Author Topic: LIGA UEFA  (Read 3346 times)

• Guest
Re: LIGA UEFA
« Reply #90 on: September 29, 2017, 02:51:05 PM »
Rijeka bila na korak do čuda

U susretu 2. kola D skupine Europske lige Rijeka je na San Siru izgubila od Milana 2-3 primivši treći pogodak u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Milan je do 84. minute imao sigurno vodstvo 2-0, no hrvatski prvak je nevjerojatnom završnicom uspio izjednačiti. Kada se već činilo da će Rijeka izvući bod, Cutrone je donio pobjedu Milanu.

MILAN - RIJEKA 3:2

(Silva 14', Mussachio 53', Cutrone 93' / Acosty 83', Elez 89')

MILAN (3-5-2-): Donnarumma – Musacchio, Bonucci, Romagnoli – Abate, Locatelli, Calhanoglu (od 46. Bonaventura), Kessie (od 70. Mauri), Borini – Cutrone, A. Silva (od 82. Suso).

RIJEKA (4-2-3-1): Sluga – Vešović, Župarić, Elez, Zuta – Bradarić, Mišić – Kvržić (od 58. Acosty), Pavičić (od 70. Maleš), Heber – Puljić (od 78. Črnic).

pomaranca

• Guest
« Reply #91 on: February 22, 2019, 10:17:19 PM »
Dinamo na ždrijebu Europske lige izvukao Benficu

You are not allowed to view links. Register or Login Nakon prolaska grupne faze natjecanja, Dinamo je prolaskom Viktorije Plzen u šesnaestini finala osigurao mjesto u današnjem ždrijebu osmine finala Europske lige, na kojem je izvukao lisabonsku Benficu. Modri će prvu utakmicu igrati 7. ožujka na Maksimiru, a uzvrat je 14. ožujka u Lisabonu.

• Guest
« Reply #92 on: February 22, 2019, 10:36:37 PM »
Pokrenuta čak četiri disciplinska postupka protiv Dinama
nakon pobjede nad Plzenom

You are not allowed to view links. Register or Login Dinamo će nakon plasmana u osminu finala Evropa lige, najvjerovatnije biti kažnjen od strane UEFA-e. Krovna evropska nogometna organizacija dan nakon utakmice poslala je Modrima zabrinjavajuće vijesti. Naime, UEFA je pokrenula čak četiri disciplinska postupka protiv Dinama, te je to objavila na svojoj službenoj stranici. Kada su u pitanju kazne za klub, to se tiče bacanja predmeta na teren, paljenja baklji i blokiranja stepenica na tribinama, a treneru Bjelici zbog isključenja koje je dobio jer je prigovarao sudiiji. Konačna odluka biti će donesena i objavljena 28. februara.

pomaranca

• Guest
« Reply #93 on: March 01, 2019, 07:08:15 PM »
UEFA kaznila Bjelicu i Dinamo

You are not allowed to view links. Register or Login Odlukom disciplinske komisije UEFA-e trener Nenad Bjelica suspendiran je jednu utakmicu u Europskoj ligi zbog isključenja u uzvratnoj utakmici šesnaestine finala tog natjecanja protiv Viktorije Plzen u Zagrebu. Klub Dinamo je kažnjen sa 63.000 €. Od toga se 30.000 € odnosi na utakmicu u kojoj je Dinamo bio domaćin Andrlechtu i to zbog paljenja baklji, zakrčenih prolaza i ulaska navijača na travnjak stadiona Maksimir, a 33.000 eura kazna je zbog paljenja baklji, bacanja istih u teren, zakrčenih prolaza te isključenja trenera Bjelice na utakmici protiv Viktorije Plzen. Ukupno je Dinamo u ovoj sezoni platio 234.000 € kazne UEFA-i.

pomaranca

• Guest
« Reply #94 on: March 14, 2019, 06:36:32 PM »
Predsjednik Benfice ponižava Dinamo...

You are not allowed to view links. Register or Login Dinamo večeras u Lisabonu brani 1:0 u revanš meču osmine finala Lige Evrope sa Benficom. Predjsednik Benfice je čini se uvjeren da će njegov tim "pregaziti" Dinamo, te je u svojoj izjavi gotovo ponižavao Modre poručujući kako ga brine susret portugalskog šampionata protiv Moreirensea, a ne ovaj večerašnji. "Iako ste pobijedili u prvoj utakmici, nemate šanse. Nema šanse da izdržite naš pritisak... Mene više brine hoćemo li u nedjelju pobijediti Moreirense. Oni su baš nezgodni", izjavio je predsjednik Benfice Luis Filipe Vieira, prenosi HINA.

