Author Topic: LIGA UEFA  (Read 3530 times)

pomaranca

• Guest
Odigrane su prve utakmice šesnaestine finala Europa lige
« Reply #60 on: February 20, 2015, 12:19:55 PM »
Lider turskog nogometnog prvenstva Bešiktaš za čijim kormilom sjedi bivši izbornik hrvatske reprezentacije Slaven Bilić, poražen je na Anfieldu od Liverpoola 0-1 u prvom susretu 16-ine finala Europske Lige. Pogodak odluke zabio je Mario Baletelli iz jedanaesterca u 85. minuti. Za "Redse" je od 64. minute zaigrao hrvatski reprezentativac Dejan Lovren, koji je pet minuta kasnije dobio žuti karton.

Celtic i Inter su u Glasgowu odigrali sjajnu utakmicu sa šest golova, a na koncu je završilo 3-3. Inter je vodio 2-0 i 3-2, no srčani Škotsi us iščupali bod. Inter je poveo 2-0 golovima Xerdana Shaqirija (4) i Rodriga Palacia (13). Celtic je uzvratio, a strijelci su bili Stuart Armstrong (24) i Hugo Campagnaro (26-autogol), no Palacio je u 45. minuti svojim drugim golom ponovo doveo goste u vodstvo. U nastavku susreta bilo je nekoliko prilika s obje strane, a u sudačkoj nadoknadi je Guidetti donio veliko slavlje navijačima škotskog velikana. Mateo Kovačić je za Inter odigrao posljednjih 15 minuta, dok Marcelo Brozović nije prijavljen za EL.

Tottenham i Fiorentina su na White Hart Laneu odigrali bez pobjednika 1-1. "Spursi" su poveli golom Soldada u šestoj minuti, a izjednačio je Jose Basanta u 36. minuti. Milan Badelj je za "viole" odigrao posljednjih 12 minuta.

Ajax je u Amsterdamu pobijedio varašavsku Legiju 1-0, a pogodak je postigao Poljak Arkadiusz Milik u 35. minuti. Za goste je kao kapetan cijeli susret odigrao Ivica Vrdoljak.

Aktualni pobjednik Europske lige Sevilla je na Sanchez Pizjuanu pobijedio Borussiju Moenchengladbach 1-0 golom Vicentea Iborre u 70. minuti.

Guingamp je pobijedio Dynamo Kijev 2-1 nakon što su Ukrajinci od 45. minute igrali s dva igrača manje. Dynamo je poveo golom Miguela Velosa u 19. minuti, no u 39. minuti je isključen Jarmolenko, a u 44. i Belhanda. Domaćin je u drugom dijelu okrenuo rezultat, a strijelci su bili Claudio Beauvue (72) i Diallo (75). Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za Dynamo.

Anderlecht i moskovski Dynamo su odigrali 0-0, a ruski sastav je od 75. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Aleksander Buttner.

Villarreal je pobijedio RB Salzburg 2-1. Strijelci za španjolski sastav bili su Uche (32) i Denis Čerišev (54), a za goste Jonatan Soriano (48-11m).

U susretima koji su odigrani u ranijem terminu, nogometaši Napolija, Evertona, Zenita i Club Bruggea načili su veliki korak prema plasmanu u osminu finala nakon što su ostvarili gostujuće pobjede. Napoli je u Turskoj svladao Trabzonspor 4-0, Everton je u Švicarskoj slavio protiv Young Boysa 4-1, Club Brugge je pobijedio danski Aalborg 3-1, dok je Zenit u Eindhovenu bio bolji od PSV-a sa 1-0.

Napoli je protutnjao Turskom pobijedivši Trabzonspor 4-0. Talijani su već nakon pola sata vodili 3-0 golovima Henriquea (6), Higuaina (20) i Gabbiadinija (27). Uvjerljivu pobjedu potvrdio je Zapata u sudačkoj nadoknadi. Napoli je mogao i uvjerljivije slaviti, no Mertens je promašio kazneni udarac u 85. minuti. Ivan Strinić nije imao pravo nastupa za Napoli.

Hoarau je u 10. minuti donio radost navijačima Young Boysa, no Lukaku s dva (24, 39) i Coleman (28) s jednim golom brzo su ih utišali. Lukaku je pobjedu Evertona potvrdio svojim trećim golom u 58. minuti. Pet minuta kasnije branič Evertona Stones je pocrvenio skrivivši kazneni udarac, no Hoarau je bio neprecizan.

Club Brugge je također rutinski odradio posao protiv Aalborga koji je izbacio zagrebački Dinamo u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Belgijanci su poveli 3-0 golovima Oularea (25), Refaelova (29) i Petersena (61-autogol), a poraz domaćina je ublažio Helenius (71-11m).

