Author Topic: Italijanska liga-Seria A lega calcio  (Read 23360 times)

• Guest
Re: Italijanska liga-Seria A lega calcio
« Reply #540 on: August 10, 2015, 01:51:13 PM »
Edin Džeko u Romi

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Edin Džeko, novi je igrač Rome. Napadač Cityja će koštati italijanski klub 23 miliona €, ali transfer još uvek neće biti realizovan. Trenutno je problem način isplate, jer City želi odmah sav novac, dok Roma nudi 18 miliona odmah, a 5 kroz bonuse. Džeko je već dogovorio petogodišnji ugovor sa Romom vredan 4,5 miliona € po sezoni.

pomaranca

• Guest
« Reply #541 on: August 14, 2015, 01:42:47 PM »
Gilberto Moraes Junior u Fiorentini

Fiorentina je predstavila svog novog desnog beka, Gilberta Moraesa Juniora, 22-godišnjeg Brazilca s iskustvom iz Botafoga i Internacionala.

pomaranca

• Guest
« Reply #542 on: September 01, 2015, 01:22:29 PM »
Ivan Perišić u Interu

"Ivan Perišić u Interu iz Milana. Wolfsburg i Inter postigli su dogovor oko transfera Perišića u nedjelju navečer", stoji na stranici njemačkog kluba.

pomaranca

• Guest
« Reply #543 on: September 24, 2015, 02:56:56 PM »
Inter i dalje niže pobjede

Nogometaš Intera upisali su i petu uzastopnu pobjedu na otvaranju sezone nakon što su na San Siru slavili protiv Verone 1-0.

Bila je to treća uzastopna i četvrta Interova pobjeda ove sezone rezultatom 1-0. Pogodak odluke zabio je Felipe Melo u 56. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić odigrao je cijeli susret za domaći sastav, dok Marcelo Brozović nije ulazio u igru.

Aktualni prvak Juventus je nastavio s lošim rezultatima. U dvoboju protiv bivšeg drugoligaša Frosinonea je u Torinu odigrao 1-1. Juve je poveo golom Zaze u 50. minuti, a u sudačkoj nadoknadi je izjednačio Blanchard. Mario Mandžukić nije nastupio za Juventus zbog ozljede.

Fiorentina je u Firenzi pobijedila Bolognu 2-0 golovima Jakuba Blasczcykowskog (71) i našeg Nikole Kalinića (82). Milan Badelj je za 'viole' odigrao cijeli susret, Kalinić je ušao u igru u 56. minuti, dok je Ante Rebić je igrao do 79. minute.

Sasssuolo je na gostovanju u Palermu pobijedio 1-0, a Šime Vrsaljko je odigrao cijeli susret u pobjedničkim redovima. Napoli je odigrao 0-0 na gostovanju kod Carpija. Igor Bubnjić je odigrao svih 90 minuta za domaćine, a Ivan Strinić nije nastupio za goste.

Roma je poražena na gostovanju kod Sampdorije 2-1. Strijelci za sastav iz Genoe bili su Eder (50) i Konstantimnos (85-ag), dok je za Romu zabio Salah (69).

Na ljestvici vodi Inter sa 15 bodova, Fiorentina je druga sa 12, a Sassuolo treći sa 11 bodova.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #544 on: December 30, 2015, 01:44:56 PM »
Mandragor u Juventusu

Juve je pobijedio u borbi za veznjaka iz Genoe, Rolanda Mandragora. Prozvan je novim Marcom Verrattijem, a ovog su 18-godišnjaka htjeli i Manchester City, Paris Saint-Germain i Liverpool. - Izvor: Sky Sport Italia

pomaranca

• Guest
« Reply #545 on: January 07, 2016, 06:21:56 PM »
Kevin-Prince Boateng u Milanu

28-godišnji ganski vezni igrač Kevin-Prince Boateng prešao je iz Schalkea 04, kao slobodan igrač, u Milan. Potpisao je ugovor do kraja sezone.

pomaranca

• Guest
« Reply #546 on: January 10, 2016, 01:43:02 PM »
Najbolji strijelac HNL-a u Palermu

Najbolji strijelac hrvatskog prvenstva i makedonski reprezentativac Ilija Nestorovski je za nepotvrđenu odštetu od oko pola milijuna eura postao novi igrač talijanskog Palerma.

Klub sa Sicilije kupio je od zaprešićkog Intera u paketu Nestorovskog i vratara Josipa Posavca. Nestorovski je za Talijane potpisao četverogodišnji ugovor.

Ipak, s 13 golova najbolji strijelac jesenskog dijela HNL-a ostat će zbog kvote stranaca do ljeta u Zaprešiću.

