Author Topic: Liga prvaka  (Read 628 times)

• Posts: 16798
Liga prvaka
« on: December 09, 2009, 10:32:10 AM »
Zlostavljao braniče Juvea i uĆĄutkao Torino - nagrada: Igrač utakmice

"CIJELI svijet je vidio da Bayern moĆŸe igrati dobar nogomet. Juventus je imao tek jednu polupriliku", izjavio je Olić poslije utakmice sezone.

Bild, Goal.com i posjetitelji Uefine stranice proglasili su Ivicu Olića najboljim igračem najinteresantnijeg dvoboja sinoćnjeg dijela ĆĄestog kola Lige prvaka.

Olić je "zlostavljao" obrambene igrače Juventusa svih 79 minuta koliko je proveo na terenu u torinskoj pobjedi Bayerna protiv Juventusa 4:1. Hrvatski je 30-godiĆĄnji napadač redom pogodio vratnicu, iznudio penal pa onda i zabio gol za 2:1 prije no ĆĄto je zasluĆŸeno sjeo na klupu.

Puno je joĆĄ dobroga Olić donio igri Louisa van Gaala te ga je Goal.com stoga proglasio igračem utakmice ocijenivĆĄi ga s izvrsnih 8.5.

“Pokazao je napadački instinkt kada je ubacio u gol Buffonov odbijanac za 2:1 vodstvo Bayerna. Bio je nevolja za Juventusove srednje braniče čitavim tijekom dvoboja, a u prvom je poluvremenu pogodio vratnicu”, stoji u obrazloĆŸenju.

Drugi naĆĄ nogometaĆĄ u gostujućim redovima, Danijel Pranjić, dobio je 6.5. Solidna je to, iako najgora, ocjena u Bayernovim redovima. S istom su joĆĄ proĆĄli mladci MĂŒller i Badstuber.

“Igrao je, poput MĂŒllera, podupirujuću ulogu, ali njegovo je povezivanje s napadačima znalo imati presudnu ulogu”, dojam je o Pranjićevoj igri.

Bild Oliću podario perfektnu "jedinicu"...

Konstantni prodori po lijevoj strani, stalna prijetnja po gol Gianluigija Buffona, pogođena vratnica, iznuđeni jedanaesterac i postignuti gol prije zasluĆŸene zamjene u 79. minuti, donijeli su Oliću savrĆĄenu ocjenu 1.

"Danas smo odigrali iznenađujuće dobar nogomet. OduĆĄevljen sam ĆĄto smo pobijedili. Cijeli je svijet gledao ovu utakmicu i vidio da Bayern moĆŸe igrati dobar nogomet. Juventus je stvorio tek jednu polupriliku, niĆĄta viĆĄe. Sretan sam ĆĄto sam zabio i ĆĄto smo proĆĄli dalje. Mislim da sada moĆŸemo nastaviti s ovakvim igrama", rekao je Olić.

A Uefini čitatelji četvorku

Ivica je ponio i epitet igrača utakmice prema glasovima čitatelja Uefine internet stranice s prosječnom ocjenom 3.95 (raspon od 1 do 5).

Igra drugog hrvatskog nogometaĆĄa u redovima bavarske momčadi, Danijela Pranjića, od Bilda je valorizirana osrednjom trojkom. Pranjić je igrao do 73. minute, kada ga je zamijenio u Arjen Robben, a nakon njegove je asistencije Oliću u 30. minuti Bayern izborio jedanaesterac koji je kasnije sigurno realizirao vratar Hans-Jörg Butt.
You are not allowed to view links. Register or Login

• Ferengi
  • *****
Liga prvaka
« Reply #1 on: December 09, 2009, 10:35:28 AM »
Uefa zbog dopinga izbacuje CSKA iz Lige prvaka?

IAKO su sinoć svladali BeĆĄiktaĆĄ i osigurali drugo mjesto u skupini, nogometaĆĄi CSKA joĆĄ nisu sigurni u prolazak dalje. Uefa je suspendirala Sergeja IgnaĆĄeviča i Alekseja Berezuckog nakon ĆĄto su pali na doping kontroli.

