Author Topic: LIGA PRVAKA  (Read 8796 times)

pomaranca

• Guest
Xavi Hernandez: "Biti će teško, ali možemo pobijediti u uzvratu"
« Reply #60 on: February 22, 2013, 01:14:41 PM »

Veznjak priznaje da je tim trebao bolje igrati u drugom poluvremenu na San Siru, no unatoč tomu, optimističan je u vezi kvalificiranja u četvrtfinale.

Xavi Hernandez je opisao općenito raspoloženje u klubu nakon poraza na San Siru u srijedu navečer: "Znali smo da će biti jako teško, ali moramo odigrati još 90 minuta na Nou Campu i sve je moguće, mi to možemo. Trebali smo bolje igrati u drugom poluvremenu, greške u ovom natjecanju su skupe", rekao je na press-konferenciji.

Samokritičan…
Govorio je o detaljima i greškama koje su učinili tijekom utakmice: "Nismo mogli iskoristiti prostor niz krila. Možda smo trebali pokušati više pucati izvan tog prostora. Trebali smo se bolje postaviti, više paziti na način na koji se igrači šire i izbjeći prekršaje koji su nam stvarali probleme u zraku. Moramo popraviti te pogreške i poraditi na onome što Milanu može predstavljati opasnost."

...ali optimističan
No, veznjak je i dalje optimističan u vezi uzvratne utakmice. "Oni se drže dobro natrag i na Nou Campu mogu biti još bolji, ali ono što ovom timu koji je osvojio toliko toga u zadnjih četiri, pet godina nedostaje je povijesni, epski povratak i to je ono što ćemo pokušati. Imati ćemo posjed lopte na našoj strani i teren će biti dovoljno vlažan. Neće nam biti potrebna tri dodira kako bi primirili loptu kao na San Siru. Imati ćemo šanse, ali trebamo paziti na kontra napade, morat ćemo izaći i izboriti se za ovo."
Anamarija Jakić

pomaranca

• Guest
Barça nadoknadila zaostatak sa San Sira i izbacila Milan iz Lige prvaka
« Reply #61 on: March 13, 2013, 10:26:38 AM »

Milan je na Nou Camp donio prednost od dva pogotka iz prve utakmice osmine finala Lige prvaka, ali u sljedeći krug ipak se plasirala Barcelona. Katalonci su slavili s 4:0 i pokazali da polako izlaze iz rezultatske krize. Još je jednom briljirao Messi, a pridružili su mu se Villa i Alba.

Pobjeda 2:0 na San Siru pokazala se nedovoljna nogometašima Milana da u osmini finala najjačeg europskog klupskog natjecanja izbace Barcelonu. Odličnom predstavom Katalonci su nadjačali suparnike iz Italije, Rossoneri su imali samo jednu pravu priliku na utakmici i tek su u samoj završnici malo pritisnuli.

Privremeni trener Barcelone Jordi Roura izveo je najjaču postavu koju trenutno ima, a od prve minute zaigrao je i Villa. Uz njega su napadačku liniju činili Messi i Pedro, dok su iza bili Iniesta, Busquets i Xavi. Massimiliano Allegri, s druge strane, nije mogao računati na Balotellija koji nema pravo nastupa, te su u prednjoj liniji bili Niang, Boateng i El Shaarawy.
Blaugrana je očekivano krenula vrlo žestoko od samog starta i postalo je jasno kako će opsjedati gol Milana dok ne izjednači rezultat iz prvog susreta. Bolji početak domaći nogometaši teško da su mogli zamisliti. Već u petoj minuti došli su do vodstva kada je Messi na rubu šesnaesterca primio Xavijevu loptu i okružen s nekoliko gostujućih braniča sjajno pogodio gornji desni kut Abbiatija.

Rossonerima je propao plan da izdrže bez primljenog pogotka u početnom pritisku Barcelone. Ipak, nastavili su s istom igrom, gusta obrana i koncentriranje na brze kontranapade. U 13. minuti Rourini igrači bili su blizu udvostručenja prednosti kada je oštro prema vratima Milana tukao Iniesta. Istaknuo se Abbiati odličnom obranom i uz pomoć vratnice zaustavio njegov pokušaj, a potom Messi nije bio precizan glavom na odbijanac.

