Author Topic: LIGA PRVAKA  (Read 8785 times)

• Guest
Re: LIGA PRVAKA
« Reply #255 on: May 29, 2016, 09:43:41 AM »
Real Madrid jedanaesti put prvak Europe!

Real i Atletico igrali su veliko finale Lige prvaka na mitskoj Meazzi. Real je vodio od 15. minute golom Ramosa, koji je Oblaka matirao iz zaleđa, a izjednačio je Carraco u 80. minuti. Pobjedik se doznao tek nakon izvođenja jedanaesteraca. Drugi put u posljednje tri sezone, te ukupno 11. put u svojoj povijesti nogometaši Real Madrida prvaci su Europe.

U finalnom dvoboju na San Siru 'Kraljevski klub' je nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedio gradskog suparnika Atletico 5-3 nakon što je utakmica završila rezultatom 1-1.

Real je poveo u 15. minuti golom Sergia Ramosa na asistenciju Garetha Balea. Atletico je mogao izjednačiti u 46. minuti, no Antoine Grizmann je promašio jedanaesterac. Ipak, daleko bolju igru u nastavku Atletico je okrunio golom Yannicka Carrasca za 1-1 u 79. minuti. Do kraja susret, a potom niti u produžetku nije bilo golova pa je pobjednik dobiven udarcima s bijele točke.

Za Real su sva petorica igrača bila precizna, zabili su Lucas Vazquez, Marcelo, Bale, Ramos i Ronaldo, dok su kod Atletica golove zabili Griezmann, Gabi i Saul, dok je Juanfran pogodio vratnicu.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret, dok Mateo Kovačić nije konkurirao za nastup.

Bila je to repriza od prije dvije sezone kada su u finalu također igrali madridski klubovi. Real je u Lisabonu tada slavio nakon produžetaka 4-1.

Realu je ovo bilo 14. finale i 11. naslov prvaka (1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014, 2016.). Atletico je treći put igrao finale Kupa/Lige prvaka i svaki put je posrnuo – 1974. od Bayerna, a prije dvije godine i večeras od Reala.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #256 on: June 20, 2016, 02:52:15 PM »
Champions League 2016/2017

Dinamo protiv Vardara u 2. pretkolu

U ponedjeljak su u sjedištu Europskog nogometnog saveza (UEFA) u Nyonu izvučeni parovi prvog i drugog pretkola Lige prvaka.

Hrvatski nogometni prvak zagrebački Dinamo za prvog će suparnika u kvalifikacijama za Ligu prvaka imati skopski Vardar, odlučeno je u ponedjeljak ždrijebom u sjedištu Europskog nogometnog saveza (UEFA) u Nyonu.

Dinamo započinje svoj put u drugom pretkokolu. Makedonski prvak Vardar će biti domaćin u prvoj utakmici, koja će biti odigrana 12. ili 13. srpnja, a uzvrat na Maksimiru bit će 19. ili 20. srpnja.

Momčad koja bude bolja u dvije utakmice izborit će mjesto u trećem pretkolu, odnosno pretposljednjem krugu kvalifikacija za grupnu fazu UEFA Lige prvaka.

- Skënderbeu je uvjetno uvršten u ždrijeb, ovisno o ishodu slučaja koji se vodi pred Sudom za sportsku arbitražu, a ročište je zakazano za 5. i 6. srpnja.
Hina/marcadorint.com

pomaranca

• Guest
« Reply #257 on: December 12, 2016, 03:19:21 PM »
Bayern na Arsenal, PSG protiv Barcelone u osmini finala

Manchester City – Monaco, Real Madrid – Napoli, Benfica – Borussia Dortmund, Bayern – Arsenal, Porto – Juventus, Bayer Leverkusen – Atletico Madrid, PSG – Barcelona i Sevilla – Leicester City, parovi su osmine finala Lige prvaka, odlučeno je na ždrijebu u Nyonu.

Luka Modrić i Mateo Kovačić odmjerit će snage s Ivanom Strinićem i Markom Rogom, a Ivan Rakitić i suigrači ponovno igraju protiv PSG-a, prije dvije su ih sezone izbacili u četvrtfinalu Lige prvaka.

