Author Topic: LIGA UEFA  (Read 3300 times)

pomaranca

• Guest
Rakitićeva Sevilla u Äetvrtfinalu protiv Porta
« Reply #30 on: March 21, 2014, 05:51:31 PM »
Nakon ždrijeba Äetvrtfinala Lige prvaka u Nyonu je obavljen i ždrijeb Äetvrtfinala Europske lige. Sevilla u Äijim redovima igra hrvatski veznjak Ivan Rakitić u Äetvrtfinalu će odmjeriti snage protiv Porta, a prvi susret se igra u Portugalu.

Zasigurno jedna od najzanimljivih susreta bit će onaj između Lyona i Juventusa, a u ostalim susretima sastaju se AZ Alkmaar - Benfica, te Basel - Valencia.

Prve utakmice na rasporedu su 3. travnja, a uzvrati 10. travnja.

Final je 14. svibnja u Torinu na stadionu Juventusa.
(hrt.hr)

pomaranca

• Guest
IzvuÄeni su i parovi prvog pretkola Europske lige, a malo kasnije bit će održan ždrijeb i za drugi pretkolo.

Å iroki Brijeg je za protivnika dobio azerbejdžanski klub Gabal i u prvoj utakmici će biti gost. Drugi bh. predstavnik, ekipa ŽeljezniÄara, takoÄ‘er će u prvoj utakmici gostovati, a protivnik je crnogorski Lovćen.

ÄŒelik NikÅ¡ić će snage odmjeriti protiv Kopera, Metalurg Skopje će igrati protiv andorske Santa Colome, ÄŒukariÄki protiv drugog andorskog predstavnika Santa Julije, Budućnost Podgorica protiv Folgore iz San Marina dok će hrvatski predstavnik RNK Split će u prvoj utakmici doÄekati armensku Miku.

Prvi susreti na rasporedu su 3.7., a uzvrati su 10.7.2014. godine.

U drugom pretkolo splitski Hajduk Äeka boljeg iz meÄa luksemburÅ¡kog Jeunesse Esch i irskog Dundalka. Puno loÅ¡ije je proÅ¡la Rijeka koja  kao nositelj Äeka boljeg iz meÄa Slieme i FerencvaroÅ¡a u kojem je maÄ‘arski klub apsolutni favorit.

Bh. predstavnik Sarajevo je imao dobar ždrijeb i Äeka boljeg iz meÄa norveÅ¡kog Haugesunda i velÅ¡kog AUK Broughtona.

(balkan-sport)

pomaranca

• Guest
Da li je ovo namješten pogodak?
« Reply #32 on: July 04, 2014, 04:32:52 PM »
Nikšićki Čelik se još jednom obrukao u Europi. Izgubili su sa 5:0 od slovenskog Kopra na svom stadionu, a nakon susreta pojavile su se sumnje da je susret namješten.

NikÅ¡ićki Äelik je pod povećalom UEFA-e nakon sumnjivih rezultata nekoliko zadnjih godina u Europi. Ekipa koju u Crnoj Gori tekÅ¡ko ko dobije Äim izaÄ‘e u Europi doživi teÅ¡ku blamažu. Lani su poraženi Äak 9:0 od maÄ‘arskog Honveda, a ni ove godine nisu puno bolje proÅ¡li. Stradali su na domaćem terenu od slovenskog Kopra rezultatom 5:0. nakon utakmice pojavile su se sumnje da su neki golovi puÅ¡teni.

Pogledajte pogodak kakav je primio golman ÄŒelika:

You are not allowed to view links. Register or Login

pomaranca

• Guest
Koper slavio u Bakuu!
« Reply #33 on: July 18, 2014, 09:40:47 AM »
Koper je dobio iznimno živÄanu utakmicu u Bakuu, gdje je imao NeftÄi mnoge prilike, jednom pogodio i okvir vrata. Na kraju pobjeda gostiju s 2:1, Å¡to je naravno odliÄna polazna toÄka pred uzvrat.

Utakmica u Bakuu bila je vrlo teÅ¡ka. Prvo zbog teÅ¡ke situacije u igri (vlažnost i temperatura), a kao drugo, protivnik za razliku od Kopra praktiÄki ne zna za financijska ograniÄenja. Ipak. DomaÄini su prvi put tek u 21. minuti ozbiljno zaprijetili a već tri minute kasnije Goran GaleÅ¡ić probio je odbranu s desne strane, a na kraju srpski golman NeftÄija Stamenković morao je po loptu u mrežu. U 41. minuti Koprani su uspjeli udvostruÄiti svoje vodstvo, Matej PalÄić je iz blizine pogodio mrežu nakon odbijene lopte od okvira vrata. U sudijskoj nadoknadi pravim eurogolom smanjio je rezultat Abdullayev.