U 37. minuti Barca je imala dosta sreće. Niang je izbio sam na Valdesa i bio je u velikoj prilici da izjednači rezultat i time bitno oteža domaćima prolaz. Ipak, njegov je udarac zaustavila stativa i propala je mogućnost da Milan s 1:1 ode na odmor uoči drugog poluvremena.

Ta je stativa skupo koštala Talijane jer su praktički u sljedećem napadu primili novi gol. Ambrosini je izgubio jednu loptu na sredini terena, Iniesta je brzo predao Messiju, a argentinski genijalac ponovno je bio ubojit. Još jedan njegov udarac sa 16 metara bio je neobranjiv za Abbiatija, te su Katalonci uspjeli do poluvremena nadoknaditi zaostatak sa San Sira.

U nastavku susreta Barcelona je nastavila u sličnom ritmu. Kružila je oko šesnaesterca Rossonera, a nakon deset minuta igre probila je zadnju liniju gostujućeg sastava. Ponovno je Xavi bio asistent, Constant je zakasnio i lopta je s desne strane došla do Ville koji je pokazao da nije zaboravio zabijati. Nakon što su došli do 3:0, katalonski su igrači igrali opuštenije, a gosti su izgledali prilično nemoćno.

Allegri je pokušao dobiti na efikasnosti uvevši u igru Robinha i Krkića, bivšeg nogometaša Barcelone. Milan je tek u posljednjim minutama ozbiljnije pritisnuo obranu domaćih koji su se u jednom trenutku žestoko branili. Unatoč "zadnjim trzajima" Milan nije uspio doći do pogotka koji bi ga odveo u četvrtfinale, već će tamo igrati lider Primere. Alba je u drugoj minuti sudačke nadoknade samo potvrdio prolaz Barce kada je zabio za 4:0 nakon brze i odlično odigrane akcije.
Sportnet

pomaranca

• Guest
FC Barcelona stigla u Pariz, s ekipom putovao i Tito
« Reply #62 on: April 01, 2013, 06:31:37 PM »

Ekspedicija FC Barcelone je stigla u Pariz, gdje će sutra odigrati prvu utakmicu četvrtfinala Lige prvaka protiv PSG-a.

Igrači, trenersko osoblje i brojni klupski čelnici su se okupili na aerodromu El Prat u Barceloni, a potom se, oko 10:50 sati, zaputili u glavni francuski grad. Kao što je i bilo najavljeno, s ekipom je otputovao Tito Vilanova, koji je vodio posljednja dva treninga.

S obzirom na njen značaj, na ovu utakmicu je putovao veliki broj ljudi iz klupske uprave. Na čelu s predsjednikom Sandrom Rosellom, u Pariz su stigli potpredsjednici Josep Maria Bartomeu, Javier Faus, Jordi Cardoner i Carles Vilarrubí te čelnici Susana Monje, Toni Freixa, Jordi Moix, Eduard Coll, Pilar Guinovart, Ramon Pont, Joan Bladé, Javier Bordas, Silvio Elías, Manel Arroyo, Dídac Lee, Josep Ramon Vidal-Abarca i Ramon Cierco. Naravno, kao i uvijek kada je Liga prvaka u pitanju, u avionu je bio i sportski direktor Andoni Zubizarreta.

Odmah po dolasku u francusku prijestolnicu, igrači su se zaputili u hotel "Collectionneur-Arc de Triomphe", a večeras u 19:00 sati je zakazan posljednji trening pred spomenutu utakmicu. Prije početka istog, konferenciji za medije će prisustvovati Jordi Roura i David Villa.
Arnel Mahmutović

pomaranca

• Guest
Ekipa Barcelone trenirala na Parku Prinčeva
« Reply #63 on: April 02, 2013, 03:40:25 PM »

Kao što je bilo najavljeno, ekipa FC Barcelone je jučer u 19:00 sati na Parku Prinčeva odradila posljednji trening uoči današnje utakmice protiv PSG-a.

Iako nije prisustvovao konferenciji za novinare uoči utakmice (bio je prisutan njegov pomoćnik Jordi Roura), Tito Vilanova je vodio trening, baš kao što je to bio slučaj i s posljednja dva. Svi igrači koji su doputovali u francusku prijestolnicu, ukupno 21, su trenirali normalnim intezitetom, stoga se očekuje nastup oporavljenih Albe i Xavija u današnjoj utakmici.