Mario Mandžukić i Marko Pjaca s Juventusom u goste će Portu, dok Monaco Danijela Subašića gostuje kod Manchester Cityja. Tin Jedvaj i njegov Bayer Leverkusen dočekuju viceprvaka Europe madridski Atletico čiji dres nosi Šime Vrsaljko.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #258 on: February 14, 2017, 07:47:50 PM »
Vraća se Liga prvaka: Barcelona i PSG opet u "knockout" fazi

Bit će ovo treći put u posljednje četiri godine da se ove dvije momčadi sastaju u knockout fazi Lige prvaka. Dosad su dvaput igrale u četvrtfinalu i dvaput su prošli Katalonci. Parižani će večeras na Parku prinčeva loviti svoj peti četvrtfinale zaredom, a najveće oružuje zasigurno će biti njihov najbolji strijelac Edinson Cavani.

U svaku utakmicu ulazimo s velikim očekivanjima i nadam se da možemo pobijediti. Naše su namjere uvijek takve, ali mnogo puta ne dobijete ono što zaslužujete. Mislim da smo puno radili, ali ova utakmica protiv Barcelone je jedna od onih kod kojih do posljednje minute ne znate kako će završiti, rekao je Cavani.

Trener Barcelone Luis Enriqe zna što njegovu momčad večeras očekuje: Sve momčadi koje je trenirao Unai Emery uvijek su nam pokušavale zagorčati život presingom. Ovo će biti sjajna utakmica. Naš cilj je kontrolirati posjed i stvoriti priliku za pogodak. PSG bi mogao riskirati jer igra na svojem terenu i pokušat će ne dopustiti našu prepoznatljivu igru.

U drugom večerašnjem dvoboju Benfica ugošćuje dortmunsku Borussiju. Zanimljivo, bit će to njihov prvi međusobni dvoboj u Ligi prvaka.

Kako biste pobijedili u ovakvim utakmicama, morate prepoznati kvalitete svojeg protivnika. Borussia je jaka momčad s kvalitetnim napadačima koji su opasni gotovo cijelo vrijeme. Neću govoriti je li Borussia bolja i lošija momčad od nas. To će najbolje pokazati teren, rekao je sportski direktor Benfice Rui Vitoria.

Mislim da večeras nema favorita, pogotovo kada igrate u nokaut-fazi Lige prvaka. Pripremili smo se za ono što nas očekuje večeras i sretni smo što igramo u ovoj fazi natjecanja. Imamo momčad koja se zna boriti i došli smo ovamo kako bismo pobijedili, rekao je sportski direktor Borussije Thomas Tuchle.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #259 on: February 14, 2017, 11:10:32 PM »
PSG razbio Barcelonu, Benfica minimalno protiv Dortmunda

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka PSG je na Parku prinčeva 'razbio' Barcelonu 4:0 i načinio veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Angel di Maria (18, 55), a golove su postigli i Julian Draxler (40), te Edison Cavani (73). Ivan Rakitić zaigrao je za Barcu od 73. minute.

Ovo je već treći put da PSG i Barca igraju međusobno u nokaut fazi Lige prvaka u zadnjih pet sezona. U dosadašnja dva okršaja dalje je prošao španjolski sastav. U travnju 2013. obje četvrtfinalne utakmice su završile bez pobjednika (2:2, 1:1), a Barcelona je prošla dalje zbog više postignutih golova u gostima. I prije dvije sezone igrali su u četvrtfinalu, a Barcelona je dobila obje utakmice (3:1, 2:0). Ovoga puta pariški sastav je načinio ogroman korak prema plasmanu među osam najboljih.

Zanimljivo, trener francuskog prvaka Unai Emery je do sada u 23 utakmice na klupi Seville, Valencije i Almerije samo jednom slavio protiv Barcelone. No, večeras je sve naplatio.

