Author Topic: LIGA PRVAKA  (Read 8417 times)

• Guest
Re: LIGA PRVAKA
« Reply #15 on: April 07, 2010, 07:35:02 PM »
Manchester United - Bayern za polufinale Lige prvaka

Nogometaši Manchester Uniteda i Bayerna u srijedu će se na Old Traffordu boriti za mjesto u polufinalu Lige prvaka. Bavarci su slavili na Allianz Areni s 2:1. Wayne Rooney šokirao je u prvom dvoboju prvo Bayernove, a onda i vlastite navijače. Bayernove, jer je već u 2. minuti, točnije, nakon samo 63 sekunde igre, iskoristio neopreznost Bayernove obrane, te je postigao gol, svoj već 34. ove sezone, za rano vodstvo ''crvenih vragova''. A vlastite, jer je krajem utakmice zaradio ozljedu gležnja desne noge, zbog koje će vjerojatno propustiti uzvratnu utakmicu danas. Koliko je United različita ekipa s Rooneyjem ili bez njega, najbolje se pokazalo protiv Chelseaja, u kojem su ''crveni vragovi'' bili sasvim nemoćni u napadu bez njega.

Vjerojatni sastavi:
Manchester United (4-5-1): Van der Sar - Rafael, Vidić, Ferdinand, Evra - Valencia, Fletcher, Giggs, Scholes, Nani - Berbatov
Bayern (4-4-1-1): Butt - Lahm, Demichelis, Van Buyten, Badstuber - Robben, Van Bommel, Schweinsteiger, Ribery - Müller – Olić

pomaranca

• Guest
« Reply #16 on: April 07, 2010, 11:19:39 PM »
Lyon u polufinalu zbog bolje gol razlike

Bordeaux nije uspio večeras u povratnoj utakmici doći do ubjedljivije pobjede od 1:0, tako da je Lyon uprkos porazu taj koji je izašao kao pobjednik iz "Bitke za Francusku" te se plasirao među četiri najbolja kluba Evrope. Gol, koji nije odveo Bordeaux u polufinale postigao je Marokanac Chamakh u 45. minuti. U prvoj utakmici pobjedio je Lyon s 3:1.

pomaranca

• Guest
« Reply #17 on: April 07, 2010, 11:31:49 PM »
Bayern u polufinalu

Niti vodstvo od 3:0 večeras nije bilo dovoljno Manchester Unitedu jer su Bavarci prvo preko Ivice Olića smanjili, a potom golom Arjena Robbena došli do konačnih 3:2 i polufinala Lige prvaka. Navijači Manchestera će sigurno reći da su nevjerovatno tragično ispali, navijači Bayerna baš i neće da su nevjerovatno srećno prošli, neutralni su samo uživali, ali bilo kako bilo svi će još dugo pamtiti večerašnji revanš susret ova dva giganta. Na kraju Englezi nisu uspjeli, a Njemci su u polufinalu.

pomaranca

• Guest
« Reply #18 on: April 22, 2010, 06:27:12 PM »
Maicon operirao čeljust

Nogometaš milanskog Intera, 28-godišnji Brazilac Maicon u srijedu je operirao čeljust. Brazilac je stradao na utakmici Lige prvaka protiv Barcelone u duelu s Lionelom Messijem (pobjeda Intera 3:1), nakon čega je ostao bez dva zuba, te s prilično natučenom čeljusti. Operacija je rutinski obavljena, ali je pitanje hoće li se oporaviti do uzvrata na Camp Nou koji se igra iduće srijede. Podsjetimo da je drugi gol na San Siru postigao baš Maicon, tada za 2:1 u 48. minuti. Sudar s nogometašem Barcelone Messijem se dogodio nedugo nakon toga.

pomaranca

• Guest
« Reply #19 on: April 28, 2010, 11:51:16 PM »
Povratna utakmica Barcelona - Inter 1:0

Barcelona: Valdes, Pique, G. Milito (od 46. Maxwell), Toure, Dani Alves, Busquets (od 63. Jeffren), Xavi, Keita, Messi, Ibrahimović (od 63. Krkić), Pedro.
Inter: Julio Cesar, Maicon, Chivu, Lucio, Samuel, Zanetti, Motta, Cambiasso, Sneijder (od 66. Muntari), Eto'o (od , D. Milito (od 81. Cordoba).

