Author Topic: LIGA PRVAKA  (Read 8468 times)

• *****
  • Posts: 16798
LIGA PRVAKA
« on: December 19, 2009, 09:49:48 AM »
Zamolio bih sve clanove da se u ovu sekciju postavlaju samo vijesti iz LIGE PRVAKA .
Obavjestavam da ce se starije vijesti takodje brisati.
Hvala na razumijevanju.

I would like to ask all members to just post in this section only the news on the answering segments, and am announcing that the old new also be erased...
Thanks for understanding

pomaranca

• Guest
Re: LIGA PRVAKA
« Reply #1 on: February 24, 2010, 03:00:36 PM »
Osmina finala Lige prvaka

Trener Stuttgarta Christian Gross bio je zadovoljan konačnim ishodom prve utakmice osmine finala Lige prvaka protiv Barcelone (1:1), iako smatra da je njegova ekipa na Mercedes-Benz Areni mogla i do pobjede. "Mislim da je nerijeÅ¡en rezultat protiv Barcelone uspjeh. Malo se ekipa može pohvaliti takvim rezultatom protiv njih" rekao je Å¡vicarski strateg.

pomaranca

• Guest
« Reply #2 on: February 25, 2010, 12:22:29 PM »
To bi trebalo značiti da smo u prednosti, zar ne

Portugalski trener Jose Mourinho mogao je likovati nakon pobjede 2:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Inter je bio bolji od njegovog nekadaÅ¡njeg kluba Chelseaja. "Startali smo od 0:0, sada je 2:1. To bi trebalo značiti da smo u prednosti, zar ne", rekao je Mourinho.

pomaranca

• Guest
« Reply #3 on: February 25, 2010, 12:36:00 PM »
Chelsea je odlična ekipa, dokazali su to i ovdje

Argentinski nogometaÅ¡ Diego Milito svojim je golom već u 3. minuti prve utakmice osmine finala Lige prvaka između Intera i Chelseaja razveselio domaće navijače. "Sjajno je bilo postići gol tako rano. Osjetili smo joÅ¡ jaču motivaciju nakon toga. Situacija se možda malo zakomplicirala nakon primljenog gola početkom drugog dijela, no vrlo brzo smo vratili prednost. Mislim da je bilo važno pobijediti u prvoj utakmici jer smo joÅ¡ jednom dobili dokaz da smo jednako jaki kao i svi ostali ugledni klubovi Europe. Imamo i znanja i srca boriti se za najviÅ¡e. Idemo u London po prolaz. Znamo da možemo. Chelsea je odlična ekipa, dokazali su to i ovdje. No, ne zaostajemo za njima, niti malo", rekao je Milito.

Offline batasale

• Sr. Member
  • ****
  • Posts: 372
« Reply #4 on: March 18, 2010, 12:32:38 PM »
LÅ : Barsa se Å¡alila, Bordo pomučio

Fudbaleri Barselone i Bordoa plasirali su se, prema očekivanjima, u četvrtfinale Lige Å¡ampiona i pridružili se Interu, CSKA, Bajernu, Arsenalu, Mančester junajtedu i Lionu koji su ranije obezbedili svoje mesto među osam najboljih klubova Starog kontinenta. U poslednjim revanÅ¡ mečevima osmine finala, Katalonci su na "Kamp Nou" savladali Å tutgart sa 4:0, dok su Žirondinci takođe na svom terenu bili bolji od Olimpijakosa rezultatom 2:1.

Nakon izborenog remija u Nemačkoj (1:1), branilac evropske titule je u dobrom raspoloženju uÅ¡ao u revanÅ¡ na svom stadionu. Ekipa Đosepa Gvardiole je rutinski ostvarila pobedu i nastavila pohod ka odbrani trofeja Å¡to nije uspelo nijednom timu joÅ¡ od 1990. godine kada je Milan drugi put zaredom osvojio tadaÅ¡nji Kup Å¡ampiona.

Barselona je povela u 13. minutu. Lionel Mesi je dobio loptu na polovini terena, bez previÅ¡e razmiÅ¡ljanja se sjurio ka golu Å tutgarta i sa 17 metara između nekoliko igrača nemačke ekipe preciznim udarcem matirao nemoćnog Lemana. Samo devet minuta kasnije već je bilo 2:0 za domaćina. Mesi je fantastično proigrao Jaju Turea koji je asistirao Pedru Rodrigezu i Leman je po drugi put morao da vadi loptu iz svoje mreže. Barselona je utrostručila prednost u 60. minutu posle prelepe akcije koju je na perfektan način zavrÅ¡io ko drugi do Lionel Mesi, a konačan rezultat postavio je Bojan Krkić u samom finiÅ¡u meča na asistenciju Zlatana Ibrahimovića.