U drugom poluvremenu je Koper odigrao zrelo, muževno i jako. UÄinili su gotovo sve Å¡to je potrebno za održavanje povoljnog vodstva. Wobay je inaÄe u 61. minuti pogodio okvir vrata Kopra, a sve drugo odbranio je danas odliÄni RadoÅ¡ević i Koper ima pred uzvrat izuzetno povoljan ishod.

NEFTÄŒI - KOPER 1:2
Abdullayev 45.; GaleÅ¡iÄ 24., PalÄiÄ 41.
Stadion: Bakcell Arena. Sodnik: D. Scherbakov (BLR). Žuti kartoni: Cardoso 52., Flavinho 54., Ramos 90. (NeftÄi); Halilović, Guberac (Koper).

NEFTČI: Stamenković, Cardoso, Bruno Bertucci, Isayev, Yunuszada, Caue (od 69. Seyidou), Abdullayev (od 78. Masimov), Ramos, Wobay, N'For (od 73. Qurbanov), Flavinho. Trener: B. Haciyev
KOPER: RadoÅ¡ević, GaleÅ¡ić (od 83. LotriÄ), Halilović, Hadžić, Ivetić, BlažiÄ, Guberac, ÄŒovilo, PalÄiÄ (od 87. GregoriÄ), ÄŒrnigoj, Å tromajer (od 66. PuÄko). Trener: R. Vanoli
(Nogomania)

pomaranca

• Guest
Rijeci minimalna prednost uoÄi uzvrata
« Reply #34 on: July 18, 2014, 09:43:41 AM »
Rijeka je u prvoj utakmici drugoga pretkola Europske lige pobijedila mađarski Ferencvaros s 1:0 golom Ivana Krstanovića iz kaznenog udarca kojeg je izborio Andrej Kramarić u 85. minuti.

Uspješna su bila sva tri hrvatska kluba, Hajduk je u gostima kod Dundalka za uzvrat spremio lijepu zalihu od 0:2, a Split je preokretom došao do pobjede 2:1 protiv izraelskog Hapoela.

RijeÄani su bili dosta bolja momÄad, uputili su 16 udaraca prema maÄ‘arskim vratima, a gosti niti jedan prema Vargićevim, pa je pobjeda trebala biti i uvjerljivija.

Podsjetimo, u izvrsnoj proÅ¡loj sezoni Rijeka je bila odliÄna u Europskoj ligi, a Kantrida je bila neosvojiva tvrÄ‘ava.

Rijeka je puno bolje otvorila utakmicu i tijekom prvog poluvremena već u trećoj minuti je mogla do vodstva, no Krstanović je loÅ¡e pucao. Deset minuta kasnije Sharbini je odliÄno proigrao Krstanovića, koji je joÅ¡ jednom loÅ¡e reagirao. U nastavku susreta maÄ‘arskim vratima su prijetili i Sharbini, Jajalo, Moises, te Brezovec, no Denes Dibusz je branio sjajno. Rijeka je u prvih 45 minuta uputila deset udaraca prema suparniÄkom golu, dok Ferencvaros nije imao niti jedan udarac.

Rijeka je bila bolja i u nastavku. Prvu priliku domaćin je imao u 55. minuti kada je s ruba kaznenog prostora opalio Jugović, no Dibusz je bio spreman. Dvije minute kasnije Brezovec je zaprijetio iz kornera, a mađarski vratar se ponovo snašao. Trenutak odluke dogodio se u 84. minuti kada je Kramarić izborio jedanaesterac, a sigurno ga je minutu kasnije realizirao Krstanović.

Uzvratni susret je za sedam dana u Budimpešti.

RIJEKA - FERENCVAROS 1:0
RIJEKA. Stadion Kantrida - 9.500 gledatelja, Sudac: Tobias Stieler (Njem);
Strijelci: 1-0 Krstanović (86)

RIJEKA: Vargić - TomeÄak, Mitrović, Samardžić, Leovac - Moises - Jugović (od 83. Jahović), Brezovec, Jajalo (od 57. Kramarić), Sharbini (od 65. Kvržić) - Krstanović.
FERENCVAROS: Dibusz - Bošnjak, Pavlović, Mateos, Dilaver - Gyomber, Nalepa (od 89. Busai), Havojić, Kukuruzović - Somalia, Ugrai (od 79. Lauth)
(hrt.hr)

pomaranca

• Guest
Molde previsoka prepreka
« Reply #35 on: July 18, 2014, 09:46:09 AM »
Norvežani su joÅ¡ uvijek neugodan protivnik za Slovence u nogometnim takmiÄenjima. To je sada potvrdio i Molde, na prvoj utakmici drugog kruga kvalifikacija za Europa League pobjedio je Goricu 4:1.

