Author Topic: Ajax proÅ¡ao, Lazio i Villarreal u 'čekaonici'  (Read 446 times)

• *****
  • Posts: 16798
Ajax proÅ¡ao, Lazio i Villarreal u 'čekaonici'
« on: December 03, 2009, 09:25:38 AM »
 U srijedu navečer, diljem Europe odigrane su utakmice petog kola Europske lige. Red Bull ponovno je pobijedio i tako osigurao proljeće u Europi, a istu stvar su uspjeli i engleski Everton te portugalska Benfica
U prvim susretima petog kola Europske lige, izuzev igrača Dinama, nastupila su joÅ¡ četiri hrvatska nogometaÅ¡a. U susretu skupine C u Hamburgu su snage odmjerili HSV i bečki Rapid, a slavio je njemački sastav 2:0. Za HSV je posljednjih 14 minuta igrao Mladen Petrić koji se oporavio od ozljede gležnja. Petrić je stradao početkom listopada i podvrgnut je operativnom zahvatu, a utakmica protiv Rapida je bila prva nakon dva mjeseca pauze. Nikica Jelavić je za Rapid igrao svih 90 minuta. HSV je ovom pobjedom propao dalje, dok je Rapid ispao.

Red Bull Salzburg je u Salzburgu pobijedio Lazio 2:1 i potvrdio prvo mjesto u skupini i prolazak dalje. Bio je to peti nastup i peta pobjeda austrijskog prvaka. Nikola Pokrivač je za domaćine igrao do 87. minute, a u 71. minuti je dobio žuti karton.

Genoa je u Pragu gostovala protiv Slavije odigravÅ¡i bez pogodaka, a Ivan Jurić je za talijansku momčad igrao do 52. minute. Talijani su kolo prije kraja natjecanja po skupinama joÅ¡ uvijek u igri za prolaz.

SKUPINA A:
TemiÅ¡var - Ajax 1:2 (Goga 2/Suarez 8, Pantelić 46)

Slavia - Genoa 0:0
Valencia - Lille 3:1 (Joaquin 3, 32, Mata 52/Chedjou 90+1)

Tablica:
Valencia 5 2 3 0 10 7 9
Lille 5 2 1 2 12 8 7
Genoa 5 2 1 2 7 8 7
Slavia 5 0 3 2 4 10 3

SKUPINA C:
Hamburger SV - Rapid 2:0 (Jansen 47, Berg 53)
Celtic - Hapoel Tel Aviv 2:0 (Samaras 23, Robson 68)

Tablica:
Hamburger SV 5 3 1 1 7 5 10
Hapoel Tel Aviv 5 3 0 2 12 8 9
Celtic 5 1 2 2 4 4 5
Rapid 5 1 1 3 5 11 4

SKUPINA G:
Levski - Villarreal 0:2 (Rossi 36, Senna 84)
Red Bull - Lazio 2:1 (Afolabi 52, Tchoyi 78 / Foggia 57)

Twente - Fenerbahce 0:1 (Lugano 71)
Å erif - Steaua 1:1 (Diedhiou 83/Toja 87)

AEK - Everton 0:1 (Biljaletdinov 6)
BATE - Benfica 1:2 (Miguel Vitor 68-ag/Saviola 46, Fabio Coentrao 63)

Werder uvjerljiv, veliki neredi u Beču
« Reply #1 on: December 04, 2009, 08:43:46 AM »
Nakon susreta petog kola Europske nogometne lige poznato je 14 klubova koji su izborili plasman u 1/16 finala. To su Å ahtar, Werder, Galatasaray, Benfica, Everton, Fenerbahce, Red Bull Salzburg, Villarreal, HSV, Hapoel, Ajax, PSV Eindhoven, Athletic Bilbao i Sporting iz Lisabona
Njemački bundesligaÅ¡ Werder uvjerljivom pobjedom 4:1 protiv Nacionala iz Madeire potvrdio je prolazak u drugi krug Europske lige. Werder je i prije ove utakmice osigurao 'europsko proljeće', a prvo mjesto u skupini L potvrdio je uvjerljivom pobjedom. Golove za domaći sastav u čijim redovima ponovo nije bilo Jurice VranjeÅ¡a zabili su Rosenberg (31, 34), Martins (84) i Marin (90+2), dok je strijelac za Nacional bio Ruben Micael (61).

Nastavak natjecanja u Europskoj ligi i prije večeraÅ¡njeg ogleda osigurao je i Å ahtar. Ukrajinska momčad večeras je u Donjecku remizirala protiv Club Bruggea 0:0. Ukrajinci su potvrdili i prvo mjesto u skupini. Darijo Srna je igrao cijeli susret za domaću momčad i dobio je žuti karton, dok je Ivan PeriÅ¡ić u gostujućim redovima igrao do 69. minute.

PSV je slavio protiv Sparte 1:0 pogotkom Reisa u sudačkoj nadoknadi, a tom pobjedom nizozemski sastav je osigurao prolaz dalje. Manuel Pamić je igrao svih 90 minuta za goste.

U skupini L nogometaÅ¡i Athletic Bilbaa suu Beču deklasirali Austriju 3:0 i izborili nastavak natjecanja, međutim susret na stadionu Franz Horr obilježili su neredi navijača.
Utakmica je u drugom poluvremenu nakon Å¡to su Å panjolci zabili drugi gol bila prekinuta na čak 15 minuta jer Å¡to su domaći navijači zasuli teren bakljama i nizom drugih predmeta, a nekoliko je navijača utrčalo na teren. Utakmica je nastavljena tek nakon Å¡to je policije uvela red. Golove za Å¡panjolski sastav postigli su Fernando Llorente (19, 83) i Mikel San Jose (62).

Ovom pobjedom Athletic je uz Werder iz skupine L izborio nastavka natjecanja, a u međusobnom susretu u zadnjem kolu u Bilbaou odlučit će o pobjedniku skupine.

SKUPINA D:
Ventspils - Hertha 0:1 (Raffael 12)
Sporting - Heerenveen 1:1 (Grimi 90+1 / Assaidi 47)

Fulham - CSKA Sofija 1:0 (Gera 15)
Roma - Basel 2:1 (Totti 32, Vučinić 59 / Huggel 18)

Ljestvica:
1. Roma 5 3 1 1 7 5 10
2. Basel 5 3 0 2 8 4 9
3. Fulham 5 2 2 1 5 4 8
4. CSKA Sofija 5 0 1 4 2 9 1

SKUPINA F:
Galatasaray - Panathinaikos 1:0 (Mustafa Sarp 50)
Dinamo Bukurešt - Sturm 2:1 (Niculae 41, 57 / Sonnleitner 5)

PSV - Sparta 1:0 (Reis 90+1)
Kopenhagen - Cluj 2:0 (Vingaard 37, N'Doye 43)

Ljestvica:
1. PSV EINDHOVEN 5 3 2 0 6 3 11
2. Kopenhagen 5 2 1 2 4 4 7
3. Sparta Prag 5 2 1 2 7 6 7
4. CFR Cluj 5 1 0 4 4 8 3

SKUPINA L:
Austria Beč - Athletic Bilbao 0:3 (Llorente 19,83, Dominguez 62)
Werder Bremen - Nacional Madeira 4:1 (Rosenberg 31,34, Martins 84, Marin 90+2 / Micael 61)