PSG je sjajno ušao u utakmicu. Francuzi su napali Barcu visokim presingom nedozvolivši gostima 'disati'. Već u 11. minuti francuski prvak je mogao povesti, no Marc-Andre ter Stegen je sjajno obranio udarac Blaisea Matuidija. U 19. minuti PSG je posve zasluženo poveo i to fantastičnim golom Angela di Marije iz slobodnog udarca sa 18 metara. U 33. minuti opasno je zaprijetio i Draxler, no ter Stegen je još jednom sjajno reagirao. Sedam minuta kasnije niti večeras najbolji igrač Barce nije mogao ništa. Lionel Messi je izgubio loptu na centru, Marco Verratti je povukao kontru te sjajno uposlio Draxlera koji ovoga puta nije promašio.

Nevidljiva Barcelona je u prvom poluvremenu imala samo jednu priliku, u 27. minuti Andre Gomes je ušao u kazneni prostor i iskosa pucao, ali je Kevin Trapp bio spreman.

Sjajnu predstavu Parižani su nastavili i u nastavku i u 55. minuti stigli su do tri gola prednosti. Strijelac je ponovo bio Di Marija koji je pucao sa 18 metara i fantastičnu pogodio. U 58. minutu opasno je zaprijetio i Edison Cavani, no pucao je pored gola. Čudesnu predstavu Parižani su okrunili i četvrtim golom, a strijelac je bio Cavani u 73. minuti. Meuinier je povukao kontru i uposlio Urugvajca koji nije imao milosti postigavši sedmi gol u sedam nastupa u LP ove sezone.

Najbolju priliku u drugom dijelu Barcelona je imala u 84. minuti kada je nakon ubačaja iz kornera Umtiti uzdrmao vratnicu.

Uzvratni susret je 8. ožujka na Camp Nou.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #260 on: February 16, 2017, 07:52:34 PM »
Enrique je 'bivši'! Barcelona traži novog trenera, a poznati su i kandidati

Dodatan problem Enriqueu predstavlja činjenica što je i svlačionica izgubila povjerenje. Messi, Suarez i Neymar okrenuli su prst dolje. Pariški debakl Barcelone u prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka po svemu sudeći presudio je Luisu Enriqueu i čelnici katalonskog velikana krenuli su u potragu za novim trenerom.

Enrique je i prije gostovanja na Parku prinčeva bio u problemima zbog blijedih nastupa Barce, međutim nakon uvjerljivog poraza (0-4) od PSG-a čini se kako su čelnici kluba izgubili strpljenje. Dodatan problem Enriqueu predstavlja činjenica što je i svlačionica izgubila povjerenje. Messi, Suarez i Neymar okrenuli su prst dolje i neće se boriti za njegov ostanak na klupi.

Prema vijestima koje stižu s Camp Noua, Enrique neće dobiti otkaz tijekom sezone, ali će u lipnju napustiti klub.

Španjolski mediji pišu kako će veliku ulogu u izboru novog trenera imati Messi koji već mjesecima odbija produžiti ugovor. Nagađa se kako bi argentinski majstor, koji ima ugovor do lipnja 2018., čak mogao napustiti klub ukoliko neće biti zadovoljan izborom novog šef stručnog stožera.

Kao novi trener najglasnije se spominje Jorge Sampaoli. Argentinac je početkom sezone stigao u Primeru i radi čuda na klupi Seville koja se nalazi na trećem mjestu Primere. Bivši izbornik čileanske reprezentacije forsira presing i napadački nogomet i lako bi se uklopio u Barcelonine zahtjeve.

Među kandidatima su i trener Athletic Bilbaoa Španjolac Ernesto Valverde, te Argentinac na klupi Tottenhama Mauricio Pochettino. Mediji spominju i aktualnog pomoćnog trenera Juana Carlosa Unzuea, te Unai Emeryja koji vodi PSG.
vecernji.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #261 on: February 23, 2017, 06:30:22 PM »
Uznemirujuća fotografija
Herrera objavio sliku stopala poslije brutalnog starta Lichtsteinera

Kapiten Porta Hector Herrera objavio je na društvenim mrežama sliku povrijeđenog stopala nakon prve utakmice osmine finala Lige prvaka protiv Juventusa.

