Author Topic: Nogometne zanimljivosti iz područja ex-yu  (Read 9941 times)

Re: Nogometne zanimljivosti iz područja ex-yu
« Reply #210 on: February 24, 2016, 08:09:02 PM »

Slovenski reprezentativac Milivoje Novaković svoju karijeru nastavlja u prvoj slovenskoj ligi. Nije pojačao ljubljansku Olimpiju kako se špekuliralo, pojačao je glavnog suparnika NK Maribor.

pomaranca

• Guest
« Reply #211 on: March 01, 2016, 06:23:22 PM »
Krunoslav Jurčić dobio otkaz u Mariboru

Nakon šest mjeseci provedenih na klupi Maribora, Krunoslav Jurčić nije više trener Mariborčana, a presudio mu je poraz od Celja. Maribor se zahvaljuje Jurčiću na svemu što je učinio za nas u proteklih šest mjeseci. Uprava će uskoro imenovati novog trenera, a jedini kandidat je Darko Milanič, stoji u priopćenju kluba.

Krunoslav Jurčić u Maribor je stigao krajem kolovoza prošle godine i to je bio njegov peti klub u karijeri. Trenersku karijeru počeo je u Puli Staro Češko, danas Istra 1961, a nastavio u Slaven Belupu s kojim je završio kao doprvak sezone 2007./2008. Karijeru je nastavio u Dinamu s kojim je doživio najveće uspjehe i kojeg je vodio u tri navrata. Godine 2011. preuzima klupu Lokomotive, ali je napušta nakon samo dva mjeseca.

Jurčić je uspio Maribor vratiti na vrh ljestvice, ali ga je zbog lošijih rezultata u posljednje vrijeme, uprava odlučila smijeniti. Identičnu epizodu u Mariboru prošao je i sadašnji hrvatski izbornik Ante Čačić, koji je na klupi Maribora uspio izdržati samo tri mjeseca.

Trenutno jedini kandidat za trenersku klupu Maribora je Darko Milanič, bivši trener Leedsa koji je na klupi posrnulog engleskog diva izdržao tek 32 dana.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #212 on: March 20, 2016, 08:04:48 PM »
U Splitu Molotovljevim koktelom na navijače Dinama

Jedna je osoba lakše ozlijeđena u nedjelju u Splitu kada su za sada nepoznate osobe u automobil zagrebačkih registracija, u kojem su bila četvorica navijača Dinama, ubacili 'zapaljivu napravu'.

Izvijestila je to splitska policija, a kako se neslužbeno doznaje, najvjerojatnije je riječ o takozvanom Molotovljevom koktelu.

Na splitskom stadionu na Poljudu popodne u 15 sati igra se nogometna utakmica Hajduka i  Dinama.

Napad se dogodio oko 12,30 sati u središtu Splita, u Gundulićevoj ulici, kojom je vozio automobil zagrebačkih registracija i u kojem su bila četvorica navijača Dinama.  Policija je potvrdila da su za sada nepoznati mladići razbili stražnje staklo na automobilu, te u njega ubacili zapaljivu napravu, nakon čega su pobjegli.

Četvorica mladića iz zagrebačkog automobila brzo su izašli iz vozila, no jedan od njih zadobio je lakše opekotine nakon što ga je dio zapaljive naprave najvjerojatnije pogodio u leđa.

Mladići su pozvali policiju i vatrogasce, a splitski policajci, koji su do njih stigli prvi, ugasili su vatru u automobilu vatrogasnim aparatom iz svog službenog vozila, prije dolaska vatrogasaca.

Četvorica navijača Dinama trenutačno se nalaze u Policijskoj postaji gdje daju iskaz, a policija traga za splitskim napadačima.

