Zamolio bih sve clanove da se u ovu sekciju postavlaju samo vijesti iz LIGE UEFA

I would like to ask all members to just post in this section only the news on the answering segments, and am announcing that the old new also be erased...

• Posts: 372
Re: LIGA UEFA
« Reply #1 on: February 22, 2010, 05:41:32 PM »
Rnić: Jedva smo preživeli Bilbao

Navijači Atletiko Bilbaoa i Anderlehta izazvali su nerede na utakmici Lige Evrope odigranoj u Španiji, a defanzivac Belgijanaca Nemanja Rnić sve to je posmatrao sa klupe za rezervne igrače. Nekadašnji mladi reprezentativac Srbije kaže da je španski klub pogrešio kad je gostujuće navijače smestio na najniži nivo, tako da su bili okruženi domaćim pristalicama.

On prepričava kako je po okončanju meča na terenu nastao pravi haos, budući da su obe grupe navijača utrčale na teren, i kaže da se nada da niko od njih nije nastradao.

- Incidenata je bilo i pre i tokom utakmice, ali najveći neredi bili su posle meča, mada to nisam imao prilike da vidim. Naši navijači, kojih je u Španiji bilo oko 1.500-2.000, bili su smešteni na najnižem nivou tribina i bili su okruženi domaćim pristalicama, koje su ih konstantno gađale i provocirale. Vrlo brzo je došlo do sukoba, pa je policijski kordon morao da stane između njih da bi sprečio veće probleme, što im je na kraju i uspelo - kaže Rnić za Kurir.

Šta se ustvari desilo po okončanju utakmice nekadašnji defanzivac Partizana saznao je tek po odlasku sa stadiona, kad je do fudbalera Anderlehta došla informacija o utrčavanju na teren.

- U prvi mah činilo se da su se stvari smirile, ali onda je nastao opšti haos na tribinama i terenu. Domaći navijači ponovo su napali naše, koji su u tom trenutku počeli da beže, te su izašli na teren u nadi da će se na taj način spasti. Tada su i Španci utrčali sa tribina i došlo je do kontakta. Mi smo odmah posle utakmice napustili stadion, tako da nisam imao prilike da vidim sve to. Ne znam ni da li ima povređenih s bilo koje strane, ali se nadam da nema - kaže Nemanja Rnić.

pomaranca

• Guest
« Reply #2 on: February 24, 2010, 06:28:24 PM »
1/16 finala Europa lige

Nezaboravni Portugalac Eusebio je iz ruku Michela Platinija pre početka utakmice dobio "predsjedničku" nagradu UEFA-e. Nogometaši Benfice s lakoćom su savladali berlinsku Herthu s 4:0 na svom Stadionu svjetla u Lisabonu u uzvratnoj utakmici 1/16 finala Europa lige. Kako je rezultat iz prve utakmice bio 1:1, Benfica se tako s ukupnih 5:1 plasirala u sljedeći krug natjecanja.

• Guest
« Reply #3 on: April 08, 2010, 11:39:50 PM »
Četvrtfinale (povratne utakmice):

Na Anfieldu je gostovala Benfica, koja je stigla u Liverpool s golom prednosti iz prve utakmice, a to nije bilo dovoljno, jer su Englezi Portugalcima četiri puta zatresli mrežu gola.

Liverpool : Benfica 4:1 (2:0) /1:2/
Kuyt 27., Leiva 34., Torres 59., 82.; Cardoso 70.

Hamburger SV je na prvoj utakmici na domačem terenu pobijedio s istim rezultatom kao u Liegeu. Mladen Petrić je zablestao s golovima u 20. i 35. minuti. Nijemci su tako zasluženo među četiri najbolje ekipe.

Standard Liege : Hamburger SV 1:2 (1:2) /1:2/
Camargo 33.; Petrić 20., 35.

Fulham je igrao protiv druge njemačke ekipe Wolfsburga. Prva utakmica je završila pobjedom Engleza kao i druga, na krilima Bobbyja Zamore su već u prvoj minuti osigurali polufinale.

Wolfsburg : Fulham 0:1 (0:1) /1:2/
Zamora 1.