Već prva utakmica u NorveÅ¡koj pokazala je da Äeka klub iz Nove Gorice težak posao. Molde je imao nekoliko mogućnosti, prvi je pogodio mrežu Gorice Toivio. Dejan Žigon je imao dobru priliku u 26. minuti za izjednaÄenje. Deset minuta kasnije pokuÅ¡ao je Majcen, takoÄ‘er neuspjeÅ¡no. Nakon 37 minuta, Norvežani su udvostruÄili svoje vodstvo prije odlaska na odmor, ali u 41. minuti bilo je već 3:0, kada je dosuÄ‘en jedanaesterac..

Gorica je u prvom poluvremenu igrala solidno, ali jednostavno previÅ¡e neprecizno. U drugom poluvremenu Nova Gorica smanjila je rezultat u 70. minuti iz jedanaesterca, no Hoseth je zabio za 4:1. JoÅ¡ uvijek postoji nada na uzvratnoj  utakmici kod kuće, a vjerojatno je zbog tri gola razlike europsko sudjelovanje u ovogodiÅ¡njoj sezoni zavrÅ¡eno.

MOLDE - GORICA 4:1 (3:0)
Toivio 16., Forren 37., Forren 41. (11m), Hoseth 88.; Majcen 70. (11m)
Stadion: Aker Stadion. Sodnik: P. Sutton (IRS). Žuti kartoni: Hussain 43. (Molde); A. Jogan, Žigon, Vetrih, Majcen (Gorica).

MOLDE: Nyland, Forren, Flo, Toivio, Linnes (od 70. Lindaroy), Singh, Hussain (od 80. Hestad), Moraes, Mostrom (od 57. Hoseth), Chima, Elyounoussi. Trener: T. Skullerud.
GORICA: SimÄiÄ, Jogan, Vanin, Å irok, Modolo, Žigon (od 66. DžuzdanoviÄ), Vetrih, Johnson, Kolenc (od 46. Enow), Majcen, ArÄon. Trener. L. Apolloni.
(Nogomania)

pomaranca

• Guest
Hajduk uvjerljiv u Irskoj, zabio i Nikola Vlašić
« Reply #36 on: July 18, 2014, 09:49:26 AM »
Hajduk je ostvario vrijednu pobjedu u prvom susretu drugoga pretkola Europske lige u gostima kod irskog Dundalka, za uzvrat na Poljudu spremio je zalihu od lijepih 0:2. MomÄad Igora Tudora u vodstvo je u devetoj minuti doveo Mijo CaktaÅ¡, a konaÄnih 0:2 postavio je Nikola VlaÅ¡ić u 73. minuti utakmice.

MlaÄ‘i brat hrvatske atletiÄarke Blanke VlaÅ¡ić nastupom u Irskoj postao je najmlaÄ‘i Hajdukov europski debitant u povijesti, a debi je okrunio golom. VlaÅ¡ić je nastupio sa 16 godina i devet mjeseci, Äime je prestigao Marija TiÄinovića, koji je do sada držao rekord kao dva mjeseca stariji.

Hajduk nije mogao poželjeti bolji poÄetak utakmice. Nakon lijepe akcije VrÅ¡ajević je ubacio u kazneni prostor, a CaktaÅ¡ je iz blizine glavom pogodio za rano vodstvo. Domaćin je u 14. minuti opasno zaprijetio, no Stipica je obranio Hobanov udarac. Najbolji strijelac vodeće momÄadi irskog prvenstva najbliže golu je bio u 23. minuti, ali njegov udarac zavrÅ¡io je na okviru gola. U 29. minuti do dvojbene situacije u kaznenom prostoru domaćeg sastava. VrÅ¡ajević je sruÅ¡en, a austrijski sudac Hameter je samo odmahnuo rukom.