Stoga ova dva ruska reprezentativca sinoć nisu mogla nastupiti, a disciplinska komisija Uefe će njihov slučaj sasluĆĄati 17. prosinca. Pravila jasno kaĆŸu da "ako je viĆĄe od jednog igrača pozitivno na doping, klub moĆŸe biti izbačen iz natjecanja i/ili budućeg natjecanja."

Dvojac je "pao" nakon utakmice s Manchester Unitedom koja je zavrĆĄila remijem 3:3. U CSKA su rekli da je doĆĄlo do "administrativne pogreĆĄke" budući da su IgnjaĆĄeviča i Berezuckog liječili od prehlade. KaĆŸu, liječnička ekipa im je dala lijek Sudafed i kasnije to nije prijavila.

• Ferengi
  • *****
Re: Liga prvaka
« Reply #2 on: December 09, 2009, 10:38:00 AM »
 U posljednjem kolu po skupinama A, B, C i D odlučivalo se o joĆĄ tri sudionika osmine finala Lige prvaka. Najveći uspjeh ostvario je Bayern koji je sa 4:1 pobijedio Juventus u Torinu, te je, zajedno s Bordeauxom, proĆĄao iz skupine A. Uz ManUtd iz skupine B dalje je proĆĄao CSKA, a iz skupine C, kao i Real, dalje je proĆĄao i Milan. Taj su uspjeh ranije osigurali i Chelsea i Porto
Skupina A
Juventus - Bayern 1:4 (Trezeguet 19'/ Butt - 29' - 11 m, Olić 52', Gomez 85', TimoĆĄčuk 90'+2))
Maccabi - Bordeaux 0:1 (Jussie 13')

1. Bordeaux 16
2. Bayern 10
3. Juventus 8
4. Maccabi 0

U derbiju večeri, onom između Juventusa i Bayerna, na Olimpijskom stadionu u Torinu odlučivalo se tko će od ova dva velikana proći u osminu finala, odnosno utjehu traĆŸili u Ligi UEFA. Domaćinima je trebao bod, dok je Bavarcima igrala samo pobjeda. I s takvom su se igrom predstavile ekipe. Bayern je od početka utakmice jurnuo prema golu Buffona, a naĆĄ Ivica Olić bio je konstantna opasnost. U petoj minuti Schweinsteiger je bio u prigodi, ali pucao je visoko preko gola. Nekoliko minuta kasnije i Olić je opasno zaprijetio, no njegov je udarac zavrĆĄio na stativi.

Domaćina gotovo da nije ni bilo u tom dijelu utakmice, a onda su u 19. minuti preko Trezegueta stigli do vodstva. Sjajno ga je uposlio Marchisio, a Francuz je s ruba 16-erca iz prve opalio i zabio. Ipak, Nijemci se nisu predavali, a samo minutu nakon ĆĄto su gol primili, skoro su ga i zabili. Pucao je Schweinsteiger, ali Buffon je izbacio loptu u korner. Potom je i Pranjić asistirao Oliću, no njegov je udarac otiĆĄao zamalo pokraj gola. Međutim, Olićeva upornost se isplatila u 29. minuti jer jednu teĆĄku loptu uspio je zaustaviti, a Cacaeres ga je faulirao, pa je sudac pokazao na 11 metara. Precizan je s bijele točke bio vratar Hans Jörg Butt. Naravno, nakon tog gola, Bavarcima su joĆĄ porasla krila i do kraja poluvremena joĆĄ je tri puta opasno prijetio Schweinsteiger. Juvea i dalje nije bilo nigdje.

Ista slika i u drugom poluvremenu, s time ĆĄto je sada Buffonu prijetio i Pranjić. Upravo nakon njegova udarca i kornera, Bavarci su joĆĄ jednom stigli pred gol Torineza. U nastavku akcije Van Bommel je ubacio s desne strane, Gomez je pucao glavom, Buffon odbio loptu, i to točno na nogu Ivice Olića kojem nije bilo teĆĄko pogoditi za 1:2.

