Author Topic: LIGA UEFA  (Read 3807 times)

• Guest
Re: LIGA UEFA
« Reply #75 on: February 26, 2016, 03:33:37 PM »
Šahtar uvjerljiv, Bayer ponovo bolji od Sportinga

Bayer Leverkusen je pobijedio Sporting 3-1 nakon pobjede 1-0 iz prve utakmice. Bayer je poveo u 30. minuti golom Karima Bellarabija, no osam minuta kasnije izjednačio je Joao Mario (38 ). Ipak, 'apotekari' su u nastavku drugim golom Bellarabija (65) i pogotkom Hakana Calhanoglua (87) stigli do pobjede. Tin Jedvaj je odigrao cijeli susret za Bayer, dok je Dario Krešić bio na klupi za pričuve.

U uzvratnom susretu 16-ine finala Europske lige nogometaši Šahtara su u Gelsenkirchenu pobijedili Schalke 3-0 te izborili prolaz dalje nakon što je prva utakmica završila bez golova. Golove za Šahtar postigli su Marlos (27), Facundo Ferreyra (63) i Viktor Kovalenko (77). Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je cijeli susret za ukrajinski sastav, dok je Eduardo da Silva dobio priliku u zadnjih deset minuta.

Bayer je u Leverkusenu pobijedio Sporting 3-1, nakon pobjede 1-0 iz prvog ogleda u Lisabonu. Valencija je u Beču pobijedila Rapid 4-0 nakon 'šetice' iz prve utakmice, dok je Liverpool pobijedio Augsburg 1-0 nakon 0-0 iz prve utakmice.

Liverpool je pobijedio Augsburg 1-0, a pogodak je postigao James Milner iz jedanaesterca u 5. minuti. Dejan Lovren nije konkurirao za sastav 'redsa'.

Nakon što je Rapid u Valenciji izgubio 0-6, u uzvratu pred svojim navijačima je doživio još jedan težak poraz. Ovoga puta bilo je 0-4, a golove su zabili Rodrigo (59), Sofiane Feghouli (64), Pablo Piatti (72) i Ruben Vezo (88 ).  Hrvatski napadač Matej Jelić igrao je za Rapid od 65. minute.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #76 on: February 26, 2016, 03:36:10 PM »
Ždrijeb Europske lige: Liverpool na ManU, Borussia na Spurse

Ždrijeb parova osmine finala Europske nogometne lige održan je u Nyonu.

Među najzanimljivijim parovima svakako će biti sudar engleskih velikana, Liverpoola i Manchester Uniteda.

Srnin i Eduardov Šahtar ide na Anderlecht, koji je jučer prošao dalje nakon produžetka, dok će Bayer Leverkusen, u čijim redovima igraju Tin Jedvaj i Dario Krešić, odmjeriti snage protiv Villarreala. Jako zanimljiv bit će i par Borussia Dortmund - Tottenham.

Prve utakmice osmine finala su 10. ožujka, a uzvrati su 17. ožujka.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #77 on: March 18, 2016, 02:00:48 PM »
Klopp se vraća u Dortmund,
Dudu i Srna prema Portugalu, Villarreal protiv najvećeg iznenađenja

Četvrtfinalne parove Europske lige čine Braga-Šahtar, Villarreal-Sparta, Athletic Bilbao-Sevilla, Borussia-Liverpool, odlučio je u petak ždrijeb održan u sjedištu UEFA-e u Nyonu.

Braga i Šahtar su igrali 2010./2011. u Ligi prvaka i obje je utakmice dobio Šahtar. Villarrealu i Sparti ovo će biti prvi međusobni ogled. Petoplasirana momčad španjolskolg prvenstva Sevilla i šestoplasirani Athletico Bilbao susreću se prvi put u nekom europskom natjecanju. Liverpool pod Juergenom Klopppom ide na njegovu bivšu momčad Borussiju. Liverpool je osvojio Europsku ligu 2001. na stadionu Westfalenstadion u Dortmundu.

Prve utakmice četvrtfinala igraju se 7. travnja, a uzvrati su na rasporedu 14. travnja. Finale se igra 18. svibnja u Baselu.
sn

pomaranca

• Guest
« Reply #78 on: April 15, 2016, 05:44:00 PM »

pomaranca

• Guest
« Reply #79 on: April 29, 2016, 08:26:37 AM »
Sevilli vrijedni remi, Villareal slavio u završnici

U prvim polufinalnim utakmicama Europske lige Villareal je kod kuće pobijedio Liverpool s 1:0, dok su Šahtar i Sevilla odigrali 2:2. Uzvrati su za sedam dana u Sevilli i Liverpoolu.

Dvoboj na stadionu Madrigal u Villarealu počeo je na sjajan način - odavanjem počasti poginulim navijačima Liverpoola u Hillsboroughu prije 27 godina.