Hajduk je i na otvaranju drugog dijela imao odliÄnu priliku, ali Gotal je loÅ¡e pucao. Uslijedile su minute tijekom kojih je domaćin bio bolji. Ipak, sve dvojbe oko pitanja pobjednika razrijeÅ¡io je VlaÅ¡ić u 75. minuti. Nakon lijepe akcije CaktaÅ¡a i Kouassija, koji je ubacio loptu na drugu vratnicu, VlaÅ¡ić je s desetak metara iz prve zakucao u irsku mrežu. Dundalk se do kraja nije predavao i pokuÅ¡ao je barem ublažiti poraz, ali obrana 'bilih' je izdržala sve napade.

Uzvratni susret je 24. travnja na Poljudu.

DUNDALK - HAJDUK 0:2
DUNDALK. Stadion Oriel Park - 3.000 gledatelja; Sudac: Markus Hameter (Aut);
Strijelci: 0-1 Caktaš (9), Vlašić (75)

DUNDALK: Cherrie - Gannon, Gartland, Boyle, Massey - Shields (od 71. Higins) - Meenan, Towell, Horgan (od 81. McMillan) - Mountney (od 56. McDermott), Hoban
HAJDUK: Stipica - Milić, Milović, MaloÄa, VrÅ¡ajević - CaktaÅ¡, Bradarić (od 80. Maloku), VlaÅ¡ić - Maglica (od 57. AnÄ‘elković), Gotal, Kouassi (od 78. BaÅ¡ić).
(hrt.hr)

pomaranca

• Guest
Split preokrenuo i pobijedio s 2:1
« Reply #37 on: July 18, 2014, 09:51:40 AM »
Nogometaši Splita pobijedili su u prvoj utakmici drugog pretkola Europske lige u svom Parku mladeži izraelski Hapoel iz Beer Sheve s 2:1.

Goste je u vodstvo u 31. minuti doveo Buzaglo, izjednaÄio je u 78. minuti Dujmović, a potpuni preokret domaćinu osigurao je u 86. minuti iz jedanaesterca Mate Bilić.

Splićani su napravili preokret u samo sedam minuta drugog poluvremena, pogocima Tomislava Dujmovića (78) i Mate Bilića (86-11m) doÅ¡li su do velike pobjede i prednosti protiv izraelskog doprvaka, koji se predstavio kao iznimno dobra momÄad. Splićanima ide na ruku i Äinjenica da je Uefa danas zabranila odigravanje europskih dvoboja u Izraelu, pa će Split uzvrat igrati najvjerojatnije na Cipru za sedam dana.

Izraelci su poveli u 31. minuti prekrasnim pogotkom Maora Buzagla, koji je iz slobodnog udarca s 25 metara pogodio sami lijevi gornji kut Splitovih vrata. Hapoel je u prvom poluvremenu bio bolja momÄad i stvorio je viÅ¡e prilika, te je dobrom igrom priliÄno iznenadio domaćine.

Split je u drugom dijelu ipak zaigrao daleko bolje i izjednaÄenje je zasluženo stiglo u 78. minuti. Erceg je iz slobodnog udarca centrirao, a u skoku je najviÅ¡i bio Tomislav Dujmović, koji glavom pogaÄ‘a donji desni kut izraelskih vrata.

Taj pogodak je dao krila Splićanima, koji u 85. minuti stižu do vodstva. Vratar Hapoela Ejide je napravio prekrÅ¡aj u svom kaznenom prostoru nad Rogom, a Mate Bilić je siguran s bijele toÄke za konaÄnih 2:1.

SPLIT - HAPOEL BEER-SHEVA 2:1 (0:1)
Strijelci: 0-1 Burzaglo (31), 1-1 Dujmović (78), 2-1 Bilić (85,pen)
Pred 1000 gledatelja na stadionu Park mladeži sudio je Ilias Spathas iz GrÄke.

RNK SPLIT: Vuković - Ibriks, Galović, Glumac, Rugašević (Rog, 60) - Vojnović (Dujmović, 46), Vidović - Bagarić (Belle, 70), Erceg, Glavina - Bilić
HAPOEL BEER-SHEVA: Ejide - Bittion, Soares, Pajović, Davidzada - Gordana, Buzaglo (Nassar, 81), Arel, Gabay (Melikson, 63) - Barda, Arbitman (Malul, 74)
(hrt.hr)

pomaranca

• Guest
Poraz Hajduka od Å ahtera
« Reply #38 on: July 31, 2014, 06:16:01 PM »
U prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige nogometaÅ¡i Hajduka su u gostima kod kazahstanskog Å ahter Karagandija poraženi 2:4. Pogotke za Å ahter zabili su TopÄagić (10), FinonÄenko (21), Džidić (70) i ŽangiliÅ¡baj (90+4), a strijelci za Hajduk bili su Gotal (19) i CaktaÅ¡ (78-pen).

