Author Topic: LIGA PRVAKA  (Read 8517 times)

• Guest
Re: LIGA PRVAKA
« Reply #285 on: March 15, 2019, 01:27:08 PM »
Manchester United prvi meč protiv Barcelone igra na Old Traffordu

U Nyonu su danas izvučeni parovi četvrtfinala Lige prvaka, a najviše pažnje svakako privlači duel između Barcelone i Manchester Uniteda u kojem Crveni đavoli, iako je žrijeb tako odlučio, neće moći igrati uzvratni meč na svom stadionu.
Naime, voljom žrijeba je odlučeno da Barcelona bude domaćin prve utakmice, a uzvrat se trebao igrati na Old Traffordu sedam dana poslije.

Međutim, zbog ranije najavljenog preklapanja termina utakmica koje se igraju u Manchesteru, a s obzirom na to da Manchester City uzvrat igra na Etihadu protiv Tottenhama, UEFA je odlučila da United, zbog lošijeg položaja na tabeli prošle sezone, bude ekipa kojoj će se promijeniti domaćinstvo. To znači da će Crveni đavoli umjesto na Nou Campu prvi meč četvrtfinala Lige prvaka igrati na svom Old Traffordu, a uzvrat koji je na rasporedu sedam dana poslije igra se na stadionu Barcelone.

pomaranca

• Guest
« Reply #286 on: March 18, 2019, 03:28:55 PM »
Ronaldu prijeti suspenzija protiv Ajaxa

You are not allowed to view links. Register or Login Cristiano Ronaldo je proslavio gol Atletico Madridu hvatanjem za međunožje, a Uefa je njegov potez proglasila "neprimjerenim". Pokrenut je disciplinski postupak i prijeti mu suspenzija u četvrtfinalu. Ronaldo je s tri gola Atletico Madridu odveo Juventus u četvrtfinale, a onda je odlučio uzvratiti Diegu Simeoneu koji se nakon prve utakmice u Madridu uhvatio za međunožje. Zbog tog poteza mu prijeti novčana kazna, a moguća je i suspenzija koja bi značila neigranje protiv Ajaxa.

pomaranca

• Guest
« Reply #287 on: April 09, 2019, 11:27:24 PM »
Tottenham pobijedio Manchester City

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login U prvoj utakmici četvrtine finala Lige prvaka su večeras igrači Manchester City-a pobijedili sa 1:0 na domaćem terenu. Igralo se veoma otvoreno od početka susreta, no u prvih 45 minuta nije bilo pogodka. U 13. minuti je Sergio Aguero šutirao sa bijele tačke, ali je Hugo Lloris sjajno odbranio njegov udarac. U 58. minuti utakmicu je zbog povrede završio Kane i mjesto centralnog napadača zauzeo je reprezentativac Južne Koreje Son koji je postigao odlučujući pogodak na utakmici. Cristian Eriksen ga je u 78. minuti sjajno uposlio, a Son je uz dosta sreće pogodio za 1:0.

pomaranca

• Guest
« Reply #288 on: April 09, 2019, 11:42:25 PM »
Liverpool je stekao veliku prednost

You are not allowed to view links. Register or Login Igrači  Liverpoola savladali su Porto s 2:0 u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka. Liverpool s tim rezultatom ide u Porto, blizu je polufinala, ali bilo bi suludo reći da je već gotovo. 1:0 u 5. minuti Firmino dodaje loptu do Naby Keite koji šutira, lopta pogađa jednog igrača Porta i mijenja pravac i završava u mreži Casillasa. U 26. minuti Redsi su stigli do drugog pogotka nakon lijepe akcije. Trent Alexander-Arnold u petercu pronalazi Firmina kojem nije bilo teško poslati loptu u prazan gol za 2:0.

pomaranca

• Guest
« Reply #289 on: April 10, 2019, 08:42:49 AM »
Spursi su ostali bez svog najboljeg igrača

You are not allowed to view links. Register or Login Harry Kane će nakon sinoćnjeg nasilnog starta Fabiana Delpha vjerojatno duže pauzirati. Delph je nakon izbijanja lopte stao na Kaneov zglob i prema svemu sudeći teško ga povrijedio.

