CardSharing-X
» SAT Related « => Sports on Sat => Topic started by: kiani70 on October 22, 2010, 07:18:38 AM
-
Thursday, 21st October
CONMEBOL Copa Sudamericana - Last 16 (2nd Leg)
02:00 Palmeiras vs Universitario
Al Jazeera Sport +10
Arena Sport 4
SportKlub (Hungary)
SportKlub (Romania)
UEFA Europa League - Group G - Matchday 3
19:00 Zenit St Petersburg vs Hajduk Split
C+ Fútbol 4 (Spain)
HRT 2
Nova Sports 4 (Hellas)
NTV+ Football
OBN BiH
SuperSport 4 (DigitAlb)
NTV+ HD Sport
UEFA Europa League - Group H - Matchday 3
19:00 Stuttgart vs Getafe
A La Carte 1
Al Jazeera Sport +5
C+ Liga (Spain)
Nova Sports 6 (Hellas)
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
VOD 56 (Polsat)
YES Sport 2
C+ Liga HD
Sky Sport HD2 (Ger)
UEFA Europa League - Group H - Matchday 3
19:00 Young Boys vs OB Odense
RSI La 2
TSR 2
TV3 Puls
UEFA Europa League - Group K - Matchday 3
19:00 Utrecht vs Steau Bucharest
ESPN (uk only)
Pro TV (Rom)
Pro TV Chisinau
RTL 7
UEFA Europa League - Group J - Matchday 3
19:00 Borussia Dortmund vs Paris St Germain
Al Jazeera Sport +9
Arena Sport 3
C+ Fotboll (Sweden)
C+ Fútbol 3 (Spain)
Hi Sports
NTV+ Sport Classic
SAT.1 Austria
SAT.1 Germany
SAT.1 Switzerland
Setanta Ireland
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1 (Kaz)
Sport 1 (Ukr)
SuperSport 2 (DigitAlb)
SuperSport 7 (ZA)
TV4 Poland
VOD 54 (Polsat)
W9
SAT.1 HD
Sky Sport HD1 (Ger)
UEFA Europa League - Group L - Matchday 3
19:00 Besiktas vs FC Porto
Al Jazeera Sport +1
C+ Fútbol 2 (Spain)
Hi Sports 2
Ictimai TV
MaXimo
Ring.bg
Sport 2 (Ukr)
Sport TV1
Sport+ (France)
Star Turkey
C+ Deportes HD
Sport TV HD
Star TV
UEFA Europa League - Group L - Matchday 3
19:00 CSKA Sofia vs Rapid Vienna
BNT 1
Euro Futbol
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
SuperSport 3 (DigitAlb)
UEFA Europa League - Group K - Matchday 3
19:00 Napoli vs Liverpool
3e Ireland
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +4
B92
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Finland)
CT4 Sport
Digi Sport (HU)
Eredivisie Live 2
Hi Soccer
ITV 4
Nova Sports 1 (Hellas)
NTV+ Sport On-Line
Sport TV2
Sport.Ro
SportmanÃa
STV 3 Slovakia
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
TV4 Sport
Viasat Football (Nor)
VOD 55 (Polsat)
YES Sport 1
C+ Fútbol HD (Spain)
DigitAlb HD4
HDTV Smart
Nova Sports HD Hellas
UEFA Europa League - Group G - Matchday 3
19:00 Anderlecht vs AEK Athens
AB3
Al Jazeera Sport +6
ANT 1
Arena Sport 4
C+ Fútbol 5 (Spain)
VOD 57 (Polsat)
UEFA Europa League - Group J - Matchday 3
19:00 Karpaty vs Sevilla
A La Carte 2
Al Jazeera Sport +2
ICTV Ukraine
Tele Cinco
UEFA Europa League - Group I - Matchday 3
19:00 Debrecen vs PSV Eindhoven
Eredivisie Live 1
UEFA Europa League - Group I - Matchday 3
19:00 Metalist Kharkiv vs Sampdoria
NTV+ Nash Football
TRK Futbol
UEFA Europa League - Group C - Matchday 3
21:05 Sporting Lisbon vs AA Gent
A La Carte 3
Al Jazeera Sport +5
Canal 11 (Costa Rica)
Canvas
MaXimo
Ring.bg
SIC
Slovenia TV2
UEFA Europa League - Group E - Matchday 3
21:05 Sheriff Tiraspol vs BATE Borisov
NTV+ Nash Football
Pro TV Chisinau
TRK Futbol
UEFA Europa League - Group A - Matchday 3
21:05 Salzburg vs Juventus
A La Carte 4
Al Jazeera Sport +4
B92
C+ Fútbol 2 (Spain)
Eredivisie Live 1
ESPN (uk only)
Euro Futbol
Hi Sports
Hi Sports 2
Ictimai TV
NTV+ Sport On-Line
Puls 4
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 5
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 7 (ZA)
Viasat Football (Nor)
VOD 54 (Polsat)
Sky Sport HD2 (Ger)
UEFA Europa League - Group A - Matchday 3
21:05 Manchester City vs Lech Poznan
A La Carte 5
Al Jazeera Sport +9
Arena Sport 3
C+ Fotboll (Sweden)
Eredivisie Live 2
FIVE UK
Hi Soccer
NTV+ Sport
Polsat Futbol
Setanta Ireland
Sport TV2
Sport+ (France)
SportmanÃa
Star Turkey
SuperSport 2 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
TV2 Sport (Den)
TV2 Sport 1 (Nor)
TV4 Poland
YES Sport 1
C+ Fútbol HD (Spain)
DigitAlb HD5
Star TV
UEFA Europa League - Group B - Matchday 3
21:05 Atletico Madrid vs Rosenborg
Al Jazeera Sport +2
C+ Spain
ITV 4
Joy Sports
Nova Sports 4 (Hellas)
NTV+ Sport Classic
Sport TV1
TV2 Zebra
TV3 Puls
TV4 Sport
VOD 57 (Polsat)
YES Sport 2
C+ Spain HD
Sport TV HD
Viasat Sport HD (Nor)
UEFA Europa League - Group B - Matchday 3
21:05 Aris Thessaloniki vs Bayer Leverkusen
ANT 1
C+ Fútbol 3 (Spain)
Digi Sport (HU)
SAT.1 Austria
SAT.1 Germany
SAT.1 Switzerland
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
STV 3 Slovakia
SuperSport 4 (DigitAlb)
SAT.1 HD
Sky Sport HD1 (Ger)
UEFA Europa League - Group C - Matchday 3
21:05 Lille vs Levski Sofia
C+ Sport (France)
Pro.bg
VOD 56 (Polsat)
UEFA Europa League - Group D - Matchday 3
21:05 Dinamo Zagreb vs Club Brugge
HRT 2
Nova Sports 6 (Hellas)
OBN BiH
RTBF La Deux
UEFA Europa League - Group E - Matchday 3
21:05 AZ Alkmaar vs Dynamo Kyiv
C+ Sport 1 (Finland)
ICTV Ukraine
RTL 7
Sport+ (Russia)
UEFA Europa League - Group F - Matchday 3
21:05 Sparta Prague vs Lausanne Sport
CT4 Sport
RSI La 2
SF 2
TSR 2
UEFA Europa League - Group D - Matchday 3
21:05 Villarreal vs PAOK Thessaloniki
Al Jazeera Sport +6
Arena Sport 4
C+ Liga (Spain)
Nova Sports 1 (Hellas)
Sport 1 (Kaz)
Sport 1 (Ukr)
C+ Liga HD
HDTV Smart
Nova Sports HD Hellas
UEFA Europa League - Group F - Matchday 3
21:05 Palermo vs CSKA Moscow
Al Jazeera Sport +1
C+ Fútbol 4 (Spain)
NTV+ Football
Sport 2 (Ukr)
SuperSport 3 (DigitAlb)
VOD 55 (Polsat)
Friday, 22nd October
Major League Soccer (MLS)
01:30 New England vs New York Red Bulls
Sky Sport 1 (Italy)
-
Friday, 22nd October
Romanian Liga 1
15:30 Victoria Branesti vs FC Brasov
GSP TV
Hungarian NB I
17:00 Paks vs Györ
Sport M (Hun)
Romanian Liga 1
17:30 FC Timisoara vs Universitatea Cluj
Digi Sport (RO)
Polish Ekstraklasa
17:45 Polonia Bytom vs Slask Wroclaw
Orange Sport (Pol)
German 2. Bundesliga
18:00 Augsburg vs Union Berlin
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Hertah BSC Berlin vs Greuther Fürth
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Osnabrück vs Energie Cottbus
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Danish Ligaen 1
18:00 Viborg vs Koge
TV2 Sport (Den)
Ukrainian Vyscha Liha
18:00 Obolon Kyiv vs Tavriya
TRK Futbol
Czech Gambrinus Liga
18:15 Teplice vs Hradec Kralove
Nova Sport (Cze)
Austrian Erste Liga
18:30 WAC/St Andrä vs FC Lustenau
Sky Sport Austria [SC]
SV Grödig vs Altach
Sky Sport Austria [SC]
First Vienna vs St Pölten
Sky Sport Austria [SC]
Austria Lustenau vs Admira
Sky Sport Austria [SC]
Dutch Eerste Divisie (2nd)
18:45 Fortuna Sittard vs Dordrecht
Eredivisie Live 1
Hungarian NB I
19:00 Zalaegerszeg vs Vasas
Duna I
Turkish Super Lig
19:00 Karabukspor vs Eskisehirspor
LIG TV
LIG TV HD
Sivaspor vs Bucaspor
Digi Kanal
Romanian Liga 1
19:30 Gloria Bisistra vs Dinamo Bucharest
Antena 1 (Rom)
Antena International
Polish Ekstraklasa
20:00 Korona Kielce vs Legia Warsaw
C+ Sport 1 (Poland)
Orange Sport (Pol)
C+ Sport HD (Pol)
Belgian Jupiler Pro League
20:00 Kortrijk vs Racing Genk
SportKlub (Poland)
SportKlub (Romania)
SportKlub+ (SE Europe)
WDS TV
German 1. Bundesliga
20:30 Hamburg vs Bayern München
Alfa TV Cyprus
C+ Fútbol (Spain)
Dubai Sports 2
ESPN (uk & irl)
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
Idman TV
Joy Sports
MaXimo
NTV+ Football
Orange Sport (Fra)
Sky Bundesliga
Sky Calcio 2
Sky Sport 3 (Italy)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1.1 (Ned)
Sport TV2
SuperSport 3 (ZA)
TRK Futbol
TRT Spor (TRT 3)
YES Sport 1
C+ Fútbol HD (Spain)
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD2
Sky Sport HD1 (Ger)
Sky Sport HD3 (Italy)
TRT HD
Austrian Erste Liga
20:30 Gratkorn vs Hartberg
Sky Sport Austria
TW 1
English Championship
20:45 Bristol City vs Queens Park Rangers
Al Jazeera Sport +5
Canal 9 (Den)
Ring.bg
Sky Sports 1 (uk)
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
Sport 1 (Rom)
Sport Italia
SportDigital.tv
SportKlub (Serbia)
SportKlub (Slovenia)
SportKlub+ (Poland)
TV4 Sport
Viasat Football (Nor)
Sky Sports HD1 (uk)
Dutch Eredivisie
20:45 NAC Breda vs Roda JC
C+ Fotball (Norway)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Sweden)
Eredivisie Live 1
Italian Serie B
20:45 Novara vs Vicenza
Dahlia Sport
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
Irish Premier League
20:45 Galway United vs Bohemians
Premier Sports UK
RTÉ Two
Spanish Liga Adelante
21:00 Xerez vs Villarreal B
C+ Liga (Spain)
Portuguese Super Liga
21:15 Academica vs National Madeira
Sport TV1
Sport TV HD
Saturday, 23rd October
Argentinean Primera División - Apertura Week 12
00:10 Arsenal Sarandi vs Godoy Cruz
C+ Fútbol (Spain)
-
Sunday, 24th October
Mexican Primera División
02:00 Tigres UNAL vs Pumas UNAM
Canal Estrellas Europe
Major League Soccer (MLS)
02:30 San Jose Earthquakes
C+ Fotball (Norway)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Sweden)
Setanta Africa
Setanta Ireland
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Major League Soccer (MLS)
03:00 Real Salt Lake vs Colorado Rapids
Arena Sport 1
Mexican Primera División
03:45 Atlas vs Atlante
Canal Estrellas Europe
Major League Soccer (MLS)
05:00 Chicago Fire vs Chivas USA
Fox Sports Espanyol
Russian Premier League
10:00 Amkar Perm vs Lokomotiv Moscow
NTV+ Nash Football
Romanian Seria B1
11:00 Concordia Chiajna vs Delta Tulcea
Dolce Sport
Spanish Liga Adelante
12:00 Salamanca vs Real Betis
C+ Spain
Azeri National League
12:00 Mugan vs Garabagh
Idman TV
Russian Premier League
12:10 CSKA Moscow vs Rubin Kazan
Al Jazeera Sport +8
