Re: Italijanska liga-Seria A lega calcio
« Reply #555 on: January 30, 2016, 10:05:35 PM »

29-godišnji Bosanskohercegovački branič Ervin Zukanović ostatak će ove sezone provesti na posudbi iz Sampdorije u Romi, objavio je klub iz talijanskog glavnog grada u petak.

• Guest
« Reply #556 on: January 30, 2016, 10:06:55 PM »
Hajduk dobiva tri milijuna eura, a 'novi Pirlo' više od milijun eura u četiri godine!

Andrija Balić odlazi u Udinese, sve je dogovoreno, mali čarobnjak se pakira i ide ujutro iz Beleka u Split, pa u Udine. Hajduk će dobiti tri milijuna eura u tri rate, plus različite bonuse. Balić će potpisati ugovor na 4,5 godine za Udinese.

Nakon 10 dana pregovora uspjeli su se dogovoriti Hajduk i Udinese glede transfera Andrije Balića. Mladi veznjak Bijelih danas (nedjelja) leti iz Antalyje u Split, a potom produžuje za Udine gdje će obaviti liječnički pregled i potpisati ugovor na 4,5 godine. Odšteta je 3 milijuna eura s tim da igraču po ugovoru pripada 10 % ukupnog transfera. Hajduk je pristao na isplatu u roku od godinu dana, ali prva rata stiže tek u srpnju ove godine, a cijeli transfer će se platiti do srpnja 2017. godine u tri rate. Uz to Hajduk ima pravo i na bonus od milijun eura vezanih uz nastupe Balića u Udinama, ali da bi se naplatio bonus treba Andrija ispuniti određenu kvotu odigranih utakmica. Balić će u Udineseu zarađivati 250.000 eura godišnje.

Sve se odigralo jako brzo u hotelu Sueno Deluxe, dok su igrači bili na zajedničkom sastanku. U trenutku kada su napuštali prostoriju, trener Burić ih je vratio natrag da bi im zajednički priopćio vijest.

- Žao mi je kada netko odlazi, jer je to značilo da je kvalitetan igrač - kazao je trener Damir Burić.

Andrija Balić potom se oprostio od suigrača.

- Bilo mi je lijepo u Hajduku, svima se zahvaljujem i želim vam puno sreće - kazao je 18-godišnji veznjak, jedan od najvećih talenata izašlih iz Hajdukove omladinske škole.

Nakon jedne i pol godine u seniorskoj ekipi Bijelih i odigranih 45 utakmica za Hajduk, Balić napušta Bijele. Postigao je pritom 10 golova, igrao u mladoj reprezentaciji Hrvatske, a od ponedjeljka već bi trebao imati potpisan ugovor za talijanskog prvoligaša Udinese. Posljednju utaikmicu za Bijele odigrao je prošlog petka u Beleku kontra Ferencvarosa.
jutarnji.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #557 on: February 17, 2016, 11:07:43 AM »
Palermo smijenio trenera nakon samo jedne utakmice

Talijanski nogometni prvoligaš Palermo ponovno je smijenio trenera, Giovanni Bosi dobio je u ponedjeljak otkaz nakon što je bio na kormilu samo jednu utakmicu.

Nedjeljni prvenstveni poraz na domaćem terenu od Torina 1-3 ponukao je predsjednika kluba Maurizija Zamparinija da uruči otkaz Bosiju, a na trenersko mjesto je zasjeo Beppe Iachini, koji se vraća u Palermo nakon što je prije tri mjeseca dobio otkaz.

Inače, klub je trebao preuzeti Argentinac Guillermo Barros Schelotto, ali se ispostavilo da nema valjanu trenersku diplomu, pa je vraćen Iachini.

U tri mjeseca predsjednik Palerma Zamparini tri je puta mijenjao trenere. Osim Bosija i Iachinija, sedam utakmica je vodio Davide Ballardini.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #558 on: February 22, 2016, 03:10:35 PM »
Legenda na izlaznim vratima:
Spalletti potjerao Tottija!