U Madridu su igrale dvije španske ekipe, kod Atletica bila je gost Valencia. Utakmica na Mestalli još nije odlučila polufinalista, zato je bilo na povratnoj utakmici sve otvoreno. Nijedna ekipa nije postigla gol i u polufinale se plasirao madridski Atletico koji je u Valenciji zabio dva gola.

• Guest
« Reply #4 on: April 23, 2010, 11:24:52 AM »
HSV i Fulham bez golova

Nogometaši HSV-a i Fulhama odigrali su 0:0 u prvoj polufinalnoj utakmici Europske lige na Nordbank Areni u Hamburgu, koja će biti i domaćin finalne utakmice. Bio je to prvi dvoboj dva kluba koja su od početka sezone igrali u Europskoj ligi, te koji su u prvom susretu itekako ostali dužni publici. Pravih akcija i izrazitih prilika gotovo da i nije bilo. HSV je tijekom cijelog susreta imao jalovu inicijativu, ali tek u završnici utakmice je uspio pojačati pritisak. No, australski 37-godišnji golman Fulhama Mark Schwarzer u nekoliko navrata se uspio istaknuti.

pomaranca

• Guest
« Reply #5 on: April 23, 2010, 11:53:39 AM »
Atletico Madrid - Liverpool 1:0

Utakmica u Madridu počela je po željama domačih navijača, koji su već u 9. minuti skočili na noge i veselili se gola Diega Furlana. Urugvajski napadač imao je veliku sreču, na centaršut s lijeve strane je pokušao najprije glavom poslati loptu u mrežu golmana engleske ekipe Jose Manuela Reine, a bio je neuspiješan, u drugom pokusu uspio je poslati loptu na pravo mjesto - 1:0. Nogometaši Liverpoola napuštaju Madrid s golom zaostatka, na putu do finalne utakmice evropske lige, koja će se igrat 12. maja u Hamburgu, imaju još popravni ispit na domačem Anfieldu.

pomaranca

• Guest
« Reply #6 on: April 23, 2010, 05:29:35 PM »
Na Anfieldu možemo svakog pobijediti

Rafael Benitez bio je razočaran igrom svoje ekipe na Vicente Calderonu u prvoj polufinalnoj utakmici Europske lige, u kojoj je madridski Atletico svladao Liverpool s 1:0. "Razočarani smo jer smo primili gol, a sami nismo uspjeli poentirati. Njihov gol je bio dosta čudan. Razočaran sam mnogim elementima u našoj igri, ali ostaje nam uzvrat na našem stadionu. Na Anfieldu možemo svakoga pobijediti uz pomoć naših navijača", izjavio je Benitez.

pomaranca

• Guest
« Reply #7 on: May 13, 2010, 10:27:36 AM »
Atletico Madrid slavio u finalu

Najbolja ekipa u Liga UEFA je ekipa madridskog Atletica, koja je u finalu odigranom u Hamburgu nakon produzetaka rezultatom 2:1 pobijedila londonski Fulham. U izjednačenom prvom poluvremenu prednost na stranu Atletica donio je Diego Forlan golom u 32. minuti, nakon sto se nasao na pravom mjestu i postavio nogu nakon traljavog udarca Sergia Aguera sa ruba sesnaesterca. Međutim, samo pet minuta kasnije Bobby Zamora je dobro prosao, nije uspio pucati, ali lopta je dosla do Gere, koji ju je prebacio na drugu stranu, a Simon Davies volejem je proslijedio u mrezu za 1:1. Zavrsnica prvog poluvremena prosla je u dominaciji Atletica, a početak drugog u znaku Fulhama, ali rezultat se nije mijenjao. Nije bilo promjena ni do isteka devedesete minute, pa se uslo u produzetke. Najbolju priliku prije pobjedničkog gola Atletico je imao u 106. minuti, kada je Forlan prosao uz gol-aut liniju i vratio povratnu loptu, a nakon odbijanca Aguero je nije uspio proslijediti u mrezu. Deset minuta kasnije Aguero je bio asistent, a Forlan strijelac, iako se lopta nakon njegovog udarca odbila od noge Hangelanda i tako zavrsila u mrezi za pobjedu Atletica.

pomaranca

• Guest
« Reply #8 on: June 21, 2010, 03:49:22 PM »
Kvalifikacije za Ligu Evrope, 2010/2011

U sjedištu UEFA u Nionu obavljen je žreb za prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Utakmice se igraju 1. jula i 8. jula.