I na terenu je bilo miroljubivo, strijelci se nisu iskazali, a najveću priliku propustio je napadač Redsa Roberto Firmino koji je u 65. minuti pogodio vratnicu.

I kad se činilo da će susret završiti bez golova, u drugoj minuti sudačke nadoknade za Španjolce je zabio Adrian Lopez na dodavanje Denisa Suareza. Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta za Liverpool.

U Lvivu su Šahtar i branitelj naslova Sevilla odigrali 2:2 u utakmici u kojoj je Sevilla povela, Šahtar preokrenuo, da bi osam minuta prije kraja španjolska momčad ipak izbjegla poraz.

Poveli su gosti već u 6. minuti kada je Vitolo iz blizine ispod ukrajinskoga vratara pogodio mrežu. Šahtar je uspio preokrenuti već u prvom poluvremenu zahvaljujući svom Brazilcu Marlosu. On je u 23. minuti iskoristio dubinsko proigravanje Rakitskog i izjednačio na 1:1, a u 36. minuti je s lijeve strane naciljao glavu Tarasa Stepanenka koji dovodi Šahtar u vodstvo.

U 81. minuti je dosuđen kazneni udarac za Sevillu nakon što je Ferreyra srušio Virola, a Kevin Gameiro je precizan s bijele točke za konačnih 2:2.Darijo Srna je odigrao cijelu utakmicu za Šahtar, dok je Eduardo ušao u igru u sudačkoj nadoknadi.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #80 on: May 19, 2016, 11:02:28 AM »
Čudesan preokret u Baselu:
Sevilla treći put zaredom osvojila Europsku ligu

Nogometaši Seville nadoknadili su pogodak zaostatka iz prvog poluvremena i s 3-1 pobijedili Liverpool u finalu Europske lige odigranom u srijedu na St. Jakob-Parku u Baselu te treću godinu zaredom osvojili ovo natjecanje.

Liverpool je u prvom poluvremenu bio bolja i opasnija momčad, što je Kloppova momčad materijalizirala u 35. minuti. Daniel Sturridge je primio loptu na lijevoj strani Sevillinog kaznenog prostora, napravio korak dva prema sredini i sjajnim udarcem vanjskim dijelom lijevog stopala pogodio 'malu mrežicu' na lijevoj strani, neobranjivo za vratara španjolske momčadi Soriju.

Samo četiri minute poslije mrežu Seville zatresao je i Dejan Lovren, ali se na putu lopte prema mreži nalazio strijelac Sturridge, a kako je bio iza svih obrambenih igrača Seville, švedski sudac Jonas Eriksson opravdano je poništio pogodak hrvatskog stopera. Tako je Liverpool sa samo jednim pogotkom prednosti otišao na odmor.

Pobjednicima posljednja dva izdanja Europske lige trebalo je samo 16 sekundi igre u drugom poluvremenu za izjednačujući pogodak. Moreno nije uspio dobro izbaciti loptu glavom, a potom nije uspio zaustaviti ni Mariana Ferreiru koji se sjurio po desnoj strani, ubacio prizemnu loptu pred vrata, gdje je natrčali Gameiro postavio nogu i postigao svoj osmi pogodak ove sezone u Europskoj ligi.

Pogodak je dao krila Sevillinim nogometašima, a kao da je presjekao Liverpoolovu momčad. U 64. minuti dogodio se novi šok na St. Jakob-Parku, na kojem su u većini bili Liverpoolovi navijači. Vitolo je prošao do ruba kaznenog prostora, gurnuo loptu kroz noge Lovrenu. S lijeve strane je na to dodavanje natrčao Sevillin kapetan Coke i neobranjivim udarcem svladao Mignoleta, poslavši loptu gotovo na isto mjesto koje je u prvom poluvremenu pogodio Sturridge.

U 70. minuti preokret je bio potpun. Smušena reakcija Liverpoolove obrane i odbijena lopta od Lallane, ostavila je Cokea samog ispred Mignoleta. Francuski je vratar uspio skrenuti loptu, ali ne dovoljno da se ona po treći put ne bi našla u njegovoj mreži. Liverpoolovi igrači su tražili zaleđe, jer je pomoćni sudac podigao zastavicu, ali Eriksson je ispravno procijenio da je lopta do strijelca Cokea došla upućena od Liverpoolovih nogometaša pa nije uvažio sugestiju svog pomoćnika.

Liverpoolovi nogometaši su se pokušavali oporaviti od šoka, ali svi njihovi pokušaji da se vrate u utakmicu ostali su bezuspješni. Sevilla je po peti put postala pobjednikom ovog natjecanja i jedini je klub u povijesti koji je tri godine zaredom došao do pobjedničkog pehara.

LIVERPOOL - SEVILLA  1-3 (1-0)

BASEL, St. Jakob-Park, 38.500 gledatelja. Sudac: Jonas Eriksson (Švedska).