Daleko neizvesnije bilo je Francuskoj, gde je Bordo i drugi put savladao Olimpijakos i zasluženo se plasirao u četvrtfinale. Iako je francuski Å¡ampion nakon pobede u Atini bio jednom nogom među osam najboljih timova Evrope, Olimpijakos je pružio žestok otpor. Žirondinci su poveli golom Gurkufa iz slobodnog udarca i izgledalo je da će ekipa Lorana Blana bez većih problema eliminisati Grke.

Jedina prava Å¡ansa Olimpijakosa u prvom poluvremenu desila se u 42. minutu, kada je Raul Bravo prodro po levoj strani i centrirao, ali je Džauad Zairi loÅ¡e zahvatio loptu levom nogom. Bordo je pred kraj prvog poluvremena imao joÅ¡ jednu dobru priliku kada je Gurkuf posle slobodnog udarca pogodio prečku. U nadoknadi vremena Met DerbiÅ¡ajer postigao je gol za goste, koji je poniÅ¡ten zbog ofsajda.

Kada je isti igrač u 60. minutu dobio drugi žuti karton posle oÅ¡trog starta nad Jaroslavom PlaÅ¡ilom, izgledalo je da je Olimpijakos potpuno obezglavljen. Međutim, samo četiri minuta kasnije, atinski crveno-beli su se vratili u meč. Konstantinos Mitroglu je dobio loptu iz auta, okrenuo se na ivici Å¡esnaesterca i zakucao je gol.

U 69. minutu je i Bordo ostao sa 10 igrača kada je isključen kapiten Alu Diara takođe zbog drugog žutog kartona. Domaći navijači su strahovali sve do 88. minuta, ali je tada Maruan Å amak postigao pogodak i reÅ¡io svaku dilemu.

Žreb za četvrtfinale i polufinale obaviće se u petak u sediÅ¡tu evropske Kuće fudbala u Nionu.

pomaranca

• Guest
« Reply #5 on: March 28, 2010, 09:53:18 PM »
Protiv Arsenala bez Inieste

Barcelona je uoči duela sa Arsenalom u Ligi prvaka suočena sa velikim hendikepom - Andres Iniesta će biti van terena 10 dana, nakon Å¡to je povrijedio tetivu u duelu sa Mallorcom.

pomaranca

• Guest
« Reply #6 on: March 30, 2010, 03:57:30 PM »
Cesc Fabregas protiv Barce ?

Kapetan Arsenala Cesc Fabregas najvjerojatnije će zaigrati u srijedu u prvoj četvrtfinalnoj utakmici nogometne Lige prvaka protiv aktualnog Å¡panskog i europskog prvaka Barcelone. "Koljeno ga boli, ali trenutno se čini kao da je to posljedica udarca, da nije riječ ni o čemu ozbiljnijem. Mislim da će Cesc igrati. Iako možda neće biti u svom najboljem izdanju, siguran sam da će učiniti sve da zaigra i da će u tome uspjeti!, rekao je Fabregasov otac i imenjak Francesc.

pomaranca

• Guest
« Reply #7 on: March 30, 2010, 04:07:24 PM »
UEFA je kaznila Didiera Drogbu

UEFA je kaznila napadača Chelseaja Didiera Drogbu s dvije utakmice suspenzije u europskim natjecanjima. Disciplinska komisija UEFA-e kaznila je Drogbu zbog crvenog kartona dobivenog u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka protiv Intera na Stamford Bridgeu (pobjeda Intera 1-0). Pored suspenzije produžen mu je uvjetni rok uz drastičnije sankcije koji je prvotno dobio nakon agresivnog ponaÅ¡anja prema norveÅ¡kom sucu Tomu Henningu Ovrebou nakon uzvratne utakmice polufinala Lige prvaka protiv Barcelone, igrane proÅ¡le sezone. Chelsea ima pravo ulaganja žalbe na odluku u roku od tri dana.

pomaranca

• Guest
« Reply #8 on: March 31, 2010, 09:51:34 PM »
Rooney aut dva do četiri tjedna

Iako iz Manchester Uniteda nisu dali službeno priopćenje vezano uz ozljedu desnog gležnja Waynea Rooneyja, Sky Sports i Daily Mail tvrde da će napadač pauzirati dva do četiri tjedna. Usporene snimke pokazuju da je Rooney iÅ¡čaÅ¡io gležanj u posljednjim trenucima prve četvrtfinalne utakmice Lige prvaka protiv Bayerna. Prilikom jednog skoka krivo je stao i izvrnuo gležanj, zbog bolova je napustio teren Å¡epajući, a kasnije Allianz Arenu na Å¡takama i sa zaÅ¡titnom čizmom.

pomaranca

• Guest
« Reply #9 on: March 31, 2010, 10:54:16 PM »
Super meč na Emiratesu

Fenomenalnom igrom je Barcelona nakon dva gola Zlatana Ibrahimovića na Emiratesu vodila sa sigurnih 2:0, ali su se Topnici ipak uspjeli vratiti u meč i golovima Walcotta i Fabregasa uspjeli doći do poravnanja i nade pred revanÅ¡ susret. U uzvratnom meču neće igrati Nelson Piquet, Charles Puyol kod Barce, a kod Arsenala neće biti Cesca Fabregasa.