Nakon vodstva, Bayern je ipak malo posustao, bolje rečeno - Juventus je postao ravnopravniji. U 67. minuti Trezeguet je bio u idealnoj prigodi za izjednačenje, no bio je vrlo neprecizan. Očito svjesni da im elitno natjecanje klizi iz ruku, Juventus je joĆĄ malo pojačao igru prema naprijed, pa je bilo i viĆĄe uzbuđenja pred Buttom. Van Gaal je u 72. minuti zamijenio je Pranjića Robbenom, a sedam minuta kasnije i Olića TimoĆĄčukom. Odličnu večer Bayern je potvrdio s joĆĄ dva gola (Gomez u 85. minuti i TimoĆĄčuk u 90'+2), a Juventus je s Olimpica ispraćen zviĆŸducima.

Bordeaux je i otprije bio siguran sudionik osmine finala, pa je u Izraelu mogao odigrati rasterećeno. Naravno, tako je i bilo, a preko Jussieja osigurali su i petu pobjedu u ovoj fazi natjecanja.

Skupina B
Wolfsburg - Manchester United 1:3 (DĆŸeko 56' / Owen 44', 83', 90'+1)
BeĆĄiktaĆĄ - CSKA Moskva 1:2 (Bobo 86'/ Krasić 41', Aldonin 90'+5)

1. Manchester United 13
2. CSKA 10
3. Wolfsburg 7
4. BeĆĄiktaĆĄ 4

Wolfsburg se nadao da bi mogao, preko rasterećenog Manchester Uniteda, proći dalje. No, isto nisu mislili Fergusonovi igrači, prvenstveno ne Michael Owen, koji je zabio sva tri gola i potopio nade domaćina. Istina, uspjeli su Nijemci preko DĆŸeke stići do izjednačenja, ali viĆĄe i dalje od toga nije iĆĄlo. Wolfsburgu na ruku nije iĆĄao ni rezultat iz Turske jer moskovski CSKA, izravni konkurent za drugo mjesto, upisao je pobjedu protiv BeĆĄiktaĆĄa.

Skupina C
ZĂŒrich - Milan 1:1 (Gajić 29'/Ronaldinho 65' - 11m)
Marseille - Real Madrid 1:3 (Lucho 11'/C. Ronaldo 5', 80', Albiol 60')

1. Real Madrid 13
2. Milan  9
3. Marseille  7
4. ZĂŒrich 4

U ovoj su se skupini Milan i Marseille borili za drugo mjesto, s time ĆĄto je Milan bio u neĆĄto povoljnijoj situaciji. Naravno, na sreću 'crveno-crnih', jer u utakmici u kojoj su sami odlučivali o svojoj sudbini, nisu uspjeli pobijediti. Naprotiv, 'mali' ZĂŒrich do 65. minute imao je vodstvo od 1:0. Tada je Ronaldinho uspio pogoditi s bijele točke i donijeti malo radosti u Leonarodvu ekipu. Milanu je na ruku iĆĄao i rezultat iz Marseillea jer gosti su poveli već u petoj minuti preko Cristiana Ronalda, a na kraju su Madriđani i slavili sa 3:1.

Skupina D
Chelsea - Apoel 2:2 (Essien 19', Drogba 26'/ Ćœewlakow 6', Mirosavljević 87')
Atletico - Porto 0:3 (B. Alves 2, Falcao 14', Hulk 76')

1. Chelsea 14
2. Porto 12
3. Atletico 3
4. Apoel 3

U ovoj je skupini bilo jasno tko će u osminu finala, ali je bilo neizvjesno tko će u ligu UEFA. Na kraju je sretni gubitnik postao madridski Atletico, koji se u ĆĄestom kolu osramotio na svom stadionu. Ciparskom Apoelu nije pomogao čak ni remi na Stamford Bridgeu protiv Chelseaja.