Neslužbeno se doznaje od očevidaca koji su se nalazili  u Gundulićevoj ulici, da je za automobilom zagrebačkih tablica jurilo drugo vozilo splitskih tablica, u kojem su se nalazili mladići koji su ih navodno 'hvatali' od stadiona Poljud  sve do Gundulićeve, gdje su im razbili stražnje staklo i ubacili Molotovljev koktel.

Policija istražuje okolnosti incidenta i traga za napadačima.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #213 on: March 20, 2016, 08:10:20 PM »
Hajduk nakon 2,5 godine pobijedio Dinamo na Poljudu

U derbiju 28. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka svladali Dinama s 1:0 i ponovno učinili prvenstvo neizvjesnim.

Hajduk se osvetio Dinamu za poraz u Kupu u srijedu na Poljudu (0:2), a do pobjede su Splićani došli borbenošću i puno boljom igrom, pogotovu u prvom dijelu kada su uz pobjednički gol Frana Tudora iz 4. minute, propustili još tri ogromne prilike. Dinamo je u Split došao bez junaka pobjede iz Kupa Soudanija, Pjace i Fernandesa,  a Splićani su to iskoristili i nakon 2013. godine po prvi puta pobijedili Dinamo. Dinamu je ovo tek treći poraz u ovom prvenstvu, te sada imaju samo dva boda više od Rijeke.

Hajduk je susret započeo na najbolji mogući način, već u 4. minuti Sušić je dugom loptom pronašao od obrane Dinama potpuno zaboravljenog Frana Tudora koji ispod vratara Eduarda donosi domaćinu vodstvo. U 6. minuti Hajduk nije imao sreće - udarac Vlašića s desetak metara pogodio je desnu vratnicu, a potom je lopta po gol-liniji otišla i u lijevu vratnicu i odbila se u polje. U 34. minuti domaći Australac Kalik s 20-tak metara snažno tuče tik pored vratnice, a u 37. minuti slično završava i udarac Sušića iz blizine. Dinamo je pokušavao preko svog najraspoloženijeg igrača Roga, koji je u 45. minuti u izglednoj prilici poslao loptu iznad grede.

Dinamo je u drugom poluvremenu bio opasniji, dok su Splićani bitno pali u snazi i tempu. U 56. minuti Henriquez je u velikoj prilici, no njegov udarac glavom iz blizine odlazi iznad vrata, kao i udarac, također glavom,  Shildenfelda u 69. minuti.  Čileanac Henriquez je u 73. minuti promašio najveću priliku za Dinamo nakon prodora Roga, a u 80. minuti Tudor je mogao osigurati pobjedu Hajduka, ali je njegov udarac s 18 metara završio na gredi.

Dinamo vodi s 63 boda, Rijeka je druga s 61, a Hajduk treći s 50 bodova.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #214 on: May 02, 2016, 12:22:12 PM »
Rijeka remizirala, Dinamo osvojio 11. naslov prvaka

Nogometaši Rijeke odigrali su bez golova na Rujevici protiv Splita u utakmici 34. kola Prve HNL, a time i omogućili Dinamu da osvoji svoj 11. uzastopni naslov prvaka Hrvatske.

Iako se po rezultatu to ne bi reklo, utakmica je bila zanimljiva i dinamična. Bilo je puno prilika da Rijeka povede, ali lopta nije htijela u gol, a odličan je bio golman Splita Tomislav Duka.

Mitrović je četiri minute prije kraja udarcem glavom pogodio vratnicu, a u 89. minuti je vratar Duka obranio udarac Bezjaka iz blizine. U zadnjim sekundama junak dvoboja Duka je obranio i veliku prigodu Gavranoviću.

Dinamo ima 79 bodova, a Rijeka 73, ali zagrebački sastav ima bolji međusobni omjer od Riječana, pa je i matematički prvak. Dinamo je tako osvojio svoj 11. uzastopni naslov prvaka, a ukupno osamnaesti naslov od osamostaljenja.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #215 on: May 14, 2016, 10:28:21 PM »
Dinamo "četvorkom" Lokomotivi proslavio naslov

Dinamo je prvenstvo okončao s 26 pobjeda, sedam remija i tri poraza, uz razliku pogodaka od 67-19. Nogometaši Dinama proslavili su 11. uzastopni naslov prvaka Hrvatske pobjedom nad Lokomotivom (4-0) u zadnjem kolu, u kojem su slavili i Rijeka i Hajduk.

