Author Topic: Ostale zanimljivosti u nogometu  (Read 20767 times)

• Guest
Re: Ostale zanimljivosti u nogometu
« Reply #2220 on: February 06, 2020, 12:42:14 PM »
Rooney protiv Man Uniteda

You are not allowed to view links. Register or Login Wayne Rooney, najbolji strijelac u povijesti Manchester Uniteda i engleske reprezentacije, početkom ožujka će kao kapetan predvoditi Derby County na utakmici protiv "njegovog" Manchester Uniteda. Nakon što su Rooney i suigrači u utorak eliminirali trećeligaša Northampton u 1/16-finala žrijeb je spojio Derby i United. U toj utakmici Rooney je s bijele točke postigao pogodak za konačnih 4:2.

• Guest
« Reply #2221 on: February 06, 2020, 03:59:25 PM »
Dejan Petrović u Rapidu

You are not allowed to view links. Register or Login Središnji vezni igrač mlade reprezentacije Slovenije i slovenskog prvoligaša NK Aluminija, 22-godišnji Dejan Petrović potpisao je ugovor s Rapidom iz Austrije. Unatoč mladosti, upisao je preko 100 nastupa u Prvoj ligi Slovenije, a za slovensku reprezentaciju U-21 osam nastupa i dva gola (protiv Engleske i Francuske), odigrao je i brojne utakmice u raznim mlađim omladinskim ekipama u svojoj domovini. U Beču će imat na dresu broj 16, suigračima će se pridružiti sljedećeg četvrtka.

pomaranca

• Guest
« Reply #2222 on: February 06, 2020, 11:59:28 PM »
Iznenađenja u Madridu i Bilbao-u

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login Nogometaši Real Sociedada iz San Sebastiana plasirali su se u polufinale Španskog kupa zahvaljujući iznenađujućoj 4-3 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Real Madrida u četvrtfinalu. Real Sociedad dosada je dva puta osvajao Kup, prvi put davne 1909. godine, a drugi 1987., dok je posljednji put u finalu nastupio 1988.

You are not allowed to view links. Register or Login Nogometaši Athletica iz Bilbaoa posljednji su polufinalisti ovosezonskog izdanja Španskog kupa, oni su u četvrtfinalu na svom San Mamesu svladali Barcelonu sa 1-0 (0-0). Pogodak za veliku pobjedu postignut je u trećoj minuti sudačke nadoknade. Barcelona je ovo natjecanje osvajala rekordnih 30 puta, dok je Athletic 23 puta slavio, no posljednji put još 1984. godine. Athletic je tri puta stizao do finala, 2009., 2012. i 2015., ali je svaki put gubio upravo od Barcelone.

pomaranca

• Guest
« Reply #2223 on: February 07, 2020, 06:36:09 PM »
Denis Marandici u NK Celje

You are not allowed to view links. Register or Login Lijevi bočni branič Denis Marandici prelazi u slovenačkog prvoligaša NK Celje iz portugalskog kluba Uniăo de Leiria. 23-godišnji celjski rookie nosit će dres broj 25, potpisao je ugovor do ljeta 2022. Marandici je reprezentativac Moldavije.

pomaranca

• Guest
« Reply #2224 on: February 07, 2020, 06:43:09 PM »
Karolis Laukžemis u Taboru Sežana

You are not allowed to view links. Register or Login Slovenski prvoligaš Tabor iz Sežane doveo je treće pojačanje u zimskom transfer roku. To je 27-godišnji litvanski napadač Karolis Laukžemis, kojeg je hrvatski prvoligaš Istra 1961 posudio do kraja sezone, objavio je sežanski klub.

pomaranca

• Guest
« Reply #2225 on: February 08, 2020, 01:22:50 PM »
Keisuke Honda u Botafogu

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login Keisuke Honda je potpisao ugovor na godinu i pol sa Botafogom. Japanski veteran Keisuke Honda nikada neće moći zaboraviti prijem koji su mu priredili navijači njegovog novog kluba Botafogo u zračnoj luci u Rio de Janeiru. Keisuke Honda je prešao daleki put na svom putu od Osake do Rio de Janeira. 33-godišnji veznjak, igrao je na najvišem nivou u Japanu, Holandiji, Rusiji, Italiji, Meksiku i Australiji i sada je stigao da probudi uspavanog brazilskog velikana Botafogo, koji je sada čvrsto u sjeni moćnih susjeda Flamenga i Vasco da Gama.