Evropa će 22. maja na stadionu "Santiago Bernabeu" u Madridu dobiti novog prvaka između Bayerna i Intera. Inter je eliminisao evropskog i španskog prvaka, iako je poražen u povratnoj utakmici polufinala Lige prvaka sa 1:0 (0:0). Kao što se i očekivalo domaćin je od samog starta krenuo agresivno. Iako je Barcelona sredinom poluvremena imala posjed lopte 74%, nije uspjela ozbiljnije da zapreti lideru italijanske Serie A. U 28. minuti sudija Frank de Blekere poslao je direktnim crvenim kartonom u svlačionicu Brazilca Tiaga Mottu, bivšeg veznog igrača Barcelone koji je kod zagrađivanja blago odgurnuo rukom Busketsa, a Belgijancu je to bilo dovoljno za crveni karton, da mu je dao žuti, to bi bio drugi i isto bi bio isklučen. Inter je igrao bunker, pravu antipropagandu nogometa, ponekad i sa 6-7 igrača u liniji. Gol Piqueja u 84. minuti nije ipak bio dovoljan Kataloncima da nadoknade minus iz prve utakmice (3:1 za Inter). Barcelona je postigla i drugi gol koji sudija nije priznao zbog igranja rukom. Inter se tako plasirao u finale elitnog takmičenja prvi put od 1972. godine.

Offline antox

• Ferengi
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 16798
« Reply #20 on: May 23, 2010, 07:38:41 AM »
INTER NA KROVU EUROPE
Milito s dva pogotka uništio Olićev Bayern

nogometaši Intera pobijedili su u finalu Lige prvaka u Madridu Bayern s 2:0, a heroj talijanske momčadi je argentinski napadač koji je iz dvije prilike postigao dva gola i tako nakon 45. godina odveo milansku momčad na krov Europe
Bayern – Inter 0:2 (0:1)
Strijelci: 0:1 Milito (35'), 0:2 Milito (70')

Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten, Demichelis, Badstuber - Robben, Van Bommel, Schweinsteiger, Altintop (od 63. Klose) - Müller, Olić (od 73. Gomez)
Inter : Cesar - Maicon, Lucio, Samuel, Chivu (od 68. Stanković) - Zanetti, Cambiasso, Sneijder - Eto'o, Milito (od 90. Materazzi), Pandev (od 79. Muntari)

Ogled učitelja i učenika, Van Gaala i Mourinha, pripao je učeniku. Portugalac na klupi Intera ušao je u povijest kao trener koji je s dva kluba osvojio naslov prvaka Europe. Ovog puta je nadmudrio nizozemskog stručnjaka na klupi Bayerna i postavio taktiku za koju igrači bavarskog kluba nisu imali odgovor. No ipak, junak Intera i njihovih navijača je Argenitnac Diego Milito koji je s dva pogotka razbio Bavarce.

ReutersInter pokorio EuropuPogledaj cijelu fotogaleriju
Nakon 24 stepenice minhenski Bayern i milanski Inter zasluženo su došli do finala Lige prvaka. Važnost utakmice osjetio se na igračima u uvodnim minutama prvog poluvremena kada se igralo praktički na sredini terena i bez nekih akcija. Trener Intera Jose Mourinho fantastično je postavio taktiku protiv Bayerna odsjekao je bavarske špice Olića i Müllera koji su u prvih 45 minuta bili nevidljivi. Ipak, igrači trenera Van Gaala 20-tak privih minuta bili su za dlaku agilniji na terenu a Bayernove napade kreirao je Arjen Robben koji je gurao bavarskog giganta u tim minutama.

Ipak, prvu malo opasniju priliku na utakmicu imali su igrači Intera i to nakon slobodnog udarca Sneijdera u 26. minuti kojeg je obranio Butt. Baš u tim trenucima 'crno-plavi' su počeli dizati svoju igru i postajali su sve opasniji po gol Bayerna. Upravo je Sneijder u redovima Intera bio konstantna opasnost po obranu njemačkog prvaka te je često upošljavao svoje suigrače i kreirao im prilike. Tako je bilo i u 35. minuti kada je Nizozemac u redovima Intera briljantno uposlio Milita koji je ušao u kazneni prostor varkom prevario Butta i donio Interu slavlje i vodstvo od 1:0.

