I would like to ask all members to just post in this section only the news on the answering segments, and am announcing that the old new also be erased...

KAD SE ZACUJE HUK KAD SE ZATRESE STADION NISMO OVDJE NI TU NEGO MILJAMA DALEKO MI SMO TAMO UZ VAS GDJE CRVENO SUNCE IZLAZI TAMO STOJI GLAS KOJI CIJELOM SVIJETU GOVORI!!!

• Guest
Re: Italijanska liga-Seria A lega calcio
« Reply #1 on: February 26, 2010, 09:48:09 PM »
Amauri je ozlijedio lijevi bedreni miĆĄić

Juventus je proĆĄao Ajax i 1/16 finala Europske lige, no nije sve proĆĄlo u pozitivnom ozračju tokom uzvrata u Torinu, u utakmici koja je zavrĆĄila bez golova. Na njoj se ozlijedio Amauri, prva Zaccheronijeva napadačka opcija, a dan poslije su navijači saznali loĆĄu vijest po kojoj će rođeni Brazilac s terena izbivati mjesec dana u Serie A. Na ogledu protiv Ajaxa Amauri je ozlijedio lijevi bedreni miĆĄić.

pomaranca

• Guest
« Reply #2 on: March 04, 2010, 10:03:24 PM »
Derbi
Milan - Roma

Iako su do derbi utakmice 27. kola italijanske nogometne Serije A između Rome i AC Milana ostala joĆĄ dva dana, sve ulaznice za dvoboj su već rasprodane. Očekuje se da će utakmicu pratiti oko 70.000 gledatelja. Jedni i drugi joĆĄ uvijek se nadaju osvajanju naslova prvaka. AC Milan je drugi na ljestvici, a za svojim gradskim rivalom Interom zaostaje četiri boda, dok je Roma treća sa sedam bodova manje od Intera. Kod AC Milana nedostajat će ozljeđeni Brazilac Alexandre Pato, kod Rome ozlijeđeni kapetan Francesco Totti.

pomaranca

• Guest
« Reply #3 on: March 05, 2010, 07:09:29 PM »
Daniele Gastaldello do juna 2014 u Genovi

26-godiĆĄnji branič italijanskog prvoligaĆĄa Sampdorije Daniele Gastaldello (lijevo), bivĆĄi igrač Padove, Juventusa, Chieva i Siene, potpisao je novi ugovor s klubom, do juna 2014. godine.

pomaranca

• Guest
« Reply #4 on: March 08, 2010, 12:00:11 AM »
Italijansko prvenstvo, 27. kolo

Genova odolela na "Meaci". U slaboj utakmici gosti su sačuvali početni rezultat. BoĆĄko Janković (Genova) uĆĄao u drugom poluvremenu, ali posle 15 minuta zaradio povredu. Inter je igrao bez ideje i propustio ĆĄansu da odmakne Milanu na ĆĄest bodova, ostaju na +4, imaju teĆŸi raspored od gradskog rivala i sve je dalje otvoreno. Derbi u Rimu između Rome i AC Milana odigran bez golova kao i Atalanta Udinese.

• Guest
« Reply #5 on: March 13, 2010, 05:48:33 PM »
Walter Gargano joĆĄ dugo u Napoliju

Reprezentativac Urugvaja i vezni branič Napolija, 25-godiĆĄnji Walter Gargano obnovio je ugovor s klubom do juna 2015. godine.

Offline batasale

• Sr. Member
  • ****
  • Posts: 372
« Reply #6 on: March 15, 2010, 09:56:29 AM »
Serija A: Sedorf "zakuvao" prvenstvo

Trka u italijanskoj Seriji A opet je postala dramatična. Milan zaostaje samo za bod, za vodećim Interom, a najzasluĆŸniji za to je Klarens Sedorf. Inter je u petak poraĆŸen od Katanije sa 1:3, a "roso-neri" su golom holandskog veterana u 91. minutu pobedili Kjevo i sa nedavnog minusa od deset doĆĄli samo na onaj od jednog boda.

Treba reći i da se pri kraju utakmice povredio Dejvid Bekam, ĆĄto je novi udarac ne samo za Milan, već i za samog igrača koji će verovatno propustiti predstojeći Mundijal. U svakom slučaju, posle danaĆĄnjih "ludih" utakmica u Seriji A, prvenstvo postaje sve zanimljivije.

Rezultati 28. kola

Milan - Kjevo 1:0
(Sedorf 90+1)

Bolonja - Sampdorija 1:1
(Rađi 90 - Gastadelo 86)

Đenova - Kaljari 5:3
(Zapater 36p, Palasio 39, Skuli 43, Rosi 45, Milaneto 59 - Desena 16, Konti 41, Matri 55p)

Juventus - Sijena 3:3
(Del Pjero 2,7, Kandreva 10 - Makarone 16, Gezal 46, 74p)

Lacio - Bari 0:2
(Almiron 51, Alvarez 64)

Livorno - Roma 3:3
(Lukareli 9, 26, 71p - Perota 11, Toni 19, Pizaro 27)

Parma - Atalanta 1:0
(BoĆŸinov 72)

Udineze - Palermo 3:2
(Flores 43, 64, Asamoa 70 - Simplisio 51, Kavani 80)