C+ Fútbol 2 (Spain)
ESPN Brazil
Nova Sports 2 (Hellas)
NTV+ Nash Football
ORT Europe (1TVRUS)
ORT Russia (Perviy)
Ring.bg
Sky Calcio 8
Sky Sport 3 (Italy)
SportDigital.tv
SportKlub (Hungary)
SportKlub (Romania)
SportKlub (Slovenia)
YES Sport 2
Portuguese Liga Honra
12:15 Gil Vicente vs Arouca
Sport TV1
Italian Serie A
12:30 Parma vs Roma
Al Jazeera Sport +1
Arena Sport 3
C+ Fotball (Norway)
C+ Fotboll (Sweden)
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Finland)
Dahlia Sport
Digi Sport (HU)
Digi Sport (RO)
Digi Sport (Svk)
ESPN (uk & irl)
Hi Soccer
NTV+ Football
Raitalia 3 Africa
Setanta Sports 1
Sky Calcio 7
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
Sport TV2
SuperSport 1 (DigitAlb)
TV+ (Bulgaria)
YES Sport 1
Al Jazeera Sport HD
C+ Fútbol HD (Spain)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
DigitAlb HD4
ESPN HD
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD7
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Super Calcio HD
Sport TV HD
Dutch Eredivisie
12:30 Excelsior vs Ajax
Al Jazeera Sport +6
Beyaz TV
C+ Sport 1 (Sweden)
C+ Sport 3 (Norway)
Eredivisie Live 1
NTV+ Sport Classic
Polsat Futbol
SportmanÃa
SuperSport 3 (DigitAlb)
Ukrainian Vyscha Liha
13:00 Illchivets vs Metalist Kharkiv
TRK Futbol
UT-1 (Pershiy Nacionalniy)
Turkish 1. Lig
13:00 Giresunspor vs Samsunspor
TRT 1
Serbian Super Lige
13:00 Spartak Zlatibor
RTS 2 (Serbia)
RTS Sat
Albanian Championship
13:00 Skenderbeu vs Kastrioti
SuperSport 4 (DigitAlb)
Albanian Championship
13:15 Flamurtari vs Laci
SuperSport 5 (DigitAlb)
German 2. Bundesliga
13:30 Bochum vs Alemannia Aachen
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Duisburg vs Karlsruhe
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Paderborn vs Fortuna Düsseldorf
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Turkish Super Lig
13:30 Ankaragucu vs Buraspor
LIG TV
LIG TV HD
Scottish Premier League
13:45 Celtic vs Rangers
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +5
Kuwait TV3
Ma Chaîne Sport
Nile Sport
OSN Show Sports 2
Saudi Sports
Setanta Africa
Sky Sports 4 (uk)
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Rom)
Sport 1.1 (Ned)
Sport 2 (Hun)
Sport TV3
SportKlub+ (SE Europe)
Sky Sports HD4 (uk)
Danish Ligaen 1
13:45 Skive vs AGF Arhus
TV2 Sport (Den)
Danish Super Ligaen
14:00 AAB AAlborg vs Nordsjaelland
Canal 9 (Den)
Romanian Liga 1
14:00 Sportul Studentes vs Rapid Bucharest
GSP TV
Bulgarian A PFG
14:00 Minyor Pernik vs CSKA Sofia
Pro.bg
English Premier League
14:30 Stoke City vs Manchester United
6 Eren
Alfa TV Cyprus
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Finland)
Diema
Digi Sport (HU)
Digi Sport (RO)
Digi Sport (Svk)
ESPN Brazil
Idman TV
MaXimo
Nova Sports 1 (Hellas)
Premier League TV
Sky Calcio 8
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport 3 (Italy)
Sky Sports 1 (uk)
Spormax Digiturk
Sport 1.1 (Ned)
Sport TV1
SportKlub (Croatia)
SportKlub (Serbia)
SuperSport 3 (ZA)
Tring Sport News
TV2 PL 1 (Nor)
TV3 Slovenia
Viasat Football (Swe)
YES Sport 1
AD Sports HD3
Premier League HDTV
Sky Calcio HD8
Sky Sport HD2 (Ger)
Sky Sport HD3 (Italy)
Sky Sports HD1 (uk)
Spormax HD
Sport 1 HD (Ned)
Sport 1 HD (Rus)
Sport TV HD
TV2 PL HD1 (Nor)
Viasat PL HD
Viasat Sport HD (Swe)
Serbian Super Lige
14:30 Vijvordina vs OFK Belgrase
Arena Sport 1
Dutch Eredivisie
14:30 PSV Eindhoven vs Feyenoord
Al Jazeera Sport +6
Beyaz TV
C+ Fútbol 3 (Spain)
C+ Sport Extra
Eredivisie Live 1
ESPN (uk & irl)
NTV+ Football
Polsat Futbol
Sport 1 (Hun)
Sport 2 (Cze/Svk)
SportDigital.tv
SportKlub (Slovenia)
SuperSport 3 (DigitAlb)
Dutch Eredivisie
14:30 Twente vs ADO Den Haag
Eredivisie Live 2
AZ Alkmaar vs Willem II
- - -
Russian Premier League
14:30 Anzhi vs Zenit ST Petersburg
100 TV
NTV+ Nash Football
Turkish Super Lig
14:30 Manisaspor vs Kasimpasa
Digi Kanal
Polish Ekstraklasa
14:45 Gornik Zabrze vs Lech Poznan
C+ Sport 1 (Poland)
C+ Sport HD (Pol)
Swedish Allsvenskan
15:00 Helsingborg vs Atvidaberg
C+ Extra 1 (Swe)
Italian Serie A
15:00 Bologna vs Juventus
Al Jazeera Sport +1
Arena Sport 3
C+ Fotball (Norway)
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport 1 (Denmark)
Hi Sports
Meridiano TV
NTV+ Sport Classic
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sport TV2
SuperSport 1 (DigitAlb)
TPS Star
TV+ (Bulgaria)
TV4 Sport
Al Jazeera Sport HD
C+ Fútbol HD (Spain)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
DigitAlb HD4
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD1
Lazio vs Cagliari
Al Jazeera Sport +9
Arena Sport 4
C+ Fotboll (Sweden)
C+ Sport 2 (Poland)
C+ Sport 3 (Norway)
Dahlia Calcio 2
Film+ Bulgaria
Hi Soccer
Raitalia 3 Africa
Sky Calcio 2
SuperSport 2 (DigitAlb)
DigitAlb HD5
Sky Calcio HD2
Swedish Allsvenskan
15:00 Kalmar vs Mjällby AIF
C+ Extra 2 (Swe)
Gefle vs GAIS
C+ Extra 3 (Swe)
Greek Super League
15:00 Kavala vs Ergotelis
Nova Sports 2 (Hellas)
Panserraikos vs Kerkyra
Nova Sports 3 (Hellas)
Italian Serie A
15:00 Udinese vs Palermo
Al Jazeera Sport +10
Dahlia Sport
Hi Sports 2
Sky Calcio 3
SuperSport 4 (DigitAlb)
Genoa vs Catania
Al Jazeera Sport +7
Sky Calcio 4
Chievo vs Cesena
Al Jazeera Sport +4
Dahlia Calcio 3
Sky Calcio 5
Lecce vs Brescia
Al Jazeera Sport +8
Dahlia Calcio 4
Sky Calcio 6
Norwegian Adeccoligaen
15:00 Ranheim vs Fredrikstad
NRK 2
German 1. Bundesliga
15:30 Borussia Dortmund vs Hoffenheim
C+ Fútbol 4 (Spain)
Dubai Sports 1
Dubai Sports 2
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
NTV+ Sport On-Line
Orange Sport (Fra)
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
SuperSport 5 (DigitAlb)
SuperSport 5 (ZA)
TRT Spor (TRT 3)
Sky Sport HD1 (Ger)
TRT HD
Danish Super Ligaen
16:00 Silkeborg vs FC Copenhagen
DR1
KNR TV
Danish Super Ligaen
16:00 Lyngby vs Horsens
TV2 Sport (Den)
English Premier League
16:00 Liverpool vs Blackburn Rovers
C+ Fútbol 2 (Spain)
Nova Sports 6 (Hellas)
RTS 1 Senegal
SportKlub+ (SE Europe)
Star Tanzania
SuperSport 7 (ZA)
Tring Shqip (Sport 2)
TV2 PL 2 (Nor)
Viasat Sport (Swe)
Viasat Xtra PL 1
YES Sport 2
AD Sports HD4
C+ Deportes HD
TV2 PL HD2 (Nor)
Austrian Bundesliga
16:00 Wiener Neustadt
ORF 1
Sky Sport Austria
ORF 1 HD
Ukrainian Vyscha Liha
16:00 Volyn vs Dynamo Kyiv
2+2 (ex Kino)
Swedish Allsvenskan
16:30 Djurgarden vs Elfsborg
C+ Sport 1 (Sweden)
Dutch Eredivisie
16:30 Vitesse Arnheim vs Utrecht
Eredivisie Live 1
Moroccan GNFE-1 (Botola)
16:30 HUSA Agadir vs RCA Casablanca
Arryadia
Russian Premier League
16:45 Rostov vs Kryliya Sovetov
NTV+ Nash Football
English Premier League
17:00 Manchester City vs Arsenal
2M National
6 Eren
C+ Spain
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 1 (Poland)
Diema
Digi Sport (HU)
Digi Sport (RO)
Digi Sport (Svk)
ESPN Brazil
Fox Sports Espanyol
Idman TV
MaXimo
Nova Sports 1 (Hellas)
Premier League TV
Russia 2
Sky Calcio 9
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport 3 (Italy)
Sky Sports 1 (uk)
Sky Super Calcio
Spormax Digiturk
Sport 1.1 (Ned)
Sport TV1
SportKlub (Croatia)
SportKlub (Serbia)
SportKlub (Slovenia)
Sportsmax
SuperSport 3 (ZA)
Tring Sport News
TRK Futbol
TV2 PL 1 (Nor)
Viasat Football (Swe)
YES Sport 1
AD Sports HD5
C+ Spain HD
C+ Sport HD (Pol)
Premier League HDTV
Sky Sport HD2 (Ger)
Sky Sport HD3 (Italy)
Sky Sports HD1 (uk)
Sky Super Calcio HD
Spormax HD
Sport 1 HD (Ned)
Sport 1 HD (Rus)
Sport TV HD
TV2 PL HD1 (Nor)
Viasat PL HD
Viasat Sport HD (Swe)
French Ligue 1
17:00 Paris St Germain vs Auxerre
A La Carte 2
Al Jazeera Sport +4
Arena Sport 3
Kanal A (Turkey)
NTV+ Football
Orange Sport Info (Pol)
SuperSport 3 (DigitAlb)
French Ligue 1
17:00 Arles vs Lyon
A La Carte 1
Al Jazeera Sport +5
Polish Ekstraklasa
17:00 Zaglebie Lubin vs Ruch Chorzow
Orange Sport (Pol)
Czech Gambrinus Liga
17:00 Banik strava vs Jablonec
Sport 2 (Cze/Svk)
Spanish LFP Primera División
17:00 Osasuna vs Malaga
Al Jazeera Sport +9
Taquilla 7
Al Jazeera Sport HD
Almeria vs Hercules
Al Jazeera Sport +10
Taquilla 6
Espanyol vs Levante
Al Jazeera Sport +6
Film+ Bulgaria
Taquilla 8
TPS Star
Spanish Liga Adelante
17:00 Numanicia vs Gimnastic
C+ Liga (Spain)
Cypriot 1. Division
17:00 AEL Limassol vs Omonia Nicosia
Lumiere TV
Spanish LFP Primera División
17:00 Getafe vs Sporting Gijon
Al Jazeera Sport +3
Taquilla 5
Bosnia-Herzegovina Premier Liga
17:00 Zeljeznicar vs FK Sarajevo
BHT 1
Spanish Segunda B Group I
17:00 Atletico Madrid B vs Real Madrid Castilla
Tele Madrid Sat
Moroccan GNFE-1 (Botola)
17:00 KAC Kenitra vs MAS Fes
2M National
Greek Super League
17:15 PAOK Thessaloniki vs Panionios
Nova Sports 2 (Hellas)
Tring World (Sport 3)
German 1. Bundesliga
17:30 Bayer Leverkusen vs Mainz 05
C+ Fútbol (Spain)
Dubai Sports 1
ESPN (uk & irl)
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
Sky Bundesliga
Sky Calcio 10
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1.2 (mpeg-4)
Sport+ (Russia)
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 5 (ZA)
TRT Spor (TRT 3)
YES Sport 2
DigitAlb HD4
TRT HD
Stuttgart vs St Pauli
Orange Sport (Fra)
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Hungarian NB I
17:30 Debrecen vs Ferencvaros
Sport 1 (Rom)
Sport 2 (Hun)
Danish Super Ligaen
18:00 Brandby vs Randers
TV3+ Denmark
Norwegian Tippeligaen
18:00 Molde vs Odd Grenland
TV2 Sport 1 (Nor)
Sandefjord vs Haugesund
TV2 Sport 2 (Nor)
Start vs Stabaek
TV2 Sport 3 (Nor)
Stromsgodset vs Hanefoss
TV2 Sport 4 (Nor)
Viking vs Aalesund
TV2 Sport 5 (Nor)
Belgian Jupiler Pro League
18:00 Standard Liege vs AA Gent
SportKlub (Poland)
SportKlub (Romania)
SportKlub+ (SE Europe)