• Ferengi
  • *****
« Reply #3 on: December 10, 2009, 11:54:10 AM »
RASPLET U LIGI PRVAKA
Spasili se velikani, Stuttgart u zadnjem vlaku
 Iako je prvacima Italije i Ć panjolske prijetila eliminacija, nogometne institucije pronaĆĄle su protuotrov za opasne klubove iz istočnog bloka i nogometni zaljubljenici u proljetnom dijelu Lige prvaka mogu se veseliti i Interu i (posebno) Barceloni
SKUPINA E:
Liverpool – Fiorentina 1:2
Lyon – Debrecen 4:0

U ovoj skupini prije zadnjeg kola eliminirane su sve dileme. Liverpool je golom Benayouna (glavom) poveo protiv Fiorentine, no i povrĆĄinsko saniranje duboke europske rane onemogućili su Talijani preokretom. Izjednačio je Jorgensen, a drugu pobjedu viola protiv redsa izborio je u nadoknadi Gilardino. Peterostruci prvaci turneju nastavljaju u Europskoj ligi.

Lyon je u prvom poluvremenu pogocima Gomisa i Bastosa ubio nadu Mađarima u prvi bod u natjecanju i suvereno potvrdio prvo mjesto u skupini. Posao su u drugom dijelu zavrĆĄili Pjanić i Cissokho. Debrecen se kvalificirao u Ligu prvaka i taj podatak daleko će nadĆŸivjeti porazan skor koji su u eliti postigli.

SKUPINA F:
Inter – Rubin 2:0
Dynamo – Barcelona 1:2

Prepuni stadion Valerij Lobanovski doĆĄao je na sprovod europskog prvaka, a njihov Dynamo u drugoj je minuti i poveo. Milevskij je glavom izazvao urnebes na tribinama, no Barca je ostala mirna. U prvih pola sata drĆŸali su loptu u nogama čak 77 posto vremena i nakon karakteristične duge i precizne akcije izjednačili u 33. preko sjajnog Xavija. Ukrajinci su drĆŸali bod i treće mjesto do 86. minute kada ih je Messi sjajnim slobodnjakom potpuno izbacio iz Europe. Vukojević je odigrao čitav susret.

Inter ruskim prvacima nije pruĆŸio nadu. Iako je Rubin prvi zaprijetio Inter je poveo golom Eto'oa i nakon odmora sjajnim slobodnjakom Balotellija osigurao konačnih 2:0 i prolaz u osminu finala. Rubin ipak moĆŸe zahvaliti barceloni koja im je osigurala nastavak europskih natjecanja u Europskoj ligi.

SKUPINA G:
Stuttgart – Unirea 3:1
Sevilla – Rangers 1:0

U izravnom dvoboju za drugo mjesto Stuttgart je nakon deset minuta (strijelci Marica, TrĂ€sch i Pogrebnjak) poveo s 3:0 i osigurao si veliko slavlje. Unirea je preko Semede amortizirala loĆĄ dojam, ali Rumunji će se morati zadovoljiti plasmanom u Europsku ligu.

Sevilla je pogotkom rutiniranog Kanoutea u nevaĆŸnom dvoboju svladala Rangerse. Ć panjolci i bez ovog uspjeha ostali prvoplasirana momčad skupine.

SKUPINA H:
Olympiacos – Arsenal 1:0
Standard – AZ 1:1

Arsene Wenger je u grčku vodio nogometni maturalac, a njegova izuzetno pomlađena momčad prvo je poluvrijeme sačuvala svoju mreĆŸu. Ipak, Grci, koji su za prolaz traĆŸili jedan bod, početkom nastavka su poveli golom Leonarda i tako postigli zacrtani cilj. Eduardo da Silva nije bio u kombinacijama za ovaj susret.

AZ Alkmaar je do 90. minute imao osiguranu pobjedu u Belgiji. Prvi trijumf u ovogodiĆĄnjem izdanju Lige prvaka namirisali su zahvaljujući strijelcu Lensu, no domaćine je u petoj minuti nadoknade spasio Bolat i tako im osigurao nastavak europskog puta na sporednom kolosij