pomaranca

• Guest
« Reply #2226 on: February 10, 2020, 12:22:50 PM »
Teška pobjeda Barcelone

You are not allowed to view links. Register or Login Nakon šoka u kup utakmici protiv Athletic Bilbaa Barceloni je bila neophodna pobjeda na gostovanju u Sevilli kod Betisa u 23. kolu španskog prvenstva. Za Betis su igrali tri Barcina bivša igrača Marc Bartra, Cristian Tello i Carles Alena. Lenglet je igrao rukom u kaznenom prostoru i Sergio Canales doveo je iz jedanaesterca Betis u vodstvo već u 6. minuti, a uzvratio je tri minuta kasnije Frenkie De Jong na fantastično dodavanje Messija. U 26. minuti Nabil Fekir vraća Betis u vodstvo, ali Sergio Busquets u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena izjednačuje rezultat na 2:2. Na kraju pobjeda Barcelone, Clement Lenglet glavom na konačnih 3:2 postavio je u 72. minuti udarcem s nekih sedam metara. Messi je u toj situaciji ubacio iz slobodnog udarca i bio igrač utakmice. U 77. minuti veoma loš sudac isključio je igrača Betisa Fekira (prvi žuti karton je dobio iako nije bilo prekršaja, kontakta sa igračem Barcelone, a drugi zbog prigovaranja na tu odluku), a dvije minute kasnije bio je isključen i Lenglet.

pomaranca

• Guest
« Reply #2227 on: February 11, 2020, 04:05:42 PM »
Ousmane Dembele na operaciju

You are not allowed to view links. Register or Login Napadač Barce Ousmane Dembele primijećen je na putu u Finsku da operiše ozljedu koljena koju je nedavno pretrpio na treningu. Razni izvori ranije su tvrdili da je to jedini način na koji se 22-godišnjak može nositi s ozljedom. Operaciju će obaviti Sakari Orava, poznati stručnjak. 2017. godine, kada je zadobio povredu potkoljenice na drugoj nozi, Dembele se također liječio u Finskoj. Tada je Lasse Lempainen, učenik Sakari Orave, uradio operaciju. Ako će vrijeme oporavka biti duže od pet mjeseci, španska federacija će Barci omogućiti transfer drugog napadača uprkos zatvaranju transfera.

pomaranca

• Guest
« Reply #2228 on: February 11, 2020, 04:30:12 PM »
Angel Rodriguez ili Loren Moron u Barci ?

You are not allowed to view links. Register or Login Šefovi Barce vrlo su nervozni, 72 sata je ispred njih, dok čekaju presudu Španske nogometne federacije o tome mogu li potpisati zamjenu za ozlijeđenog Ousmanea Dembelea, prenosi novinar ESPN-a Moi Llorens. RFEF je navodno poslao svoje ljekare da pregledaju Francuza nakon njegove operacije koju će imati u Finskoj. Imat će kontrolu na njemu kako bi razumjeli koliko će mu trebati da se oporavi. Ako je vrijeme oporavka duže od pet mjeseci, federacija će dopustiti Barci da potpiše napadača uprkos zatvaranju transfera. Llorens otkriva da je Barca već izabrala dva potencijalna imena: Angel Rodriguez iz Getafea i Loren Moron iz Real Betisa. Očekuje se da će to biti 32-godišnji napadač Angel Rodriguez koji će koštati Barcu oko 8 miliona eura (prema prethodnim izvještajima, u ugovoru ima klauzulu o otpuštanju od 9 miliona eura). Angel je postigao 13 golova na 27 utakmica u La Ligi, Ligi Evrope i na Copa del Reyu. Barcelona bi mogla 'ubiti dvije ptice jednim kamenom' ako uspije dobiti Angela jer može 32-godišnjak igrati bilo gdje u napadu: kao napadač centra ili krilni napadač. Samo je 15 dana da se finalizira potpisivanje novog napadača. On ipak neće biti registrovan u Ligi šampiona.

pomaranca

• Guest
« Reply #2229 on: February 14, 2020, 04:05:00 PM »
Sigurno niste znali

You are not allowed to view links. Register or Login Britanski Telegraph nedavno je otkrio kako izgleda cjenik klubova u engleskom nogometnom prvenstvu, koji računaju roditeljima za djecu koji prate svoje idole na igralište. Aston Villa čak 500 funti, dok su cijene preostalih klubova (Crystal Palace, Leicester City, Brighton, Burnley, Bournemouth) oko 350 funti. Međutim, treba napomenuti da takvu politiku ipak ne provode svi klubovi iz najjačih dviju engleskih liga. Arsenal, Chelsea, Manchester City i United, Newcastle i Southampton ne pune blagajne na ovaj način, sve je besplatno.