WDS TV
Turkish Super Lig
18:00 Fenerbahce vs Galatasaray
LIG TV
LIG TV HD
Austrian Bundesliga
18:30 Wacker Innsbruck vs Salzburg
Sky Sport Austria
Turkish 1. Lig
18:30 Gaziantep BSB vs Altay
TRT 1
Moroccan GNFE-1 (Botola)
18:30 Chabab Kasba Tadla vs JSM Laayoune
Arryadia
Mexican Primera División - Apertura Week 12
19:00 Toluca vs Puebla
Canal Estrellas Europe
Spanish LFP Primera División
19:00 Sevilla vs Athletic Bilbao
Al Jazeera Sport +2
Arena Sport 3
C+ Fotball (Norway)
C+ Liga (Spain)
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 1 (Sweden)
Canal 9 (Den)
Digi Sport+ (RO)
Gol TV (America)
Idman TV
MaXimo
NTV+ Football
Sky Calcio 9
Sky Sport 3 (Italy)
Sky Sports RED Button
Sky Sports 1 (2/H only)
Sky Super Calcio
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
Sport 5+ LIVE
Sport TV2
Sport+ (France)
SuperSport 2 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
TV+ (Bulgaria)
Al Jazeera Sport HD
C+ Liga HD
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Sky Sport HD3 (Italy)
Sky Super Calcio HD
Ukrainian Vyscha Liha
19:00 Karpaty vs Metalurg Donetsk
TRK Futbol
Romanian Liga 1
19:00 CFR Cluj vs Unirea Urziceni
Digi Sport (RO)
Portuguese Super Liga
19:15 Sporting Lisbon vs Rio Ave
RTP Africa
RTP International
RTP Madeira
SportKlub (Croatia)
SportKlub (Serbia)
TVi Portugal
Greek Super League
19:30 Olympiacos vs Aris Thessaloniki
Alfa TV Cyprus
ERT World
NET Hellas
Tring Shqip (Sport 2)
Greek Super League
20:00 AEK Athens vs Panathinaikos
Nova Sports 1 (Hellas)
Tring Sport News
Norwegian Tippeligaen
20:00 Rosenborg vs Tromse
TV2 Norway
Brazilian Série A - Round 31
20:00 Atletico paranaense vs Fluminense
Al Jazeera Sport +5
C+ Fútbol 3 (Spain)
Evrokom
Nova Sports 4 (Hellas)
NTV+ Sport Classic
Spormax Digiturk
SportKlub (Romania)
SportKlub+ (Poland)
SuperSport 6 (ZA)
Bulgarian A PFG
20:00 Lokomotiv Sovia vs Rakovski
Pro.bg
Israeli Ligat Al
20:00 Maccabi Petach Tikva vs Hapoel Tel Aviv
Sport 5+ LIVE
The Israeli Network
YES Sport 2
Belgian Jupiler Pro League
20:30 Anderlecht vs Westerlo
Setanta Africa
SportKlub (Poland)
SportKlub+ (SE Europe)
WDS TV
Italian Serie A
20:45 Internationale vs Sampdoria
Al Jazeera Sport +1
Al Jazeera Sport +3
Arena Sport 4
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Poland)
C+ Sport 3 (Norway)
Dahlia Sport
Digi Sport (Svk)
ESPN (uk & irl)
Film+ Bulgaria
Hi Soccer
Joy Sports
NTV+ Sport On-Line
Raitalia 3 Africa
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sport 1.1 (Ned)
Sport 1.2 (mpeg-2)
Sport 1.2 (mpeg-4)
Sport TV3
SuperSport 1 (DigitAlb)
TV4 Sport
TV8 Turkey
YES Sport 1
C+ Fútbol HD (Spain)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
DigitAlb HD4
ESPN HD
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sport 1 HD (Ned)
French Ligue 1
21:00 Lille vs Marseille
Al Jazeera Sport +4
Arena Sport 1
C+ France
C+ GOL (Poland)
C+ Hi-Tech
Digi Sport+ (RO)
Kanal A (Turkey)
Nova Sports 3 (Hellas)
NTV+ Sport
Orange Sport Info (Pol)
Sport Italia
SuperSport 3 (DigitAlb)
SuperSport 7 (ZA)
TRK Futbol
Viasat Football (Nor)
Viasat Football (Swe)
Spanish LFP Primera División
21:00 Villarreal vs Atletico Madrid
Al Jazeera Sport +2
Alfa TV Cyprus
Arena Sport 3
C+ Fotball (Norway)
C+ Spain
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 1 (Sweden)
C+ Sport 2 (Poland)
Canal 9 (Den)
ESPN Brazil
Idman TV
MaXimo
NTV Spor
NTV+ Football
Sky Calcio 2
Sky Sport 3 (Italy)
Sky Sports 1 (uk)
Sky Super Calcio
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
Sport 5+ LIVE
Sport TV2
SuperSport 2 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
TV+ (Bulgaria)
Al Jazeera Sport HD
C+ Spain HD
C+ Sport HD (D/F/N/S)
DigitAlb HD5
Sky Calcio HD2
Sky Sport HD3 (Italy)
Sky Sports HD1 (uk)
Sky Super Calcio HD
Argentinean Primera División
21:00 Independiente vs Boca Juniors
C+ Fútbol 2 (Spain)
Canal 7 TV Publica
Portuguese Super Liga
21:15 Portimonense vs Benfica
Ma Chaîne Sport
Sport TV1
SuperSport 4 (DigitAlb)
Sport TV HD
Moroccan GNFE-1 (Botola)
21:30 WAF Fes vs OCS Safi
Arryadia
Chilean Primera División
22:00 Nublense vs Universidad Catolica
TV Chile
Brazilian Série A - Round 31
22:30 Gremio vs International
PFC International
Mexican Primera División
23:00 Club America vs Chivas Guadalajara
Canal Estrellas Europe
Argentinean Primera División
23:10 Tigre vs Olimpo Bahia Blanca
Canal 7 TV Publica
Monday, 25th October
Argentinean Primera División
01:20 Newell´s Boys vs Gimnasia La Plata
C+ Fútbol (Spain)
Canal 7 TV Publica
Monday, 25th October
Major League Soccer (MLS)
02:00 FC Dallas vs LA Galaxy
ESPN (uk & irl)
Sport 5+
Czech Gambrinus Liga
18:00 Sloavan Liberec vs Sparta Prague
CT2
Austrian Erste Liga
18:30 Altach vs WAC/St Andrä
Sky Sport Austria
TW 1
Danish Super Ligaen
19:00 OB Odense vs DanderjyskE
TV2 Sport (Den)
Norwegian Tippeligaen
19:00 Brann vs Kongsvinger
TV2 Zebra
Swedish Allsvenskan
19:00 Orebro vs Brommapojkarna
C+ Extra 3 (Swe)
C+ Fotboll (Sweden)
IFK Gotenberg vs Trelleborg
C+ Extra 1 (Swe)
Halmstad vs AIK Stockholm
C+ Extra 2 (Swe)
C+ Sport 1 (Sweden)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Turkish Super Lig
19:00 Kayseri Eriyesspor vs Besiktas
LIG TV
LIG TV HD
Romanian Liga 1
19:30 Steau Bucharest vs Panduri
Digi Sport (RO)
Bulgarian A PFG
20:00 Litex Lovech vs Levski Sofia
Pro.bg
Sport.Ro
German 2. Bundesliga
20:15 Erzgebirge Aue vs RW Oberhausen
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1 (ex DSF)
French Ligue 2
20:30 Le Hvre vs Nimes
EuroSport France
Italian Serie A
20:45 Napoli vs AC Milan
Al Jazeera Sport +1
Arena Sport 4
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 1 (Poland)
C+ Sport 3 (Norway)
Digi Sport+ (RO)
ESPN (uk & irl)
Film+ Bulgaria
Fox Sports Espanyol
Hi Soccer
NTV+ Sport On-Line
Raitalia 3 Africa
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
Sport 5
Sport TV2
TV4 Sport
UT-1 (Pershiy Nacionalniy)
YES Sport 1
Al Jazeera Sport HD
C+ Fútbol HD (Spain)
C+ Sport HD (Pol)
ESPN HD
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Super Calcio HD
English Championship
20:45 Leeds United vs Cardiff City
Al Jazeera Sport +5
Canal 9 (Den)
Ring.bg
Sky Sports 1 (uk)
Sport 1 (Rom)
Sport 2 (Cze/Svk)
Sport 2 (Hun)
SportDigital.tv
SportKlub (Croatia)
SportKlub (Poland)
SportKlub (Slovenia)
SuperSport 5 (ZA)
Viasat Football (Nor)
YES Sport 2
Sky Sports HD1 (uk)
Dutch Eerste Divisie (2nd)
20:45 Volendam vs Roosendaal
Eredivisie Live 1
Italian Lega Pro Division 1A
20:45 Ravenna vs Alessandria
RAI Sport 1
Israeli Ligat Al
20:45 Beitar Jerusalem vs Bnei Sachnin
IBA Channel 1
The Israeli Network
Spanish LFP Primera División
21:00 Real Sociedad vs Deportiva La Coruna
Al Jazeera Sport +2
C+ Fotball (Norway)
C+ Sport 1 (Sweden)
MaXimo
NTV Spor
NTV+ Football
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
SuperSport 3 (ZA)
Taquilla 7
TRK Futbol
TV+ (Bulgaria)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Portuguese Super Liga
21:15 FC Porto vs Uniao Leira
Dolce Sport
Nova Sport (Cze)
Orange Sport (Pol)
Sport TV1
SportKlub+ (SE Europe)
Sport TV HD
Moroccan GNFE-1 (Botola)
21:30 DHJ Jadidi vs FUS Rabat
Arryadia
-
24/10
20h00 - ATLÉTICO PARANAENSE x FLUMINENSE (live)
22h30 - CRUZEIRO x ATLÉTICO MINEIRO (live)
28/10
03h45 - FLAMENGO x CORINTHIANS
-
Monday, 25th October
Major League Soccer (MLS)
02:00 FC Dallas vs LA Galaxy
ESPN (uk & irl)
Sport 5+
Czech Gambrinus Liga
18:00 Sloavan Liberec vs Sparta Prague
CT2
Austrian Erste Liga
18:30 Altach vs WAC/St Andrä
Sky Sport Austria
TW 1
Danish Super Ligaen
19:00 OB Odense vs DanderjyskE
TV2 Sport (Den)
Norwegian Tippeligaen
19:00 Brann vs Kongsvinger
TV2 Zebra
Swedish Allsvenskan
19:00 Orebro vs Brommapojkarna
C+ Extra 3 (Swe)
C+ Fotboll (Sweden)
IFK Gotenberg vs Trelleborg
C+ Extra 1 (Swe)
Halmstad vs AIK Stockholm
C+ Extra 2 (Swe)
C+ Sport 1 (Sweden)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Turkish Super Lig
19:00 Kayseri Eriyesspor vs Besiktas
LIG TV
LIG TV HD
Romanian Liga 1
19:30 Steau Bucharest vs Panduri
Digi Sport (RO)
Bulgarian A PFG
20:00 Litex Lovech vs Levski Sofia
Pro.bg
Sport.Ro
German 2. Bundesliga
20:15 Erzgebirge Aue vs RW Oberhausen
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1 (ex DSF)
French Ligue 2
20:30 Le Hvre vs Nimes
EuroSport France
Italian Serie A
20:45 Napoli vs AC Milan
Al Jazeera Sport +1
Arena Sport 4
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 1 (Poland)
C+ Sport 3 (Norway)
Digi Sport+ (RO)
ESPN (uk & irl)
Film+ Bulgaria
Fox Sports Espanyol
Hi Soccer
NTV+ Sport On-Line
Raitalia 3 Africa
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
Sport 5
Sport TV2
TV4 Sport
UT-1 (Pershiy Nacionalniy)
YES Sport 1
Al Jazeera Sport HD
C+ Fútbol HD (Spain)
C+ Sport HD (Pol)
ESPN HD
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Super Calcio HD
English Championship
20:45 Leeds United vs Cardiff City
Al Jazeera Sport +5
Canal 9 (Den)
Ring.bg
Sky Sports 1 (uk)
Sport 1 (Rom)
Sport 2 (Cze/Svk)
Sport 2 (Hun)
SportDigital.tv
SportKlub (Croatia)
SportKlub (Poland)
SportKlub (Slovenia)
SuperSport 5 (ZA)
Viasat Football (Nor)
YES Sport 2
Sky Sports HD1 (uk)
Dutch Eerste Divisie (2nd)
20:45 Volendam vs Roosendaal
Eredivisie Live 1
Italian Lega Pro Division 1A
20:45 Ravenna vs Alessandria
RAI Sport 1
Israeli Ligat Al
20:45 Beitar Jerusalem vs Bnei Sachnin
IBA Channel 1
The Israeli Network
Spanish LFP Primera División
21:00 Real Sociedad vs Deportiva La Coruna
Al Jazeera Sport +2
C+ Fotball (Norway)
C+ Sport 1 (Sweden)
MaXimo
NTV Spor
NTV+ Football