Dinamo je pred samo 750 gledatelja i kišom natopjenom travnjaku na stadionu Maksimir okončao prvenstvo s uvjerljivom pobjedom protiv Lokomotive, a naslov su osvojili već ranije. Marko Rog je postigao izuzetno lijep prvi gol na utakmici, i drugi Armina Hodžića je također bio atraktivan, a u strijelce su se za "modre" upisali još Amer Gojak i Junior Fernandes.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #216 on: June 23, 2016, 12:53:15 PM »
Zlatko Kranjčar novi trener Dinama

Hrvatski nogometni prvak Dinamo iz Zagreba u četvrtak je objavio kako je za novoga trenera imenovao Zlatka Kranjčara (59), legendarnog napadača "modrih" iz 80-ih godina prošlog stoljeća i bivšeg hrvatskog izbornika. Kranjčar će na klupi Dinama zamijeniti Zorana Mamića koji je ranije ovoga tjedna prihvatio ponudu saudijskog Al Nassra.

Kranjčar je tijekom igračke karijere odigrao 307 utakmica, te postigao 125 pogodaka za Dinamo prije odlaska u bečki Rapid. Bio je članom legendarne momčadi "modrih" koja je 1982. godine osvojila naslov prvaka Jugoslavije, a 1990. godine je bio kapetan hrvatske reprezentacije u prvoj međunarodnoj utakmici protiv SAD-a.

Ovo je treći Kranjčarov dolazak na klupu Dinama, prvu momčad iz Maksimira vodio je od 1994. do 1996. godine, te 1998. godine, a u tom je razdoblju osvojio po dva prvenstva i Kupa.

U narednih 18 godina Kranjčar je promijenio veliki broj trenerskih poslova, a najveći uspjesi su mu osvajanje naslova prvaka Hrvatske sa Zagrebom 2002. godine, te vođenje Hrvatske u razdoblju od 2004. do 2006. godine s kojom je izborio plasman na Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj.

U posljednjih 10 godina imao je nekoliko epizoda na Bliskom istoku, a bio je i izbornik Crne Gore u kvalifikacijama za odlazak na EURO 2012. u Poljskoj i Ukrajini.

Kranjčar će službeno biti predstavljen na konferenciji za medije u petak u 13 sati nakon koje će povesti momčad na pripreme u Sloveniju.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #217 on: July 02, 2016, 07:55:26 PM »
Dinamo doveo 22-godišnjeg Iranca!

Iranski vezni igrač Ali Karimi novi je igrač Dinama! 22-godišnji veznjak došao je iz Sepahana potpisao je danas s modrima ugovor na pet godina.

– Dinamo je već godinama prvak Hrvatske, stalno igra skupine Europske lige ili Lige prvaka i naravno da sam počašćen što sam ovdje. Logično da je u tako velikom klubu jaka konkurencija, ali vjerujem u svoje kvalitete i siguran sam da ću pomoći momčadi u postizanju novih uspjeha – rekao je Karimi.

– Jako sam sretan što sam došao u Dinamo. Znam puno o Dinamu, Zagrebu i hrvatskom nogometu općenito i znam u kakav sam klub došao. Dinamo je već godinama prvak Hrvatske, stalno igra skupine Europske lige ili Lige prvaka i naravno da sam počašćen što sam ovdje. Logično da je u tako velikom klubu jaka konkurencija, ali vjerujem u svoje kvalitete i siguran sam da ću pomoći momčadi u postizanju novih uspjeha – rekao je Karimi.