Hajduk je primio tri gola iz niÄega, odnosno nakon prekida i loÅ¡ih reakcija njihove obrane. LoÅ¡u partiju Hajduka protiv slabaÅ¡nog Å ahtera uživo je pratilo osam navijaÄa splitskog kluba.

Hajduk je na poÄetku imao incijativu, ali već iz prvog prekida primio je gol. Igrala se 10. minuta, ubacio je Maslo, a TopÄagić, nakon loÅ¡e reakcije Hajdukove obrane, zabija za vodstvo. Hajduk je izjednaÄio u 19. minuti. Gotal sa 15 metara iskosa pogaÄ‘a mrežu zahvaljujući pogreÅ¡ci vratara Mokina.

No, veselje Hajdukovaca kratko je trajalo, samo dvije minute, a opet je poguban bio prekid. ViÄius je izveo loptu iz auta, a TopÄagić ju je prebacio na drugu vratnicu, gdje je Äekao FinonÄenko koji ju je pospremio u mrežu.

LoÅ¡e reakcije Hajdukove obrane nakon prekida nastavile su se i u drugom poluvremenu. U 70. minuti iz kornera je ubacio FinonÄenko, a Džidić je glavom pogodio za 3:1.

Ipak, u 78. minuti Hajduk je smanjio zaostatak na 2:3, nakon penala koji je dosuđen jer je Džidić u živom zidu igrao rukom. Sigurni realizator 11-erca bio je Caktaš.

U trećoj minuti sudaÄke nadoknade Hajduk je mogao izjednaÄiti, ali je Milić promaÅ¡io stopostotnu priliku. I već u sljedećem napadu stigla je kazna. Ponovno smuÅ¡enost u obrani Splićana, a ŽangilÅ¡baj pogaÄ‘a za pobjedu Å ahtera 4:2.

Uzvrat je za tjedan dana u Splitu.

Å AHTER: Mokin, Kirov, Džidić, Malij, Maslo, Porivajev, FinonÄenko (Murzojev, 86), PokrivaÄ (Bajžanov, 60), ViÄius, Konjisbajev, TopÄagić (ŽangilÅ¡baj, 83).
HAJDUK: Stipica, Mikanović, Milić, MaloÄa, Jozinović, AnÄ‘elković, Bradarić, VlaÅ¡ić (Maloku, 88), CaktaÅ¡, Gotal, Kouassi (Bencun, 71).

STRIJELCI: 1-0 TopÄagić (10), 1-1 Gotal (19), 2-1 FinonÄenko (21), 3-1 Džidić (70), 3-2 CaktaÅ¡ (78-pen), 4-2 ŽangilÅ¡baj (90+4).

Tri hrvatska kluba po zadnju rundu kvalifikacija
« Reply #39 on: August 07, 2014, 04:26:54 PM »
Pred nogometaÅ¡ima Rijeke, Hajduka i Splita danas su odluÄujuće utakmice za ostanak u Europi. ZavrÅ¡ni krug kvalifikacija za Europsku ligu praktiÄki su osigurali RijeÄani koji su u prvom dvoboju 3. pretkola na Farskim Otocima nadigrali Vikingur s Äak 5:1 i uzvrat na Kantridi bit će samo formalnost.

Hajduk na Poljudu mora nadoknaditi zaostatak od 2:4 iz Karagandija protiv kazahstanskog Šahtera. Split gostuje kod Černomoreca u Odesi kamo je stigao s velikih 2:0 s Parka mladeži, a prolazak u doigravanje za nastup u skupinama Europske lige bio bi najveći uspjeh u povijesti kluba.

Na Drugom programu HTV-a i našem portalu u izravnom prijenosu moći ćete pratiti dvoboje Hajduka i Šahtera u 19.30 te Rijeke i Vikingura u 21.15. Černomorec i Split igraju u 18 sati.

Ždrijeb doigravanja za nastup u skupinama Europske lige održat će se u petak u 13 sati u sjedištu UEFA-e u Nyonu. U bubnju će biti i hrvatski prvak Dinamo koji se porazom od Aalborga u Zagrebu oprostio od Lige prvaka. Ždrijeb parova doigravanja za Ligu prvaka također je u petak, u 12 sati.
(hrt.hr)

pomaranca

• Guest
Na krilima Vukovića do povijesnog uspjeha
« Reply #40 on: August 07, 2014, 10:10:44 PM »
Nogometaši RNK Splita ostvarili su povijesni uspjeh kluba. Odigrali su 0:0 u uzvratnoj utakmici trećega pretkola Europske lige u Odesi protiv ukrajinskog Černomoreca te su zahvaljujući pobjedi 2:0 iz Splita prije tjedan dana prošli dalje.

