Author Topic: LIGA PRVAKA  (Read 15179 times)

• Guest
LIGA PRVAKA
« Reply #210 on: May 17, 2015, 12:21:12 PM »
Guardiola ipak ide u Berlin, Barcelona ga pozvala na finale

Potpredsjednik kluba Jordi Cardoner poslao je poziv svim živućim trenerima koji su prijašnjih godina doveli klub do finala.

Josep Guardiola ipak će put Berlina na finale Lige prvaka 6. lipnja i to kao trener, ali bivši. Naime, potpredsjednik Barcelone Jordi Cardoner pozvao je na finale, kao goste kluba, sve živuće trenere koji su svojevremeno doveli katalonski klub u finala Lige prvaka.

ÄŚetvorica pozvanih su Terry Venables, Johan Cruijff, Frank Rijkaard i Pep Guardiola.

"Na nesreću, Enrique Oriazola, koji je bio trener Barce protiv Benfice u Bernu, preminuo je prije dvije godine. Bilo bi odlično kada bi se sva petorica pojavila na Olimpijskom stadionu u Berlinu 6. lipnja," kazao je Cadener za Esports3.

Potpredsjednik kluba je kazao da se još nije raspravljalo o slavlju u slučaju osvajanja naslova i da sve ovisi o željama trenera i igrača.
goal

pomaranca

• Guest
Re: LIGA PRVAKA
« Reply #211 on: June 06, 2015, 11:34:28 PM »
Barcelona peti put prvak Europe, pogodak Rakitića

Rakitić je postao prvi hrvatski nogometaš koji je s dva različita kluba osvojio Ligu prvaka i Europsku ligu te drugi Hrvat koji je zabio u finalu Lige prvaka. Nogometaši Barcelone po peti put u povijesti postali su prvaci Europe nakon što su u finalnom susretu Lige prvaka na Olimpijskom stadionu u Berlinu pred 74,000 gledatelja pobijedili Juventus 3-1.

Barca je povela u četvrtoj minuti golom hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića, izjednačio je Alvaro Morata u 55. minuti, pogodak za novo vodstvo Barce zabio je Luis Suarez u 68. minuti, a pobjedu katalonskog kluba potvrdio je Neymar u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Rakitić je postao prvi hrvatski nogometaš koji je s dva različita kluba osvojio Ligu prvaka i Europsku ligu, tek drugi Hrvat koji je zabio u finalu Lige prvaka, te osmi hrvatski nogometaš koji je slavio u elitnom natjecanju 'Starog kontinenta'.

Barca je sjajno otvorila utakmicu i već u četvrtoj minuti je stigla do vodstva. Akciju u kojoj su sudjelovali svi igrači katalonskog kluba osim vratara Marc-Andrea ter Stegena, pogotkom je okrunio hrvatski veznjak. Rakitić je time postao tek drugi hrvatski nogometaš koji je u finalu LP zabio pogodak. Prije njega to je uspjelo jedino Mariju Mandžukiću i to 2013. godine u pobjedi Bayerna protiv Borussie Dortmund 2-1.

Juve je izjednačio u 55. minuti golom Alvara Morate. Tevez je pucao, Ter Stegen obranio, a Morata pospremio odbijanac u španjolsku mrežu. Na gotovo identičan način španjolski prvak je u 68. minuti stigao do novog vodstva. Nakon brze akcije Messi je pucao s ruba kaznenog prostora, Buffon je obranio, a Suarez odbijeno loptu gurnuo u mrežu. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Barca je razriješila u sudačkoj nadoknadi brzom kontrom koju je realizirao Neymar.

Barceloni je ovo peti naslov prvaka u osam finala. Katalonci su bili najbolji i 1992. godine, 2006., te 2009. i 2011. Juventus je ostao na dvije titule (1985, 1996) u osam finala. Španjolski nogometni velikan Real Madrid rekorder je s deset osvojenih titula prvaka Europe.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #212 on: June 07, 2015, 12:48:36 PM »
Messi, Cristiano Ronaldo i Neymar najbolji strijelci Lige prvaka

Čak tri igrača na vrhu su ljestvice najboljih strijelaca Lige prvaka. Uz dvojac iz Barcelone, Messija i Neymara, tu je Realov Cristiano Ronaldo.

• Guest
« Reply #213 on: June 07, 2015, 01:10:27 PM »
Raketa treći Hrvat koji je zabio u finalu Lige prvaka

Ivan Rakitić je pogotkom iz četvrte minute u finalu Lige prvaka protiv Juventusa postao tek treći Hrvat koji je zabijao u finalu najprestižnijeg klupskog natjecanja.