Tim pogotkom Inter je dobio novu silinu u igri, te su do kraja prvog poluvremena imali još nekoliko prilika, od čega je bila najbolja Wesleyja Sneijdera u 42. minuti kada je iz trka sa deset metara gađao direktno u golmana Bayerna.

Početak drugog poluvremena donio je jedno drugo lice Bayerna. Očito im je trener Van Gaal očitao lekciju u svlačionici jer su počeli igrati daleko bolje: Već u prvoj minuti nastavka Bayern je mogao izjednačiti preko Müllera koji je pucao s nekih 15-tak metara neometan, ali je Julio Cesar fantastično obranio. Inter je već u slijedećem napadu opasno zaprijetio preko Pandeva čiji krasan udarac Butt brani posljednjim naporom.

Bilo je to krasno otvaranje drugog poluvremena, no očito da je umor učinio svoje pa je nakon furioznih deset minuta drugog dijela, došlo do pada u igri. No, ipak ne zadugo. Bayern je stiskao sve jače, pa je se tako Müller u 62. minuti našao u još jednoj mat poziciji, ali je pogodak spriječio Cambiasso koji je glavom skrenuo loptu koju je uputio Bayernov napadač.

U jeku Bayernovih napada, Inter postiže još jedan pogodak i zapečačuje svoju pobjedu. U 70. minuti bljesnuo je brzi protunapada milanske momčadi, lopta je došla do heroja Interovih navijača Diega Milita koji ju je primio na vrhu šesnaesterca, slomio Van Buytena i onda nevjerojatnom lakoćom postigao i drugi pogodak koji je znači i kraj nade Bayerna u preokret.

Interovi braniči odlično su pokrivali Ivicu Olića koji u madridskom finalu nije pokazao sve što zna, dok drugi hrvatski predstavnik u dresu Bayerna, Danijel Pranjić nije dobio priliku zaigrati.

1972 (Rotterdam): Inter - Ajax 0:2

You are not allowed to view links. Register or Login!

pomaranca

• Guest
Liga prvaka, četvrtfinale, prva utakmica Chelsea - Man United 0:1
« Reply #21 on: April 07, 2011, 12:04:33 PM »
Velika pobjeda Manchester Uniteda u Londonu golom Rooneya u 24. minuti. U zaključku utakmice, u zadnjim minutama je Patrice Evra u kaznenom prostoru Manchester Uniteda sruio veznog igrača Chelseja Ramiresa. vidaljka panskog delioca pravde na terenu nije se čula. Sudija je hladnokrvno ignorirao pozive navijača i vodstva londonskog kluba da mora dosuditi penal. Prosudite sami ...

You are not allowed to view links. Register or Login

pomaranca

• Guest
Kakva će biti kazna za Mourinha ?
« Reply #22 on: May 06, 2011, 01:29:09 PM »

I poslednji "El Clasico" je završen, Barcelona je u finalu Lige prvaka, Real se pognute glave vratio kući, a Jose Mourinha čeka žestoka kazna. Ovo je ukratko epilog poslednje dve utakmice koje su španski giganti igrali u polufinalu najelitnijeg evropskog takmičenja. UEFA će danas u Nionu odlučiti sa koliko će utakmica  kazniti trenera "galaktikosa" zbog njegovih izjava u kojima je optuživao ovu organizaciju da pomaže Barceloni. Kako prenosi španska Marca, UEFA ovoga puta neće imati milosti prema kontroverznom Portugalcu, pa je za njega spremila kaznu od čak sedam utakmica suspenzije. Navodi se da bi takvom kaznom prema Mourinhu UEFA poslala poruku kako će proći svako ko dovodi u pitanje njen rad.

