Author Topic: Njemacka liga-Bundesliga  (Read 25828 times)

• Guest
Njemacka liga-Bundesliga
« Reply #450 on: May 14, 2015, 10:43:13 PM »
Philipp Tschauner do 2019

1.Bundesligaš Hannover je objavio da je golman FC St.Paulija,  29-godišnji Philipp Tschauner potpisao 2-godišnji ugovor, do 30. juna 2017.

pomaranca

• Guest
« Reply #451 on: May 14, 2015, 10:44:47 PM »
Michael Eberwein u Borussiji Dortmund

19-godišnji napadač Bayerna iz Münchena, Michael Eberwein potpisao je dvogodišnji ugovor sa 1.Bundesligašem Borussia Dormund.

pomaranca

• Guest
« Reply #452 on: May 25, 2015, 08:28:50 PM »
Darmstadt nakon 33 godine opet u Bundesligi

Završeno je natjecanje i u njemačkoj drugoj ligi. Ingolstadt je već ranije imao osigurano prvo mjesto i plasman u Bundesligu, a nakon domaće pobjede nad St. Paulijem (1:0) pridružio mu se drugoplasirani Darmstadt.

Darmstadt je iz prve lige ispao prije 33 godine, a pod vodstvom trenera Dirka Schustera izborio je dva uzastopna proboja u viši rang.
hrsport.net

pomaranca

• Guest
« Reply #453 on: May 26, 2015, 08:13:04 AM »
Stuttgart ima novog trenera

Bivši trener 2.Bundesligaša RB Leipziga, 47-godišnji Alexander Zorniger novi je trener 1.Bundesligaša Stuttgarta, potpisao je ugovor do 30. juna 2018.

pomaranca

• Guest
« Reply #454 on: May 26, 2015, 09:26:57 PM »
Di Matteo napustio Schalke

Italijanski nogometni strateg Roberto Di Matteo napustio je redove njemačkog prvoligaša Schalkea zbog loših rezultata u završetku sezone.

Cilj Schalkea u ovoj sezoni je bio osvajanje mjesta u njemačkom prvenstvu koje vodi u Ligu prvaka, ali na kraju je bundesligaš završio na šestom mjestu koje donosi ''samo'' Evropsku ligu, prenose mediji.

Di Matteo (44), koji je 2012. godine osvojio Ligu prvaka s Chelseajem, stigao je u oktobru u Schalke kao nasljednik Jensa Kellera. Još uvijek se ne zna ko će biti njegov nasljednik.

Klub za koji natupa bh. reprezentativac Sead Kolašinac u posljednje vrijeme je bio u krizi koja je rezultirala uručenjem otkaza nogometašima Kevinu-Princeu Boatengu i Sidneyu Samu, a suspendovan je Marco Höger.
FENA

pomaranca

• Guest
« Reply #455 on: May 31, 2015, 09:47:22 AM »
Wolfsburgu kup, a Perišić asistent

Nogometaši Wolfsburga po prvi puta u svojoj povijesti osvojili su njemački kup nakon što su u subotu u finalu u Berlinu pobijedili Borussiju Dortmund s 3-1, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za jedan pogodak "vukova" - sl. trener Dieter Hecking

Borussia Dortmund je povela u 5. minuti golom Aubameyanga, a u 22. izjednačenje Wolfsburgu donio je Luiz Gustavo. "Vukovi" su preokrenuli rezultat golom Kevina De Bruynea (33), a na 3-1 povisio je Bas Dost (38) na asistenciju Ivan Perišića, koji je igrao do 74. minute.

Ovo je drugi najveći uspjeh Wolfsburga, koji je u sezoni 2008–2009. bio prvak Njemačke, a trener Borussije Juergen Klopp, koji je sedam godina uspješno vodio klub, nije se uspio oprostiti od navijača sa novim trofejem. Klopp je Borussiju izvukao s ruba bankrota i doveo je do dva naslova prvaka u Bundesligi, njemačkog kupa i finala Lige prvaka.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #456 on: June 02, 2015, 10:35:07 AM »
NjemaÄŤka: HSV se spasio

Nogometaši Hamburger SV-a zadržali su prvoligaški status u Njemačkoj zahvaljujući 2-1 (1-1, 0-0) pobjedi na gostovanju kod Karlsruhea u uzvratnoj utakmici kvalifikacija za ostanak do koje su stigli nakon produžetka. Rezultat je nakon 90 minuta bio 1-1, a kako je istim rezultatom završio i prvi susret igran u četvrtak u Hamburgu, o posljednjem, 18. bundesligašu odlučivalo je dodatnih 30 minuta.