Do sada su Benfica i Dinamo odigrali četiri utakmice, dva puta je slavio portugalski gigant, jednom Dinamo, a jednom su remizirali.

Prijenos utakmice Benfica - Dinamo Zagreb u 21:00 na Arenasport 1 i na SLO TV2.

pomaranca

• Guest
« Reply #95 on: March 15, 2019, 07:26:30 AM »
Benfica ide u četvrtfinale Lige Evrope

You are not allowed to view links. Register or Login Nakon pobjede od 1:0 na Maksimiru u prvom meču 1/8 finala Lige Evrope protiv Benfice Dinamo je s pravom sanjao plasman u četvrtfinale. Večeras je na stadionu Luz u Lisabonu odigran revanš, a Benfica je ipak bila bolja i zasluženo prošla dalje.

Benfica - Dinamo 3:0 (1:0)
Jonas 71', Ferro 94', Grimaldo 105'

pomaranca

• Guest
« Reply #96 on: March 15, 2019, 01:36:56 PM »
Žrijeb parova Evropske lige

You are not allowed to view links. Register or Login U Nyonu je danas obavljeno žrijebanje četvrtfinalnih parova Evropske lige. Ekipe koje su se našle u žrijebu za četvrtfinale: Arsenal, Benfica, Chelsea, Napoli, Slavia, Valencia, Villarreal i Eintracht Frankfurt.

Benfica/Eintracht Frankfurt - Slavia/Chelsea

Četvrtfinale se igra 11. i 18. aprila, dok su polufinalni dueli na rasporedu 2. i 9. maja. Veliko finale koje će se ove godine igrati u Bakuu na rasporedu je 29. maja.

pomaranca

• Guest
« Reply #97 on: April 12, 2019, 10:47:23 AM »
Četvrtfinale Evropske lige

You are not allowed to view links. Register or Login Joao Felix je u sinoćnjoj pobjedi Benfice nad Eintrachtom 4:2 ostvario "hat-trick" i dodao asistenciju, čime je s 19 godina postao najmlađi Portugalac u povijesti s tri gola u jednoj europskoj utakmici i općenito najmlađi nogometaš koji je postigao "hat-trick" u Europskoj ligi.

Arsenal je u vodstvo doveo Aaron Ramsey u 15. minuti nakon lijepe akcije domaćina na asistenciju Ainsleyja Maitland-Nilesa, a u 25. minuti Kalidou Koulibalyi skreće udarac Lucasa Torreire u vlastitu mrežu za konačnih 2:0.

U Pragu kod Slavije gostovao je Chelsea, koji je pobijedio s 0:1 golom Marcosa Alonsa u 86. minuti.

Valencia u sudačkoj nadoknadi uništila Vilarreal, gosti su upisali pobjedu 1:3 - (Cazorla 36pen.; Guedes 6, 90+3, Wass 90+1)

pomaranca

• Guest
« Reply #98 on: May 10, 2019, 02:15:39 PM »
Arsenal i Chelsea u finalu Lige Europa

You are not allowed to view links. Register or Login Arsenal je eliminisao Valenciju u polufinalu s dvije pobjede (4:2 i 3:1), dok je Chelsea nakon dva remija rezultatom 1:1, nakon što nije bilo golova u produžecima pobjednika ovog polufinala i putnika u finale odlučio tek nakon penala i sa 5:4 izbacio Eintracht Frankfurt, pa će se, kao i u Ligi prvaka, za trofej boriti dva engleska kluba. Finale se igra u srijedu 29. maja u Bakuu, ali u klubovima su nemalo iznenađeni kada su saznali da će navijači ova dva kluba dobiti tek po 6.000 ulaznica, iako stadion prima 68.700 gledatelja.

pomaranca

• Guest
« Reply #99 on: June 18, 2019, 05:12:00 PM »
Kvalifikacije UEFA League 2019/2020 - prvo pretkolo

You are not allowed to view links. Register or Login

Group 1
Malmö (SWE) v Ballymena (NIR)/NSÍ (FRO)
Connah's Quay Nomads (WAL) v Kilmarnock (SCO)
Breidablik (ISL) v Vaduz (LIE)
Brann (NOR) v Shamrock Rovers (IRL)
Vitebsk (BLR) v KuPS Kuopio (FIN)