STRIJELCI: 1-0 Sturridge (35), 1-1 Gameiro (46), 1-2 Coke (64), 1-3 Coke (70)

ŽUTI KARTONI: Lovren, Origi, Clyne / Vitolo, Banega, Rami, Mariano Ferreira

LIVERPOOL: Mignolet - Clyne, Lovren, Kolo Toure (od 83. Benteke), Moreno - Milner, Can - Lallana (od 73. Allen), Firmino (od 69. Origi), Coutinho - Sturridge

SEVILLA: Soria - Mariano Ferreira, Rami (od 78. Kolodziejczak), Daniel Carrico, Escudero - Krychowiak, N'Zonzi - Coke, Banega (od 93. Cristoforo), Vitolo - Gameiro (od 89. Iborra)
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #81 on: June 20, 2016, 11:33:07 PM »
UEFA Europa League 2016/2017

Prvo predkolo kvalifikacija

Lokomotiva će u prvom pretkolu Europske lige na andorski Santa Colomo.  Kako Lokosi kreću od najniže stepenice, prvi ispit očekuje ih već 30. lipnja u gostima, a 7. srpnja ugostit će četvrtoplasiranu momčad prvenstva Andore na stadionu u Kranjčevićevoj.

Hajduk se u ovo natjecanje uključuje u drugom pretkolu, a igra protiv rumunjskog Iasija.

Rijeka će se priključiti Europskoj ligi u trećem pretkolu, čiji će ždrijeb biti održan naknadno, 15. srpnja.

Drugo predkolo kvalifikacija

uefa

pomaranca

• Guest
« Reply #82 on: December 12, 2016, 03:27:54 PM »
Fiorentina protiv Borussije, Šahtar sa Celtom

U Nyonu je održan ždrijeb parova osmine finala Europske lige. Talijanski prvoligaš Fiorentina za koju igraju trojica hrvatskih nogometaša (Nikola Kalinić, Milan Badelj, Hrvoj Milić) odmijerit će snage protiv Borussie Mönchengladbach. Prva utakmica je 16. veljače u Njemačkoj, a uzvrat je sedam dana poslije u Firenzi.

Šahtar naših Darija Srne i Eduarda da Silve će u prvom susretu gostovati u Vigu protiv Celte, dok će PAOK, čije boje brani Marin Leovac, igrati protiv Schalkea.

Prve utakmice 16-ine finala na rasporedu su 16. veljače, a uzvrati su sedam dana poslije.

• Guest
« Reply #83 on: May 25, 2017, 09:21:07 AM »
Mourinho četvrtom pobjedom u četvrtom finalu osigurao Ligu prvaka

ManU je kao pobjednik Europske lige osigurao igranje u Ligi prvaka sljedeće sezone. Ovo je 66. trofej Manchester Uniteda u povijesti, a do danas je bio i jedini koji je ekipi s Old Trafforda nedostajao, nikad nisu osvojili Kup Uefe/Europsku ligu. Postao je peti klub koji je osvojio sva tri europska kupa. 'Crveni vragovi su tri puta osvojili Kup/Ligu prvaka (2008., 1999., 1968.), a jednom i Kup pobjednika kupova jednom (1991.), a večeras su stigli i do naslova u Europskoj ligi. Preostala četiri kluba su Ajax, Juventus, Bayern i Chelsea.

Jose Mourinho nastavio je pak svoj savršen omjer u finalima, sada je na četiri naslova u četiri europska klupska finala s raznim klubovima. Na klupi Porta je osvojio Kup Uefe (2003.) i Ligu prvaka (2004.), dok je s Interom bio prvak Europe (2010.).

Ajaxu je ovo bilo deseto finale europskih kupova, prvo nakon 1996. godine, te ukupno četvrti poraz. 'Kopljanici' su do sada četiri puta bili europski prvaci (1971., 1972., 1973., 1995.), a po jednom su slavili u Kupu kupova (1987.) i Kupu Uefa (1992.). Posljednje finale nekog kupa su igrali 1996. kada su izgubili od Juventusa u Ligi prvaka.

AJAX - MANCHESTER UNITED 0-2
Pred 50.600 gledatelja na Friends Areni sudio je Damir Skomina iz Slovenije.
Strijelci: 0-1 Pogba (18) , 0-2 Mkhitarijan (48)

AJAX: Onana - Veltman, Sanchez, Matthijs de Ligt, Riedwald (de Jong, 82)- Klaasen, Shoene (de Boek, 70), Ziyech - Traore, Younes - Dolberg (Neres, 62)
MANCHESTER UNITED: Romero - Valencia, Blind, Smalling, Darmian - Herrera - Mkhitarjan (Lindgard, 74), Pogba, Fellaini, Mata (Rooney, 90)- Rashford (Martial, 84)
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #84 on: June 19, 2017, 02:23:52 PM »