Zenit je u lošem susretu u Eindhovenu pobijedio PSV 1-0, a pogodak odluke zabio je Hulk u 64. minuti.

Wolfsburg je pobijedio Sporting 2-0 uz dva gola Dosta (46, 63). Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić nije nastupio za njemački sastav zbog ozljede.

Identičnu pobjedu ostvario je i Dnjipro protiv Olympiakosa. Susret je igran u Kijevu, a strijelci su bili Kankava (50) i Rotan (54). Nikola Kalinić igrao je za Dnjipro od 46. minute.

Roma je u Rimu odigrala 1-1 protiv Feyenoorda. Domaćin je poveo golom Gervinha (22), a izjednačio je Toornstra (55). Utakmica je prošla u sjeni velikih nereda nizozemskih navijača u centru Rima. Policija je privela više od 30 navijača Feyenoorda, a nekoliko osoba je ozlijeđeno. Najgore je bilo na poznatim "Španjolskim stubama" gdje su nizozemski navijači gađali policiju bakljama, dimnim bombama, bocama i kamenjem. Uništeno je i nekoliko izloga, skutera i automobila.

Bez pobjednika je završio i ogled između Torino i Athletic Bilbao, na koncu je bilo 2-2. Baskijski sastav je poveo golom Williamsa u 9. minuti, no Torino je do konca poluvremena preokrenuo rezultat golovima Maxi Lopez (18, 42). U drugom dijeli Athletic je uspio izjednačiti, a strijelac je bio Gurpegi (73).

Uzvratni susreti su 26. veljače.
Hina

pomaranca

• Guest
Bilić u osmini finala, Lovren tragičar, Badelj asistent
« Reply #61 on: February 27, 2015, 12:09:49 PM »
Nogometaši Bešiktaša predvođeni hrvatskim stručnjakom Slavenom Bilićem izborili su plasman u osminu finala Europske lige nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Liverpool 5-4, a tragičar susreta bio je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren koji je jedini promašio kazneni udarac za "redse".

Regularnih 90 minuta završilo rezultatom 1-0, identičnim kao i prvi ogled na Anfieldu. Pogodak za turski sastav zabio je u 72. minuti Tolgay Arslan sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Bešiktaš je u sudačkoj nadoknadi mogao i do toliko željenog drugog gola, no Demba Ba je s pet metara uzdrmao vratnicu. Senegalac je imao odličnu priliku i u 101. minuti, no Simon Mignolet je dobro reagirao. Kako u dodatnih 30 minuta nije bilo golova, putnik u osminu finala je odlučen izvođenjem jedanaesteraca. Kod Bešiktaša svih pet igrača je bilo precizno (Ba, Tore, Kavlak, Hutchinson, Arslan), dok su kod Liverpoola zabili Lambert, Lallana, Can i Allen, a Lovren je promašio cijeli gol.

Plasman u osminu finala izborili su i Inter, Fiorentina, Ajax, Dynamo Kijev, Zenit, Sevilla, Villarreal, Club Brugge, Roma, Dnipro, Torino, Napoli, Wolfsburg i Everton.

Inter se napromašivao protiv Celtica pobijedivši 1-0, međutim i jedan gol je bio dovoljan za prolaz milanskog sastava jer je prvi susret u Glasgowu završio 3-3. Škotski prvak je od 37. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Virgil van Dijk, a pogodak odluke zabio je Guarin u 88. minuti. Mateo Kovačić je ušao u igru u 80. minuti umjesto Hernanesa, dok Marcelo Brozović nije prijavljen za EL.

Fiorentina je pobijedila Tottenham 2-0 i plasirala se dalje nakon što je prvi dvoboj u Londonu završio 1-1. "Viole" su povele golom Maria Gomeza u 54. minuti na asistenciju Milana Badelja, pobjedu talijanskog sastava potvrdio je Mohamed Salah u 71. minuti. Bivši veznjak Dinama odigrao je cijeli susret za Fiorentinu, a u 36. minuti je dobio žuti karton.

Ajax je protutnjao Varšavom pobijedivši Legiju 3-0 i tako samo potvrdio pobjedu 1-0 iz prve utakmice. Poljake je uništio Poljak Arkadiusz Milik postigavši dva gola (11, 43). Bivši napadač poljskog Gornik Zabrzea koji je u Ajax stigao na posudbu iz Bayera postigao je i jedini pogodak u prvom susretu. Strijelac za "kopljanike" bio je i Nick Viergever (13). Ivica Vrdoljak je odigrao cijeli susret za poljski sastav, a u 18. minuti je "požutio".

