» OTHER « => VARIOUS OTHER-RAZNE TEME => Sport News => Topic started by: pomaranca on October 05, 2019, 12:05:12 PM

Title: Atletika
Post by: pomaranca on October 05, 2019, 12:05:12 PM
Popravila svjetski rekord

(https://www.file.si/pthumbs/large/10542/prenos.jpg) (https://www.file.si/public/view/10542) Američka atletičarka Dalilah Muhammad popravila je za četiri stotinke svoj dosadašnji svjetski rekord na 400 m prepone u finalu Svjetskog prvenstva u Dohi, gdje je olimpijska pobjednica došla do svog prvog naslova svjetskog prvaka istrčavši dionicu za 52.16 sekundi. Slavila je ispred sunarodnjakinje Sydney McLaughlin (52.23), a brončano odličje osvojila je Jamajčanka Rushell Clayton (53.47).
Title: Re: Atletika
Post by: pomaranca on October 05, 2019, 12:47:39 PM
Sandri Perković bronza

(https://www.file.si/pthumbs/large/10544/doha-oct-5-2019-denia-caballero-l-of-cuba-and-910828.jpg) (https://www.file.si/public/view/10544) Sandra Perković nije uspjela obraniti naslov svjetske prvakinje u bacanju diska osvojen prije dvije godine u Londonu, ali je u na stadionu Khalifa u Dohi upotpunila kolekciju odličja sa svjetskih prvenstava osvojivši brončanu medalju hicem od 66,72 metara ostvarenim u prvoj seriji finala, dok su zlato i srebro osvojile Kubanke Yaime Perez 69,17 metara i Denia Caballero 68,44 metara.
Post by: pomaranca on October 05, 2019, 11:02:14 PM
Katar slavi svog junaka

(https://www.file.si/pthumbs/large/10547/barsim.jpg) (https://www.file.si/public/view/10547) Mutaz Essa Barshim ostvario je proročanstvo aktualnog Svjetskog prvenstva u Dohi donijevši zlatnu medalju svojoj zemlji. Barshim je veliki junak katarskog sporta, a pobjedom pred svojim navijačima u Dohi oduševio je ljude po čitavoj državi!  Branitelj naslova iz Londona 2017. godine iz prvog je pokušaja preskočio 2,37 metara i to je bilo dovoljno za novi veliki trijumf. Srebro i bronca otišli su ruke Rusima, Mihail Akimenko i Ilja Ivanjuk postavili su osobne rekorde s preskočenih 2,35 metara.
Post by: pomaranca on October 05, 2019, 11:09:36 PM
Ludo finale u kugli

(https://www.file.si/pthumbs/large/10548/-joe-kovacs.jpeg) (https://www.file.si/public/view/10548) Nikada u povijesti velikih natjecanja nije se dogodilo da je za mjesto na pobjedničkom postolju trebalo baciti kuglu preko 22 metra, a u Dohi je za broncu trebalo 22,90 metara. Naslov svjetskog prvaka u ludom finalu osvojio je Amerikanac Joe Kovacs sa 22,91 metar, dok su srebrni Ryan Crouser i brončani Novozelanđanin Tomas Walsh bacili samo centimetar kraće, što su tri najduža hica u posljednjih 29 godina.
Post by: pomaranca on October 05, 2019, 11:24:43 PM
Sifan Hassan zlatna na 10.000 i na 1.500 metara

(https://www.file.si/pthumbs/large/10550/Sifan-Hassan.jpg) (https://www.file.si/public/view/10550) Nevjerojatna nizozemska trkačica Sifan Hassan ostvarila je rijetki par svjetskih naslova na jednom svjetskom prvenstvu, jer je svom zlatu iz utrke na 10.000 metara s osobnim rekordom, dodala i naslov svjetske prvakinje na 1.500 metara, također s najboljim osobnim vremenom, ujedno i rekordom svjetskih prvenstava 3:51.95 minuta. Svjetska prvakinja iz Londona Kenijka Faith Kipyegon osvojila je srebro sa 3:54.22 minuta, a Etiopljanka Gudaf Tsegay bila je treća sa 3:54.38 minuta.
Post by: pomaranca on October 05, 2019, 11:32:19 PM
Četvrti put zlatna

(https://www.file.si/pthumbs/large/10551/Shelly-Ann-Fraser-Pryce.jpg) (https://www.file.si/public/view/10551) Jamajčanka Shelly-Ann Fraser-Pryce po četvrti put u karijeri postala je svjetskom prvakinjom na 100 metara, nakon što je na Svjetskom atletskom prvenstvu u Dohi projurila stazom za 10.71 sekundi, što je najbolji rezultat u 2019. godini. Britanskoj sprinterki Dini Asher-Smith sa 10.81 sekundi je novi nacionalni rekord bio dovoljan za srebrno odličje, a broncu je s osvojila Marie-Josee Ta Lou sa 10.91 sekundi iz Obale Bjelokosti.