Group 2
Ordabasy Shymkent (KAZ) v Torpedo Kutaisi (GEO)
Sant Juliŕ (AND)/Europa (GIB) v Legia (POL)
Gzira United (MLT) v Hajduk Split (CRO)
Radnicki Niš (SRB) v Flora (EST)
CSKA Sofia (BUL) v Titograd (MNE)

Group 3
Maccabi Haifa (ISR) v Mura (SVN)
Debrecen (HUN) v Kukësi (ALB)
Jeunesse Esch (LUX) v Tobol Kostanay (KAZ)
FCSB (ROU) v Milsami Orhei (MDA)
Čukarički (SRB) v Banants (ARM)

Group 4
Crusaders (NIR) v B36 (FRO)
Inter Turku (FIN) v Brřndby (DEN)
Prishtina (KOS)/St Joseph's (GIB) v Rangers (SCO)
Cork (IRL) v Progrčs Niederkorn (LUX)/Cardiff Metropolitan University (WAL)
Molde (NOR) v KR (ISL)

Group 5
Levski Sofia (BUL) v Ružomberok (SVK)
Akademija Pandev (MKD) v Zrinjski (BIH)
FK Zeta (MNE) v Fehérvár (HUN)
Shakhtyor Soligorsk (BLR) v Hibernians (MLT)
Neftçi (AZE) v Speranta Nisporeni (MDA)

Group 6
Olimpija Ljubljana (SVN) v Rīgas FS (LVA)
Budapest Honvéd (HUN) v Žalgiris Vilnius (LTU)
Radnik Bijeljina (BIH) v Spartak Trnava (SVK)
Fola Esch (LUX) v Chikhura Sachkhere (GEO)
Alashkert (ARM) v Makedonija Skopje (MKD)

Group 7
Dinamo Tbilisi (GEO) v La Fiorita (SMR)/Engordany (AND)
Široki Brijeg (BIH) v Kairat Almaty (KAZ)
Kauno Žalgiris (LTU) v Apollon Limassol (CYP)
Ventspils (LVA) v Teuta (ALB)
Cracovia Kraków (POL) v DAC 1904 Dunajská Streda (SVK)

Group 8
Stjarnan (ISL) v Levadia Tallinn (EST)
Barry Town (WAL)/Cliftonville (NIR) v Haugesund (NOR)
Riteriai (LTU) v KÍ (FRO)/Tre Fiori (SMR)
Dinamo Minsk (BLR) v Liepaja (LVA)
Norrköping (SWE) v Saint Patrick's (IRL)
Aberdeen (SCO) v RoPS Rovaniemi (FIN)

Group 9
Domžale (SVN) v Balzan (MLT)
Laçi (ALB) v Hapoel Beer-Sheva (ISR)
Budućnost Podgorica (MNE) v Narva Trans (EST)
Sabail (AZE) v U Craiova 1948 (ROU)
Pyunik (ARM) v Shkupi (MKD)
AEK Larnaca (CYP) v Petrocub-Hincesti (MDA)

Prve utakmice pretkola Evropske lige na rasporedu su 11. jula, revanši 18. jula.

pomaranca

• Guest
« Reply #100 on: July 31, 2019, 08:14:58 AM »
Skandal u režiji gostujućih igrača

Nogometaši Dudelangea iz Luksemburga plasirali se u treće pretkolo Evropske lige nakon što su u dve utakmice bili bolji od makedonskog prvaka Škendije ukupnim rezultatom 3:2. Na povratnoj utakmici odigranoj u Luksemburgu je u zadnjim minutama došlo do skandala u režiji gostujućih igrača. U 84. minuti kod rezultata 1:0 za domaće Škendija je ostala s deset igrača na terenu nakon što je Muslui dobio drugi žuti karton, ali su uspjeli izjednačiti u nadoknadi vremena. Sudac Griffith iz Welsa je nekoliko trenutaka kasnije pokazao direktan crveni karton Nafiu koji je izazvao burnu reakciju nogometaša iz Tetova. Ibraimi se unio u lice sucu i revoltiran ga udario u glavu, zbog čega je i on naravno isključen pa je Škendija utakmicu okončala s čak tri igrača manje.

#Invalid YouTube Link#

pomaranca

• Guest
« Reply #101 on: December 16, 2019, 06:23:47 PM »
Žrijeb 1/16 Europa League

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login Nakon žrijeba 1/8 finala Lige prvaka, danas je održan i žrijeb 1/16 finala Europa League. Prve utakmice 1/16 finala Europa League se igraju 20. februara, a revanši 27. Žrijeb parova 1/8 finala će se održati 28. februara.