Dynamo je Kijevu pobijedio Guingamp 3-1 nadoknadivši poraz 1-2 iz prve utakmice. Lukasz Teodorczyk (31), Vitali Bujalski (46) i Oleh Gusev (75-11m) su zabili za ukrajinski sastav, a Christophe Mandanne (66) za goste. Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za Dynamo.

Borussia Moenchengladbach i Sevilla su odigrali sjajnu utakmicu, a na koncu su pobijedili gosti 3-2 potvrdivši pobjedu 1-0 iz prve utakmice. Gosti su u prvom poluvremenu vodili 1-0 i 2-1, no domaćin se u$$$$o vraćao i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 2-2. Za Sevillu su zabili Carlos Bacca (8) i Vitolo (26), a za Borussiju Granit Xhaka (19) i Thorgan Hazard (29). Sve nade domaćina u preokret utihnule su u 69. minuti kada je Xhaka dobio drugi žuti i crveni karton. Deset minuta kasnije Vitolo je zabio još jedan gol za Sevillu i tako razriješio sve dvojbe.

Dinamo je u Moskvi pobijedio Anderlecht 3-1 nakon što je prvi susret u Bruxellesu završio bez golova. Belgijanci su poveli golom Aleksandra Mitrovića u 29. minuti, no Dinamo je u drugom poluvremenu uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Aleksej Kozlov (47), Artur Jusupov (64) i Kevin Kuranyi (90+5).

Nakon što je dobio prvi dvoboj u Nizozemskoj (1-0), Zenit je rutinski odradio posao protiv PSV-a pobijedivši 3-0. Strijelci su bili Rondon (29, 67) i Hulk (48). Gosti su u 61. minuti promašili kazneni udarac, a neprecizan je bio Luuk de Jong.

Villarreal se plasirao u osminu finala s dvije pobjede protiv RB Salzburga. U prvom susretu je bilo 2-1, a u uzvratu u Salzburgu 3-1. Austrijanci su poveli golom Marca Đurićina u 18. minuti, no izjednačio je Luciano Vietto u 33. minuti. Vietto je u 76. doveo u goste u vodstvo, a plasman "Žute podmornice" u osminu finala potvrdio je Dos Santos u 79. minuti.

Igrali su još i Club Brugge - Aalborg (3-1) - u osmini finala Club Brugge pobjedom 3-0, Feyenoord - Roma (1-1) - u osmini finala Roma pobjedom 1-2, Olympiakos - Dnjipro (0-2) u osmini finala Dnipro remijem 2-2, Athletic Bilbao - Torino (2-2) - u osmini finala Torino pobjedom 2-3, Napoli - Trabzonspor (4-0) - u osmini finala Napoli pobjedom 1-0, Sporting - Wolfsburg (0-2) - u osmini finala Wolfsburg remijem 0-0 i Everton - Young Boys (4-1) - u osmini finala Everton pobjedom 3-1.

Ždrijeb parova osmine finala na rasporedu je u petak, 27. veljače u Nyonu.
Hina

pomaranca

• Guest
Bilić protiv Bruggea, Wolfsburg protiv Intera, Fiorentina - Roma
« Reply #62 on: February 27, 2015, 04:13:16 PM »
You are not allowed to view links. Register or Login

U Nyonu je danas održan ždrijeb parova osmine finala Europske nogometne lige, a svakako jedan od najatraktivnijih parova bit će okršaj talijanskih prvoligaša Fiorentine i Rome.

Turski Bešiktaš za čijem kormilom sjedi hrvatski stručnjak Slaven Bilić igrat će protiv belgijskog Club Bruggea, Wolfsburg našeg Ivana Perišića odmjerit će snage protiv Intera u čijim redovima nastupa Mateo Kovačić (Marcelo Brozović nema pravo nastupa), Dnjipro Ivana Kalinića očekuje Ajax, dok će kijevski Dynamo čije boje brani Domagoj Vida igrati protiv Evertona.

Prve utakmice osmine finala na rasporedu su 12. ožujka, a uzvrati tjedan dana kasnije.

UEFA kaznila Dinamo Kijev
« Reply #63 on: March 05, 2015, 01:21:26 PM »
Europski nogometni savez (UEFA) kaznio je kijevski Dinamo zatvaranjem dijela tribine za uzvratnu utakmicu osmine finala Europske lige protiv Evertona koja će se igrati 19. ožujka zbnog navijačkih nereda tijekom dvoboja protiv Guingampa u susretu 16-ine finala.