Subota

Napoli - Fiorentina 1:3
(Laveci 47 - Đilardino 60, 87, Jovetić 90+4)

Petak

Katanija - Inter 3:1
(Lopez 74, Maskara 81p, Martinez 90 - Milito 54)

pomaranca

• Guest
« Reply #7 on: March 19, 2010, 09:53:32 PM »
Jean-Francois Gillet u Serie A do 2014

Belgijski reprezentativac i kapetan, 30-godiĆĄnji golman Jean-Francois Gillet obnovio je svoj ugovor sa AS Bari (Serie A), do juna 2014.

pomaranca

• Guest
« Reply #8 on: March 21, 2010, 07:18:34 PM »
Na San Siru samo bod AC Milanu

LoĆĄ niz u domaćem prvenstvu, kao i subotnjih 1:1 Intera kod Palerma, otvorili su priliku njihovim gradskim rivalima, nogometaĆĄima Milana, da zasjednu na vrh ljestvice nakon 29. kola Serije A. Idealnu priliku za to Milan nije iskoristio. Odigrao je samo 1:1 (gol je dao Inzaghi) protiv Napolija na San Siru, pa je tako Inter i dalje vodeća ekipa prvenstva s dva boda viĆĄe od Milana i četiri viĆĄe od Rome.

pomaranca

• Guest
« Reply #9 on: March 22, 2010, 05:20:10 PM »
Na ĆŸalost, polomio sam ruku

Udarac pesnicom u sto u svlačionici koĆĄtao je golamana Juventusa preloma desne ruke, tako da je Juventus ostao i bez trećeg golmana za samo mjesec dana. "Bio sam veoma nervozan kada sam uĆĄao u svlačionicu i udario sam u sto. Na ĆŸalost, polomio sam ruku", rekao je Antonio Chimenti.

pomaranca

• Guest
« Reply #10 on: March 22, 2010, 08:00:11 PM »
Alexandre Pato ponovno povređen

Napadač Milana Alexandre Pato je na nedeljnoj prvenstvenoj utakmici obnovio povredu miĆĄice na desnoj nozi, zbog koje je ovaj mjesec odmarao već tri tjedne. U zadnjih četiri mjeseca je Pato zbog povreda pauzirao četiri puta. Italijanski mediji veoma su kritikovali ljekarsku ekipu AC Milana, inaće jednu od najboljih na svijetu.

pomaranca

• Guest
« Reply #11 on: March 26, 2010, 11:06:09 PM »
Alberto Gilardino morao u bolnicu

Italijanski nogometni reprezentativac i napadač Fiorentine Alberto Gilardino morao je u bolnicu nakon sudara na sredinoj utakmici italijanskoga prvenstva serie A u gostima protiv Catanie (0:1). Gilardino je glavom i tijelom udario u golmana sa Sicilije Mariana Andujara u 89. minuti utakmice. Italijanska agencija ANSA je objavila, da je trener Fiorentine Cesare Prandelli rekao, da povreda nije teĆĄka, da je Gillardino morao u bolnicu samo na pregled.

• ****
« Reply #12 on: March 28, 2010, 10:26:15 AM »
Serija A: Mikoli vodi Palermo u Ligu ĆĄampiona

Palermo moĆŸe u Ligu ĆĄampiona. Sicilijanski tim je u 31. kolu Serije A savladao Bolonju sa 3:1, čuva četvrto mesto koje vodi u evropsku elitu sa četiri boda viĆĄe i utakmicu manje od pratioca Sampdorije. Junak meča je Fabricio Mikoli, koji je postigao het-trik. Napadač najprijatnijeg iznenađena u italijanskom prvenstvu pogađao je mreĆŸu gostiju u 10, 43. (p) i 79. minutu, a počasni pogodak za goste postigao je Adailton u 38. minutu.

pomaranca

• Guest
« Reply #13 on: March 30, 2010, 04:46:01 PM »
Vjeruje se da će na kraju uspjeti dogovoriti suradnju

Italijanski dnevnik Corriere dello Sport piĆĄe, da se u Milanu spremaju 30-godiĆĄnjem nogometnom asu Ronaldinhu ponuditi produĆŸenje ugovora do 2014. godine. Trenutni ugovor Ronaldinha za klub sa San Sira veĆŸe do ljeta 2011. godine, a prema njemu godiĆĄnje zarađuje oko 8.000.000 €, u skladu s globalnom ekonomskom krizom, ponudiće mu, plaću smanjenu za 2.000.000 €. Navodno su se već sastali Milanov dopredsjednik Adriano Galliani i Ronaldinhov brat i agent Roberto de Assis.

pomaranca

• Guest
« Reply #14 on: March 31, 2010, 11:37:58 AM »
Nelson Dida iz AC Milan na kraju sezone ?

Italijanski Tuttosport objavio je da golman Milana Nelson Dida nije u zimskom transfer roku produĆŸio ugovor s klubom za kojeg igra od 2002. godine, pa će vjerojatno napustiti Milan na kraju sezone. Za brazilskog golmana su se proĆĄirile glasine o mogućnosti da se vratiti u svoju zemlju ili, da pređe u Liverpool koji je pokazao interes za njega.