Prije Rakete pogotke su zabijali Robert Prosinečki i Mario Mandžukić.

Prosinečki je bio član trofejne momčadi Crvene zvezde koja je u Bariju 1991. godine svladala Marseille 5:3 (0:0) nakon jedanaesteraca. Prosinečki je izveo prvi udarac za beogradsku momčad i time doveo svoju momčad u prednost.

Mario Mandžukić je 2013. godine postao prvi Hrvat koji je iz igre zabio pogodak u finalu LP-a. Bayern je pobijedio Borussiju Dortmund s 2:1, a Mandžo je pogodio u 60. minuti za izjednačenje Bayerna.
goal

pomaranca

• Guest
« Reply #214 on: June 07, 2015, 01:11:25 PM »
Juventus - najveći gubitnik finala

Juventus je igrao čak osam puta u finalu Kupa prvaka/Lige prvaka, a čak šest puta je izgubio. Niz se proteže na 42 godine, od Ajaxa 1973. do Barcelone 2015.

Juventus je u berlinskom finalu postao momčad s najviše izgubljenih finala Kupa prvaka/Lige prvaka. Torinska momčad izgubila je čak pet puta u finalnoj utakmici, jučerašnji poraz protiv Barcelone (1:3) bio im je čak šesti u klupskoj povijesti.

Prvi put izgubili su 1973. od Cruyffovog Ajaxa, zatim od HSV-a 1983. U posljednja dva desetljeća Torinezi su čak četiri puta poraženi u finalu Lige prvaka. Nakon što su 1996. u finalu svladali Ajax, sljedeće dvije godine nisu im bile sretne, 1997. su izgubili od Borussije Dortmund, a onda i od madridskog Reala. Prije 12 godina u finalu je s bijele točke bolji od Stare dame bio Milan, a sad ih je pobijedila i Barcelona.

Juventus je dva puta osvajao najelitnije europsko klupsko natjecanje. Na Heyselu 1985., u finalu koje ćemo pamtiti po tragediji u kojoj je poginulo 39 navijača, Juventus je bio bolji od Liverpoola, a 11 godina kasnije zaustavili su nizozemski Ajax u obrani naslova.
goal

pomaranca

• Guest
« Reply #215 on: June 10, 2015, 10:34:19 PM »
Skandalozan potez Platinija:
Dao medalju igraču Barce, pa mu je odlučio oduzeti!?

Kako prenosi belgijski internetski portal voetbalkrant.com, nogometaš Barcelone Thomas Vermaelen morat će vratiti svoju medalju osvajača Lige prvaka. Naime, prema pravilniku UEFE, belgijski reprezentativac nije upisao niti jedne minute u Ligi prvaka tijekom čitave sezone i s obzirom na tu činjenicu ne može se smatrati osvajačem prestižnog natjecanja.

Otakako je prošlog ljeta za 19 milijuna eura iz Arsenala stigao u Barcelonu, Vermaelen se uglavnom mučio s ozljedama i nije bio u nikakvim kombinacijama trenera Luisa Enriquea kako u prvenstvu tako i u Ligi prvaka. Također valja napomenuti kako je prvi i jedini nastup Belgijanac ubilježio u posljednjoj utakmici prvenstva protiv Deportiva kada je na terenu proveo ukupno 27 minuta.

Osim što su to loše vijesti za Belgijanca, i u Arsenalu će također teško primiti ovu vijest s obzirom da su Katalonci bili dužni Topnicima 4 milijuna eura ukoliko Vermaelen osvoji Ligu prvaka.

Osim njega kratak za medalju ostat će i čileanski vratar Claudio Bravo te Brazilac Douglas Pereira.
jutranji.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #216 on: June 22, 2015, 04:46:28 PM »
Dinamo europski put počinje u Luksemburgu:
"Jasno da smo bolji, ali nitko se neće predati"

Hrvatski prvak, zagrebački Dinamo, saznao je svog prvog europskog protivnika u novoj sezoni. Momčad Zorana Mamića u novi lov na Ligu prvaka kreće u drugom pretkolu, a ždrijeb u Nyonu u ponedjeljak odredio je parove.

Dinamo je bio nositelj u svojoj skupini ždrijeba zajedno sa Steauom, Ludogorecom, Partizanom, Videotonom i Skenderbeuom, a mogući su im protivnici bili Dila Gori, Trenčin, Milsami, Fola Esch i dva pobjednika prvog pretkola.