Trener Rome Luciano Spalletti je, kako pišu talijanski mediji, poslao Francesca Tottija kući uoči početka utakmice protiv Palerma zbog intervjua u kojemu je kapetan i legenda rimskog kluba kritizirao trenera. Prema pisanju sportskih dnevnika Gazzetta dello Sport i Corriere dello Sport, Spalletti je zamolio Tottija da napusti svlačioniocu uoči utakmice protiv Palerma koja se igra večeras. Totti je poslušao trenera i otišao nakon što je pozdravio svoje šokirane suigrače.

U razgovoru za nacionalnu televiziju RAI, čiji je dio emitiran u subotu, 39-godišnji Totti je govorio o svom stanju te uputio nekoliko primjedbi na rad trenera Spallettija koji mu daje malu minutažu.

Još se uvijek osjećam nogometašem i želim igrati. Moja je ozljeda gotova, sada sam dobro i  i ako ne igram to je prvenstveno trenerov izbor, rekao je Totti, dodavši: Moj ugovor istječe u lipnju i vidjet ću što se može dogoditi jer ne mogu više ovako. Osjećam se loše, kao i ljudi koji me okružuju.

Kakvi su moji odnosi sa Spallettijem ? Rekao bih na razini "dobar dan - dobra večer". Ali poštujem ga kao osobu i kao trenera. No više bih volio kada bi mi u lice rekao stvari koje čitam u novinama. Kako raditi sa mnom? Bolje nego tako, to bi bilo bolje za sve, da me se poštuje znog onoga što sam dao klubu i momčadi , rekao je još Totti.

Totti je cijelu karijeru igrao za Romu u kojoj je debitirao u Serie A 1993. godine. Ni jedan drugi igrač nije više igrao u žuto-crvenom dresu niti je zabio toliko golova za klub koliko je zabio Totti. Međutim igra sve manje zadnjih nekoliko sezona i gotovo uopće ne igra od siječnja, kada je na klupu Rome sjeo Spalletti koji je zamijenio Rudija Garciju.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #559 on: May 09, 2016, 02:53:38 PM »
Poraz Juventusa, Napoli opet drugi

Juventus ima 88 bodova, Napoli je drugi s 79, Roma treća s 77 bodova, dok je Torino 11. s 45 bodova. U zadnjim susretima 37. kola Talijanske lige prvak Juventus je poražen kod Verone s 1-2, dok je Napoli slavio kod Torina s 2-1.

Juventus je već ranije osigurao naslov, a kod već ispale Verone su u "šarenom" sastavu doživjeli neočekivan, peti poraz u sezoni. Luca Toni (43) i Federico Viviani (55) su bili strijelci za Veronu, dok je poraz ublažio Dybala (90+3pen).  Marijo Mandžukić nije bio u sastavu Juvea.

Napoli se pobjedom kod Torina vratio na drugo mjesto, pretekavši Romu za dva boda. Gonzalo Higuain (12) i Jose Maria Callejon (20) bili su strijelci za Napoli, a Bruno Peres (66) za Torino.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #560 on: June 10, 2016, 08:20:38 PM »
Pescara se vratila u Serie A

Nogometaši Pescare posljednji su, 20. sudionik Serie A za sljedeću sezonu, oni su povratak u elitni razred talijanskog nogometa nakon tri sezone izborili kroz dodatne kvalifikacije. Nakon što je u nedjelju u prvoj utakmici finala kvalifikacija Pescara na svom terenu svladala Trapani sa 2-0, u uzvratu u četvrtak "dupinima" je dovoljan bio i 1-1 remi na Siciliji.

Domaći su poveli već u 5. minuti preko Citra, ali gol Verrea u 57. pokazao se odlučujućim za konačni uspjeh Pescare.