Navijači ukrajinskog velikana utrčali su na teren, te su palili baklje tijekom dvoboja protiv Guingamp zbog čega je utakmica bila prekinuta na 15 minuta.

Dinamo je kažnjen i novčano, sa 70,000 eura.
Hina

pomaranca

• Guest
Ždrijeb je morao biti poludirigiran, jer se nisu smjele spojiti ruske (Zenit) i ukrajinske momčadi (Dnjipr i Dinamo Kijev). Tako je branitelj naslova Sevilla izvukla Zenit, Dnjipr će igrati protiv belgijskog Club Bruggea, Dinamo Kijev protiv Fiorentine i Wolfsburg protiv Napolija.

Sevilla i Zenit su već igrali međusobno u europskim natjecanjima. Posljednji put u sezoni 2005/2006. u četvrtfinalu Kupa Uefe. U Sevilli je bilo 4:1 za Španjolce, a u uzvratu 1:1. Španjolci imaju dobar omjer protiv ruskih ekipa u posljednjih šest utakmica. Ostvarila je tri pobjede, dva remija i jedan poraz (CSKA).

Dnjipr i Club Brugge sastali su se jednom i tada su Belgijci slavili 3:2 (skupina Kupa Uefe 2004/2005.).

U dvoboju Dinama iz Kijeva i Fiorentine gledat ćemo i dvoboj hrvatskih igrača, Domagoja Vide i Milana Badelja. Njihove momčadi igrale se dva puta u Europi i oba puta bolja je bila talijanska momčad (1970. i 1990.).

Ivan Perišić će s Wolfsburgom igrati protiv Napolija za koji neće moći igrati Ivan Strinić jer je igrao za Dnjipr u prvom dijelu sezone.

Parovi (igra se 16. i 23. 4. 2015.):

Sevilla - Zenit, Dinamo Kijev - Fiorentina, Dnjipr - Club Brugge i Wolfsburg - Napoli.
goal

pomaranca

• Guest
LIGA UEFA
« Reply #65 on: April 24, 2015, 12:55:10 PM »
Sevilla - Fiorentina, Napoli - Dnjipro

Prvo  su izvučeni parovi polufinala Europske lige. Napoli će igrati protiv  Dnjipra našeg Nikole Kalinića, a u drugom polufinalu branitelj naslova  Sevilla i Fiorentina.

Prvi susreti igrat će se 7. svibnja u Napulju i  Sevilli, a uzvrati tjedan dana poslije u Dnjipropetrovsku i Firenci.

Finale će se održati 30. svibnja u Varšavi.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
LIGA UEFA
« Reply #66 on: May 07, 2015, 03:55:32 PM »
Dvoboj Seville i Fiorentine na HRT-u i u streamu

Nakon uzbuđenja u Ligi prvaka, pred nama je završnica Europske nogometne lige. U polufinalima se sastaju Napoli i Dnjipro te branitelj naslova Sevilla i Fiorentina.

Prijenos španjolsko-talijanskog dvoboja možete pratiti od 21.05 sat na Drugom programu HTV-a i našem portalu.

Sevilli na putu do četvrte, povijesne titule u Europskoj ligi (Kup UEFA) stoji Fiorentina, koja ne zna za poraz u posljednjih 12 gostujućih utakmica u Europi, točnije od 2010.

Očekuje se da će za Viole od prve minute zaigrati hrvatski reprezentativac Milan Badelj.

Sevilla i Fiorentina prvi se put sastaju u europskim klupskim natjecanjima.

Najveće ovosezonsko iznenađenje u Europskoj ligi je Dnjipro, koji je put do polufinala počeo izbacivanjem Hajduka u posljednjem pretkolu. U redovima ukrajinske momčadi u prvih 11 najavljen je i Nikola Kalinić.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
LIGA UEFA
« Reply #67 on: May 27, 2015, 01:28:33 PM »
Kaliniću i Dnipru otvoren apetit u neplaniranom finalu,
Sevilla po rekordni četvrti naslov

Branitelj naslova Sevilla i ukrajinski Dnipro Nikole Kalinića odlučivat će o ovogodišnjem vlasniku pehara za pobjednika Europske lige. Glavni grad Poljske dobio je priliku ugostiti jedno veliko europsko finale, susret Seville i Dnipra u finalu Europske lige - koje će zahvaljujući Nikoli Kaliniću ponovno imati i "hrvatski štih".

Prošle je sezone u završnoj utakmici nastupio Ivan Rakitić, koji je upravo kao kapetan Seville mogao prvi podići osvojeni trofej. U srijedu će njegovi bivši suigrači pokušati ponoviti isto protiv Kalinića i društva, dok se Rakitić priprema za skorašnje finale Lige prvaka s Barcelonom protiv Juventusa.