Kako bi pozdravili svoje bivše kolege, Lilian Thuram i Zlatan Ibrahimović su jučer  "navratili" do Parka Prinčeva. Napomenimo i da je na travnjaku ovog uglednog stadiona bio i predsjednik Sandro Rosell, pruživši na taj način Vilanovi ogromnu podršku. Ovo je bio njihov prvi susret nakon što je Barçin trener došao s liječenja iz New Yorka.

pomaranca

• Guest
PSG u infarktnoj završnici izvukao remi protiv Barçe na Parku prinčeva
« Reply #64 on: April 03, 2013, 12:35:08 PM »

Na otvaranju četvrtfinala ovogodišnje Lige prvaka, prvoga dana natjecanja odigrane su dvije utakmice, a jedna od njih bio je i sraz PSG-a i Barcelone na Parku prinčeva. Susretu je konačno prisustvovao i bolesni trener Katalonaca, Tito Vilanova, kojem su Messi i društvo ipak nisu uspjeli pokloniti gostujuću pobjedu u Parizu...

Za neke očekivano, za neke ne - PSG je napao i bolje otvorio prvu četvrtfinalu utakmicu Lige prvaka protiv velike, jake i favorizirane Barcelone. U početku susreta momčad Carla Ancelottija bolje se postavila na terenu, otvorila se bez straha te je njena ofenziva bila mnogo efikasnija od one momčadi iz Španjolske.

Već u petoj minuti Parižani su odigrali odličnu akciju u tri poteza koja je u veliku priliku izbacila sjajnog Ezequiela Lavezzija, koji je izbio sam pred Victora Valdesa, pucao preko njega, ali i pogodio stativu. Bilo je to prvo veliko uzbuđenje na Parku prinčeva, međutim, samo pet minuta kasnije opet je PSG zaprijetio opasnim udarcem iz daljine Javiera Pastorea, dok je u 15. minuti odlično iz "slobodnjaka" pucao Zlatan Ibrahimović, čiji je udarac jedva u gol-aut skrenuo Valdes.

Vrlo dobri Valdes morao je u početku spašavati goste od stalnih napada i udaraca ponajviše Lavezzija i Ibrahimovića, dok je neugodnosti u obrani Katalonaca svojim još uvijek fantastičnim ubačajima stvarao i David Beckham. No, kako je vrijeme odmicalo tako je padala i inicijativa PSG-a, a u igri je rasla Barcelona, koja je preuzimala posjed lopte i konce igre u svoje noge i ruke.

Stoga se na neko vrijeme igra malo umrtvila, međutim, sve se rasplamsalo nakon nekoliko prilika gostiju i konačnog "bljeska" Blaugrane, koji joj je donio vodstvo od 1:0. Nakon jednog kornera u 38. minuti Daniel Alves je sa sredine poslao fenomenalnu loptu u kazneni prostor domaćina, i to rijetko lijepim vanjskim felšom. Lopta je pronašla Lionela Messija, koji je promptno reagirao i iz voleja ljevicom iskosa matirao Salvatorea Sirigua na vratima PSG-a. Nakon toga više uzbuđenja do kraja poluvremena nije bilo, sve češće su se čuli i zvižduci na Parku prinčeva, a na odmor se stoga otišlo prednošću briljantnih Katalonaca.

Nastavak utakmice donio je šok za sve gledatelje utakmice jer je Leo Messi ostao u svlačionici zbog ozljede tetive, pa je trener rekonvalescent, Tito Vilanova, u igru bio primoran poslati Cesca Fabregasa te se stoga Barcelona na startu drugog dijela dosta povukla. No, to povlačenje Francuzi nisu uopće iskoristili te su nastavili igrati loše i mlako, a u takvom tonu igralo se sve do ulaska u samu završnicu susreta.

Ancelotti je pokušao "prodrmati" momčad uvođenjem Marca Verrattija umjesto Beckhama, no iako je potom PSG imao nekoliko šansi, a najbolju je u 70. minuti zapucao Maxwell, nije se to baš isplatilo Talijanu. S druge strane, i Barcelona je imala svojih prilika, premda ne puno. Alves je bio sjajan te je odlično zaprijetio iz slobodnog udarca pucajući pored gola, dok je igrom cijelo vrijeme besprijekorno dirigirao Xavi.