Još ranije su plasman u prvu ligu izborili Crotone i Cagliari, dok su u Serie B ispali Verona, Frosinone i Carpi.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #561 on: September 01, 2016, 12:58:26 PM »
Sassuolo izgubio dobivenu utakmicu zbog neregistriranog igrača

Sassuolo je u nedjelju pobijedio 2-1, ali je vodstvo Serie A u utorak otkrilo da veznjak Antonio Ragusa (desno), koji je u igru ušao u drugom poluvremenu, nije bio registriran za utakmicu.

Sassuolo "je izgubio jer klub nije registrirao igrača do podneva dan uoči utakmice", kaže se u priopćenju Serie A.

Tako je pobjeda odlukom vodstva Serie A od 3-0 pripisana Pescari koja je skočila na šesto mjesto na ljestvici, dok je Sassuolo pao sa druge na 11. poziciju.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #562 on: December 23, 2016, 09:05:05 PM »
Mario Pašalić donio Super Cup rossonerima, Mandžukić i Dybala tragičari sa bijele točke

Talijanski Super Cup: Juventus - Milan 1:1 (4:5)

Nogometaši Milana pobjednici su talijanskog Super Cupa igranog u Dohi. Milan je nakon ruleta jedanaestereca bio uspješniji od Juventusa. Nakon 1:1 u 90. minuti i produžeci su prošli bez pogodaka, a zatim su sa bijele točke neprecizna bila dva igrača Juventusa Mandžukić i Dybala, dok je za Milan promašio Lapadula. Posljednji pobjednički pogodak sa bijele točke djelo je Marija Pašalića.

Juventus je poveo u 18. minuti. Pjanić je izveo korner, najviši u skoku je bio Chiellini i zabio glavom pored nemoćnog Donnarumme.

Milan je izjednačio u 38. minuti. Susa je centrirao, a Bonaventura glavom poslao loptu uz lijevu stativu u mrežu.

Romagnoli je u 57. minuti na žalost rossonera pogodio glavom samo prečku. Četiri minute kasnije Khedira puca s ruba kaznenog prostora, a Donnarumma izbija u korner.

Pokušaj Dybale u 76. minuti otišao je zamalo pored vrata. Vratara Juventusa Buffona na muke je stavio Carlos Bacca u 83. minuti, no iskusni golman uspio je sačuvati svoju mrežu.

Nakon što pobjednik nije odlučen ni u produžecima, krenulo se sa izvođenjem udaraca sa bijele točke. Marchisio je bio uspješan za Juventus, a zatim je vratar Buffon obranio udarac Lapaduli.

Ništa bolje nije prošao ni Mario Mandžukić koji je umjesto mreže pogodio prečku te je ostalo 2:1 za Juventus. Milan je izjednačio pogotkom Bonaventure.

Crno bijele u vodstvo dovodi Higuain, a sve vraća na početak Kucka. Khedira pogađa za 4:3, a Suso je precizan za 4:4.

Nakon što je Donnarumma obranio udarac Dybale pobjedu je rossonerima osigurao Pašalić.

Sedmi je ovo Super Cup kojega su osvojili nogometaši Milana, a isto toliko naslova pobjednika ima i Juventus.

JUVENTUS: Buffon, Lichtsteiner, Rugani, Chielini, Alex Sandro (33 Evra), Sturaro (79 Lemina), Marchisio, Khedira, Pjanić (67 Dybala), Mandžukić, Higuain

MILAN: Donnarumma, Abate (102 Antonelli), Paletta, Romagnoli, De Sciglio, Kucka, Locatelli (74 Pašalić), Bertolacci, Suso, Bacca (102 Lapadula), Bonaventura

Finale Super Cupa: Juventus - Milan 1:1 (Chiellini 18/ Bonaventura 38, jedanaestereci: 2:1 Marchisio, Buffon obrana Lapaduli, Mandžukić prečka, 2:2 Bonaventura, 3:2 Higuain, 3:3 Kucka, 4:3 Khedira, 4:4 Suso, Donnarumma obrana Dybali, 4:5 Pašalić)