Sevilla je već tri puta osvajala Kup Uefe odnosno Europsku ligu, a protiv Dnipra nije igrala još nikada u svojoj povijesti. Osvoji li ga i četvrti put, nadmašit će Inter, Juventus i Liverpool. Pred Sevillom su u finalima padali Middlesbrough, Espanyol i Benfica.

Kalinić bi mogao zaigrati u udarnoj postavi Dnipra, a treneru Markeviču nedostajat će Mazuch i Zozulja. S druge strane, Sevilla na raspolaganju neće imati ozlijeđenog Pareju.

"Istina je da nismo planirali finale ove sezone, ali otvorio nam se apetit. Kada smo izbacili Olympiakos, počeli smo vjerovati da možemo najmanje do polufinala", rekao je Dniprov strateg Markevič, priznavši da je i sam "ljubitelj španjolskog nogometa".

Dnipro zbog situacije u Ukrajini kreće s golemim motivom, no mora paziti da mu se taj motiv ne bi pretvorio u dodatni pritisak.

"Kada bih rekao da moji igrači nisu zabrinuti, lagao bih. Naravno da su nervozni, ali važno je samo da prestanu biti nervozni kada izađu na teren. Sevilla će sigurno stvoriti prilike i zadati na glavobolju, ali naša je obrana dobra", kaže trener Ukrajinaca.

Andalužani ne očekuju lak posao u finalu, premda su svjesni svoje uloge favorita, a na ruku im ide i iskustvo iz prošlosezonskog obračuna za titulu.

"Bit će neizvjesno i odlučivat će nijanse, stoga moramo biti 100 posto koncentrirani. Dnipro je dobro organizirana momčad s čvrstom obranom i visokim presingom. Informacije smo prikupili i od Juandea Ramosa, ali kristalnu kuglu nemam. Vidjet ćemo što možemo učiniti, mnogi su bili favoriti protiv Dnipra pa nisu izdržali", izjavio je trener Seville Emery.

Obje su momčadi ovog vikenda ubilježile pobjede 3:2 u domaćim prvenstvima: Dnipro protiv drugoplasiranog Šahtara, a Sevilla na gostovanju kod Malage.

Varšavsko finale počinje u 20:45 sati, a sudit će Englez Atkinson. Pobjednik Europske lige imat će pravo nastupa u grupnoj fazi Ligi prvaka iduće sezone.
hrsport.net

pomaranca

• Guest
Re: LIGA UEFA
« Reply #68 on: June 22, 2015, 05:01:59 PM »
Hajduk kreće s Estoncima,
Lokomotiva s Velanima pa s Tudorom,
Riječanima koti ili Makedonci

Hrvatski predstavnici u Europskoj ligi, Hajduk, Rijeka i Lokomotiva, saznali su svoje protivnike u prvom pretkolu i drugom pretkolu.

drijeb pretkola Europske lige u Nyonu odredio je da će Hajduk prvo na gostovanje u Estoniju. Protivnik će mu 2. srpnja biti Sillame Kalev, a uzvrat je na Poljudu 9. srpnja.

Drugo pretkolo Hajduku donosi boljeg iz dvoboja između islandskog Vikingura i Kopra, naravno, Splićani moraju odraditi prvo posao protiv Estonaca.

Zagrebačka Lokomotiva izvukla je protivnika iz Walesa, Airbus UK Broughton. Prvo će također na gostovanje, a drugu će utakmicu odigrati u Zagrebu.

U slučaju da Lokosi prođu Velane, slijedi im dvoboj protiv PAOK-a kojeg je preuzeo Igor Tudor.

Riječani neće igrati u prvom pretkolu već se uključuju u drugom pretkolu i to kao nositelji. Protivnik će im biti bolji iz dvoboja kotskog Aberdeena i makedonske Shkendije.