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
SuperSport 3 (ZA)
Taquilla 7
TRK Futbol
TV+ (Bulgaria)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Portuguese Super Liga
21:15 FC Porto vs Uniao Leira
Dolce Sport
Nova Sport (Cze)
Orange Sport (Pol)
Sport TV1
SportKlub+ (SE Europe)
Sport TV HD
Moroccan GNFE-1 (Botola)
21:30 DHJ Jadidi vs FUS Rabat
Arryadia
-
Wednesday, 27th October
Ukrainian Cup
13:00 Poltava vs Shakhtar Donetsk
TRK Futbol
Romanian Cup
15:00 Gloria Bisistra Unirea Urziceni
Sport.Ro
Latvian Virsliga 5
16:00 Liepajas Metalurgs vs Skonto
LTV 7 Latvia
Russian Premier League
16:15 Dinamo Moscow vs CSKA Moscow
NTV+ Nash Football
Russia 2
NTV+ HD Sport
French League Cup
17:00 Guigamp vs Marseille
Arena Sport 1
Digi Sport (HU)
Dolce Sport
France 2
France 2 HD
Russian 1st Division
17:00 Volga vs Zhemchuzhina
NTV+ Football
Romanian Cup
17:30 CFR Cluj vs Targu Mures
Sport.Ro
Hungarian Cup (Magyar Cup)
18:00 REAC vs Ferencvaros
Sport 1 (Hun)
Sport 2 (Cze/Svk)
Sport M (Hun)
Danish Cup (DBU Pokal)
18:00 Viborg vs AaB Aalborg
6 Eren
Ukrainian Cup
18:00 Karpaty vs Vorskla
UT-1 (Pershiy Nacionalniy)
Sevastopol vs Dynamo Kyiv
TRK Futbol
Russian Premier League
18:30 Spartak Moscow vs Zenit Sr Petersburg
NTV+ Nash Football
ORT Europe (1TVRUS)
French League Cup
18:45 Lille vs Caen
Digi Sport (HU)
France 4
German Cup (DFB Pokal) - Round 2
19:00 Halle vs Duisburg
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Hoffenheim vs Ingolstadt
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Alemannia Aachen vs Mainz 05
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Eintracht Frankfurt vs Hamburg
Arena Sport 1
Nelonen Sport Pro
Nova Sport (Bul)
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Rom)
Sport 2 (Hun)
SuperSport 4 (DigitAlb)
YES Sport 2
Sky Sport HD2 (Ger)
Swedish Allsvenskan
19:00 BK Häcken vs Malmö
C+ Extra 2 (Swe)
C+ Sport 1 (Sweden)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Dutch Eredivisie
19:00 Ajax vs Heerenveen
Al Jazeera Sport +1
C+ Extra 1 (Swe)
C+ Sport 3 (Norway)
C+ Sport Extra
Canal 9 (Den)
Eredivisie Live 1
NTV+ Football
Polsat Futbol
SportDigital.tv
SuperSport 3 (DigitAlb)
Israeli Toto Cup - Ligat Al Group D (Round 5)
19:00 Hapoel Beer Sheva vs Beitar Jerusalem
Sport 5+ LIVE
Dutch Eredivisie
19:00 De Graafschap vs AZ Alkmaar
Eredivisie Live 1
Groningen vs ADO Den Haag
- - -
Romanian Cup - Round 2
19:45 Steau Bucharest vs Sportul Studentes
Pro TV (Rom)
Pro TV International
Swiss Super League
19:45 Zürich vs Luzern
Al Jazeera Sport +9
Danish Cup (DBU Pokal) - Round 5
20:00 FC Copenhagen vs Horsens
6 Eren
Spanish King's Cup
20:00 Logrones CF vs Valencia
Al Jazeera Sport +2
C+ Extra 1 (Swe)
C+ Liga (Spain)
Canal 9 (Den)
Sport TV1
SportKlub (Hungary)
SportKlub+ (Poland)
YES Sport 1
Sport TV HD
Dutch Eredivisie
20:00 Willem II vs Twente
Al Jazeera Sport +7
Spanish King's Cup
20:00 Real Union vs Sevilla
Al Jazeera Sport +4
Taquilla 5
Austrian Bundesliga
20:30 Salzburg vs Wacker Innsbruck
Sky Sport Austria
German Cup (DFB Pokal) - Round 2
20:30 Kickers Offenbach vs Borussia Dortmund
Arena Sport 3
Orange Sport (Pol)
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
TV2 Sport (Den)
Viasat Football (Nor)
Viasat Sport Baltic
Sky Sport HD1 (Ger)
Chemnitz vs Stuttgart
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Mönchengladbach vs Bayer Leverkusen
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Elversberg vs Nürnberg
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Scottish League Cup - Quarter Final
20:30 St Johnstone vs Celtic
BBC One Scotland
Setanta Ireland
English League Cup (Carling Cup) - Round 4
20:45 Newcastle United vs Arsenal
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +5
C+ Fotball (Norway)
C+ Fotboll (Sweden)
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Finland)
ESPN Brazil
Hi Soccer
MaXimo
NTV+ Sport On-Line
Orange Sport (Fra)
Ring.bg
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Sports 2 (uk)
Sky Super Calcio
Sport 1 (Hun)
Sport 1 (Rom)
Sport 2 (Cze/Svk)
Sport TV2
SportKlub (Poland)
SportKlub (Serbia)
SportKlub (Slovenia)
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
YES Sport 2
DigitAlb HD4
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Sports HD2 (uk)
Sky Super Calcio HD
French League Cup
20:45 Lyon vs Paris St Germain
Dolce Sport
France 3 Sat
SuperSport 5 (DigitAlb)
Belgian Cup (Beker van België) - Round 2
20:45 Standard Liege vs Antwerp
RTBF La Deux
Dutch Eredivisie
21:00 Vitesse Arnheim vs PSV Eindhoven
Al Jazeera Sport +6
C+ Extra 1 (Swe)
C+ Sport 3 (Norway)
C+ Sport Extra
Eredivisie Live 1
NTV+ Football
Polsat Futbol
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 2 (Hun)
SportDigital.tv
SportKlub+ (SE Europe)
SuperSport 3 (DigitAlb)
Italian Cup (Coppa Italia)
21:00 Lazio vs Portogruaro
Al Jazeera Sport +1
Digi Sport (RO)
Polsat Sport Extra
Sport Italia
Israeli Toto Cup - Ligat Al Group B (Round 5)
21:00 Maccabi Tel Aviv vs Bnei Sachnin
Sport 5+ LIVE
Dutch Eredivisie
21:00 Feyenoord vs Venlo
Eredivisie Live 2
Utrecht vs Excelsior
- - -
Spanish King's Cup
22:00 Universal LP vs Atletico Madrid
Al Jazeera Sport +4
Canal 9 (Den)
Sport TV1
SportKlub (Hungary)
SportKlub+ (Poland)
SportKlub+ (SE Europe)
TV4 Sport
YES Sport 1
Sport TV HD
Real Betsis vs Real Zaragoza
Al Jazeera Sport +2
C+ Sport 1 (Sweden)
Nova Sports 1 (Hellas)
Taquilla 4
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Mexican Primera División
23:30 Puebla vs Santos Laguna
Fox Sports Espanyol
CONMEBOL Copa Sudamericana
23:45 Atletico Mineiro vs Palmeiras
Arena Sport 4
SportKlub (Hungary)
Thursday, 28th October
Brazilian Série A
02:00 Flamengo vs Corinthians
PFC International
CONMEBOL Copa Sudamericana
02:00 Goias vs Avai
Arena Sport 3
SportKlub (Hungary)
Romanian Cup
17:30 Pandurii vs Universitatea Craiova
Sport.Ro
Danish Cup (DBU Pokal)
18:00 Espjerg vs Silkrborg
6 Eren
Turkish Cup (Turkiye Kupasi)
19:00 Besiktas vs Mersin Idman Yurdu
KanalTürk
Swedish Cup (Svenska Cupen)
19:00 Helsingborg vs Mjällby AIF
C+ Fotboll (Sweden)
Romanian Cup
19:45 Astra Ploiesti vs Rapid Bucharest
Pro TV (Rom)
Pro TV International
Spanish King's Cup (Copa del Rey)
20:00 Alcorcon vs Athletic Bilbao
Al Jazeera Sport +2
C+ Fotball (Norway)
C+ Liga (Spain)
Canal 9 (Den)
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
SportKlub (Poland)
SportKlub+ (SE Europe)
YES Sport 1
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Super Calcio HD
Danish Cup (DBU Pokal)
20:00 OB Odense vs Nordsjaelland
6 Eren
Italian Cup (Coppa Italia)
20:45 Bari vs Torino
Al Jazeera Sport +1
C+ Fútbol (Spain)
Digi Sport (HU)
La 7
Nova Sports 1 (Hellas)
Nova Sports 2 (Hellas)
Orange Sport (Fra)
Portuguese Liga Honra
21:15 Leixoes vs Penafiel
Sport TV1
Spanish King's Cup (Copa del Rey)
22:00 Real Sociedad vs Almeria
Al Jazeera Sport +2
C+ Fotball (Norway)
C+ Liga (Spain)
Canal 9 (Den)
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
SportKlub (Poland)
SportKlub+ (SE Europe)
YES Sport 1
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Super Calcio HD
Friday, 29th October
Brazilian Série A
01:00 Fluminense vs Gremio
PFC International
-
Wednesday 27.10.2010 GMT+2
England League Cup
20:45 Newcastle - Arsenal
RING BG
-Hellas Sat 39°E -12647 H 30000 -I2(Bulsat)
Irdeto2 key06: B3A283325BF7A18BA8B4084BFB5F9370 ;Bulsat (39°E)
Sport 2(Cze)
-Amos 4°W -11260 H 27500 -S1(Telespazio)
seca Key 0C: C4 B6 DA 76 E8 3B C2 F5
Italy :Coppa Italia
21:00 Lazio - Portogruaro
Sport Italia
-Atlantic Bird 12.5°W -12545 H 17455 -FTA
__________________
-
Thursday, 21st October
CONMEBOL Copa Sudamericana - Last 16 (2nd Leg)
02:00 Palmeiras vs Universitario
Al Jazeera Sport +10
Arena Sport 4
SportKlub (Hungary)
SportKlub (Romania)
UEFA Europa League - Group G - Matchday 3
19:00 Zenit St Petersburg vs Hajduk Split
C+ Fútbol 4 (Spain)
HRT 2
Nova Sports 4 (Hellas)
NTV+ Football
OBN BiH
SuperSport 4 (DigitAlb)
NTV+ HD Sport
UEFA Europa League - Group H - Matchday 3
19:00 Stuttgart vs Getafe
A La Carte 1
Al Jazeera Sport +5
C+ Liga (Spain)
Nova Sports 6 (Hellas)
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
VOD 56 (Polsat)
YES Sport 2
C+ Liga HD
Sky Sport HD2 (Ger)
UEFA Europa League - Group H - Matchday 3
19:00 Young Boys vs OB Odense
RSI La 2
TSR 2
TV3 Puls
UEFA Europa League - Group K - Matchday 3
19:00 Utrecht vs Steau Bucharest
ESPN (uk only)
Pro TV (Rom)
Pro TV Chisinau
RTL 7
UEFA Europa League - Group J - Matchday 3
19:00 Borussia Dortmund vs Paris St Germain
Al Jazeera Sport +9
Arena Sport 3
C+ Fotboll (Sweden)
C+ Fútbol 3 (Spain)
Hi Sports
NTV+ Sport Classic
SAT.1 Austria
SAT.1 Germany
SAT.1 Switzerland
Setanta Ireland
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1 (Kaz)
Sport 1 (Ukr)
SuperSport 2 (DigitAlb)
SuperSport 7 (ZA)
TV4 Poland
VOD 54 (Polsat)
W9
SAT.1 HD
Sky Sport HD1 (Ger)
UEFA Europa League - Group L - Matchday 3
19:00 Besiktas vs FC Porto
Al Jazeera Sport +1
C+ Fútbol 2 (Spain)
Hi Sports 2
Ictimai TV
MaXimo
Ring.bg
Sport 2 (Ukr)
Sport TV1
Sport+ (France)
Star Turkey
C+ Deportes HD
Sport TV HD
Star TV
UEFA Europa League - Group L - Matchday 3
19:00 CSKA Sofia vs Rapid Vienna
BNT 1
Euro Futbol
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
SuperSport 3 (DigitAlb)
UEFA Europa League - Group K - Matchday 3
19:00 Napoli vs Liverpool
3e Ireland
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +4
B92
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Finland)
CT4 Sport
Digi Sport (HU)
Eredivisie Live 2
Hi Soccer
ITV 4
Nova Sports 1 (Hellas)