Nezanimljivom i taktičnom igrom i utakmicom koja se uglavnom odigravala na sredini terena momčadi su ušle i u posljednjih 15 minuta, u kojima se napokon dogodilo nešto značajnije - odnosno pogodak za izjednačenje domaćina. Iz jednog slobodnog udarca s lijeve strane ubacio je Maxwell, glavom pucao Thiago Silva i pogodio stativu, da bi na loptu natrčao Ibrahimović, koji se kao i Kevin Gameiro prethodno nalazio u čistom zaleđu, i s obzirom na prednost pred gostujućim braničima Ibra je stigao prije svih na loptu te ju zabio u Valdesovu mrežu za izjednačenje PSG-a.

No ipak, unatoč izjednačenju, PSG nije izdržao do kraja protiv Barcelone bez još jednog primljenog gola. Akciju gostiju u 89. minuti veznjaci Barcelone doveli su do Fabregasa, koji loptu petom prosljeđuje do Alexisa Sancheza, kojeg u naletu ruši Sirigu unutar svog prostora. Čisti penal dosudio je Nijemac Wolfgang Stark, a nedugo zatim ga je u novi pogodak Katalonaca za 2:1 pretvorio Xavi.

Niti tu nije bio kraj uzbuđenjima u Parizu. U sudačkoj nadoknadi dogodilo se nekoliko turbulencija, a najvažnija je bila u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je nezadrživi Ibrahimović, kojem je samo nekoliko trenutaka ranije opravdano poništen pogodak zbog zaleđa, spustio loptu na vrhu šesnaesterca za Blaisea Matuidija, koji je iz poluvoleja ljevicom pogodio za 2:2 domaćina.

Lopta ja na putu do gola dirala nekog iz redova gostiju te je sretno po domaće završila iza Valdesa. Time Barcelona nije uspjela nanijeti prvi domaći poraz Parižanima u svim europskim natjecanjima od 2006. godine, otkad su bili nanizali čak 23 uzastopne pobjede, već je PSG ipak uspio doći do remija.
Sportnet

pomaranca

• Guest
Beckenbauer: "Bayern, pazi se, i sudija će igrati!"
« Reply #65 on: April 29, 2013, 09:15:14 PM »

Za njemačke medije su nekoliko riječi o predstojećoj utakmici između FC Barcelone i Bayerna rekli Franz Beckenbauer i Ottmar Hitzfeld.

Iako se ekipa Tita Vilanove suočava s izrazito teškim zadatkom, počasni predsjednik bavarske ekipe je uvjeren kako će oni pokušati sve kako bi se plasirali u finale, uključujući, prema njegovim riječima, i prljave trikove.

"Barcelona će pokušati sve kako bi izbacila Bayern iz 'takta'. Uvjeren sam da neće oklijevati ni da koriste nedozvoljene metode u toj nameri. Neće lako odustati i uzvratit će udarac", rekao je on, a potom nastavio u istom tonu: "Pokušat će isprovocirati Bayernove igrače te nastojati praviti što više prekršaja kako bi spriječili našu ekipu da igra svoju igru. Igrači moraju pokušati izbjegavati lične duele, jer će Barça praviti dosta faulova."

Na kraju je također spomenuo i sudiju. "I taj čovjek će također igrati." Napomenimo da je UEFA odlučila da će ovu utakmicu voditi Slovenac Damir Skomina. Još uvijek nikada nije sudio u susretu kojeg je igrala Barcelona, dok Bavarci imaju jednu pobjedu kada je on dijelio pravdu.

Hitzfeld, bivši trener Bayerna i Borussije Dortmund, bio je mnogo manje oštar, ali je izrazio uvjerenje da ćemo na Wembleyju 25. maja gledati utakmicu dvije njemačke ekipe. "Uvjeren sam da će Dortmund doći do finala, gdje će se sastati s Bayernom, ali to neće biti nimalo lako", rekao je 64-godišnji trener za portal 'bundesliga.com'. Dodao je i da je impresioniran partijama koje su pružile njegove bivše ekipe u prvim utakmicama te da smatra da dominacija španskih divova može biti srušena.

pomaranca

• Guest
Beckenbauer se izvinuo: "Pogrešno su me shvatili"
« Reply #66 on: April 30, 2013, 02:50:51 PM »
Nakon što je njemačka legenda Franz Beckenbauer u izjavi za ugledni list "Bild" u negativnom kontekstu govorio o FC Barceloni i njenoj igri, uoči uzvratne utakmice polufinala Lige prvaka, uprava katalonske ekipe je odlučila kontaktirati Bayern Munchen.