Podsjetimo, Meksikanac se povrijedio u duelu s igračem Juventusa Stephanom Lichtsteinerom početkom drugog poluvremena.

Saigrač našeg Miralema Pjanića kopačkom je nagazio na stopalo Herrere koji je i pored bolova odigrao susret do kraja, a potom je dobio 17 šavova.

Iz Porta smatraju da je ovaj start bio za crveni karton i da je sudija morao isključiti Lichtsteinera.
klix.ba

pomaranca

• Guest
« Reply #262 on: March 09, 2017, 10:05:20 AM »
Barcelona - PSG 6:1

Unai Emery imao je u srijedu navečer lice starca. 45-godišnji Bask koji je prije dva tjedna slavodobitno marširao Parkom Prinčeva ući će u povijest kao prvi trener koji je u dvije utakmice prokockao 4:0, zahvaljujući sjajnoj predstavi Barcelone i pobijedi od 6:1 koja je Camp Nou bacila u trans.

O Barceloninom čudu danas priča cijeli nogometni svijet, Francuska je i dalje u šoku, a Španjolac na klupi francuskog prvaka morao je ponuditi neka objašnjenja. I nije se vadio na suce, već je priznao vlastite greške.

"U prvom poluvremenu smo ostali zatečeni atmosferom. Nismo si na tom početku napravili uslugu, podlegli smo ambijentu i umjesto da nastavimo dobar posao iz prve utakmice, i pokažemo karakter, primili smo dva rana gola nakon naših grešaka. U nastavku smo pookazali puno bolje lice, bio sam miran i zadovoljan čak i nakon tog prvoga pogotka iz penala, jer sam znao da možemo možemo napraviti probleme Barceloni", rekao je Emery i dodao kako nije sretan odlukama sudaca, ali nije se 'vadio' na odluke Deniza Aytekin, koji je u drugom dijelu sudio dva jedanaesterca za Barcelonu.

"Sudačke odluke su išle na njihov mlin, ali u ključnim trenucima smo mi trebali odigrati bolje", pošteno je priznao Emery.

"Imali smo velike prilike Di Marie i Cavanija, trebalo smo zabiti za 3:2 i sve riješiti, a onda se dogodilo tih zadnjih desetak minuta u kojima je bilo baš svega. Barcelona je sposobna napraviti upravo ovo, za njih je bilo 'sve ili ništa' u tim posljednjim minutama", rekao je Emery i zaključio:

"Ovo je i za mene i za klub jako negativno iskustvo iz kojega moramo učiti".
sn

pomaranca

• Guest
« Reply #263 on: June 04, 2017, 09:27:31 AM »
Povijesni trijumf Real Madrida

Nogometaši Real Madrida briljantnim su drugim poluvremenom posve deklasirali Juventus u finalu Lige prvaka i s veličanstvenih 4:1 tako postali prva momčad koja je u eri Lige prvaka obranila naslov najbolje momčadi Europe!

pomaranca

• Guest
« Reply #264 on: June 21, 2017, 10:04:42 AM »
UEFA ipak dala "zeleno svjetlo" za RB Leipzig i Salzburg

You are not allowed to view links. Register or Login Njemački doprvak RB Leipzig i austrijski prvak Salzburg ipak će moći nastupati u Ligi prvaka nakon što je UEFA u utorak zaključila kako austrijska korporacija Red Bull nema financijsku kontrolu nad oba kluba.

Tom odlukom su odahnuli navijači Leipziga, koji je u prvoj bundesligaškoj sezoni senzacionalno izborio Ligu prvaka, koji su se bojali dosljednjog primjenjivanja pravila UEFA-e, koja klubovima istih vlasnika ne dopušta sudjelovanje u istom natjecanju. Kako je sjedište Red Bulla u Austriji, bez Lige prvaka je mogao ostati RB Leipzig.

UEFA je ipak zaključila kako Red Bull "nema kontrolni paket vlasništva, a niti većinski utjecaj" u oba kluba, pa će i Leipzig i Salzburg igrati Ligu prvaka. Red Bull je postao vlasnikom Austrije Salzburg 2005. godine, a 2009. godine je kupio SSV Markranstaedt, koji je nazvan RB Leipzig. Nakon restrukturiranja austrijskog kluba, koji se više ne zove RB Salzburg, Red Bull je tek mali sponzor tog kluba.