HSV je jedini klub u Njemačkoj koji je odigrao sve dosadašnje sezone u Bundesligi od njezina osnutka 1964. godine, a ove je sezone došao najbliže ispadanju u drugu ligu. Naime, sve do sudačke nadoknade dvoboja u Karlsruheu domaćin je vodio sa 1-0 golom Reinholda Yaba (78), a to je bio rezultat koji je bivšeg europskog prvaka izbacivao u niži rang, ali tada je Marcelo Diaz (90+1) sjajno izveo slobodni udarac sa 20 metara prebacivši živi zid i pogodivši za 1-1 i produžetak.

Gol vrijedan ostanka u društvu najboljih i 52. godinu zaredom postigao je Nicolai Mueller (115), igrač koji je u 77. minuti zamijenio hrvatskog reprezentativca Ivicu Olića. Ivo Iličević, koji je bio strijelac za HSV u prvoj utakmici, igrao je do 86. minute.

HSV je sezonu završio na 16. mjestu u prvoj, a Karlsruhe na trećem mjestu u drugoj ligi. Po završetku ligaškog dijela sezone iz prve lige su izravno ispali Paderborn i Freiburg, dok su iz druge u prvu ligu promovirani Ingolstadt i Darmstadt.

HSV se i prošle sezone ispadanja spasio u kvalifikacijama, a tada je bio uspješniji od Greuther Fuertha zbog više postignutih pogodaka u gostima.
Hina/morgenpost.de

pomaranca

• Guest
Re: Njemacka liga-Bundesliga
« Reply #457 on: June 09, 2015, 07:01:25 PM »
Marcel Risse do 2019

25-godišnji vezni napadač Marcel Risse je produžio ugovor sa 1.Bundesligašem 1. FC Köln, do juna 2019.

pomaranca

• Guest
« Reply #458 on: June 16, 2015, 06:34:59 PM »
Sven Ulreich u Bayernu

Bayern iz Münchena angažirao je 26-godišnjeg vratara Svena Ulreicha koji je dosad stajao na golu Stuttgarta. Ulreich je potpisao trogodišnji ugovor što bi moglo značiti kako Pepe Reina definitivno napušta München.

pomaranca

• Guest
« Reply #459 on: June 18, 2015, 11:10:55 AM »
Josip Drmić u Borussiji Mönchengladbach

Josip Drmić uspješno je odradio formalnosti i postao novi igrač Borussije iz Mönchengladbacha. Potpisao je ugovor do ljeta 2019. godine, nakon što je za Nürnberg i Bayer Leverkusen odigrao 58 bundesligaških utakmica i postigao 23 gola.

pomaranca

• Guest
« Reply #460 on: June 18, 2015, 11:17:55 AM »
Pavel Kadeřábek  u Hoffenheimu

Njemački Hoffenheim pojačao je svoje redove 23-godišnji češkim reprezentativcem, braničem Pavelom Kadeřábekom. Stigao je iz praške Sparte, a potpisao je ugovor do ljeta 2019. godine.

pomaranca

• Guest
« Reply #461 on: June 20, 2015, 03:42:18 PM »
Leon Balogun u Mainzu

26-godišnji branič Leon Balogun (desno), koji ima četiri nastupa za nigerijsku reprezentaciju, ušao je ove sezone s Darmstadtom u 1.Bundesligu, no tamo neće braniti boje svog kluba. Kupio ga je prvoligaš Mainz, a potpisan je trogodišnji ugovor.

pomaranca

• Guest
« Reply #462 on: June 24, 2015, 12:20:11 PM »
Philipp Hosiner u Kölnu

Austrijski napadač Philipp Hosiner dolazi na jednogodišnju posudbu iz francuskog Lillea u njemački Köln.