Kako mu i dolikuje, počasni predsjednik njemačkog velikana se izvinuo te na taj način smirio tenzije pred spomenutu utakmicu. U cijelosti Vam prenosimo poruku koju je Beckenbauer poslao Barçinoj upravi.

"Izvinjavam se ako su moji komentari shvaćeni pogrešno. Samo sam rekao da će Barça učiniti sve da dođe do finala, ali ne i da će koristiti nedozvoljena sredstva. Kada sam rekao da će iskoristiti sve što ima na raspolaganju, mislio sam na stavljanje pritiska na protivnika, nešto što je normalno na fudbalskom terenu, a to je ono što sam i ja radio za vrijeme dok sam bio igrač te trener. Barça je jedan od najvećih i najiskrenijih klubova na svijetu, klub kojem se divim. Nadam se da će utakmica u srijedu proći u "fair playju". Obje ekipe će učiniti sve kako bi stigle do finala, to je ono što sam želio da kažem.

pomaranca

• Guest
Najava utakmice: FC Barcelona - Bayern Munich
« Reply #67 on: May 01, 2013, 07:50:10 PM »

"Nada je ono što nas čini snažnima. To je razlog zašto smo ovdje. I kada je sve izgubljeno mi ćemo se boriti."

Svi znamo koliko će biti teško, ali svi znamo da ako neko može da napravi historijski poduhvat, to je sigurno Barça. Ipak, statistički, realistički, pa i logički gledano, Barça ima veoma male šanse za prolazak dalje. Međutim, lopta je okrugla, u narednih 90 minuta ćemo vidjeti krajnji ishod.

Ipak, jedna era još uvijek nije gotova. Barcelona još uvijek ima 99% šansi da osvoji titulu La Lige, a također još uvijek se bori za finale Lige prvaka. Osvajači Svjetskog klupskog prvenstva, osvajači Lige prvaka, Evropskih kupova, La Lige, i na kraju osvajači nogometa ovaj put nisu favoriti. Ipak prilika još uvijek postoji, a sve ćemo saznati večeras.

FC Barcelona:
Osim što Barcelonu muči rezultat iz prve utakmice, Barça i dalje vodi bitku s povredama. Barceloni već duže vrijeme nedostaje kapiten Puyol, a Mascherano, Busquets i Abidal također neće moći nastupati. Još gora činjenica jeste da Alba ne može igrati zbog veoma glupog poteza u prošloj utakmici kada je zaradio žuti karton.

Moguća prva postava: Valdés; Alves, Bartra, Piqué, Adriano; Xavi, Fàbregas, Iniesta; Pedro, Messi i Alexis. Za utakmicu je pozvano 19 igrača, s tim da će 1 posmatrati utakmicu s tribina. Konačan spisak glasi:  Valdés, Pinto, Dani Alves, Piqué, Fàbregas, Xavi, Villa, Iniesta, Alexis, Messi, Thiago, Dos Santos, Bartra, Pedro, Montoya, Adriano, Song, Tello i Sergi Roberto.

FC Bayern Munich:
Jupp Heynckes doista nema problema sa sastavom, osim što Kroosa nema već duže vrijeme. Štaviše, u sastav se vratio Mario Mandžukić koji zbog suspenzije nije igrao u prethodnoj utakmici. Ali ipak i on ima svoje muke. Dante, Lahm, Martinez, Schweinsteiger, Gustavo i Gomez moraju biti veoma oprezni, jer ukoliko zarade žuti karton neće igrati u finalu, naravno ako se Bayern plasira. Moguća prva postava: Neuer; Lahm, Dante, Boateng, Alaba; Martínez; Schweinsteiger; Robben, Müller, Ribéry; Mandžukić.