Kuglice su Modre spojile s Luksemburžanima. "Radi se o prvacima svoje države, znači o momčadi koja ima naviku pobjeđivati utakmice i osvajati trofeje, no jasno je da smo mi bolja momčad i favoriti te da želimo proći dalje. Naravno, nitko se neće predati prije početka, moramo biti na kvalitetnoj razini, odigrati dvije dobre utakmice i pokazati na terenu da smo bolji, ali sigurno da vjerujem u prolaz u iduću fazu", poručio je poslije ždrijeba Zoran Mamić.

Prve utakmice drugog pretkola igraju se 14. i 15. srpnja, a uzvrati su - uključujući i onaj na Maksimiru - na rasporedu 21. i 22. srpnja.

Liga prvaka, prvo pretkolo:
Lincoln Red Imps (Gibraltar) - Santa Coloma (Andora)
Crusaders (Sjeverna Irska) - Levadia (Estonija)
Pjunik (Armenija) - Folgore (San Marino)
Torshavn (Farski Otoci) - New Saints (Wales)

Liga prvaka, drugo pretkolo:
Hibernians (Malta) - Maccabi Tel Aviv (Izrael)
APOEL (Cipar) - Vardar (Makedonija)
Qarabag (Azerbajdžan) - Rudar (Crna Gora)
Sarajevo (BiH) - Lech Poznan (Poljska)
Maribor (Slovenija) - Astana (Kazahstan)
BATE Borisov (Bjelorusija) - Dundalk (Republika Irska)
HJK Helsinki (Finska) - Ventspils (Latvija)
Midtjylland (Danska) - Lincoln/Santa Coloma
Molde (Norveška) - Pjunik/Folgore
Malmö (Švedska) - Žalgiris (Litva)
Celtic (Škotska) - Stjarnan (Island)
Trenčin (Slovačka) - Steaua (Rumunjska)
Partizan (Srbija) - Dila Gori (Gruzija)
Ludogorec (Bugarska) - Milsami (Moldavija)
Fola Esch (Luksemburg) - Dinamo (Hrvatska)
Skenderbeu (Albanija) - Crusaders/Levadia
Torshavn/New Saints - Videoton (Mađarska)
hrsport

pomaranca

• Guest
« Reply #217 on: July 14, 2015, 11:49:43 PM »
Sarajevo skupo platilo promašaje, Lech u uzvratu s dva gola prednosti

You are not allowed to view links. Register or Login

Lech je do pobjede stigao golovima Hämäläinena i Thomalle koji su pogađali u 40. i 62. minuti. Sarajevo je imalo nekoliko dobrih prilika, ali Benko i Velkoski nisu pogodili...

Poljski Lech je na Koševu pred gotovo 16 tisuća gledatelja svladao Sarajevo s 2:0 u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka.

Iako su prije utakmice zabilježeni veliki naredi navijača u Sarajevu, utakmica je protekla mirno i bez ikakvih izgreda. Utakmicu je, unatoč prethodnim najavama da im zbog sigurnosnih razloga neće biti dopušten ulazak na Koševo, s tribina pratilo oko tisuću gostujućih navijača.

Prvih nekoliko minuta utakmice gostujući su igrači pokazivali inicijativu, ali ipak su prvu ozbiljnu priliku stvorili igrači Sarajeva . Nakon sjajne lopte Stepanova, u devetoj je minuti pucao Leon Benko . Šutirao je snažno, ali otišlo je pokraj desne stative.

Sarajevo je nakon toga izgledao hrabro na terenu, pokušavali su organizirati napade , ali je napadačima nedostajalo kvalitetnih lopti.

Uslijedila je velika prilika Poljaka. Thomalla je snažnim šutom zatresao gredu u 30. minuti, a u nastavku je domaća obrana sjajno reagirala i blokirala opasan pokušaj Hämäläinena .

Tri minute kasnije vidjeli smo priliku i Sarajeva. Odličnu je loptu primio Velkoski i pucao s desetak metara od gola s lijeve strane, taj kut je čuvao vratar Lecha Jasmin Burić koji je i obranio. Možda je Velkoski mogao i bolje odigrati jer je na drugoj strani sam bio Leon Benko, spreman da primi loptu.

Skupo su igrači Sarajeva platili taj promašaj, jer je Lech ubrzo poveo. Za 1:0 u 40. je minuti igre pogodio Kasper Hämäläinen koji je iskoristio rupu u obrani koja se otvorila izbivanjem Stojčeva s terena.

Domaći su igrači kraj poluvremena dočekali dosta nervozni, a u nastavak su ušli tražeći izjednačujući pogodak. priliku su stvorili u 61. minuti kada je Cimerot uposlio Habibovića na desnoj strani. Habibović je vratio loptu u sredinu Benku, ali je napadač pucao nisko po sredini gola, dovoljno slabo da loptu uhvati golman Burić.