pomaranca

• Guest
Nagrada igračima Barcelone za pobjedu u LP
« Reply #23 on: May 27, 2011, 02:40:18 PM »
Ukoliko pobjede u finalu Lige prvaka Manchester United, nogometaši Barcelone zaradit će nešto više od 9000 € po odigranoj minuti, odnosno 150 € po odigranoj sekundi finala. Svaki bi igrač u prosjeku zaradio oko 750.000 € u slučaju pobjede, no, isplata premija, ipak, neće biti ravnopravna pa će zvijezde Barcelone, poput Lionela Messija, Xavija i Inieste, zaraditi preko 1 milijun €.
smijehxxxx
Tko ne bi grizao travu za takav novac ?

pomaranca

• Guest
Sutrašnji finalisti LP-a i njihovi trijumfi
« Reply #24 on: May 27, 2011, 08:14:57 PM »

Finaliste ovosezonske Lige prvaka Barcelonu i Manchester United veže dosta zanimljivih detalja. Oba kluba su svoj prvi naslov prvaka osvojili na legendarnom londonskom Wembleyju i to nakon produžetaka. Godine 1968. Manchester United je u finalu pobijedio Benficu 4-1, s tim da su tri gola pala u produžecima, a 1992. je Barcelona savladala Sampdoriju sa 1-0 golom Ronalda Koemana u 112. minuti.
U sastavu Barce koja je 1992. osvojila prvi naslov europskih prvaka standardni prvotimac bio je Josep Guardiola, koji je posljednje tri sezone vrlo uspješan na trenerskoj klupi katalonskog kluba.
Svoj prvi naslov 1968. godine Manchester United je osvojio pod vodstvom legendarnog škotskog trenera Matta Busbyja (1909–1994), koji je 25 godina bio na kormilu Uniteda. Posljednjih 25 godina na trenerskoj klupi "crvenih vragova" je također Škot, najuspješniji trener europskog nogometa Alex Ferguson.
Ferguson je, pak, svoj prvi europski naslov prvaka osvojio na Barcinu stadionu Camp Nou 1999. godine, kada su u sudačkoj nadoknadi pobijedili Bayern 2-1.

Finala Kupa prvaka i Lige prvaka u kojima je igrala Barcelona:
31. maja 1961., stadion Wankdorf u Bernu, 33.000 gledatelja:
BENFICA - BARCELONA 3-2 (Aguas 30, Ramallets 32-autogol, Coluna 55/Sandor Kocsis 20, Zoltan Czibor 75)
- 7. maja 1986., stadion Sanchez Pizjuan u Sevilli, 75.000 gledatelja:
STEAUA - BARCELONA 0-0 (Steaua je pobijedila s 2-0 nakon izvođenja penala)
- 20. maja 1992., stadion Wembley u Londonu, 70.827 gledatelja:
BARCELONA - SAMPDORIA 1-0 (Ronald Koeman 112)
- 18. maja 1994., Olimpijski stadion u Ateni, 70.000 gledatelja:
AC MILAN - BARCELONA 4-0 (Massaro 22, 45+3, Savićević 47, Desailly 59)
- 17. maja 2006., Stade de France u Parizu, 79.500 gledatelja:
BARCELONA - ARSENAL 2-1 (Eto'o 76, Belletti 81/ Sol Campbell 37)
- 27. maja 2009., stadion Olimpico u Rimu, 62.467 gledatelja:
BARCELONA - MANCHESTER UNITED 2-0 (Eto'o 10, Messi 70)

Finala Kupa prvaka i Lige prvaka u kojima je igrao Manchester United:
- 29. maja 1968., stadion Wembley u Londonu, 92.225 gledatelja:
MANCHESTER UNITED - BENFICA 4-1 (Bobby Charlton 53, 99, George Best 93, Brian Kidd 94/ Graca 75)
- 26. maja 1999., stadion Camp Nou u Barceloni, 90.045 gledatelja:
MANCHESTER UNITED - BAYERN 2-1 (Teddy Sheringham 90+1, Ole Gunnar Solskjar 90+3/ Mario Basler 6)
- 21. maja 2008., stadion Lužnjiki u Moskvi, gledatelja 67.310:
MANCHESTER UNITED - CHELSEA 1-1 (Ronaldo 26/ Lampard 45 - Manchester United pobijedio 6-5 na penale)
- 27. maja 2009., stadion Olimpico u Rimu, gledatelja 62.467:
(fena/radiosarajevo.ba)

pomaranca

• Guest
Olympique Lyon osvojio Ligu prvaka / žene
« Reply #25 on: May 27, 2011, 08:41:00 PM »