Savršenstvo ne postoji, posebno ne u sportu. Nijedan tim ne pobjeđuje vječno, svi imaju svoje uspone i padove. Večeras ćemo svjedočiti sudaru velikih klubova, doista velikih, a samo jedan od njih će nakon susreta biti veliki pobjednik. Ko će to biti, saznat ćemo večeras.
Amer Buljubašić

pomaranca

• Guest
Talijan Nicola Rizzoli sudi finale Lige prvaka
« Reply #68 on: May 20, 2013, 01:39:13 PM »
Talijan Nicola Rizzoli izabran je za glavnog suca finalne utakmice Lige prvaka između Borussie Dortmund i minhenskog Bayerna koja se u subotu igra na Wembleyu.

UEFA je u ponedjeljak potvrdila da je 41-godišnji Rizzoli, koji je 2010. sudio finale Europske lige i bio sudac na europskom prvenstvu 2012, izabran za glavnog suca finalne utakmice Lige prvaka. Pomoćni suci će biti njegovi sunarodnjaci Renato Faverani i Andrea Stefani, dok će četvrti sudac biti Slovenac Damir Skomina.
(Hina)

pomaranca

• Guest
Šok u Dortmundu: Goetze propušta finale Lige prvaka
« Reply #69 on: May 22, 2013, 07:55:29 PM »
Tri dana prije finala nogometne Lige prvaka redove Borussije Dortmund uzdrmala je vijest da će ponajbolji igrač Mario Goetze (20) ipak propustiti ogled protiv Bayerna zbog ozljede zadnje lože. Goetze se ozlijedio u uzvratnom susretu polufinala LP-a protiv Real Madrida i od tada je izvan stroja. U klubu su se nadali kako će se mladi veznjak oporaviti do subote, međutim nije uspio.

"Moja velika želja je bila nastupiti u finalu, no nažalost ništa od toga. Nisam se uspio oporaviti i zbog toga sam iznimno tužan. Želio sam igrati i osvojiti europski naslov na odlasku iz kluba," kazao je Goetze.

Premda neće nastupiti na Wembleyu, Goetze će putovati u London.

"Naravno, da putujem u London. Bodrit ću svoje suigrače kako bi u borbi za europski trofej pobijedili Bayern," kazao je Goetze.

Mladi njemački reprezentativac na koncu ove sezone seli u redove Bayerna za 37 milijuna eura odštete. Borussija ga nija željela pustiti izravnom konkurentu, međutim Bayern je iskoristio klauzulu u njegovom ugovoru.
(Hina)

pomaranca

• Guest
Finale Lige prvaka 2015. u Berlinu, a EL-a u Varšavi
« Reply #70 on: May 23, 2013, 05:14:27 PM »
Finale Lige prvaka 2015. igrat će se u Berlinu, dok će se finale Europske lige iste godine igrati u Varšavi, izjavio je danas glavni tajnik UEFA-e Gianni Infantino.

"Izabrana su dva prekrasna grada za naša finala 2015.", izjavio je Infantino na konferenciji za novinare.

Finale 2015. na berlinskom Olimpijskom stadionu bit će prvo europsko finale u glavnom gradu Njemačke otkako su tamo održane Olimpijske igre 1936. i finale svjetskog nogometnog prvenstva 2006. Dva njemačka grada su ranije bili domaćini finala Lige prvaka - Muenchen tri puta 1993., 1997. i 2012.- te Gelsenkirchen 2004. Dortmund i Hamburg su bili domaćini finala UEFA kupa, sada Europske Lige, otkako se igra samo jedna utakmica od 1998.

Poljska koja je bila jedan od domaćina Eura 2012. zajedno s Ukrajinom, nikada nije bila domaćin nekog velikog europskog finala, ali je na obnovljenom varšavskom stadionu odigrana prva utakmica europskog prvenstva prošle godine između Poljske i Grčke. U Varšavi je također igrano polufinale u kojem je Italija pobijedila Njemačku 2:1. UEFA je prošle godine odredila da će se finale Lige prvaka 2014. igrati u Lisabonu, a finale Europske lige u Torinu.
(Hina)

pomaranca

• Guest
Njemačka invazija na London uoči finala LP-a
« Reply #71 on: May 25, 2013, 02:20:26 PM »
Čini se da se najgora noćna mora Engleza ipak ostvarila: Nijemci su osvojili London. No, ovoga puta su miroljubivi, raspjevani i, što je za englesku ekonomiju vrlo važno, rastrošni.