pomaranca

• Guest
« Reply #2230 on: February 15, 2020, 09:12:07 PM »
Barcelona - Getafe 2:1

You are not allowed to view links. Register or Login U 24. kolu španskog nogometnog prvenstva na Camp Nou Barcelona je svladala Getafe 2:1. Barcelona je dominirala pred 90 tisuća gledatelja, Getafe je bio u podređenom položaju te je domaćin zasluženo do odmora imao lijepu prednost od 2:0. Prvi pogodak je na asistenciju Messija zabio Giezmann u 33. minuti, a šest minuta kasnije mrežu je zatresao i Sergi Roberto. U nastavku je došlo do malog opuštanja kod Barcelone i Getafe je vratio nadu lijepim pogotkom Angela Rodrigueza iz 66. minute.

pomaranca

• Guest
« Reply #2231 on: February 15, 2020, 09:23:36 PM »
Alba se povrijedio

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login Jordi Alba se povrijedio na utakmici protiv Getafea i u 22. minuti ga je zamijenio Junior Firpo. U medicinskom izvještaju katalonskog kluba stoji, da je španski lijevi bek povrijedio aduktor lijeve noge. Španski mediji pišu da će Alba pauzirati minimalno tri sedmice i izgleda da će propustiti El Clasico koji bi mogao biti odlučujući za naslov prvaka LaLige. Alba tako neće igrati 1. marta na stadionu Santiago Bernabeu, a ranije će propustiti i prvi meč osmine finala Lige prvaka protiv Napolija. U najboljem slučaju će se na teren vratiti 7. marta kada Barcelona na Nou Campu dočekuje Real Sociedad.

pomaranca

• Guest
« Reply #2232 on: February 16, 2020, 03:50:04 PM »
Transfer lista u Manchester Cityju

You are not allowed to view links. Register or Login UEFA je zabranila Manchester Cityju igranje evropskih takmičenja naredne dvije sezone zbog kršenja finansijskog fair playa. Klub je kažnjen i sa 30 miliona funti. Šef Manchester Cityja, Ferran Sorian, je zbog toga održao krizni sastanak na kojem su prisustvovali svi igrači, cijela uprava kluba, kao i treneri. Neke od zvijezda Manchester Cityja biti će stavljene na transfer listu. Spominju se Kevin De Bruyne, Sterling i Laporte, kao tri igrača koja će prvi napustiti Etihad. Trener Pep Guardiola će prema navodima engleskih medija izgubiti nekoliko ključnih igrača. Trenutno najveći rival Liverpool, koji je ujedno i prvoplasirana ekipa na tabeli želi da dovede De Bruynea.

pomaranca

• Guest
« Reply #2233 on: February 18, 2020, 10:01:11 AM »
Nike i Barcelona već su odlučili

You are not allowed to view links. Register or Login FootyHeadlines je najpouzdaniji izvor vijesti kada su u pitanju nogometni kompleti. Nike i Barcelona već su odlučili kako će izgledati gostujući dres ekipe u sezoni 2020/21. Očekuje se da će se Barcelona vratiti klasičnim majicama s vertikalnim prugama i da će gostujući kit biti tamnoplave boje s metalnim zlatnim logotipom i ukrasima. Treći komplet bit će ružičaste boje s kiselozelenim logotipom i crnom oblogom.

pomaranca

• Guest
« Reply #2234 on: February 18, 2020, 10:19:48 AM »
Pronađena zamjena za Dembelea

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login Reprezentativac Danske i igrač Leganesa novo je ime u traženju zamjene za Ousmanea Dembelea. Prema naslovnoj stranici Diario Sport -a u utorak, Katalonci su već pristali platiti otkupnu klauzulu za 28-godišnjeg Martina Braithwaitea u iznosu od 18 miliona eura. Potpisivanje će biti službeno završeno u utorak ili srijedu, i Braithwaite će se pridružiti Barci. Može igrati kao drugi napadač ili kao napadač centra ili čak kao lijevi bek. Zanimljivo je da ga predstavlja isti agent kao i Frenkie de Jonga.