u Le Mansu još tri sezone

20-godiÅ¡nji napadač Fousseyni Cisse produžio je ugovor za joÅ¡ tri sezone, do 30. juna 2013 s francuskim klubom Le Mans koji se bori za opstanak u Ligue 1. U zadnjoj utakmici protiv Bordeauxa koju je Le Mans dobio s 2:1, dobio je crveni karton na kraju utakmice pa će biti koju utakmicu zbog kazne na tribinama.