Premda je London tijekom cijele godine iznimno popularna turistička destinacija, što i potvrđuje podatak od 14 milijuna turista prošle godine, gotovo je nevjerojatno kako se njemački govori na svakom koraku. London je barem na jedan dan postao glavni grad Njemačke. Iako su Bayern i Borussia za večerašnje finale Lige prvaka dobili po 29.000 ulaznica, procjenjuje se kako je u London samo zbog utakmice doputovalo više od 150.000 Nijemaca. I to svim mogućim prijevoznim sredstvima, od automobila i autobuisa, do vlakova i zrakoplova.

"Čini mi se da se cijeli Dortmund preselio u London. Svi moji sugrađani žele biti ovdje, na ovaj poseban dan," kazao nam je 35-godišnji Jonas. Za ulaznice se nudi pravo bogatstvo. Cijene na crnom tržištu premašile su iznos od 1.000 eura, a za pojedina mjesta na stadionu traži se i po 5.000 eura. Mediji su upozorili navijače da se ne upuštaju u "šverc" ulaznica jer je policija pripremila niz agenata u civilu.

Njemačka fešta započela je sinoć kada je u središtu Londona bilo gotovo nemoguće naći mjesto u nekom pubova. Zabava se nastavila po noćnim klubovima, a danas i po ulicama grada. Danas se dogodila i zračna invazija. Zrakoplovne kompanije su uvele niz dodatnih letova, a samo je Ryanair imao 19 dodatnih letova.

"Spremni smo na invaziju. Na Stansted slijeću zrakoplovi iz 13 njemačkih gradova, no dobro smo se pripremili," poručili iz zrakoplovne luke. Premda je veliki broj navijača Bayerna i Borussije doputovao na Otok bez ulaznica, gradske vlasti Londona nisu organizirale gledanje finala na velikim video-zidovima zbog straha od mogućih izgreda. Policija je dodatno na oprezu zbog "ljubavi" koja već godinama vlada između engleskih i njemačkih huligana.
 (Hina)

pomaranca

• Guest
Sukobi navijača ispred Wembleyja
« Reply #72 on: May 25, 2013, 08:25:56 PM »
You are not allowed to view links. Register or Login

Nekoliko sati prije početka finala pored stadiona Wembley došlo je do tučnjave stotinjak navijača Bayerna i Borussije Dortmund. Tučnjava je bila kratka, ali žestoka, pa ima i ozlijeđenih.

Međutim, policija nije objavila druge detalje. Obje strane su u gužvi navodno koristile cigle s gradilišta. Policija je vrlo brzo reagirala i razdvojila sukobljene strane. Područje oko stadiona pokriveno je kamerama, a za sigurnost brine više od tisuću policajaca, no huligani su ipak pronašli mjesto za tučnjavu.

Zabilježen je i jedan manji incident sinoć u jednom pubu u londonskom predgrađu u kojem nije bilo ozlijeđenih. U Londonu se nalazi više od 150.000 navijača Bayerna i Borussije, no klubovi su za svoje navijače dobili po 29.000 ulaznica.
(Hina)

pomaranca

• Guest
Bayern na krovu Europe
« Reply #73 on: May 26, 2013, 12:44:25 AM »
Borussia - Bayern 1:2. Stadion Wembley. Gledatelja: 86.000. Sudac: Nicola Rizzoli. Pomoćnici: Faverani i Stefani (svi Italija). Strijelci: 0:1 Mandžukić (60'), 1:1 Gündogan (67' - 11m), 1:2 Robben (89'). Žuti kartoni: Grosskreutz (Borussia), Dante, Ribery (Bayern).

BORUSSIA: Weidenfeller, Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer, Bender (od 90. Sahin), Gündogan, Blasczykowski (od 90. Schieber), Reus, Grosskreutz, Lewandowski.

BAYERN: Neuer, Lahm, Boateng, Dante, Alaba, Martinez, Schweinsteiger, Robben, Müller, Ribery (od 90. Gustavo), Mandžukić (od 90. Gomez).

Velikim doprinosom Marija Mandžukića, prvog Hrvata koji je poentirao u finalu i petog koji je nakon Prosinečkog, Bokšića, Bobana i Šukera osvojio naslov, Bayern je u londonskom finalu Lige prvaka slavio u njemačkom obračunu protiv Borussije iz Dortmunda s 2:1.