Arsenal : Barcelona 2:2 (0:0)
Walcott 69., Fabregas 85./11-m; Ibrahimović 46., 59.; C.K.: Puyol 84./Barcelona

pomaranca

• Guest
« Reply #10 on: April 01, 2010, 02:18:44 PM »
Fabregas slomio fibulu

Sinoćnji nastup protiv Barcelone i postignut gol, bili su kobni za mladog Å panca. Stadion Emirates je napustio na Å¡takama i sada se pribojava da neće nastupati do kraja sezone, a upitan je i njegov nastup na Svjetskom prvenstvu. U duelu sa Carlesom Puyolom, nakon čega je dosuđen penal, Cesc Fabregas je slomio fibulu (lisnu kost), a onda je Å¡utirao i pogodio iz penala za konačnih 2:2.

pomaranca

• Guest
« Reply #11 on: April 01, 2010, 09:44:51 PM »
U Arsenalu aut i Andrey Arshavin

Problemi u Arsenalu ne prestaju nakon sinoćnje utakmice. Nakon Å¡to je jutros objavljeno da je Cesc Fabregas izgubljen za naredne mečeve, na povredu se požalio i Andrey Arshavin, koji nije odigrao ni cijelo poluvrijeme protiv Barcelone. Vjerovatno me neće biti na terenu naredne dvije-tri sedmice, objavio je Rus na svojoj web stranici, te dodao: "Ne radi se o staroj ozljedi, ova je potpuno nova".

pomaranca

• Guest
« Reply #12 on: April 06, 2010, 09:12:45 PM »
Inter prvi polufinalista

Veoma loÅ¡ nastup nogometaÅ¡a CSKA na stadionu Luzhniki u Moskvi ispred 50.000 gledalaca je znatno olakÅ¡ao Interu da večeras u Moskvi golom igrača utakmice Wesleya Sneijdera u 6. minuti joÅ¡ jednom slavi sa minimalnih 1:0 i tako postane prvi polufinalista ovogodiÅ¡nje Lige prvaka.

Sudija: Stephane Lannoy (Francija).

CSKA: Akinfeev, Semberas, Ignashevich, A. Berezutsky, V. Berezutsky (od 14. Odiah), Shchennikov, Dzagoev, Mamaev, Gonzalez, Honda (od 77. Rahimić), Necid (od 71. Guilherme).
Inter: Julio Cesar, Zanetti, Lucio, Maicon, Samuel, Stanković, Sneijder (od 86. Muntari), Cambiasso, Eto'o, Milito (od 74. Balotelli), Pandev (od 63. Chivu).

Žuti kartoni: Chidi Odiah, Pavel Mamaev (CSKA), Dejan Stanković (Inter).
Crveni kartoni: Chidi Odiah (CSKA, drugi žuti karton, 49. minuta).

pomaranca

• Guest
« Reply #13 on: April 06, 2010, 10:56:17 PM »
Barcelona - Arsenal. Ko je taj Messi ?

Sa nevjerovatna četiri pogotka je fenomenalni Lionel Messi na stadionu Nou Camp (95.000 gledalaca) Barceloni donio fantastičnu pobjedu od 4:1 nad Arsenalom. Dvije minute nakon Å¡to je Bendtner doveo Arsenal u vodstvo je Messi izjednačio na 1:1, hat-trick je kompletirao golovima u 37. i 42. minuti, te u 88. minuti je postigao svoj četvrti gol i popeljao Barsu u polufinalni meč Barcelone i Intera.

Sudija: Wolfgang Stark (Njemačka).

Barcelona: Valdes, Daniel, Marquez, Milito, Abidal (od 53. Maxwell), Xavi, Keita, Busquets, Messi, Krkić (od 55. Yaya Toure), Pedro (od 86. Iniesta).
Arsenal: Almunia, Sagna, Vermaelen, Silvestre, Clichy, Diaby, Rosicky, Nasri, Walcott, Denilson, Bendtner.

Žuti kartoni: Denilson, Tomas Rosicky, Emmanuel Eboue (Arsenal).
Igrač utakmice: Lionel Messi (Barcelona).

pomaranca

• Guest
« Reply #14 on: April 07, 2010, 01:01:32 PM »
Šest nogometaša sa 4 gola u Ligi prvaka

Samo petorica nogometaÅ¡a je na dosadaÅ¡njim utakmicama Lige prvaka postigla četiri gola na jednoj utakmici. Marco van Basten (Milan), Simone Inzaghi (Lazio), Dado PrÅ¡o (Monaco) - 5.11.2003 na svoj 29. rođendan, Ruud van Nistelrooy (Manchester United), Andrij Å evčenko (Milan) i Å¡esti je Lionel Messi. Sijajnu igru argentinskog nogometaÅ¡a i četiri njegova gola vidjelo je 93.330 gledatelja na Camp Nou protiv Arsenala.