Gosti su opet kaznili promašaj domaćih igrača jer su odmah u sljedećem napadu pogodili za 2:0. Barry Douglas je poslao dugu loptu za Denisa Thomallu koji je glavom u 62. minuti svladao nemoćnog Oštrakovića. Obrana je kao i kod prvog gola reagirala dosta loše.

Nakon drugog pogotka Lecha nismo mogli vidjeti istaknutije prilike, pa će tako poljaska momčad u uzvratu, koji je na rasporedu 22. srpnja, imati veliku prednost.
goal

pomaranca

• Guest
« Reply #218 on: July 14, 2015, 11:54:43 PM »
Maribor svladao Astanu, Lech lako u Sarajevu

Večeras su odigrane prve utakmice drugog pretkola Lige prvaka, a iznenađenja su priredili makedonski Vardar, moldavski Milsami i malteški Hibernians. Maribor je s 1:0 bio bolji od kazahstanske Astane pogotkom Šulera u petoj minuti.

Vardar je uspio ostati neporažen na gostovanju kod APOEL-a na Cipru, gdje je odigrana utakmica bez golova. Prvak Malte je preokretom s 2:1 svladao izraelski Maccabi Tel Aviv, dok su Moldavci u gostima s 0:1 nadvisili bugarski Ludogorec.

Poljski Lech je u gostima s 2:0 u Sarajevu pobijedio istoimenog domaćina golovima Hamalainena u 40. i Thomalla u 62. minuti.

Beogradski Partizan je također s 1:0 nadvisio gruzijsku Dilu Gori, a strijelac je iz slobodnog udarca bio Babović u 83. minuti.

Sutra u drugom pretkolu, uz prijenos na Drugom programu i na našem portalu, igra hrvatski prvak Dinamo.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #219 on: July 16, 2015, 10:20:50 AM »
Dinamo bez pobjede protiv Luksemburžana, Zdravko Mamić dočekan zvižducima i uvredama

U prvom susretu 2. pretkola Lige prvaka u Zagrebu su nogometaši Dinama i Fola Escha odigrali neriješeno 1-1 (1-1), a uzvrat je za sedam dana u Luksemburgu.

Pogodak je za Dinamo postigao Angelo Henriquez (36), dok su gosti vodili zgoditkom Samira Hadjia (25). Hrvatski prvak je posve razočarao svoje navijače u ogledu s protivnikom kojeg je prije dvije godine u pretkolu lako izbacio s ukupnih 6-0. Obrana "modrih" je luksemburškoj momčadi "poklonila" i pogodak, tek treći u europskoj povijesti Fole, a napad Dinama čak u drugom poluvremenu i u situaciji kada su gosti igrali s deset igrača nije stvorio niti jednu izrazitu priliku.

Dinamo je u susret ušao bez ozlijeđnih Arijana Ademija i Ante Ćorića, koji je osjetio bol na samom zagrijavanju, a luksemburški prvak je puno bolje započeo utakmicu. Igrači Fole imali su dvije dobre prilike na samom početku dvoboja, a u 25. minuti su i poveli nakon prebacivanja glavom Hornusa do Hadjia, koji s pet metara lako postiže pogodak. Hrvatski prvak je izgledao prilično bespomoćno sve do 36. minute kada je akciju Pjace i Soudanija pogotkom okončao Čileanac Henriquez. U 64. minuti crveni karton je zaradio igrač gostiju Ronny Suoto zbog brutalnog prekršaja na Rogu, ali jalovi Zagrepčani nisu uspjeli iskoristiti tu prednost, pa su Luksemburžani došli do najvećeg uspjeha u povijesti.

Nekoliko sati nakon puštanja iz istražnog zatvora u Remetincu čelnici Dinama braća Zdravko i Zoran Mamić došli su na stadion Maksimir kako bi uživo pratili prvu utakmicu 2. pretkola Lige prvaka. Braću Mamić je sat prije početka utakmice ispred stadiona dočekao pljesak zaposlenika Dinama, ali i povici negodovanja brojnih BBB-a, koji su ispred zapadne tribine stadiona bučno protestirali zbog puštanja iz zatvora braće Mamić, ali su ipak odlučili da neće nazočiti utakmici.

Zdravko Mamić se pet minuta prije početka dvoboja pojavio u svečanoj loži stadiona, a dočekan je zvižducima i uvredama sa istočnog dijela stadiona, kojem je nazočilo oko šest tisuća gledatelja, kao i predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Davor Šuker i izbornik Niko Kovač. Uvrede Zdravku Mamiću čule su se i tijekom cijelog susreta.