NTV+ Sport On-Line
Sport TV2
Sport.Ro
SportmanÃa
STV 3 Slovakia
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
TV4 Sport
Viasat Football (Nor)
VOD 55 (Polsat)
YES Sport 1
C+ Fútbol HD (Spain)
DigitAlb HD4
HDTV Smart
Nova Sports HD Hellas
UEFA Europa League - Group G - Matchday 3
19:00 Anderlecht vs AEK Athens
AB3
Al Jazeera Sport +6
ANT 1
Arena Sport 4
C+ Fútbol 5 (Spain)
VOD 57 (Polsat)
UEFA Europa League - Group J - Matchday 3
19:00 Karpaty vs Sevilla
A La Carte 2
Al Jazeera Sport +2
ICTV Ukraine
Tele Cinco
UEFA Europa League - Group I - Matchday 3
19:00 Debrecen vs PSV Eindhoven
Eredivisie Live 1
UEFA Europa League - Group I - Matchday 3
19:00 Metalist Kharkiv vs Sampdoria
NTV+ Nash Football
TRK Futbol
UEFA Europa League - Group C - Matchday 3
21:05 Sporting Lisbon vs AA Gent
A La Carte 3
Al Jazeera Sport +5
Canal 11 (Costa Rica)
Canvas
MaXimo
Ring.bg
SIC
Slovenia TV2
UEFA Europa League - Group E - Matchday 3
21:05 Sheriff Tiraspol vs BATE Borisov
NTV+ Nash Football
Pro TV Chisinau
TRK Futbol
UEFA Europa League - Group A - Matchday 3
21:05 Salzburg vs Juventus
A La Carte 4
Al Jazeera Sport +4
B92
C+ Fútbol 2 (Spain)
Eredivisie Live 1
ESPN (uk only)
Euro Futbol
Hi Sports
Hi Sports 2
Ictimai TV
NTV+ Sport On-Line
Puls 4
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 5
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 7 (ZA)
Viasat Football (Nor)
VOD 54 (Polsat)
Sky Sport HD2 (Ger)
UEFA Europa League - Group A - Matchday 3
21:05 Manchester City vs Lech Poznan
A La Carte 5
Al Jazeera Sport +9
Arena Sport 3
C+ Fotboll (Sweden)
Eredivisie Live 2
FIVE UK
Hi Soccer
NTV+ Sport
Polsat Futbol
Setanta Ireland
Sport TV2
Sport+ (France)
SportmanÃa
Star Turkey
SuperSport 2 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
TV2 Sport (Den)
TV2 Sport 1 (Nor)
TV4 Poland
YES Sport 1
C+ Fútbol HD (Spain)
DigitAlb HD5
Star TV
UEFA Europa League - Group B - Matchday 3
21:05 Atletico Madrid vs Rosenborg
Al Jazeera Sport +2
C+ Spain
ITV 4
Joy Sports
Nova Sports 4 (Hellas)
NTV+ Sport Classic
Sport TV1
TV2 Zebra
TV3 Puls
TV4 Sport
VOD 57 (Polsat)
YES Sport 2
C+ Spain HD
Sport TV HD
Viasat Sport HD (Nor)
UEFA Europa League - Group B - Matchday 3
21:05 Aris Thessaloniki vs Bayer Leverkusen
ANT 1
C+ Fútbol 3 (Spain)
Digi Sport (HU)
SAT.1 Austria
SAT.1 Germany
SAT.1 Switzerland
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
STV 3 Slovakia
SuperSport 4 (DigitAlb)
SAT.1 HD
Sky Sport HD1 (Ger)
UEFA Europa League - Group C - Matchday 3
21:05 Lille vs Levski Sofia
C+ Sport (France)
Pro.bg
VOD 56 (Polsat)
UEFA Europa League - Group D - Matchday 3
21:05 Dinamo Zagreb vs Club Brugge
HRT 2
Nova Sports 6 (Hellas)
OBN BiH
RTBF La Deux
UEFA Europa League - Group E - Matchday 3
21:05 AZ Alkmaar vs Dynamo Kyiv
C+ Sport 1 (Finland)
ICTV Ukraine
RTL 7
Sport+ (Russia)
UEFA Europa League - Group F - Matchday 3
21:05 Sparta Prague vs Lausanne Sport
CT4 Sport
RSI La 2
SF 2
TSR 2
UEFA Europa League - Group D - Matchday 3
21:05 Villarreal vs PAOK Thessaloniki
Al Jazeera Sport +6
Arena Sport 4
C+ Liga (Spain)
Nova Sports 1 (Hellas)
Sport 1 (Kaz)
Sport 1 (Ukr)
C+ Liga HD
HDTV Smart
Nova Sports HD Hellas
UEFA Europa League - Group F - Matchday 3
21:05 Palermo vs CSKA Moscow
Al Jazeera Sport +1
C+ Fútbol 4 (Spain)
NTV+ Football
Sport 2 (Ukr)
SuperSport 3 (DigitAlb)
VOD 55 (Polsat)
Friday, 22nd October
Major League Soccer (MLS)
01:30 New England vs New York Red Bulls
Sky Sport 1 (Italy)
-
Friday, 22nd October
Romanian Liga 1
15:30 Victoria Branesti vs FC Brasov
GSP TV
Hungarian NB I
17:00 Paks vs Györ
Sport M (Hun)
Romanian Liga 1
17:30 FC Timisoara vs Universitatea Cluj
Digi Sport (RO)
Polish Ekstraklasa
17:45 Polonia Bytom vs Slask Wroclaw
Orange Sport (Pol)
German 2. Bundesliga
18:00 Augsburg vs Union Berlin
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Hertah BSC Berlin vs Greuther Fürth
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Osnabrück vs Energie Cottbus
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Danish Ligaen 1
18:00 Viborg vs Koge
TV2 Sport (Den)
Ukrainian Vyscha Liha
18:00 Obolon Kyiv vs Tavriya
TRK Futbol
Czech Gambrinus Liga
18:15 Teplice vs Hradec Kralove
Nova Sport (Cze)
Austrian Erste Liga
18:30 WAC/St Andrä vs FC Lustenau
Sky Sport Austria [SC]
SV Grödig vs Altach
Sky Sport Austria [SC]
First Vienna vs St Pölten
Sky Sport Austria [SC]
Austria Lustenau vs Admira
Sky Sport Austria [SC]
Dutch Eerste Divisie (2nd)
18:45 Fortuna Sittard vs Dordrecht
Eredivisie Live 1
Hungarian NB I
19:00 Zalaegerszeg vs Vasas
Duna I
Turkish Super Lig
19:00 Karabukspor vs Eskisehirspor
LIG TV
LIG TV HD
Sivaspor vs Bucaspor
Digi Kanal
Romanian Liga 1
19:30 Gloria Bisistra vs Dinamo Bucharest
Antena 1 (Rom)
Antena International
Polish Ekstraklasa
20:00 Korona Kielce vs Legia Warsaw
C+ Sport 1 (Poland)
Orange Sport (Pol)
C+ Sport HD (Pol)
Belgian Jupiler Pro League
20:00 Kortrijk vs Racing Genk
SportKlub (Poland)
SportKlub (Romania)
SportKlub+ (SE Europe)
WDS TV
German 1. Bundesliga
20:30 Hamburg vs Bayern München
Alfa TV Cyprus
C+ Fútbol (Spain)
Dubai Sports 2
ESPN (uk & irl)
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
Idman TV
Joy Sports
MaXimo
NTV+ Football
Orange Sport (Fra)
Sky Bundesliga
Sky Calcio 2
Sky Sport 3 (Italy)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1.1 (Ned)
Sport TV2
SuperSport 3 (ZA)
TRK Futbol
TRT Spor (TRT 3)
YES Sport 1
C+ Fútbol HD (Spain)
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD2
Sky Sport HD1 (Ger)
Sky Sport HD3 (Italy)
TRT HD
Austrian Erste Liga
20:30 Gratkorn vs Hartberg
Sky Sport Austria
TW 1
English Championship
20:45 Bristol City vs Queens Park Rangers
Al Jazeera Sport +5
Canal 9 (Den)
Ring.bg
Sky Sports 1 (uk)
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
Sport 1 (Rom)
Sport Italia
SportDigital.tv
SportKlub (Serbia)
SportKlub (Slovenia)
SportKlub+ (Poland)
TV4 Sport
Viasat Football (Nor)
Sky Sports HD1 (uk)
Dutch Eredivisie
20:45 NAC Breda vs Roda JC
C+ Fotball (Norway)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Sweden)
Eredivisie Live 1
Italian Serie B
20:45 Novara vs Vicenza
Dahlia Sport
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
Irish Premier League
20:45 Galway United vs Bohemians
Premier Sports UK
RTÉ Two
Spanish Liga Adelante
21:00 Xerez vs Villarreal B
C+ Liga (Spain)
Portuguese Super Liga
21:15 Academica vs National Madeira
Sport TV1
Sport TV HD
Saturday, 23rd October
Argentinean Primera División - Apertura Week 12
00:10 Arsenal Sarandi vs Godoy Cruz
C+ Fútbol (Spain)
-
All Football matches Friday 29.10.2010
GMT+2
Germany 1. Bundesliga
20:30 Bayern M. - Freiburg
Dubai Sports 2
-Badr 26°E -12111 H 27500 -FTA
-Atlantic Bird 4A 7°W -12341 V 27500 -FTA
Eurosport 2
-Hellas Sat 39°E -12688 H 30000 -I2(Bulsat)
Irdeto2 key06 :B3A283325BF7A18BA8B4084BFB5F9370 ;Bulsat (39°E)
Idman TV
-Turksat 42°E -10966 H 11200
Biss KEY:12 34 56 00 65 43 21 00
Sport1(Ned)
-Astra 19.2°E -12515 H 22000 -I2(CNL+NL)
1rd3t0 KEY 02:[154A1A865DF48DED7115CDFF51977785]; C+ Nederland (19°E)
TRT 3
-Turksat 42°E -11918 V 24440
Biss key : 10 00 00 00 00 00 00 00
*TRT HD
-Turksat 42°E -11043 V 6400
Biss key : 10 00 00 00 00 00 00 00
Italy Serie A
20:45 Genova - Inter
Film Plus - Sport
-Hellas Sat 39°E -12647 H 30000 -I2(Bulsat)
Irdeto2 key06 :B3A283325BF7A18BA8B4084BFB5F9370 ;Bulsat (39°E)
PERSHY NATSIONALNY(UT-1)
-Astra 4.8°E -12130 V 27500
Biss Key: 10 06 10 26 11 07 11 29
TV8(Tur)
-Turksat 42°E) -11870 V 8888
Biss key : 12 12 12 12 12 12 12 12
-
Friday, 29th October
Russian Premier League
16:45 Kryliya Sovtev vs Rubin Kazan
C+ Fútbol (Spain)
Nova Sports 6 (Hellas)
NTV+ Nash Football
Ring.bg
SportKlub+ (SE Europe)
Tring Sport News
Romanian Seria B1
17:00 Ceahlaul vs Braila
Dolce Sport
Hungarian NB I
17:00 Debrecen vs Kaposvar
Sport M (Hun)
Romanian Liga 1
17:30 Vaslui vs Viktoria Branesti
GSP TV
Polish Ekstraklasa
17:45 GKS Belchatow vs Widzew Lodz
Orange Sport (Pol)
German 2. Bundesliga
18:00 Arminia Bielefeld vs Union Berlin
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
FSV Frankfurt vs Paderborn
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Greither Fürth vs Erzgebirge Aue
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Czech Gambrinus Liga
18:15 Viktoria Plzen vs Teplice
Nova Sport (Cze)
Austrian Erste Liga
18:30 Austria Lustenau vs Gratkorn
Sky Sport Austria [SC]
First Vienna vs Hartberg
Sky Sport Austria [SC]
SC Grödig vs Admira
Sky Sport Austria [SC]
WAC/St Andrä vs St Pölten
Sky Sport Austria [SC]
Hungarian NB I
19:00 Videoton Fehervar vs Honved
Duna I
Turkish Super Lig
19:00 Buraspor vs Fenerbahce
LIG TV
LIG TV HD
Romanian Liga 1
19:30 Dinamo Bucharest vs Gaz Metan Medias
Antena 1 (Rom)
Antena International
Polish Ekstraklasa
20:00 Jagiellonia vs Polonia Warsaw
C+ Sport 1 (Poland)
Orange Sport (Pol)
C+ Sport HD (Pol)
German 1. Bundesliga
20:30 Bayern München vs Freiburg
Alfa TV Cyprus
C+ Fútbol 2 (Spain)
Dubai Sports 2
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
Idman TV
MaXimo
NTV+ Football
Orange Sport (Fra)
Sky Bundesliga
Sky Calcio 2
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1.1 (Ned)
Sport TV3
SuperSport 3 (ZA)
TRK Futbol
TRT Spor (TRT 3)
YES Sport 1
Sky Calcio HD2
Sky Sport HD1 (Italy)
TRT HD
Austrian Erste Liga
20:30 Altach vs FC Lustenau
Sky Sport Austria
TW 1
Italian Serie A
20:45 Genoa vs Internationale
Arena Sport 4
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 2 (Poland)
C+ Sport 3 (Norway)
Canal 9 (Den)
Dahlia Calcio 1
Digi Sport (HU)
Digi Sport (RO)