Salzburg će morati igrati kvalifikacije, dok će Leipzig izravno u skupinu Lige prvaka.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #265 on: June 28, 2017, 07:06:32 PM »
Iznenađenje u 1. pretkolu

Nogometaši gibraltarskog prvaka Europe priredili su iznenađenje pobijedivši u prvom susretu 1. pretkola Lige prvaka na gostovanju velški The New Saints 2-1. Europa je tako načinila veliki korak prema drugom pretkolu u kojem ga čeka hrvatski prvak Rijeka.

#Invalid YouTube Link#

pomaranca

• Guest
« Reply #266 on: July 19, 2017, 09:53:48 AM »
Nogometaši Rijeke i u uzvratu 2. pretkola Lige prvaka svladali su velškog prvaka The New Saints sa 5-1 (1-0) te se s ukupnih 7-1 plasirali u 3. pretkolo elitnog europskog klupskog natjecanja.

The New Saints - Rijeka 1:5 (0-1)
OSWESTRY. Park Hall - 2.000 gledatelja. Sudac: Georgi Kabakov (Bugarska).
Strijelci: 0-1 Matei (41), 0-2 Gavranović (54), 0-3 Gorgon (61), 0-4 Ristovski (64), 1-4 Cieslewicz (69). 1-5 Gavranović (79)

The New Saints: Harrison - Spender, Saunders, Rawlinson, Pryce - Brobbel, Edwards (65. Holland), Routledge - Mullan, Quigley (62. Draper), Fletcher (56. Cieslewicz)
Rijeka: Sluga - Ristovski, Elez, Župarić, Zuta - Matei, Mišić, Bradarić, Vešović (52. Gavranović) - Gorgon (68. Črnic), Heber (62. Đoković)

pomaranca

• Guest
« Reply #267 on: July 19, 2017, 10:17:46 AM »
Iznenađenje večeri u kvalifikacijama Lige prvaka stiže iz Makedonije

You are not allowed to view links. Register or Login Nogometaši Vardara koje predvodi bivši nogometaš Hajduka i Dinama Goce Sedloski izbacili su u drugom pretkolu favoriziranog prvaka Švedske - Malmö. Malmö je u prvoj utakmici u Švedskoj u zadnjoj minuti uspio izboriti 1:1 iako je u potpunosti nadigrao Vardar, pa je uoči uzvrata slovio za velikog favorita. U Strumici golovima Grnčarova, Barsegjana i Nikolova slavio je Vardar 3-1.

pomaranca

• Guest
« Reply #268 on: July 26, 2017, 07:50:17 PM »
Goce Sedloski s Vardarom šokirao i Dance

You are not allowed to view links. Register or Login Goce Sedloski radi sjajan posao s Vardarom. Nakon što je izbacio favorizirani Malmö, sada ima prednost i protiv Kopenhagena. U Skoplju je Vardar mogao i uvjerljivije slaviti, odigrao je odličnu utakmicu, ali Danci su se provukli samo s 1:0 porazom. Pobjedu Vardaru donio je Jonathan Balotelli nakon sretno odbijene lopte i zatim odličnog udarca iz prve. Kopenhagenu neće biti nimalo lako na svom stadionu iako ostaje favorit za prolaz, međutim ne toliko veliki kao uoči prvog dvoboja. Mogli bi Danci dugo pamtiti priliku iz posljednje minute kada je Novak s gol linije izbio loptu.
« Last Edit: August 22, 2017, 11:16:00 PM by pomaranca »

pomaranca

• Guest
« Reply #269 on: August 22, 2017, 11:11:56 PM »
Uz Olympiacos, u utorak 22.08.2017 su se u natjecanje po skupinama nogometne Lige prvaka još plasirali Celtic, Napoli, Sevilla i Maribor.

Rijeka (Hrv) - Olympiacos (Grč) 0-1 (1-2)