Splićani su u Odesi odigrali vrlo zrelu utakmicu, a obrana predvoÄ‘ena odliÄnim vratarom Andrijom Vukovićem na cijeloj utakmici gotovo da nije napravila nijednu pogreÅ¡ku. Crveni su tako nakon armenske Mike i izraelskog Hapoela Beer Sheve, izbacili i ÄŒernomorec, klub koji je proÅ¡le sezone dva put pobijedio zagrebaÄki Dinamo u skupini Europske lige.

Ukrajinci su od prve minute napali, a već nakon tri minute igre Vuković je obranio veliku priliku Sivakova, a u 11. minuti udarac Teikeua zaustavila je greda. Sjajni Vuković je do kraja prvog dijela zaustavio joÅ¡ nekoliko pokuÅ¡aja ukrajinskih igraÄa, a u drugom dijelu je obrana Splita bila joÅ¡ bolja, pa igraÄi ÄŒornomoreca gotovo da nisu napravili izrazitiju prigodu.

Splićane još dvije utakmice dijele od plasmana u skupinu Europske lige, a protivnika u završnom pretkolu saznat će nakon ždrijeba u petak.

ÄŒERNOMOREC ODESA - RNK SPLIT 0:0

Pred 13.000 gledatelja na stadionu ÄŒornomoreca sudio je Manzano iz Å panjolske.
ÄŒERNOMOREC: Bezotosni, Å inder, Sivakov, Slinkin, Teikeu, KovalÄuk (GreiÄinkin, 89), Gai, Aržanov, Zubeiko (Kabajev, 89), Didenko (Nazarenko, 81), Fomin
RNK SPLIT: Vuković, Radotić (Ibriks, 82), Galović, Glumac, Glavina, Vidović, Dujmović, Belle, Rog, Roce (Erceg, 71), Bilić (Bagarić, 82).
(hrt.hr)

pomaranca

• Guest
Hajduk s tri pogotka prošao Šahter
« Reply #41 on: August 07, 2014, 10:16:07 PM »
NogometaÅ¡i Hajduka plasirali su se u Äetvrto, posljednje pretkolo Europske lige. Na Poljudu su svladali Å ahter 3:0 i nadoknadili poraz iz prve utakmice u Kazahstanu (2:4).

Strpljivo gradeći napade, misleći pritom i kako ne primiti pogodak, nogometaÅ¡i Hajduka anulirali su loÅ¡ rezultat i dojam iz prve utakmice te dokazali da su bolja momÄad od Å ahtera iz Karagandija.

Da bi ovo mogla biti lijepa splitska noć nagovijestio je već u desetoj minuti Mijo Caktaš kada je iz slobodnog udarca sa 17 metara, iskosa s lijeve strane, pogodio gredu.

Hajduk je već u 14. minuti prepolovio zaostatak iz prve utakmice zahvaljujući sjajnom potezu Tina Svena SuÅ¡ića. Primio je loptu na 18 metara, leÄ‘ima okrenut suparniÄkim vratima, okrenuo je Äuvara i ljevicom precizno pogodio gornji desni kut Å ahterovih vrata.

Već u 17. minuti Hajduk je bio blizu drugom pogotku, ali je vratar Šahtera Mokin krajnjim naporom obranio udarac Milića s ruba kaznenog prostora.

U 27. minuti opasno su zaprijetili Kazahstanci. SimÄević je izbjegao zaleÄ‘e, ali je njegovo ubacivanje s lijeve strane Hajdukov kapetan MaloÄa uspio blokirati.

Eksploziju slavlja na Poljudu u 36. minuti pokrenuo je Anton Maglica. Sjajno se po desnoj strani probio Avdija VrÅ¡ajević, ubacio prizemnu loptu na prvu stativu gdje se Maglica ubacio ispred Äuvara te spretno gurnuo loptu u mrežu pokraj nemoćnog Mokina.

Nakon Å¡to je u prvom poluvremenu Hajduk imao Äak 75 posto posjeda lopte, Splićani su u nastavku prepustili inicijativu gostima koji su nekoliko puta opasno zaprijetili, a najbliže pogotku stigli su u 88. minuti. No, sjajno je na udarac Nikole PokrivaÄa, Äija se lopta odbila od jednog Hajdukova igraÄa, reagirao vratar Hajduka Lovre Kalinića i uspio odbiti loptu u korner.