DINAMO - FOLA ESCH 1-1

Strijelci: 0-1 Hadji (25), 1-1 Henriquez (36)

Crveni karton: Souto (Fola, 64)

Pred 8000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Doyle iz Irske.

DINAMO: Eduardo - Pinto, Šimunović, Taravel (Hodžić, 81), Pivarić - Machado (Pamić, 59), Goncalo (Cekici, 69) - Soudani, Rog, Pjaca - Henriquez

FOLA: Hym - Martino, Klein, Martin, Kirsch - Payal - Bensi (Hornus, 25), Ronny Souto, Dallevedove, Francoise (Rani, 78)- Hadji
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #220 on: August 01, 2015, 06:24:51 PM »
Fenerbahče se žalio zbog nastupa Freda za Šahtar

Turski nogometni doprvak Fenerbahče uložio je službeni protest UEFA-i zbog nastupa brazilskog reprezentativca Freda (22) za ukrajinski Šahtar iz Donecka u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka igranoj u utorak u Istanbulu (0:0).

U Fenerbahčeu smatraju kako Fred nije smio nastupiti zbog toga što je bio pozitivan na dopinškoj kontroli tijekom nedavno održane Copa Americe u Čileu. "A" nalaz s dopinške kontrole pokazao je kako je Fred bio pozitivan na zabranjeni diuretik, te ukoliko to potvrdi i "B" nalaz, očekuje ga duža zabrana nastupa.

Trener Šahtara Mircea Lucescu priznao je kako je UEFA savjetovala njegov klub da ne uvodi Freda u igru, no odlučio ga je ipak postaviti u momčad jer još uvijek nije stigla obavijest o kazni.

Prije utakmice UEFA nas je savjetovala da Fred ne igra, ali nismo dobili nikakav službeni dokument. Bila je to samo verbalna preporuka. Još uvijek čekamo "B" nalaz. Kada dođe službena odluka, naravno da ćemo je se držati, izjavio je Lucescu.

Iz UEFA-e su objavili kako će odluku o ovom slučaju donijeti u ponedjeljak. Uzvratna utakmica između Šahtara i Fenerbahčea igrat će se u srijedu u Lvivu.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #221 on: August 27, 2015, 02:13:16 PM »
Poznati svi sudionici, ždrijeb u četvrtak

Nakon uzvratnih susreta završne runde kvalifikacija za plasman u Ligu prvaka doznali smo i posljednjih pet klubova koji će ove godine igrati u elitnom natjecanju 'Starog kontinenta'.

To su Manchester United, Bayer Leverkusen, CSKA Moskva, BATE Borisov i Astana. U utorak su Ligu prvaka izborili zagrebački Dinamo, Valencia, Šahtar, Maccabi Tel Aviv i Malmo.

Direktan plasman u natjecanje po skupinama izborili su Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Sevilla, Chelsea, Manchester City, Arsenal, Bayern Munchen, Wolfsburg, Borussia Moenchengladbach, Juventus, Roma, Benfica, Porto, PSG, Lyon, Zenit, PSV Eindhovem , Dynamo Kijev, Gent, Galatasaray i Olympiakos.

Ždrijeb skupina Lige prvaka je u četvrtak, 27. kolovoza u Monacu u 17.45 sati.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #222 on: August 27, 2015, 02:14:41 PM »
Dinamo već zaradio 14 milijuna eura

Plasmanom u natjecanje po skupinama nogometne Lige prvaka zagrebački Dinamo je već zaradio 14 milijuna eura. 'Modri' su za uspješan prolaz kroz kvalifikacije zaradili dva milijuna eura, a sam ulazak u Ligu prvaka osigurava im dodatnih 12 milijuna eura i to bez obzira na ishod natjecanja u skupini.

Hrvatski prvak može i dodatno napuniti blagajnu. Pobjeda u skupini donosi 1,5 milijuna eura, što je pola milijuna eura više nego lani. Bod u skupini i dalje donosi 500.000 eura. Eventualan plasman u osminu finala Dinamu bi donio još 5,5 milijuna eura.

UEFA plasman u četvrtfinale honorira s još šest milijuna eura, a polufinale donosi sedam milijuna eura. Poraženi finalist LP-a utješit će se s 10.5 milijuna eura, a bonus za pobjedu u finalu donosi 15 milijuna eura. Tako osvajač LP-a samo od nagrada može zaraditi 54.5 milijuna eura, a predviđa se kako bi još najmanje toliko trebao zaraditi i od televizijskih prava.