Hi Soccer
NTV+ Sport On-Line
Setanta Sports 1
Sky Calcio 1
Sky Super Calcio
Sport 1.2 (mpeg-2)
Sport 1.2 (mpeg-4)
Sport TV2
TV4 Sport
TV8 Turkey
UT-1 (Pershiy Nacionalniy)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD1
Sky Super Calcio HD
Sport 1 HD (Ned)
English Blue Square Premier
20:45 Southport vs Kidderminster
Premier Sports UK
Setanta Africa
Dutch Eerste Divisie (2nd)
20:45 FC Eindhoven vs Go Ahaed Eagles
Eredivisie Live 1
Irish Premier League - Week 36 (Final Round)
20:45 Bohemians vs Dudalk
Setanta Ireland
Bray Wanderers vs Shamrock Rovers
RTÉ Two
Spanish Liga Adelante
21:00 Recreativo Huelva vs Celta Vigo
C+ Liga (Spain)
Portuguese Super Liga
21:15 Benfica vs Pacos Ferreira
Dolce Sport
Ma Chaîne Sport
Nova Sport (Cze)
Sport TV1
SportKlub+ (SE Europe)
Sport TV HD
-
Sunday, 24th October
Mexican Primera División
02:00 Tigres UNAL vs Pumas UNAM
Canal Estrellas Europe
Major League Soccer (MLS)
02:30 San Jose Earthquakes
C+ Fotball (Norway)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Sweden)
Setanta Africa
Setanta Ireland
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Major League Soccer (MLS)
03:00 Real Salt Lake vs Colorado Rapids
Arena Sport 1
Mexican Primera División
03:45 Atlas vs Atlante
Canal Estrellas Europe
Major League Soccer (MLS)
05:00 Chicago Fire vs Chivas USA
Fox Sports Espanyol
Russian Premier League
10:00 Amkar Perm vs Lokomotiv Moscow
NTV+ Nash Football
Romanian Seria B1
11:00 Concordia Chiajna vs Delta Tulcea
Dolce Sport
Spanish Liga Adelante
12:00 Salamanca vs Real Betis
C+ Spain
Azeri National League
12:00 Mugan vs Garabagh
Idman TV
Russian Premier League
12:10 CSKA Moscow vs Rubin Kazan
Al Jazeera Sport +8
C+ Fútbol 2 (Spain)
ESPN Brazil
Nova Sports 2 (Hellas)
NTV+ Nash Football
ORT Europe (1TVRUS)
ORT Russia (Perviy)
Ring.bg
Sky Calcio 8
Sky Sport 3 (Italy)
SportDigital.tv
SportKlub (Hungary)
SportKlub (Romania)
SportKlub (Slovenia)
YES Sport 2
Portuguese Liga Honra
12:15 Gil Vicente vs Arouca
Sport TV1
Italian Serie A
12:30 Parma vs Roma
Al Jazeera Sport +1
Arena Sport 3
C+ Fotball (Norway)
C+ Fotboll (Sweden)
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Finland)
Dahlia Sport
Digi Sport (HU)
Digi Sport (RO)
Digi Sport (Svk)
ESPN (uk & irl)
Hi Soccer
NTV+ Football
Raitalia 3 Africa
Setanta Sports 1
Sky Calcio 7
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
Sport TV2
SuperSport 1 (DigitAlb)
TV+ (Bulgaria)
YES Sport 1
Al Jazeera Sport HD
C+ Fútbol HD (Spain)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
DigitAlb HD4
ESPN HD
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD7
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Super Calcio HD
Sport TV HD
Dutch Eredivisie
12:30 Excelsior vs Ajax
Al Jazeera Sport +6
Beyaz TV
C+ Sport 1 (Sweden)
C+ Sport 3 (Norway)
Eredivisie Live 1
NTV+ Sport Classic
Polsat Futbol
SportmanÃa
SuperSport 3 (DigitAlb)
Ukrainian Vyscha Liha
13:00 Illchivets vs Metalist Kharkiv
TRK Futbol
UT-1 (Pershiy Nacionalniy)
Turkish 1. Lig
13:00 Giresunspor vs Samsunspor
TRT 1
Serbian Super Lige
13:00 Spartak Zlatibor
RTS 2 (Serbia)
RTS Sat
Albanian Championship
13:00 Skenderbeu vs Kastrioti
SuperSport 4 (DigitAlb)
Albanian Championship
13:15 Flamurtari vs Laci
SuperSport 5 (DigitAlb)
German 2. Bundesliga
13:30 Bochum vs Alemannia Aachen
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Duisburg vs Karlsruhe
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Paderborn vs Fortuna Düsseldorf
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Turkish Super Lig
13:30 Ankaragucu vs Buraspor
LIG TV
LIG TV HD
Scottish Premier League
13:45 Celtic vs Rangers
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +5
Kuwait TV3
Ma Chaîne Sport
Nile Sport
OSN Show Sports 2
Saudi Sports
Setanta Africa
Sky Sports 4 (uk)
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Rom)
Sport 1.1 (Ned)
Sport 2 (Hun)
Sport TV3
SportKlub+ (SE Europe)
Sky Sports HD4 (uk)
Danish Ligaen 1
13:45 Skive vs AGF Arhus
TV2 Sport (Den)
Danish Super Ligaen
14:00 AAB AAlborg vs Nordsjaelland
Canal 9 (Den)
Romanian Liga 1
14:00 Sportul Studentes vs Rapid Bucharest
GSP TV
Bulgarian A PFG
14:00 Minyor Pernik vs CSKA Sofia
Pro.bg
English Premier League
14:30 Stoke City vs Manchester United
6 Eren
Alfa TV Cyprus
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Finland)
Diema
Digi Sport (HU)
Digi Sport (RO)
Digi Sport (Svk)
ESPN Brazil
Idman TV
MaXimo
Nova Sports 1 (Hellas)
Premier League TV
Sky Calcio 8
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport 3 (Italy)
Sky Sports 1 (uk)
Spormax Digiturk
Sport 1.1 (Ned)
Sport TV1
SportKlub (Croatia)
SportKlub (Serbia)
SuperSport 3 (ZA)
Tring Sport News
TV2 PL 1 (Nor)
TV3 Slovenia
Viasat Football (Swe)
YES Sport 1
AD Sports HD3
Premier League HDTV
Sky Calcio HD8
Sky Sport HD2 (Ger)
Sky Sport HD3 (Italy)
Sky Sports HD1 (uk)
Spormax HD
Sport 1 HD (Ned)
Sport 1 HD (Rus)
Sport TV HD
TV2 PL HD1 (Nor)
Viasat PL HD
Viasat Sport HD (Swe)
Serbian Super Lige
14:30 Vijvordina vs OFK Belgrase
Arena Sport 1
Dutch Eredivisie
14:30 PSV Eindhoven vs Feyenoord
Al Jazeera Sport +6
Beyaz TV
C+ Fútbol 3 (Spain)
C+ Sport Extra
Eredivisie Live 1
ESPN (uk & irl)
NTV+ Football
Polsat Futbol
Sport 1 (Hun)
Sport 2 (Cze/Svk)
SportDigital.tv
SportKlub (Slovenia)
SuperSport 3 (DigitAlb)
Dutch Eredivisie
14:30 Twente vs ADO Den Haag
Eredivisie Live 2
AZ Alkmaar vs Willem II
- - -
Russian Premier League
14:30 Anzhi vs Zenit ST Petersburg
100 TV
NTV+ Nash Football
Turkish Super Lig
14:30 Manisaspor vs Kasimpasa
Digi Kanal
Polish Ekstraklasa
14:45 Gornik Zabrze vs Lech Poznan
C+ Sport 1 (Poland)
C+ Sport HD (Pol)
Swedish Allsvenskan
15:00 Helsingborg vs Atvidaberg
C+ Extra 1 (Swe)
Italian Serie A
15:00 Bologna vs Juventus
Al Jazeera Sport +1
Arena Sport 3
C+ Fotball (Norway)
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport 1 (Denmark)
Hi Sports
Meridiano TV
NTV+ Sport Classic
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sport TV2
SuperSport 1 (DigitAlb)
TPS Star
TV+ (Bulgaria)
TV4 Sport
Al Jazeera Sport HD
C+ Fútbol HD (Spain)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
DigitAlb HD4
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD1
Lazio vs Cagliari
Al Jazeera Sport +9
Arena Sport 4
C+ Fotboll (Sweden)
C+ Sport 2 (Poland)
C+ Sport 3 (Norway)
Dahlia Calcio 2
Film+ Bulgaria
Hi Soccer
Raitalia 3 Africa
Sky Calcio 2
SuperSport 2 (DigitAlb)
DigitAlb HD5
Sky Calcio HD2
Swedish Allsvenskan
15:00 Kalmar vs Mjällby AIF
C+ Extra 2 (Swe)
Gefle vs GAIS
C+ Extra 3 (Swe)
Greek Super League
15:00 Kavala vs Ergotelis
Nova Sports 2 (Hellas)
Panserraikos vs Kerkyra
Nova Sports 3 (Hellas)
Italian Serie A
15:00 Udinese vs Palermo
Al Jazeera Sport +10
Dahlia Sport
Hi Sports 2
Sky Calcio 3
SuperSport 4 (DigitAlb)
Genoa vs Catania
Al Jazeera Sport +7
Sky Calcio 4
Chievo vs Cesena
Al Jazeera Sport +4
Dahlia Calcio 3
Sky Calcio 5
Lecce vs Brescia
Al Jazeera Sport +8
Dahlia Calcio 4
Sky Calcio 6
Norwegian Adeccoligaen
15:00 Ranheim vs Fredrikstad
NRK 2
German 1. Bundesliga
15:30 Borussia Dortmund vs Hoffenheim
C+ Fútbol 4 (Spain)
Dubai Sports 1
Dubai Sports 2
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
NTV+ Sport On-Line
Orange Sport (Fra)
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
SuperSport 5 (DigitAlb)
SuperSport 5 (ZA)
TRT Spor (TRT 3)
Sky Sport HD1 (Ger)
TRT HD
Danish Super Ligaen
16:00 Silkeborg vs FC Copenhagen
DR1
KNR TV
Danish Super Ligaen
16:00 Lyngby vs Horsens
TV2 Sport (Den)
English Premier League
16:00 Liverpool vs Blackburn Rovers
C+ Fútbol 2 (Spain)
Nova Sports 6 (Hellas)
RTS 1 Senegal
SportKlub+ (SE Europe)
Star Tanzania
SuperSport 7 (ZA)
Tring Shqip (Sport 2)
TV2 PL 2 (Nor)
Viasat Sport (Swe)
Viasat Xtra PL 1
YES Sport 2
AD Sports HD4
C+ Deportes HD
TV2 PL HD2 (Nor)
Austrian Bundesliga
16:00 Wiener Neustadt
ORF 1
Sky Sport Austria
ORF 1 HD
Ukrainian Vyscha Liha
16:00 Volyn vs Dynamo Kyiv
2+2 (ex Kino)
Swedish Allsvenskan
16:30 Djurgarden vs Elfsborg
C+ Sport 1 (Sweden)
Dutch Eredivisie
16:30 Vitesse Arnheim vs Utrecht
Eredivisie Live 1
Moroccan GNFE-1 (Botola)
16:30 HUSA Agadir vs RCA Casablanca
Arryadia
Russian Premier League
16:45 Rostov vs Kryliya Sovetov
NTV+ Nash Football
English Premier League
17:00 Manchester City vs Arsenal
2M National
6 Eren
C+ Spain
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 1 (Poland)
Diema
Digi Sport (HU)
Digi Sport (RO)
Digi Sport (Svk)
ESPN Brazil
Fox Sports Espanyol
Idman TV
MaXimo
Nova Sports 1 (Hellas)
Premier League TV
Russia 2
Sky Calcio 9
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport 3 (Italy)
Sky Sports 1 (uk)
Sky Super Calcio
Spormax Digiturk
Sport 1.1 (Ned)
Sport TV1
SportKlub (Croatia)
SportKlub (Serbia)
SportKlub (Slovenia)
Sportsmax
SuperSport 3 (ZA)
Tring Sport News
TRK Futbol
TV2 PL 1 (Nor)
Viasat Football (Swe)
YES Sport 1
AD Sports HD5
C+ Spain HD
C+ Sport HD (Pol)
Premier League HDTV
Sky Sport HD2 (Ger)
Sky Sport HD3 (Italy)
Sky Sports HD1 (uk)
Sky Super Calcio HD
Spormax HD
Sport 1 HD (Ned)
Sport 1 HD (Rus)
Sport TV HD
TV2 PL HD1 (Nor)
Viasat PL HD
Viasat Sport HD (Swe)
French Ligue 1
17:00 Paris St Germain vs Auxerre
A La Carte 2
Al Jazeera Sport +4
Arena Sport 3
Kanal A (Turkey)
NTV+ Football
Orange Sport Info (Pol)
SuperSport 3 (DigitAlb)
French Ligue 1
17:00 Arles vs Lyon
A La Carte 1
Al Jazeera Sport +5
Polish Ekstraklasa
17:00 Zaglebie Lubin vs Ruch Chorzow
Orange Sport (Pol)
Czech Gambrinus Liga
17:00 Banik strava vs Jablonec
Sport 2 (Cze/Svk)
Spanish LFP Primera División
17:00 Osasuna vs Malaga