Trener Dinama Zlatko Kranjčar dobro poznaje Karimija budući da ga je vodio u Sepahanu. Tamo ga je trenirao i Igor Štimac koji je prije nahvalio ovoga mladog veznjaka.

– Dinamo ga je pratio i prije nego što sam ja došao ovdje, a kada su me pitali što mislim, naravno da sam bio za dolazak igrača kojeg dobro poznajem i cijenim. Vjerujem da je Karimi igrač koji će nam donijeti dodatnu kvalitetu u veznom redu. Kvalitetan je u igri u oba pravca, čvrst u duelu i dosta je visok što će nam puno značiti u skoku. Naravno, u veznom redu je velika konkurencija, kao i svugdje drugdje, ali ovo je Dinamo, imamo visoke ciljeve i tako to treba biti – rekao je Kranjčar.
vecernji.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #218 on: August 15, 2016, 12:48:15 PM »
Službeno je!
Gorgon novi član Rijeke

Alexander Gorgon, 27 - godišnji ofenzivni igrač i bivši kapetan bečke Austrije novi je član riječkog nogometnog prvoligaša. Alexander Gorgon stavio je potpis na trogodišnji ugovor s Bijelima te se i fotografirao s dresom svog novog kluba.

Bivšeg kapetana bečke Austrije krasi sjajna statistika. U proteklom je prvenstvu postigao 19 pogodaka, a osam je puta bio i sasistent te umnogome pomogao da njegova momčad osvoji treće mjesto iza Red Bull Salzburga i Rapida. Formalno bi ravo nastupa trebao steći u susretu 6. kola domaćeg prvenstva u kojem Riječani gostuju na Poljudu.
hrt.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #219 on: September 11, 2016, 11:26:41 AM »
Osijek senzacionalno prekinuo Dinamov niz nepobjedivosti u Maksimiru

U utakmici 8. kola Prve HNL Osijek je gost svladao Dinamo sa 1-0 (1-0). Strijelac jedinog gola bio je Josip Knežević već u 2. minuti susreta. Ovo je prvi domaći poraz Dinama u Prvoj HNL nakon više od šest godina i preko 100 odigranih susreta, odnosno od 2. kola sezone 2010/11. kada je 31. srpnja 2010. u Maksimiru slavila Rijeka. Zanimljivo, ovo je tek druga pobjeda Osijeka protiv Dinama u HNL, prvu je ostvario prije točno 16 godina.

Nakon osam kola i Dinamo i Osijek imaju po 19 bodova, kao i vodeća Rijeka koja će svoj susret 8. kola igrati u nedjelju protiv Cibalije u Vinkovcima.

U prvoj subotnjoj utakmici Istra 1961 je kao gost pobijedila Split sa 3-0 (2-0) upisavši tako prvu prvenstvenu pobjedu nakon čak 30 utakmica i gotovo 11 mjeseci. Strijelci za sastav iz Pule bili su Gržan (3), Stepčić (10-11m) i Solomon (90+1).

Istra 1961 je posljednju pobjedu ostvarila još u 13. kolu prošlog prvenstva, kada je 17. listopada prošle godine na svom terenu svladala Osijek sa 2-1. S druge strane, Split je nastavio svoj neslavni niz utakmica bez pobjede koji sada iznosi 17 utakmica. "Crveni" iz Parka mladeži posljednji uspjeh ostvarili su u 27. kolu prošlog prvenstva kada su 12. ožujka sa 1-0 kao gosti svladali Slaven Belupo.

Ovom pobjedom Istra 1961 je skočila na sedmo mjesto sa šest bodova, dok je Split osmi s četiri boda.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #220 on: September 12, 2016, 02:09:42 PM »
Danijel Pranjić potpisao za slovenskog prvoligaša Koper

Bivši hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić novi je igrač slovenskog prvoligaša Kopra. Pranjiću je ovo ljeto istekao ugovor s atenskim Panathinaikosom, pa je od lipnja bio slobodan igrač. Međutim, kako nije pronašao unosniji angažman, Pranjić je potpisao ugovor na dvije godine s ambicioznim slovenskim klubom, za koji su ovo ljeto potpisali još i Senijad Ibričić, Zlatan Muslimović te Marijan Antolović.