Dvadesepetogodišnji Nestorovski je u Inter došao prije dvije i pol godine iz slovačkog Slovacka, a Zaprešićani su ovog ljeta otkupili njegov ugovor.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #547 on: January 13, 2016, 07:48:22 PM »
Spalletti umjesto Garcije na klupi Rome

Ugledni talijanski sportski dnevnik Gazzetta dello Sport u srijedu je objavio kako je Luciano Spalletti novi trener nogometaša Rome, a na klupi vučice zamijenit će Rudija Garciju koji je dobio otkaz nakon niza loših rezultata. Talijanski list navodi kako se 56-godišnji Spalletti sastao s vlasnikom Rome Jamesom Pallottom u Miamiju, te dogovorio suradnju do ljeta 2017. godine.

Spallettiju će to biti drugi mandat na klupi Rome, koju je vodio od lipnja 2005. do rujna 2009., a tijekom tog razdoblja je osvojio dva talijanska Kupa (2007. i 2008. godine).

Nakon Rome Spalletti je vodio Zenit iz Sankt Peterburga s kojim je dva puta bio prvak Rusije (2010. i 2012.).

Garcia je bio trener Rome od lipnja 2013. godine, te je u prošle dvije sezone osvajao druga mjesta u Serie A, a nakon dobrog starta u ovu sezonu u posljednjih dva mjeseca nanizao je nekoliko lošijih rezultata, pa se na polovici prvenstva momčad nalazi na petom mjestu s 34 boda, sedam manje od vodećeg Napolija, pet manje od drugog Juventusa i trećeg Intera, te četiri manje od četvrte Fiorentine.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #548 on: January 14, 2016, 07:45:09 PM »
Norbert Balogh u Palermu

Reprezentativni napadač mladih selekcija Madžarske, 19-godišnji Norbert Balogh prešao je iz Debrecena VSC (OTP Bank Liga) u Palermo (Serie A). Potpisao je ugovor do 30.juna 2020, transfer 2,200.000 €.

pomaranca

• Guest
« Reply #549 on: January 14, 2016, 07:45:34 PM »
Stefano Sensi u Sassuolu

Reprezentativac Italije U-20, 20-godišnji vezni igrač Stefano Sensi prešao je iz A.C.  Cesene (Serie B) u U.S. Sassuolo Calcio (Serie A).

pomaranca

• Guest
« Reply #550 on: January 19, 2016, 03:40:44 PM »
Trećeligaš u polufinalu talijanskog Kupa

Nogometaši trećeligaša Alessandrije plasirali su se u polufinale talijanskog Kupa, oni su u ponedjeljak u četvrtfinalu kao gosti nadigrali drugoligaša Speziju sa 2-1 (0-1).

Domaći sastav poveo je pogotkom Emanuelea Calaioa (20-11m) i tu prednost čuvao do posljednjih 10-ak minuta, a tada je Riccardo Bocalon (83, 90+2) s dva gola kreirao veliki preokret.

Alessandria će u polufinalu igrati protiv Milana koji je prije pet dana svladao Carpi sa 2-1, dok će se u preostala dva četvrtfinala sastati Napoli - Inter (utorak) i Lazio - Juventus (srijeda).
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #551 on: January 20, 2016, 11:44:35 AM »
Inter pobjedom u Napulju izborio polufinale Kupa

Nogometaši Intera izborili su plasman u polufinale talijanskog Kupa nakon što su u četvrtfinalu u Napulju pobijedili Napoli 2-0.

Golove za milanski sastav zabili su Stevan Jovetić (74) i Adam Ljajić (90+2).

Za Inter je do 73. minute igrao hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, dok Marcelo Brozović nije nastupio. U redovima Napolija nastupio je Ivan Strinić odigravši cijeli dvoboj.

Inter će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta Lazio - Juventus koji je na rasporedu 20. siječnja.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #552 on: January 22, 2016, 08:31:38 PM »
Zarate u Fiorentini

28-godišnji argentinski vezni igrač Mauro Zarate napustio je redove engleskog premierligaša West Hama i karijeru će nastaviti u Fiorentini. Potpisao je ugovor na dvije i pol godine, transfer ca. 2 miljuna €.

pomaranca

• Guest
« Reply #553 on: January 27, 2016, 04:41:48 PM »
El Shaarawy na posudbi u Romi do kraja sezone

Talijanski reprezentativni napadač i član Milana Stephan El Shaarawy (23) ostatak će ove sezone provesti na posudbi u talijanskom nogometnom prvoligašu Romi.

El Shaarawy je prvi dio ove sezone proveo na posudbi u francuskom Monacu, za koji je odigrao 24 utakmice i postigao tri pogotka u svim natjecanjima.

Kako je El Shaarawy u svom ugovoru s Monacom imao klauzulu prema kojoj bi klub iz Kneževine morao isplatiti odštetu od 15 milijuna eura čim on odigra 25 utakmica, a Monaco nije bio spreman platiti taj iznos, faraon posljednjih mjesec dana nije ulazio u igru, pa je odlučio promijeniti sredinu.