Al Jazeera Sport +9
Taquilla 7
Al Jazeera Sport HD
Almeria vs Hercules
Al Jazeera Sport +10
Taquilla 6
Espanyol vs Levante
Al Jazeera Sport +6
Film+ Bulgaria
Taquilla 8
TPS Star
Spanish Liga Adelante
17:00 Numanicia vs Gimnastic
C+ Liga (Spain)
Cypriot 1. Division
17:00 AEL Limassol vs Omonia Nicosia
Lumiere TV
Spanish LFP Primera División
17:00 Getafe vs Sporting Gijon
Al Jazeera Sport +3
Taquilla 5
Bosnia-Herzegovina Premier Liga
17:00 Zeljeznicar vs FK Sarajevo
BHT 1
Spanish Segunda B Group I
17:00 Atletico Madrid B vs Real Madrid Castilla
Tele Madrid Sat
Moroccan GNFE-1 (Botola)
17:00 KAC Kenitra vs MAS Fes
2M National
Greek Super League
17:15 PAOK Thessaloniki vs Panionios
Nova Sports 2 (Hellas)
Tring World (Sport 3)
German 1. Bundesliga
17:30 Bayer Leverkusen vs Mainz 05
C+ Fútbol (Spain)
Dubai Sports 1
ESPN (uk & irl)
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
Sky Bundesliga
Sky Calcio 10
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1.2 (mpeg-4)
Sport+ (Russia)
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 5 (ZA)
TRT Spor (TRT 3)
YES Sport 2
DigitAlb HD4
TRT HD
Stuttgart vs St Pauli
Orange Sport (Fra)
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Hungarian NB I
17:30 Debrecen vs Ferencvaros
Sport 1 (Rom)
Sport 2 (Hun)
Danish Super Ligaen
18:00 Brandby vs Randers
TV3+ Denmark
Norwegian Tippeligaen
18:00 Molde vs Odd Grenland
TV2 Sport 1 (Nor)
Sandefjord vs Haugesund
TV2 Sport 2 (Nor)
Start vs Stabaek
TV2 Sport 3 (Nor)
Stromsgodset vs Hanefoss
TV2 Sport 4 (Nor)
Viking vs Aalesund
TV2 Sport 5 (Nor)
Belgian Jupiler Pro League
18:00 Standard Liege vs AA Gent
SportKlub (Poland)
SportKlub (Romania)
SportKlub+ (SE Europe)
WDS TV
Turkish Super Lig
18:00 Fenerbahce vs Galatasaray
LIG TV
LIG TV HD
Austrian Bundesliga
18:30 Wacker Innsbruck vs Salzburg
Sky Sport Austria
Turkish 1. Lig
18:30 Gaziantep BSB vs Altay
TRT 1
Moroccan GNFE-1 (Botola)
18:30 Chabab Kasba Tadla vs JSM Laayoune
Arryadia
Mexican Primera División - Apertura Week 12
19:00 Toluca vs Puebla
Canal Estrellas Europe
Spanish LFP Primera División
19:00 Sevilla vs Athletic Bilbao
Al Jazeera Sport +2
Arena Sport 3
C+ Fotball (Norway)
C+ Liga (Spain)
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 1 (Sweden)
Canal 9 (Den)
Digi Sport+ (RO)
Gol TV (America)
Idman TV
MaXimo
NTV+ Football
Sky Calcio 9
Sky Sport 3 (Italy)
Sky Sports RED Button
Sky Sports 1 (2/H only)
Sky Super Calcio
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
Sport 5+ LIVE
Sport TV2
Sport+ (France)
SuperSport 2 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
TV+ (Bulgaria)
Al Jazeera Sport HD
C+ Liga HD
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Sky Sport HD3 (Italy)
Sky Super Calcio HD
Ukrainian Vyscha Liha
19:00 Karpaty vs Metalurg Donetsk
TRK Futbol
Romanian Liga 1
19:00 CFR Cluj vs Unirea Urziceni
Digi Sport (RO)
Portuguese Super Liga
19:15 Sporting Lisbon vs Rio Ave
RTP Africa
RTP International
RTP Madeira
SportKlub (Croatia)
SportKlub (Serbia)
TVi Portugal
Greek Super League
19:30 Olympiacos vs Aris Thessaloniki
Alfa TV Cyprus
ERT World
NET Hellas
Tring Shqip (Sport 2)
Greek Super League
20:00 AEK Athens vs Panathinaikos
Nova Sports 1 (Hellas)
Tring Sport News
Norwegian Tippeligaen
20:00 Rosenborg vs Tromse
TV2 Norway
Brazilian Série A - Round 31
20:00 Atletico paranaense vs Fluminense
Al Jazeera Sport +5
C+ Fútbol 3 (Spain)
Evrokom
Nova Sports 4 (Hellas)
NTV+ Sport Classic
Spormax Digiturk
SportKlub (Romania)
SportKlub+ (Poland)
SuperSport 6 (ZA)
Bulgarian A PFG
20:00 Lokomotiv Sovia vs Rakovski
Pro.bg
Israeli Ligat Al
20:00 Maccabi Petach Tikva vs Hapoel Tel Aviv
Sport 5+ LIVE
The Israeli Network
YES Sport 2
Belgian Jupiler Pro League
20:30 Anderlecht vs Westerlo
Setanta Africa
SportKlub (Poland)
SportKlub+ (SE Europe)
WDS TV
Italian Serie A
20:45 Internationale vs Sampdoria
Al Jazeera Sport +1
Al Jazeera Sport +3
Arena Sport 4
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Poland)
C+ Sport 3 (Norway)
Dahlia Sport
Digi Sport (Svk)
ESPN (uk & irl)
Film+ Bulgaria
Hi Soccer
Joy Sports
NTV+ Sport On-Line
Raitalia 3 Africa
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sport 1.1 (Ned)
Sport 1.2 (mpeg-2)
Sport 1.2 (mpeg-4)
Sport TV3
SuperSport 1 (DigitAlb)
TV4 Sport
TV8 Turkey
YES Sport 1
C+ Fútbol HD (Spain)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
DigitAlb HD4
ESPN HD
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sport 1 HD (Ned)
French Ligue 1
21:00 Lille vs Marseille
Al Jazeera Sport +4
Arena Sport 1
C+ France
C+ GOL (Poland)
C+ Hi-Tech
Digi Sport+ (RO)
Kanal A (Turkey)
Nova Sports 3 (Hellas)
NTV+ Sport
Orange Sport Info (Pol)
Sport Italia
SuperSport 3 (DigitAlb)
SuperSport 7 (ZA)
TRK Futbol
Viasat Football (Nor)
Viasat Football (Swe)
Spanish LFP Primera División
21:00 Villarreal vs Atletico Madrid
Al Jazeera Sport +2
Alfa TV Cyprus
Arena Sport 3
C+ Fotball (Norway)
C+ Spain
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 1 (Sweden)
C+ Sport 2 (Poland)
Canal 9 (Den)
ESPN Brazil
Idman TV
MaXimo
NTV Spor
NTV+ Football
Sky Calcio 2
Sky Sport 3 (Italy)
Sky Sports 1 (uk)
Sky Super Calcio
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
Sport 5+ LIVE
Sport TV2
SuperSport 2 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
TV+ (Bulgaria)
Al Jazeera Sport HD
C+ Spain HD
C+ Sport HD (D/F/N/S)
DigitAlb HD5
Sky Calcio HD2
Sky Sport HD3 (Italy)
Sky Sports HD1 (uk)
Sky Super Calcio HD
Argentinean Primera División
21:00 Independiente vs Boca Juniors
C+ Fútbol 2 (Spain)
Canal 7 TV Publica
Portuguese Super Liga
21:15 Portimonense vs Benfica
Ma Chaîne Sport
Sport TV1
SuperSport 4 (DigitAlb)
Sport TV HD
Moroccan GNFE-1 (Botola)
21:30 WAF Fes vs OCS Safi
Arryadia
Chilean Primera División
22:00 Nublense vs Universidad Catolica
TV Chile
Brazilian Série A - Round 31
22:30 Gremio vs International
PFC International
Mexican Primera División
23:00 Club America vs Chivas Guadalajara
Canal Estrellas Europe
Argentinean Primera División
23:10 Tigre vs Olimpo Bahia Blanca
Canal 7 TV Publica
Monday, 25th October
Argentinean Primera División
01:20 Newell´s Boys vs Gimnasia La Plata
C+ Fútbol (Spain)
Canal 7 TV Publica
Monday, 25th October
Major League Soccer (MLS)
02:00 FC Dallas vs LA Galaxy
ESPN (uk & irl)
Sport 5+
Czech Gambrinus Liga
18:00 Sloavan Liberec vs Sparta Prague
CT2
Austrian Erste Liga
18:30 Altach vs WAC/St Andrä
Sky Sport Austria
TW 1
Danish Super Ligaen
19:00 OB Odense vs DanderjyskE
TV2 Sport (Den)
Norwegian Tippeligaen
19:00 Brann vs Kongsvinger
TV2 Zebra
Swedish Allsvenskan
19:00 Orebro vs Brommapojkarna
C+ Extra 3 (Swe)
C+ Fotboll (Sweden)
IFK Gotenberg vs Trelleborg
C+ Extra 1 (Swe)
Halmstad vs AIK Stockholm
C+ Extra 2 (Swe)
C+ Sport 1 (Sweden)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Turkish Super Lig
19:00 Kayseri Eriyesspor vs Besiktas
LIG TV
LIG TV HD
Romanian Liga 1
19:30 Steau Bucharest vs Panduri
Digi Sport (RO)
Bulgarian A PFG
20:00 Litex Lovech vs Levski Sofia
Pro.bg
Sport.Ro
German 2. Bundesliga
20:15 Erzgebirge Aue vs RW Oberhausen
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1 (ex DSF)
French Ligue 2
20:30 Le Hvre vs Nimes
EuroSport France
Italian Serie A
20:45 Napoli vs AC Milan
Al Jazeera Sport +1
Arena Sport 4
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 1 (Poland)
C+ Sport 3 (Norway)
Digi Sport+ (RO)
ESPN (uk & irl)
Film+ Bulgaria
Fox Sports Espanyol
Hi Soccer
NTV+ Sport On-Line
Raitalia 3 Africa
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
Sport 5
Sport TV2
TV4 Sport
UT-1 (Pershiy Nacionalniy)
YES Sport 1
Al Jazeera Sport HD
C+ Fútbol HD (Spain)
C+ Sport HD (Pol)
ESPN HD
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Super Calcio HD
English Championship
20:45 Leeds United vs Cardiff City
Al Jazeera Sport +5
Canal 9 (Den)
Ring.bg
Sky Sports 1 (uk)
Sport 1 (Rom)
Sport 2 (Cze/Svk)
Sport 2 (Hun)
SportDigital.tv
SportKlub (Croatia)
SportKlub (Poland)
SportKlub (Slovenia)
SuperSport 5 (ZA)
Viasat Football (Nor)
YES Sport 2
Sky Sports HD1 (uk)
Dutch Eerste Divisie (2nd)
20:45 Volendam vs Roosendaal
Eredivisie Live 1
Italian Lega Pro Division 1A
20:45 Ravenna vs Alessandria
RAI Sport 1
Israeli Ligat Al
20:45 Beitar Jerusalem vs Bnei Sachnin
IBA Channel 1
The Israeli Network
Spanish LFP Primera División
21:00 Real Sociedad vs Deportiva La Coruna
Al Jazeera Sport +2
C+ Fotball (Norway)
C+ Sport 1 (Sweden)
MaXimo
NTV Spor
NTV+ Football
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
SuperSport 3 (ZA)
Taquilla 7
TRK Futbol
TV+ (Bulgaria)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Portuguese Super Liga
21:15 FC Porto vs Uniao Leira
Dolce Sport
Nova Sport (Cze)
Orange Sport (Pol)
Sport TV1
SportKlub+ (SE Europe)
Sport TV HD
Moroccan GNFE-1 (Botola)
21:30 DHJ Jadidi vs FUS Rabat
Arryadia
-
24/10
20h00 - ATLÉTICO PARANAENSE x FLUMINENSE (live)
22h30 - CRUZEIRO x ATLÉTICO MINEIRO (live)
28/10
03h45 - FLAMENGO x CORINTHIANS
-
Monday, 25th October
Major League Soccer (MLS)
02:00 FC Dallas vs LA Galaxy
ESPN (uk & irl)
Sport 5+
Czech Gambrinus Liga
18:00 Sloavan Liberec vs Sparta Prague
CT2
Austrian Erste Liga
18:30 Altach vs WAC/St Andrä
Sky Sport Austria
TW 1
Danish Super Ligaen
19:00 OB Odense vs DanderjyskE
TV2 Sport (Den)
Norwegian Tippeligaen
19:00 Brann vs Kongsvinger
TV2 Zebra
Swedish Allsvenskan
19:00 Orebro vs Brommapojkarna
C+ Extra 3 (Swe)
C+ Fotboll (Sweden)
IFK Gotenberg vs Trelleborg
C+ Extra 1 (Swe)
Halmstad vs AIK Stockholm
C+ Extra 2 (Swe)