Koper je u sezonu ušao s velikim ambicijama i trenutno je drugi na ljestvici s istim brojem bodova kao i vodeća Gorica. Jedan bod manje imaju Maribor i Domžale, dok je na petom mjestu Olimpija.

U svojoj karijeri Pranjić je skupio 58 reprezentativnih nastupa, s Hrvatskom bio na dva europska (2008. i 2012.), te jednom Svjetskom prvenstvu (2014.).

U klupskoj karijeri bio je član Osijeka, Dinama, Heerenveena, Bayerna, Sportinga, Celte i Panathinaikosa.
index.hr

pomaranca

• Guest
« Reply #221 on: September 19, 2016, 01:24:40 PM »
Rijeka deklasirala Dinamo koji je sada treći na tablici!

Nogometaši Rijeke u derbiju su 9. kola Prve HNL na Rujevici deklasirali Dinamo sa 5-2 (2-0) i tako zadržali vodeću poziciju nakon prve četvrtine prvenstva.

Rijeka je povela nakon samo 17 sekundi utakmice kada je Gavranović iskoristio nesporazum u obrani gostiju, da bi do kraja prvog poluvremena Gorgon svojim prvim golom u 33. minuti povisio na 2-0.

Rijeka je po prikazanom u prvom poluvremenu trebala imati i veću prednost, a propušteno je nadoknadila početkom nastavka kada su Vešović u 50. i Gorgon svojim drugim golom u 55. minuti povisili na 4-0. U samoj završnici pala su još tri gola, za Dinamo su zabili Soudani u 81. i Pavičić u 86., a za Rijeku Vešović u 82.

Ovom pobjedom Rijeka je stigla do učinka od 23 boda, dok je Dinamo treći sa 19. Osijek je sada drugi sa 22 boda, dok je Split posljednji s četiri boda, koliko ima i pretposljednja Istra 1961.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #222 on: September 30, 2016, 01:15:04 PM »
Dinamo uoči derbija s Hajdukom predstavio već trećeg trenera ove sezone

Novi trener GNK Dinama Bugarin Ivajlo Petev (41) predstavio se u četvrtak na konferenciji za novinare održanoj u prostorijama kluba izrazivši pritom zadovoljstvo zbog dolaska na klupu prvaka Hrvatske.

"Sretan sam što sam došao u Dinamo. Uvijek sam želio raditi u ovakvom klubu. Moramo raditi puno kako bi bili svi zadovoljni igrom Dinama i kako bi imali dobar rezultat. Neće biti lako, ali ćemo raditi puno i siguran sam da će se Dinamo vratiti tamo gdje pripada", rekao je 41-godišnji Petev, istaknuvši kako je bio sto posto siguran da želi biti preuzeti zagrebački klub.

Direktor Dinama Tomislav Svetina je za Peteva, koji će Dinamo voditi već u nedjelju na derbiju protiv Hajduka, kazao da je on bio prvi izbor i da jako dobro poznaje zagrebački klub.

"Pred vama je novi trener Dinama koji ga  zna jako dobro. Nalazi se na stadionu koji mu je ostao u najgorem sjećanju", rekao je Svetina podsjećajući na 2012. kada je Dinamo izbacio Ludogorec. čiji je Petev tada bio trener, iz Lige prvaka.