Prvo pretkolo:
Vikingur Rekjavik (Islandija) - Koper (Slovenija)
Newtown (Wales) - Valetta (Malta)
Glenavon (S. Irska) - ahtar Soligorsk Belorusija)
NSI Runavik (Ferski otoki) - Linfield (S. Irska)
Atlantas (Litva) - Budučnost (Črna gora)
Niederkorn (Luksemburg) - Shamrock Rovers (Irska)
Cork City (Irska) - KR (Islandija)
University College Dublin (Irska) - Dudelande (Luksemburg)

erif (Moldavija) - Odds Ballklubb (Norveka)
Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Gabala (Azerbajdan)
Differdange (Luksemburg) - Bala Town (Wales)
Brondby (Danska) - Juvenes-Dogana (San Marino)
Debrecen (Madarska) - Sutjeska (Črna gora)
Crvena zvezda (Srbija) - Kairat Almaty (Kazahstan)
Aktobe (Kazahstan) - JK Nomme Kalju (Estonija)
Go Ahead Eagles (Nizozemska) - Ferencvaros (Madarska)
Domale (Slovenija) - Čukarički (Srbija)

Kukesi (Albanija) - Torpedo Zhodino (Belorusija)
Renova (Makedonija) - Dacia (Moldavija)
Skhendija (Albanija) - Aberdeen (kotska)
MTK (Madarska) - Vojvodina (Srbija)
Ordabasy Shymkent (Kazahastan) - Beitar (Izrael)
Flora Talin (Estonija) - Rabotnički (Makedonija)
Dinamo Batumi (Gruzija) - Omonia (Ciper)
Trakai (Litva) - HB (Ferski otoki)
Glentoran (Severna Irska) - ilina (Slovaka)

Alashkert (Armenija) - Saint Johnstone (kotska)
Olimpik Sarajevo (BiH) - Spartak Trnava (Slovaka)
Vikingur (Ferski otoki) - Rosenborg (Norveka)
Skonto (Latvija) - Saint Patricks (Irska)
Balzan (Malta) - eljezničar (BiH)
Sant Julia (Andora) - Randers (Danska)
Kruoja (Litva) - Jagiellonia (Poljska)
Laci (Albanija) - Inter Baku (Azerbajdan)
Partizani (Albanija) - Stromsgodset (Norveka)

Jelgava (Latvija) - Litex (Bolgarija)
Lusitans (Andora) - West Ham (Anglija)
Seinajoen (Finska) - FH (Islandija)
Lahti (Finska) - Elfsborg (vedska)
Sillamae Kalev (Estonija) - Hajduk (Hrvaka)
Saxan (Moldavija) - Apollon (Ciper)
Shirak (Armenija) - Zrinjski (BiH)
VPS Vaasa (Finska) - AIK (vedska)
Mladost (Črna gora) - Nefči (Azerbajdan)

Celje (Slovenija) - SLASK (Poljska)
La Fiorita (San Marino) - Vaduz (vica)
Birkirkara (Malta) - Ulisses (Armenija)
Broughton (Wales) - Lokom. Zagreb (Hrvaka)
Botoşani (Romunija) - Tskhinvali (Gruzija)
Europa (Gibraltar) v Slovan Bratislava (Slovaka)

Drugo pretkolo:
Vikingur Reykjavik (ISL) Luka Koper / Hajduk (HRV) Sillamae (EST)
Celje Slask Wroclaw (POL) / IFK Goteborg (VE)
Domale Čukarički (SRB) / Dinamo Tbilisi (GRU) Gabala (AZE)
hrsport/nogomania

pomaranca

• Guest
« Reply #69 on: July 17, 2015, 10:53:15 AM »
Lokomotiva slavila protiv Tudorovog PAOK-a

U prvom susretu drugog pretkola Europske lige nogometai Lokomotive su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedili grčki PAOK 2:1 primivi pogodak u posljednjim trenucima susreta.Strijelci za Lokose bili su Marko Kolar (30) i Franko Andrijaević (45+1), a u posljednjim trenucima susreta rezultat je smanjio Robert Mak.

Premda je PAOK, kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, doputovao u Zagreb bitno oslabljen bez devetorice igrača, Grci su uoči utakmice slovili kao favoriti.

Dio igrača je otpao zbog ozljeda, a Tudor je dva ponajbolja igrača momčadi, panjolca Lucasa i Argentinca Pereyreu odstranio zbog nediscipline. Lokomotiva je okirala Grke i minute su je dijelile do velikog podviga. Naalost, PAOK je uspio ublaiti poraz i sada mu na domaćem terenu treba minimalna pobjeda 1:0 za nastavak natjecanja.

Uzvratni susret je 23. srpnja na Toumba stadionu u Solunu.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #70 on: July 17, 2015, 11:09:40 AM »
Minimalan poraz u Sloveniji:
Hajduk katastrofalno otvorio pa ga spasili braniči

Hajduk je u prvoj utakmici drugog pretkola Europske lige poraen sa 3:2 u Kopru. Rezultat izgleda puno bolje od onoga to se događalo na travnjaku budući da su Splićani gubili 2:0 i 3:1.