Parovi prvog kola kvalifikacija, 1. jula:
UE Santa Koloma (Andora) - Mogren (Crna Gora)
Olimpija (Slovenija) - Široki Brijeg (Bosna i Hercegovina)
Anorthosis (Cypar) - Banants (Armenija)
Lenkoran (Azerbejdžan) - Olimpia (Moldavija)
Šibenik (Hrvatska) - Slijema (Malta)
Tobol (Kazahstan) - Zrinjski (Bosna i Hercegovina)
Ulisses (Armenija) - Bnei Jeuhuda (Izrael)
Lusitans (Moldavija) - Rabotnički (Makedonija)
Tirana (Albanija) - Zalaegerszeg (Madžarska)
Zestafoni (Gruzija) - Faetano (San Marino)
Runavik (Farski Otoci) - Gefle (Švedska)
Torpedo (Bjelorusija) - Falkir (Island)
Randers (Danska) - Dudelange (Luksemburg)
Portadown (Sjeverna Irska) - Skonto (Letonija)
TSK (Finska) - Port Talbot (Wales)
Rejkjavik (Island) - Glentoran (Sjeverna Irska)
Dundalk (Irska) - Grevenmacher (Luksemburg)
Kalmar (Švedska) - Streymur (Farski Otoci)
Llanelli (Wales) - Tauras (Litvanija)
Trans Narva (Estonija) - MyPa (Finska)
Dacia (Moldavija) - Zeta (Crna Gora)
Laci (Portugal) - Dnjepar (Bjelorusija)
Shakhtar (Kazahstan) - Ruch (Poljska)
Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Flora (Estonija)
Nitra (Slovačka) - Gyor (Madžarska)
Karabah (Azerbejdžan) - Metalurg (Makedonija)

pomaranca

• Guest
Ždrijeb UEFA Europa League
« Reply #9 on: August 26, 2011, 07:12:40 PM »

U Monte Carlu je održan ždrijeb skupina nogometne UEFA Europa League za sezonu 2011/12. U ždrijebu je sudjelovalo ukupno 48 ekipa koje su bile podijeljene u četiri jakosne skupine. Ekipe su na kraju podijeljene u ukupno 12 skupina po četiri. Utakmice prvog kola na rasporedu su 15. rujna, a finale se igra 9. svibnja 2012. godine u Bukureštu.

Grupa A
Tottenham Hotspur FC (ENG), FC Rubin Kazan (RUS), PAOK FC (GRE), Shamrock Rovers FC (IRL)

Grupa B
FC København (DEN), Standard de Liège (BEL), Hannover 96 (GER), FC Vorskla Poltava (UKR)

Grupa C
PSV Eindhoven (NED), Hapoel Tel-Aviv FC (ISR), FC Rapid Bucureşti (ROU), Legia Warszawa (POL)

Grupa D
Sporting Clube de Portugal (POR), S.S. Lazio (ITA), FC Zürich (SUI), FC Vaslui (ROU)

Grupa E
FC Dynamo Kyiv (UKR), Beşiktaş JK (TUR), Stoke City FC (ENG), Maccabi Tel-Aviv FC (ISR)

Grupa F
Paris Saint-Germain FC (FRA), Athletic Club (ESP), FC Salzburg (AUT), ŠK Slovan Bratislava (SVK)

Grupa G
AZ Alkmaar (NED), FC Metalist Kharkiv (UKR), FK Austria Wien (AUT), Malmö FF (SWE)

Grupa H
SC Braga (POR), Club Brugge KV (BEL), Birmingham City FC (ENG), NK Maribor (SVN)

Grupa I
Club Atlético de Madrid (ESP), Udinese Calcio (ITA), Stade Rennais FC (FRA), FC Sion (SUI)

Grupa J
FC Schalke 04 (GER), FC Steaua Bucureşti (ROU), Maccabi Haifa FC (ISR), AEK Larnaca FC (CYP)