"Doveli smo ga jer čvrsto vjerujemo da je on najbolji izbor. Petev je bio apsolutno prvi izbor", dodao je Svetina, napomenuvši da je novi trener inzistirao da vodi utakmicu protiv Hajduka što pokazuje koliko je hrabar. Govoreći o svom prvom testu, utakmici protiv Hajduka u nedjelju, Petev je kazao kako se nada da će se igra Dinama popraviti u odnosu na onu koja je bila prezentirana u utakmIci Lige prvaka protiv Juventusa te da će napraviti sve da dobro upozna igru splitskog kluba i da se  pripremi za utakmicu. Pritom je naglasio da je važno da Dinamo igra kao momčad. "Dinamo ima puno odbrih igrača, ali je meni važna momčad. Ako igramo kao momčad, svaki je igrač individualno onda  bolji", istaknuo je bugarski trener, dodajući da se nada da će se na terenu moći vidjeti njegova "vizija kao trenera". "Svaki igrač mora dati sto posto sebe, kako ja kao trener, tako i svi igrači i radnici u klubu", dodao je Petev.

Bugarski nogometni savez (BFU) u utorak je objavio kako je raskinuo ugovor s Petevim koji je prije Bugarske vodio Ljubimec, AEL Limassol i  Ludogorec.

Kako to da je poziv Dinama presudio poziv u odnosu na bugarsku reprezentaciju?
- To je moja odluka, dogovorio sam se s predsjednikom Bugarskog nogometnog saveza. Bio sam 100 posto siguran u to da želim biti tu - zaključio je Petev.
Hina

pomaranca

• Guest
« Reply #223 on: October 24, 2016, 12:01:16 PM »
Neviđena sudačka pogreška u 2. HNL
Utakmicu između Dugopolja i Sesveta obilježio je nevjerovatan sudački previd.

Na stadionu Hrvatskih vitezova odigrao se susret 12. kola između Dugopolja i Sesveta. Utakmicu je obilježio veliki broj kartona, čak 11 žutih i 1 crveni. Susret je završio rezultatom 2:2, a golove su postigli Jurić i Plum za domaćina, te Matovina i Bosančić za goste.

Ono što je izazvalo intrige je svakako situaciija iz 69. minute. Gosti su imali penal koji je izveo Aralica i postigao zgoditak, međutim lopta je jednostavno prošla kroz mrežu i sudac Tin Krečak nije priznao gol. Gosti su prosvjedovali, ali odluka nije promjenjena. Video možete pogledati na

You are not allowed to view links. Register or Login

pomaranca

• Guest
« Reply #224 on: November 06, 2016, 09:29:34 AM »
Teški incident domaćih navijača:
Armada Jeffersonu hukala, a Mlakarova pomoćnika Krmara pogodili kamenom u leđa

Jadranski derbi na Rujevici imat će i svoje treće poluvrijeme. Tijekom prvog poluvremena, točnije u 17. minuti susreta nakon što se na travnjaku našao tamnoputi Hajdukov veznjak Jefferson s istočne tribine na kojoj se nalaze domaći navijači, pa i već tradicionalno najžešći među njima Armada, moglo se ćuti hukanje.

Rasistički ispad navijača prema Hajdukovom Brazilcu ispod je svake razine, čuo se na stadionu, ali ga očito nije čuo delegat susreta Branko Bebić iz Metkovića koji ga nije evidentirao u zapisniku utakmice. Zato ga jest čuo glavni sudac susreta Dalibor Mlakar koji je to nakon susreta potvrdio i u prisutnosti ljudi iz Hajduka i samog Bebića.

Mlakar je zato u zapisniku susreta zabilježio kako je u 18. minuti drugi pomoćni sudac Igor Krmar pogođen od strane domaćih navijača kamenom u leđa. Krmar se nalazio uz već spomenutu istočnu tribinu na kojoj su bili domaći navijači, odnosno Armada. Nakon incidenta Krmar je nastavio suditi, odnosno mahati do kraja susreta. U zapisniku je delegat notirao baklje Hajdukovih navijača kao i povike "HNS pederi nogomet ste sjebali" domaćih navijača.