U 90. minuti Maglica je mogao slomiti sve ambicije gostujuće momÄadi, ali je njegov udarac iz neposredne blizine vratar Å ahtera Mokin uspio zaustaviti. Å to nije uspjelo Maglici, napravio je Sandro Gotal u posljednjoj minuti sudaÄkog vremena. Iskoristio je otvoren prostor, pretrÄao s loptom viÅ¡e od 50 metara i smireno poslao loptu pokraj nemoćnog Mokina i tako potvrdio Hajdukov prolaz u zavrÅ¡no pretkolo Europske lige.

HNK HAJDUK - Å AHTER 3:0
Pred 30.000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Chapron iz Francuske.
STRIJELCI: 1:0 Sušić (14), 2:0 Maglica (36), 3:0 Gotal (90+5)
HNK HAJDUK: Kalinić, VrÅ¡ajević (Vasilj, 73), MaloÄa, Milović, Milić (Nižić, 65), AnÄ‘elković, CaktaÅ¡, SuÅ¡ić, VlaÅ¡ić (Kouassi, 82), Gotal, Maglica.
Å AHTER: Mokin, Porivajev (Murtazajev, 53), Džidić, Malij, Maslo (ŽangiliÅ¡baj, 60), Kirov, SimÄević, ViÄius, Konisbajev, PokrivaÄ, TopÄagić.
(hrt.hr)

pomaranca

• Guest
Jahović hat-trickom razveselio Keka
« Reply #42 on: August 08, 2014, 09:33:05 AM »
Trener RijeÄana Matjaž Kek odluÄio je dati priliku igraÄima koji nisu u prvom planu. Ukazano povjerenje najbolje je iskoristio Adis Jahović s tri gola.

Golijada zapoÄeta na Farskim Otocima nastavila se i na Kantridi. Rijeka je već u prvoj utakmici 4. pretkola u gostima kod Vikingura (5:1) praktiÄki osigurala plasman dalje, a uvjerljivom pobjedom s nova Äetiri gola u mreži "vikinga" izborila je plasman u 4. pretkolo Europske lige.

Trener RijeÄana Matjaž Kek odluÄio je dati priliku igraÄima koji nisu u prvom planu. Ukazano povjerenje najbolje je iskoristio Adis Jahović koji je dvoboj iskoristio sa ostvarenje sna svakog napadaÄa, postigao je hat-trick.

Od poÄetka su RijeÄani jurnuli prema vratima Vikingura, ali promaÅ¡ivali su Jahović i Jajalo. To je momÄad Rijeke koja se silno željela dokazati i pred vlasitom publikom, uÄinilo malo nervoznom, jer trebali su "rezervisti" iskoristiti prigodu koju im, prema njihovom miÅ¡ljenju, Kek rijetko pruža.

Ipak, na odmor se nije otiÅ¡lo netaknutih mreža. Jahović je bio najviÅ¡i u skoku, nakon ubaÄaja s desne strane. Glavom je pogodio mrežu 40-godiÅ¡njeg maÄ‘arskog vratara Geze Turija. Od tad se Rijeka oslobodila, pa se na novi pogodak nije dugo Äekalo.

Jahović je ponovno bio strijelac u 49. minuti, a njegov treći pogodak djelo je sjajnog dodavanja Sharbinija koji ga je pronašao s lijeve na desnu stranu. Adis Jahović lijepo je uštopao loptu i po treći put matirao Turija.

Mogao je Jahović do Äetvrtog gola, ali ga je pred vlastitim vratima "preduhitrio" Jacobsen poslavÅ¡i loptu prsima nakon centarÅ¡uta u vlastitu mrežu. Naravno, koncentracija Vikingura je padala, domaći su pokuÅ¡avali stvarati prilike, ali i priÄuvati energiju za nove izazove u HNL-u i Europskog ligi.

Na kraju, komotna pobjeda RijeÄana koji će u petak Äekati novi "Stuttgart", momÄad bi rado izbacili u 4. pretkolu, kao Å¡to su to lani napravili i priuÅ¡tili svojim navijaÄima lijepu nogometnu jesen na Kantridi.
(goal)

pomaranca

• Guest
Bilbija omogućio nemoguće
« Reply #43 on: August 08, 2014, 09:36:19 AM »
Fudbaleri Sarajeva su se plasirali u plej of kvalifikacija za Ligu Evrope. Jedini preostali bh. predstavnik na meÄ‘unarodnoj sceni veÄeras je na stadionu “Peristeri†u Atini u revanÅ¡ utakmici trećeg pretkola savladao Atromitos rezultatom 3:1.