Hajduk je u Sloveniju stigao uz brojnu podrku navijača. Uefa je dopustila samo 2952 mjesta na stadionu Bonfika koji inače prima vie od 4000 ljudi. Ipak, Hajduk je igrao gotovo pa u domaćoj atmosferi jer se na stadionu skupilo oko 500 torcidaa koji su čitavu utakmicu bodrili svoje ljubimce.

No, nije dobro počelo za bijele, ponovno se pokazalo da Hajduk ima problema u obrani. Guberac je u sedmoj minuti izveo udarac iz kuta s lijeve strane. Lopta je ila na prvu vratnicu, na tri metra do gola. Milović nije dobro reagirao i Halilović je u skoku glavom proslijedio loptu za rano vodstvo domaćina.

Nakon 10 minuta već je bilo 2:0 nakon reprize prvog gola, samo ovaj put s desne strane. Galeić je izveo korner, a Rahmanović dočekao loptu na prvoj vratnici i zabio. Nadu Hajduku vratio je Milović u 29. minuti. Kapetan Hajduka je nakon kornera Roguljića dočekao loptu na 11 metara, lijepo pogodio i iskupio se za pogreku kod prvog gola.

No, Hajdukova obrana nije izdrala do kraja poluvremena. Črnigoj i Rahmanović odigrali su malonogometnu akciju nakon koje je Rahmanović ostao sam na drugoj vratnici i zabio svoj drugi pogodak.

Hajduk u drugom poluvremenu bio puno dominantniji, uli su Ki, Maloku i Radčenko. Dugo su Splićani traili pukotinu u čvrstom bloku domaćina i konačno je pronali u 89. minuti. Ponovno su zabili iz kornera i opet je branič bio strijelac. Zoran Niić odlično je reagirao i glavom pogodio za konačnih 3:2.

Hajduk na kraju moe itekako biti zadovoljan ovim rezultatom budući da u prvom poluvremenu stvari nisu izgledale nimalo ugodno. Uzvrat je za tjedan dana, a Splićani se na punom Poljudu s pravom mogu nadati trećem pretkolu.
vecernji.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #71 on: July 17, 2015, 11:16:16 AM »
eljezničar u Budimpeti slavio protiv Ferencvarosa

Ekipa eljezničara je u prvom susretu drugog pretkola Europa lige ostvarila pobjedu nad Ferencvarosom. Iako su Mađari u ovom susretu vaili za velikog favorita, eljezničar je taktički odradio sjajno susret u Budimpeti. Izabranici Milomira Odovića uspjeno su odolijevali napadima Ferencvarosa, a veliko iznenađenje kreirao je rezervista Denis Beganović, koji je sjajno pogodio u 90. minuti.

Uzvrat u Sarajevu igra se naredne sedmice.
supersport.ba

pomaranca

• Guest
« Reply #72 on: July 17, 2015, 11:24:15 AM »
Debakl na Kantridi:
Aberdeen zabio Rijeci tri 'komada'! Europska liga ove sezone ostat će san...

kotski doprvak je pobijedio 3:0 u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige. Riječani tako neće igrati grupnu fazu i treću sezonu zaredom... Momčad s Kantride se nadala da će i treću sezonu zaredom igrati u grupnoj fazi Europske lige, ali trebala je do tamo proći tri faze, no zapela je već na prvoj - Aberdeenu u 2. pretkolu. Izgubila je Rijeka 3:0! Marin Tomasov je na početku utakmice pogodio stativu, da je zabio, moda uzvrat za tjedan dana ne bi bio formalnost

Generalna proba najavila je da neto ne valja, u 1. kolu HNL-a su Riječani odigrali samo 0:0 s Interom u Zapreiću. Ali to bi sada dali za taj rezultat. Protekle dvije sezone su Kekovi izabranici pobijedili u istoj fazi ovog natjecanja, Prestatyn Town je stradao s 5:0, a Ferencvaro je izgubio 1:0.

Krenula je Rijeka silovito s dvije prilike u uvodnih osam minuta! U 4. je Moises sjajno prebacio za Tomasova, a udarac desnom nogom je s osam metara otiao pored vratnice. Potom je Leovac ubacio otru prizemnu loptu, a Marin Tomasov je iz neposredne blizine pogodio stativu! Nije se dugo čekalo na novu ansu, u 19. je Moises sa est metara pucao glavom nakon kornera, ali ravno u vratara!

Gosti su izgledali potpuno nemoćno, ne kao momčad koja je prole sezone osvojila 2. mjesto sa samo osam bodova zaostatka za moćnim Celticom.

A onda ok u 38. minuti! Poveo je Aberdeen u prvom svom udarcu na susretu uopće! McGinn je nabacio, Vargić otiao u prazno, a Considine je zabio glavom!