pomaranca

• Guest
« Reply #290 on: April 10, 2019, 09:02:37 AM »
Salah bez crvenog kartona

You are not allowed to view links. Register or Login Igrač Liverpoola Mohamed Salah je žestoko nasrnuo u 85. minuti na nogu Danila Pereire i nije bio isključen, no Španjolac Lahoz nije Salahu dao ni žuti karton.

pomaranca

• Guest
« Reply #291 on: April 10, 2019, 11:25:21 PM »
Barcelona slavila na Old Traffordu

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login Prva ozbiljnija akcija Barcelone donijela je i vodstvo gostiju. Busquets je u 13.minuti dugom loptom proigrao Messija u kaznenom prostoru Manchester Uniteda, Argentinac je ubacio za Suareza koji je glavom poslao loptu ka golu. Lopta je, međutim, zakačila Shawa i završila u mreži Davida de Gee. Autogol se ispostavio zlata vrijednim za Katalonce koji sada imaju sjajan rezultat pred revanš na svom terenu. Pomoćnik je signalizirao ofsajd u ovoj situaciji, ali su sudije iz VAR sobe sugerisale Rocciju da prizna gol pošto nedozvoljene pozicije nije bilo, a italijanski arbitar je to i učinio. Revanš na Nou Campu se igra za šest dana, odnosno 16. aprila.

pomaranca

• Guest
« Reply #292 on: April 10, 2019, 11:41:28 PM »
Sjajan meč Ajaxa i Juventusa

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login U prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka koji se odigrao u Amsterdamu ekipe Ajaxa i Juventusa odigrale su bez pobjednika. Cancelo je centrirao s desne strane u 45.minuti, na pravom mjestu bio je Cristiano Ronaldo koji glavom matira domaćeg golmana i donosi veliko slavlje gostujućim igračima i navijačima. Odmah na početku drugog poluvremena, iz prvog napada u nastavku meča lopta je stigla do Davida Neresa, a ovaj igrač nakon što se oslobodio svojih čuvara lijepo pogađa i poravnava na 1:1. Nakon izjednačenja, Ajax je u potpunosti vladao terenom i bio je puno bolji, no nikako nisu uspjevali pronaći način da probiju izuzetno dobro postavljenu odbranu Juventusa.

pomaranca

• Guest
« Reply #293 on: April 11, 2019, 04:09:58 PM »
Messiju se inficirala rana na oku

You are not allowed to view links. Register or Login List AS jutros je objavio da se Messiju inficirala rana na oku, zbog čega će propustiti utakmicu protiv Huesce u subotu i mogao bi biti pod upitnikom za uzvratni susret protiv Manchester Uniteda. Snažan udarac u oko u meču protiv Manchester Uniteda u okviru Lige prvaka, dobio je nakon žestokog duela sa Chrisom Smallingom nakon kojeg italijanski sudija Rocchi nije svirao ni faul. O Smallingu se prije ove utakmice pričalo jako puno s obzirom na to da su pojedini engleski mediji prenijeli njegovu izjavu u kojoj je navodno izjavio da zna tajni način na koji će zaustaviti Messija. Jedan od načina na koji je mislio Smalling? Rocchi bi mogao nakon prekida utakmice zbog pomoći Messiju pokazati crveni karton Smallingu jer udarac rukom u glavu je žuti karton (kao da nije video), udarac rukom u glavu a posljedica krvarenje je automatsko crveni karton.

pomaranca

• Guest
« Reply #294 on: April 17, 2019, 11:47:24 PM »
Spektakl u polufinalu LP

You are not allowed to view links. Register or Login Ajax ušao među četiri najbolja u Ligi prvaka s 2:1 pobijedio Juventus u Torinu i s ukupnim rezultatom 3:2 prošao u polufinale Lige prvaka, pridruživši se Barceloni koja je eliminirala Manchester United. Liverpool je visoko pobijedio Porto u uzvratu i prošao u drugo uzastopno polufinale. Manchester City slavio je protiv Totenhama s 4:3 u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka, no Građanima to nije bilo dovoljno jer je Tottenham u prvoj utakmici u Londonu pobijedio s 1-0. Ždrijeb četvrtfinala Lige prvaka ujedno je odredio i parove polufinala. U polufinalu će igrati Barcelona - Liverpool i Tottenham - Ajax. Prve su utakmice 30. travnja, uzvratne tjedan kasnije. Finale je u Madridu 1. lipnja na stadionu Atletica Wanda Metropolitano.