Grupa K
FC Twente (NED), Fulham FC (ENG), Odense BK (DEN), Wisła Kraków (POL)

Grupa L
RSC Anderlecht (BEL), AEK Athens FC (GRE), FC Lokomotiv Moskva (RUS), SK Sturm Graz (AUT)

pomaranca

• Guest
Odigrane su sve 24 utakmice prvog kola Europske lige
« Reply #10 on: September 16, 2011, 11:09:23 AM »

Pablo Armero (Udinese Calcio) slavi nakon drugog gola kojim je doneo pobjedu italijanskoj ekipi.

Crveni karton ...
« Reply #11 on: October 22, 2011, 03:16:22 PM »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na utakmici 3. kola Europske lige - grupa E Stoke City - Maccabi Tel Aviv je igrač Maccabija Joavu Zivu u gnjevu izutom kopačkom pogodio pomočnog suca, koji nije mahao prekršaj i brzo dobio kaznu -

pomaranca

• Guest
Chelsea osvojio Europsku ligu
« Reply #12 on: May 16, 2013, 11:52:08 AM »
Nogometaši Chelseaja osvojili su u dramatičnom finalu u Amsterdamu Europsku ligu pobijedivši Benficu s 2:1 pogotkom Srbina Branislava Ivanovića u 93. minuti.

Chelsea je postao prvi klub koji je za redom osvojio prvo Ligu prvaka i potom Europsku ligu, a uspjeli su postati tek četvrta momčad koja je osvojila sva tri najveća europska natjecanja pod okriljem UEFA. Benfica je izgubila i šesto europsko finale za redom, iako su u Amsterdamu bili bolja momčad.

Početak utakmice pripao je Portugalcima, koji su se postavili ofenzivnije, ali bez ikakve završnice. U tvrdom prvom poluvremenu bez ijedne šanse najbliže pogotku je bio Lampard, čiji je udarac s 20 metara skoro prevario vratara Artura.

Benfica je i drugo poluvrijeme započela slično prvom, napadačkom igrom, ali u 60. minuti su primili doista jeftin pogodak. Vratar Cech je rukom uposlio Torresa koji se oslobodio svih čuvara, prešao i vratara Artura i zabio za vodstvo Chelseaja. Trener Benfice Jesus je odmah ubacio dva napadača i to mu se isplatilo u 68. minuti kada je Azpilicueta igrao rukom u kaznenom prostoru. Iz kaznenog udarca za pogodio je Paragvajac Cardozo za 1:1.

U 88. minuti Lampard je s 25 metara pogodio gredu i kada se očekivao kraj i produžeci Chelsea je došao do pobjede. Nakon kornera Engleza Branislav Ivanović je glavom lobao vratara Artura i donio Chelseaju trofej, a navijačima Benfice novi šok jer su prije pet dana također u sudačkoj nadoknadi izgubili od Porta u odlučnoj utakmici za nacionalni naslov.

Pred 53.000 gledatelja na stadionu Arena sudio je Bjorn Kuipers iz Nizozemske. Strijelci: 1:0 Torres (60), 1:1 Cardozo (68-11m), 2:1 Ivanović (90+3)

BENFICA: Artur; Almeida, Luisao, Garay (Jardel, 78), Melgarejo (John, 66); Enzo Perez, Matić,Rodrigo (Lima, 66); Gaitan, Salvio; Cardozo.

CHELSEA: Cech, Azpilicueta, Cahill, Ivanović, Cole; Luiz, Lampard; Ramires, Mata, Oscar; Torres.
(Hina)

pomaranca

• Guest
Ždrijeb Evropske lige
« Reply #13 on: June 24, 2013, 03:42:47 PM »

Svih 38 utakmica 1. pretkola će biti odigrane 4. i 11. jula, a pobjednici će se plasirati u 2. pretkolo, koje je na rasporedu 18. i 25. jula. Sedam klubova je već u grupnoj fazi, a ostalih 154 će se za to boriti u pretkolima.

Finale Evropske lige se igra 14. maja 2014. godine na Juventusovom stadionu u Torinu.