Super Mario je uspio u onome što Ivica Olić nije u dva navrata. U trećem finalu u posljednje četiri sezone Bavarci su došli do prvog naslova, ukupno petog u desetom finalu. Minhenski velikan poveo je golom Mandžukića, izjednačio je s bijele točke Gundogan, a naslov je na 150. obljetnicu rođenja "najljepše igre" donio Arjen Robben.

Njemački finalisti ostali su dosljedni igri koja ih je i dovela do ovog sudara, napadačkoj. Oba su trenera odlučila do naslova doći golom više na radost gledatelja na prepunom Wembleyju, ali i svih onih uz TV ekrane širom svijeta. Prvi su napali žuto-crni iz Dortmunda koji su tražili svoj drugi naslov nakon onoga iz 1997. godine.

U prvih su 25 minuta imali više od igre prisilivši Neuera na četiri intervencije. Prvi ga je izvana zagrijao Lewandowski u 14. minuti, a minutu kasnije Blaszcykowski je sa šest metara pucao, nakon prizemnog ubačaja Reusa s desne strane, ali je Neuer obranio nogom. Potom su svoje udarce iskušali Reus kojega niti trojica Bavaraca nisu mogla zadržati, te Bender iz kaznenog prostora, ali je čuvar mreže Bayerna bio siguran.

Nakon te kanonade momčadi Jurgena Kloppa, inicijativu su preuzeli crveni, a prvi je zaprijetio hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić. On je u 26. minuti sjajno nadskočio suparničku obranu i glavom natjerao Weidenfellera na prvu intervenciju kojom je podigao loptu koja se od grede odbila u korner. Iz tog je kornera Martinez glavom pucao preko gola.

Ta dva pokušaja kao da su bila uvertira u one najbolje prilike Bayerna u kojima se našao tragičar prošlog finala, Arjen Robben. Nizozemac se u 30. minuti našao sam pred Weidenfellerom, ali ga je pogodio u tijelo. Novi ogled "oči u oči" isti su akteri imali u posljednjoj minuti prvoga dijela, a ovoga je puta Robben suparnika pogodio točno u glavu. Nokaut, ali ne i gol, pa se na odmor otišlo praznih mreža, iako je između dviju stopostotnih prilika Robbena i na drugoj strani Neuer sjajno obranio udarac Lewandowskog iz blizine, nakon što se ovaj lakoćom otresao Boatenga.

Isti visoki ritam igre zadržan je i u nastavku. Prvu priliku propustio je Super Mario kad je glavom tek dodao Weidenfelleru, a u 60. minuti Mandžukić je postao prvi Hrvat koji je postigao gol u finalu. Ribery je iza suparničke obrane proigrao Robbena koji je izbjegao zaleđe i potom s lijeve strane ubacio loptu u peterac gdje ju je usamljeni Mandžukić ubacio u mrežu. Sreća Bavaraca trajala je tek sedam minuta kad je Dante neopreznim startom na travnjak u svom kaznenom prostoru posložio Reusa, a Gundogan je matirao Neuera - 1:1. Mat situaciju imao je u 72. minuti Muller, ali nakon što je zaobišao golmana nije bio precizan, a na drugoj je vratnici Subotić bio brži od Robbena. Potom je Weidenfeller obranio sjajan udarac Schweinsteigera, ali je dotadašnji tragičar postao junak. Robben je iskoristio pas Riberyja i u trećem pokušaju konačno matirao golmana za pobjedničkih 2:1 u 88. minuti. (R. CAR)
Glas Istre

pomaranca

• Guest
Ždrijeb Lige prvaka
« Reply #74 on: June 24, 2013, 02:06:04 PM »

U sjedištu Europske nogometne federacije (UEFA) u Nyonu održan je ždrijeb prva dva pretkola Lige prvaka. Protivnik hrvatskom prvaku Dinamu u drugom pretkolu bit će FC Fola Esch iz Luksemburga...

Zagrebački je klub u 2. pretkolu bio postavljen za nositelja, te su im potencijalni protivnici bili mađarski Györ, bugarski Ludogorec, kazahstanski Šahter, luksemburška Fola Esch, te pobjednici dvaju dvoboja iz prvog pretkola.

Prve utakmice drugog pretkola igraju se 6. i 17. srpnja, a uzvrati 23. i 24. srpnja.

Dinamo će biti domaćin u prvom susretu protiv luksemburškog prvaka.