pomaranca

• Guest
« Reply #295 on: April 20, 2019, 08:46:31 AM »
Liga prvaka proglasila najljepši gol sedmice

Najljepši pogodak sedmice u Ligi prvaka postigao je Barcin Lionel Messi, objavljeno je na Twitter stranici najjačeg nogometnog klupskog takmičenja. Pogodak iz 16. minute na utakmici protiv Man Uniteda - sjajni dribling na desnoj strani, a potom precizni udarac i lopta u mreži De Gee je gol koji je dobio ovosedmičnu nagradu.

#Invalid YouTube Link#

pomaranca

• Guest
« Reply #296 on: May 03, 2019, 07:21:10 PM »
Lionel Messi odveo Barcelonu do pobjede nad Liverpoolom

You are not allowed to view links. Register or Login Impresivan pogodak je Messi postigao iz slobodnog udarca. Pogodio je sa gotovo 30 metara u same rašlje protivničkog gola. Zanimljiv komentar na ovaj pogodak dao je bivši holandski nogometaš Rene van der Gijp (sada analitičar utakmica Lige prvaka). "Treba mu zabraniti da na taj način postiže golove. Ustvari, trebao bi dobijati žute kartone za ovo", istakao je René van der Gijp. Sve je to samo šala u smislu da Messi tako lako ponižava protivnike, a svako namjerno ponižavanje protivnika u nogometnoj igri se kažnjava kartonom.

pomaranca

• Guest
« Reply #297 on: May 07, 2019, 05:37:10 PM »
Bitka za finale Lige prvaka

Ime prvog finaliste ovosezonske Lige prvaka dobit ćemo večeras, a velike šanse da to bude ima Barcelona, koja u revanšu polufinala na Anfieldu protiv Liverpoola brani prednost od 3:0 ostvarenu prošle sedmice na Camp Nou. Pobjednik ovog duela igrat će 1. juna finale Lige prvaka protiv boljeg iz duela između Tottenhama i Ajaxa, a revanš ovog dvoboja na programu je u srijedu. Utakmica između Liverpoola i Barcelone igra se danas na Anfieldu s početkom od 21:00 sat.

Liverpool:
Osim Salaha i Firmina, Livepool je zbog povreda i bez Keite i Lallane pa se očekuje da od prve minute startaju: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Milner, Wijnaldum, Fabinho, Henderson; Mane i Origi.

Barcelona:
Dembele i Rafinha su povređeni, a od prve minute očekuju se: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Roberto, Rakitić, Busquets, Vidal; Suarez i Messi.

pomaranca

• Guest
« Reply #298 on: May 08, 2019, 09:07:17 AM »
Liverpool je u finalu

Barcelona je očigledno olako shvatila gostovanje na paklenom Anfieldu, a Liverpool je i bez Firmina i Salaha pokazao koliko je karakterno jak i koliko je zapravo sposoban da napravi bilo šta. Katalonski tim je poražen na Anfieldu od Liverpoola sa 4:0 i tako završio svoj put u ovom takmičenju u polufinalu nakon što su u prvoj utakmici slavili sa visokih 3:0. Barca drugu godinu zaredom ispada nakon prednosti od tri gola iz prve utakmice.

pomaranca

• Guest
« Reply #299 on: May 09, 2019, 09:52:13 AM »
I drugo polufinale za infarkt

You are not allowed to view links. Register or Login Kakva utakmica u Amsterdamu! Slična drama kao dan prije u Liverpoolu. Nogometaši Ajaxa sinoć su doživjeli nokaut kakav klub iz Amsterdama ne pamti, budući da im je san o finalu Lige prvaka raspršen u posljednjim sekundama utakmice zahvaljujući Lucasu Mouri. Brazilac je hat-trickom nadomjestio rezultatski deficit iz prvog meča te ukupnim rezultatom 3:3 (pravilo gola u gostima) odveo Tottenham u madridsko finale 1. juna protiv Liverpoola.