U velikom finalu održanom sinoć u Londonu nogometašice francuske ekipe Olympique Lyon pobjedile su prošlogodišnje šampionke - Turbinu Potsdam s 2:0 (1:0), te preuzele zasluženi kup Lige prvaka iz ruku predsjednika Evropskog nogometnog saveza (UEFA) Michela Platinija. Golove za Lyon su postigle Wendie Renard (27. minut), dok je Lara Dickenmann pet minuta prije kraja utakmice rezultat povisila na 2:0.

pomaranca

• Guest
3. pretkolo Lige prvaka
« Reply #26 on: July 15, 2011, 06:33:17 PM »
3. pretkolo Lige prvaka, parovi:

pomaranca

• Guest
Maribor, Dinamo i Partizan prošli u treće pretkolo. Borac danas?
« Reply #27 on: July 20, 2011, 11:45:17 AM »
Nogometaši Maribora slavili su i u uzvratnom susretu protiv Dudelangea u Luksemburgu sa 1:3 i tako ukupnim rezultatom 1:5 prošli u treće pretkolo gdje čekaju boljeg iz dvoboja Borac - Maccabi. Strijelci za Slovence 2x Mezga, 1x Berič, dok je jedini pogodak za Luksemburžane postigao Mota.
Zagrebački Dinamo je na gostovanju kod Neftchija sačuvao prednost iz prvog susreta odigravši sa Azerbejdžancima bez pogodaka.
Partizan je golom Jovanovića slavio i u Skoplju protiv Shkendija.
Mogren iz Budve ispao.
Borac iz Banja Luke igra danas protiv Maccabi Haifa.

Rezultati:
Tallinna FC Flora - Shamrock Rovers 0:0 (prvi susret 0:1)
BATE Borisov - Linfield 2:0 (1:1)
Dudelange - Maribor 1:3 (0:2)
Ekranas - Valletta 1:0 (3:2)
Neftchi - Dinamo Zagreb 0:0 (0:3)
HJK Helsinki - Bangor City 10:0 (3:0)
Tobol Kostanay - Slovan Bratislava 1:1 (0:2)

20.30 Videoton FC - Sturm Graz (0:2)
20.45 Borac Banja Luka - Maccabi Haifa (1:5)
20.45 Breidablik - Rosenborg (0:5)

pomaranca

• Guest
LIGA PRVAKA
« Reply #28 on: August 26, 2011, 10:12:01 AM »

Raspored utakmica Dinama:
1. kolo: 14. rujna, Dinamo - Real Madrid (Real u Zagrebu neće moći voditi Jose Mourinho, bit će na tribini jer odrađuje suspenziju zbog izjava nakon prošlogodišnjeg polufinala protiv Barcelone)

LIGA PRVAKA
« Reply #29 on: September 14, 2011, 12:12:03 PM »

Sinoć je, utakmicama prvog kola u grupama E, F, G i H počela nova sezona takmičenja u nogometnoj Ligi prvaka. U najzanimljivijoj utakmici, Barcelona i Milan igrali su neriješeno, rezultatom 2:2. Golovima na samom startu, 30. sekunda utakmice Pato i u samom finišu Tiago Silva zaključio je šokantnu večer, Milan stiže do boda u  Barceloni.  Pedro Rodriguez i David Villa postigli golove za domaću ekipu. Barca je bila bolja a Milan  iskoristio dvije prilike. Viktoria Plzen i Bate Borisov podijelili su bodove. Chelsea je bio bolji od Bayera iz Leverkusena sa 2:0, a u Dortmundu su  ekipe Borussie i Arsenala podijelile bodove, rezultatom 1:1. Pobjeda kiparskog APOEL-a protiv ruskog Zenita, sa 2:1 i Porta protiv Šahtara Donetsk sa 2:1.

Takmičenje u prvoj fazi Lige prvaka trajaće do 6. decembra.