Rezultat nakon 90 minuta igre glasio je 2:1 sa Sarajevo, identiÄno kao Å¡to su Grci slavili prije 7 dana na “KoÅ¡evuâ€, Å¡to je meÄ odvelo u produžetke.

Heroj “bordo tima†bio je dvostruki strijelac Nemanja Bilbija. Nakon vodećeg gola Harisa Duljevića u 24. minutu za 1:0, Bilbija je udvostruÄio prednost 9 minuta prije kraja pogotkom za 2:0.

Ipak, Helenima je nadu vratio iskusni Efstatios Tavlaridis golom u 86. minutu, a sve dileme oko putnika u plej or otklonio je Bilbija pogotkom za konaÄnih 3:1 u 105. minutu.

Ekipa Sarajeva je u grÄkoj prijestolnici imala podrÅ¡ku sa tribina nekoliko stotina svojih najodanijih pristalica.
Povratak ekipe u Sarajevo planiran je u petak popodne.

Aktuelni osvajaÄ Kupa Bosne i Hercegovine, FK Sarajevo, plasmanom u plej of Lige Evropa na svoj raÄun je stavio dodatnih 150.000 evra od Evropske fudbalske federacije.
(sportabc)

pomaranca

• Guest
Ždrijebani parovi posljednjeg kruga kvalifikacija
« Reply #44 on: August 08, 2014, 09:09:05 PM »

U sjediÅ¡tu Europske nogometne federacije (UEFA) u Nyonu ždrijebani su parovi posljednjeg kruga kvalifikacija za nastup u skupinama Europske lige. Prvi put u povijesti u ždrijebu su bila Äak Äetiri hrvatska predstavnika.

Zadnja prepreka zagrebaÄkom Dinamu bit će rumunjski Petrolul,  protivnik Hajduku je ukrajinski Dnjipro, Splitu talijanski Torino, a Rijeci moldavski Å erif.

Rijeka i Split bit će domaćini u prvim susretima koji se igraju 21. kolovoza,a dok su uzvrati na rasporedu 28. kolovoza.

Hrvatski prvak Dinamo s Petrolulom iz Ploiestija susreo se 1967./1968. kada je eliminirao rumunjsku momÄad u prvom kolu tadaÅ¡njeg Kupa velesajamskih gradova (preteÄa Kupa UEFA-e odnosno Europske lige). Tada je Dinamo u prvoj utakmici u Maksimiru pobijedio 5:0 pogocima Hrvoja Jukića (51, 65), Ivice KiÅ¡a (57, 59) i Slavena Zambate (77).  Modri su u uzvratu su poraženi 0:2.

Hajduk ide na ukrajinski Dnjipro u Äijim redovima su trojica bivÅ¡ih Hajdukovaca - Ivan Strinić, Nikola Kalinić i Mladen Bartulović. Splićani su protiv Dnjipra igrali u sezoni 1985./1986. u osmini finala Kupa UEFA-e i slavili su u obje utakmice. U prvoj utakmici u Ukrajini Hajduk je pobijedio 1:0 zahvaljujući autogolu PuÄkova (78), dok je u uzvratu na Poljudu bilo 2:0 za Splićane, a oba pogotka zabio je Ivan Gudelj (47, 64).

Protivnik Rijeci, koja je proÅ¡le sezone uz Dinamo igrala u skupinama Europske lige, bit će moldavska momÄad Å erif koji u svojim redovima ima Äak osam Brazilaca. RijeÄani protiv njih joÅ¡ nisu igrali, ali zato Dinamo ima velika iskustva sa Å erifom jer je u protekle Äetiri sezone Äak tri puta igrao s Moldavcima, i to uvijek u 3. pretkolu Lige prvaka. ProÅ¡le sezone Modri su slavili 1:0 i 3:0, a oba susreta Dinamo je dobio i u sezoni 2012./2013. (1:0, 4:0), dok su u sezoni 2010./2011. ispali od Å erifa nakon izvoÄ‘enja udaraca s bijele toÄke (oba dvoboja zavrÅ¡ila su 1:1).

Nogometaši Splita plasmanom u posljednji krug kvalifikacija Europske lige ostvarili najveći uspjeh u povijesti kluba, a od svih hrvatskih predstavnika Splitovci su dobili možda najtežeg protivnika - Torino, sedmerostrukog prvaka Italije koji je najveći uspjeh u europskim natjecanjima ostvario 1992. plasmanom u finale Kupa UEFA-e.