Gosti iz kotske su ubrzo nakon povratka s poluvremena iskoristili jo jednu pogreku riječke obrane i zabili pogodak za 2:0. No čini se da nije samo riječka obrana pogrijeila nego i sudac jer je situacija jako sumnjiva. No zastavica nije dignuta, a Pawlett je iskoristio ubačaj Logana i glavom pospremio loptu u mreu.

Kraj svih nadanja i potpuni debakl zapečatio je Mclean 15 minuta prije kraja. Leković je loe očistio, a Mclean je ostao sam na 10 metara i rutinski poentirao...

Bezjak je mogao postići počasni pogodak u 82. nakon prizemnog dodavanja na tri metra, ali je golman Ward sjajno reagirao nogama.

Uzvrat za tjedan dana bit će samo formalnost...
goal

pomaranca

• Guest
« Reply #73 on: August 21, 2015, 09:57:44 AM »
Na gostoprimstvo navijači Hajduka uzvratili paleom, krađom i tučnjavom

Počelo je lijepo, navijači Hajduka dobili su zahvaljujući pomoći čekih kolega vie od predviđenih 550 ulaznica za utakmicu Slovana i Hajduka, prije utakmice su u Liberecu priredili korteo, svojevrsnu procesiju navijača po gradskim ulicama...

S obzirom da su im prijatelji iz Čeke kupili ulaznice na svoja imena, pa bi domaći i gostujući simpatizeri bili izmijeani, organizator susreta mogao ih je ne pustiti na stadion, ili raditi druge probleme, ali i organizator im je izaao u susret, pustivi vie od predviđenog broja na tribinu s Torcidom.

No, u samoj zavrnici utakmice čeko gostoprimstvo je palo u vodu, Torcida je zapalila baklje, a zabiljeeno je i nekoliko sukoba sa zatitarima i policijom. Vatrogasci su s ruba terena zalijevali upaljene baklje, a Hajduk, koji je ionako pod  povećalom upravo zbog pirotehnike, sada će sigurno dobiti jo veću kaznu.

Osim problema na stadionu, doznaje se da su gostujući navijači bakljama zapalili i fasadu jedne zgrade u centru grada, a počinili su i dvije krađe, na benzinskoj postaji i u jednom shoping centru, i to na način da je oba puta veći broj navijača uao u dućan i priskrbio sebi veće količine piva - bez plaćanja.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #74 on: February 19, 2016, 11:17:50 AM »
Borussija bolja od Porta, Midtjylland iznenadio ManU, remi Napolija

U prvom susretu esnaestine finala Europske lige nogometai Fiorentine i Tottenhama odigrali su 1:1, Borussija Dortmund je pobijedila Porto 2:1, Villarreal je slavio protiv Napolija 1:0, dok je Midtjylland iznenadio Manchester United pobijedivi 2:1. Pobjeda Bayera, asistencija Jedvaja, remi ahtara i Schalkea.

Tottenham je poveo u Firenzi u 37. minuti golom Nacera Chadlija iz jedanaesterca, a izjednačio je Federico Bernardeschi u 59. minuti sjajnim pogotkom s 20-tak metara. Hrvatski reprezentativci Milan Badelj i Nikola Kalinić uli su u igru u 62. minuti.

Villarreal je na El Madrigalu pobijedio Napoli 1:0, a pogodak odluke postigao je Denis Suarez iz slobodnog udarca u 82. minuti. Ivan Strinić je odigrao cijeli susret za talijanski sastav.

U derbiju večeri Borussija Dortmund je pobijedila Porto 2:0. Domaćin je poveo već u estoj minuti golom Lukasza Piszczeka, a na 2:0 je povisio Marco Reus u 71. minuti.

Za iznenađenje večeri pobrinuo se danski Midtjylland pobijedivi Manchester United 2:1. United je poveo u 37. minuti pogotkom Memphisa Depaya, no u posljednjim trenucima prvog dijela danski sastav je izjednačio golom Sistoa. Pobjedu Midtjyllandu donio je Onuachu u 77. minuti.

Branitelj naslova Sevilla je rutinski odradio posao protiv Moldea pobijedivi 3:0 golovima Fernanda Llorentea (35, 49) i Kevina Gameira (72).

Anderlecht je svladao Olympiacos 1:0 golom Serignea Mbodjia u 68. minuti. Utakmicu je vodio hrvatski sudac Ivan Bebek, a pomoćni suci su bili Tomislav Petrović i Miro Grgić. Četvrti sudac je bio Goran Pataki, a uz gol liniju asistirali su Marijo Strahonja i Goran Gabrilo.