C+ Sport 1 (Sweden)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Turkish Super Lig
19:00 Kayseri Eriyesspor vs Besiktas
LIG TV
LIG TV HD
Romanian Liga 1
19:30 Steau Bucharest vs Panduri
Digi Sport (RO)
Bulgarian A PFG
20:00 Litex Lovech vs Levski Sofia
Pro.bg
Sport.Ro
German 2. Bundesliga
20:15 Erzgebirge Aue vs RW Oberhausen
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1 (ex DSF)
French Ligue 2
20:30 Le Hvre vs Nimes
EuroSport France
Italian Serie A
20:45 Napoli vs AC Milan
Al Jazeera Sport +1
Arena Sport 4
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 1 (Poland)
C+ Sport 3 (Norway)
Digi Sport+ (RO)
ESPN (uk & irl)
Film+ Bulgaria
Fox Sports Espanyol
Hi Soccer
NTV+ Sport On-Line
Raitalia 3 Africa
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
Sport 5
Sport TV2
TV4 Sport
UT-1 (Pershiy Nacionalniy)
YES Sport 1
Al Jazeera Sport HD
C+ Fútbol HD (Spain)
C+ Sport HD (Pol)
ESPN HD
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Super Calcio HD
English Championship
20:45 Leeds United vs Cardiff City
Al Jazeera Sport +5
Canal 9 (Den)
Ring.bg
Sky Sports 1 (uk)
Sport 1 (Rom)
Sport 2 (Cze/Svk)
Sport 2 (Hun)
SportDigital.tv
SportKlub (Croatia)
SportKlub (Poland)
SportKlub (Slovenia)
SuperSport 5 (ZA)
Viasat Football (Nor)
YES Sport 2
Sky Sports HD1 (uk)
Dutch Eerste Divisie (2nd)
20:45 Volendam vs Roosendaal
Eredivisie Live 1
Italian Lega Pro Division 1A
20:45 Ravenna vs Alessandria
RAI Sport 1
Israeli Ligat Al
20:45 Beitar Jerusalem vs Bnei Sachnin
IBA Channel 1
The Israeli Network
Spanish LFP Primera División
21:00 Real Sociedad vs Deportiva La Coruna
Al Jazeera Sport +2
C+ Fotball (Norway)
C+ Sport 1 (Sweden)
MaXimo
NTV Spor
NTV+ Football
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
SuperSport 3 (ZA)
Taquilla 7
TRK Futbol
TV+ (Bulgaria)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Portuguese Super Liga
21:15 FC Porto vs Uniao Leira
Dolce Sport
Nova Sport (Cze)
Orange Sport (Pol)
Sport TV1
SportKlub+ (SE Europe)
Sport TV HD
Moroccan GNFE-1 (Botola)
21:30 DHJ Jadidi vs FUS Rabat
Arryadia
-
Wednesday, 27th October
Ukrainian Cup
13:00 Poltava vs Shakhtar Donetsk
TRK Futbol
Romanian Cup
15:00 Gloria Bisistra Unirea Urziceni
Sport.Ro
Latvian Virsliga 5
16:00 Liepajas Metalurgs vs Skonto
LTV 7 Latvia
Russian Premier League
16:15 Dinamo Moscow vs CSKA Moscow
NTV+ Nash Football
Russia 2
NTV+ HD Sport
French League Cup
17:00 Guigamp vs Marseille
Arena Sport 1
Digi Sport (HU)
Dolce Sport
France 2
France 2 HD
Russian 1st Division
17:00 Volga vs Zhemchuzhina
NTV+ Football
Romanian Cup
17:30 CFR Cluj vs Targu Mures
Sport.Ro
Hungarian Cup (Magyar Cup)
18:00 REAC vs Ferencvaros
Sport 1 (Hun)
Sport 2 (Cze/Svk)
Sport M (Hun)
Danish Cup (DBU Pokal)
18:00 Viborg vs AaB Aalborg
6 Eren
Ukrainian Cup
18:00 Karpaty vs Vorskla
UT-1 (Pershiy Nacionalniy)
Sevastopol vs Dynamo Kyiv
TRK Futbol
Russian Premier League
18:30 Spartak Moscow vs Zenit Sr Petersburg
NTV+ Nash Football
ORT Europe (1TVRUS)
French League Cup
18:45 Lille vs Caen
Digi Sport (HU)
France 4
German Cup (DFB Pokal) - Round 2
19:00 Halle vs Duisburg
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Hoffenheim vs Ingolstadt
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Alemannia Aachen vs Mainz 05
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Eintracht Frankfurt vs Hamburg
Arena Sport 1
Nelonen Sport Pro
Nova Sport (Bul)
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Rom)
Sport 2 (Hun)
SuperSport 4 (DigitAlb)
YES Sport 2
Sky Sport HD2 (Ger)
Swedish Allsvenskan
19:00 BK Häcken vs Malmö
C+ Extra 2 (Swe)
C+ Sport 1 (Sweden)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Dutch Eredivisie
19:00 Ajax vs Heerenveen
Al Jazeera Sport +1
C+ Extra 1 (Swe)
C+ Sport 3 (Norway)
C+ Sport Extra
Canal 9 (Den)
Eredivisie Live 1
NTV+ Football
Polsat Futbol
SportDigital.tv
SuperSport 3 (DigitAlb)
Israeli Toto Cup - Ligat Al Group D (Round 5)
19:00 Hapoel Beer Sheva vs Beitar Jerusalem
Sport 5+ LIVE
Dutch Eredivisie
19:00 De Graafschap vs AZ Alkmaar
Eredivisie Live 1
Groningen vs ADO Den Haag
- - -
Romanian Cup - Round 2
19:45 Steau Bucharest vs Sportul Studentes
Pro TV (Rom)
Pro TV International
Swiss Super League
19:45 Zürich vs Luzern
Al Jazeera Sport +9
Danish Cup (DBU Pokal) - Round 5
20:00 FC Copenhagen vs Horsens
6 Eren
Spanish King's Cup
20:00 Logrones CF vs Valencia
Al Jazeera Sport +2
C+ Extra 1 (Swe)
C+ Liga (Spain)
Canal 9 (Den)
Sport TV1
SportKlub (Hungary)
SportKlub+ (Poland)
YES Sport 1
Sport TV HD
Dutch Eredivisie
20:00 Willem II vs Twente
Al Jazeera Sport +7
Spanish King's Cup
20:00 Real Union vs Sevilla
Al Jazeera Sport +4
Taquilla 5
Austrian Bundesliga
20:30 Salzburg vs Wacker Innsbruck
Sky Sport Austria
German Cup (DFB Pokal) - Round 2
20:30 Kickers Offenbach vs Borussia Dortmund
Arena Sport 3
Orange Sport (Pol)
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
TV2 Sport (Den)
Viasat Football (Nor)
Viasat Sport Baltic
Sky Sport HD1 (Ger)
Chemnitz vs Stuttgart
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Mönchengladbach vs Bayer Leverkusen
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Elversberg vs Nürnberg
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Scottish League Cup - Quarter Final
20:30 St Johnstone vs Celtic
BBC One Scotland
Setanta Ireland
English League Cup (Carling Cup) - Round 4
20:45 Newcastle United vs Arsenal
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +5
C+ Fotball (Norway)
C+ Fotboll (Sweden)
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Finland)
ESPN Brazil
Hi Soccer
MaXimo
NTV+ Sport On-Line
Orange Sport (Fra)
Ring.bg
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Sports 2 (uk)
Sky Super Calcio
Sport 1 (Hun)
Sport 1 (Rom)
Sport 2 (Cze/Svk)
Sport TV2
SportKlub (Poland)
SportKlub (Serbia)
SportKlub (Slovenia)
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
YES Sport 2
DigitAlb HD4
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Sports HD2 (uk)
Sky Super Calcio HD
French League Cup
20:45 Lyon vs Paris St Germain
Dolce Sport
France 3 Sat
SuperSport 5 (DigitAlb)
Belgian Cup (Beker van België) - Round 2
20:45 Standard Liege vs Antwerp
RTBF La Deux
Dutch Eredivisie
21:00 Vitesse Arnheim vs PSV Eindhoven
Al Jazeera Sport +6
C+ Extra 1 (Swe)
C+ Sport 3 (Norway)
C+ Sport Extra
Eredivisie Live 1
NTV+ Football
Polsat Futbol
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 2 (Hun)
SportDigital.tv
SportKlub+ (SE Europe)
SuperSport 3 (DigitAlb)
Italian Cup (Coppa Italia)
21:00 Lazio vs Portogruaro
Al Jazeera Sport +1
Digi Sport (RO)
Polsat Sport Extra
Sport Italia
Israeli Toto Cup - Ligat Al Group B (Round 5)
21:00 Maccabi Tel Aviv vs Bnei Sachnin
Sport 5+ LIVE
Dutch Eredivisie
21:00 Feyenoord vs Venlo
Eredivisie Live 2
Utrecht vs Excelsior
- - -
Spanish King's Cup
22:00 Universal LP vs Atletico Madrid
Al Jazeera Sport +4
Canal 9 (Den)
Sport TV1
SportKlub (Hungary)
SportKlub+ (Poland)
SportKlub+ (SE Europe)
TV4 Sport
YES Sport 1
Sport TV HD
Real Betsis vs Real Zaragoza
Al Jazeera Sport +2
C+ Sport 1 (Sweden)
Nova Sports 1 (Hellas)
Taquilla 4
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Mexican Primera División
23:30 Puebla vs Santos Laguna
Fox Sports Espanyol
CONMEBOL Copa Sudamericana
23:45 Atletico Mineiro vs Palmeiras
Arena Sport 4
SportKlub (Hungary)
Thursday, 28th October
Brazilian Série A
02:00 Flamengo vs Corinthians
PFC International
CONMEBOL Copa Sudamericana
02:00 Goias vs Avai
Arena Sport 3
SportKlub (Hungary)
Romanian Cup
17:30 Pandurii vs Universitatea Craiova
Sport.Ro
Danish Cup (DBU Pokal)
18:00 Espjerg vs Silkrborg
6 Eren
Turkish Cup (Turkiye Kupasi)
19:00 Besiktas vs Mersin Idman Yurdu
KanalTürk
Swedish Cup (Svenska Cupen)
19:00 Helsingborg vs Mjällby AIF
C+ Fotboll (Sweden)
Romanian Cup
19:45 Astra Ploiesti vs Rapid Bucharest
Pro TV (Rom)
Pro TV International
Spanish King's Cup (Copa del Rey)
20:00 Alcorcon vs Athletic Bilbao
Al Jazeera Sport +2
C+ Fotball (Norway)
C+ Liga (Spain)
Canal 9 (Den)
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
SportKlub (Poland)
SportKlub+ (SE Europe)
YES Sport 1
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Super Calcio HD
Danish Cup (DBU Pokal)
20:00 OB Odense vs Nordsjaelland
6 Eren
Italian Cup (Coppa Italia)
20:45 Bari vs Torino
Al Jazeera Sport +1
C+ Fútbol (Spain)
Digi Sport (HU)
La 7
Nova Sports 1 (Hellas)
Nova Sports 2 (Hellas)
Orange Sport (Fra)
Portuguese Liga Honra
21:15 Leixoes vs Penafiel
Sport TV1
Spanish King's Cup (Copa del Rey)
22:00 Real Sociedad vs Almeria
Al Jazeera Sport +2
C+ Fotball (Norway)
C+ Liga (Spain)
Canal 9 (Den)
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
SportKlub (Poland)
SportKlub+ (SE Europe)
YES Sport 1
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Super Calcio HD
Friday, 29th October
Brazilian Série A
01:00 Fluminense vs Gremio
PFC International
-
Wednesday 27.10.2010 GMT+2
England League Cup
20:45 Newcastle - Arsenal
RING BG
-Hellas Sat 39°E -12647 H 30000 -I2(Bulsat)
Irdeto2 key06: B3A283325BF7A18BA8B4084BFB5F9370 ;Bulsat (39°E)
Sport 2(Cze)
-Amos 4°W -11260 H 27500 -S1(Telespazio)
seca Key 0C: C4 B6 DA 76 E8 3B C2 F5
Italy :Coppa Italia
21:00 Lazio - Portogruaro
Sport Italia
-Atlantic Bird 12.5°W -12545 H 17455 -FTA
__________________
-
All Football matches Friday 29.10.2010
GMT+2
Germany 1. Bundesliga
20:30 Bayern M. - Freiburg
Dubai Sports 2
-Badr 26°E -12111 H 27500 -FTA
-Atlantic Bird 4A 7°W -12341 V 27500 -FTA
Eurosport 2
-Hellas Sat 39°E -12688 H 30000 -I2(Bulsat)
Irdeto2 key06 :B3A283325BF7A18BA8B4084BFB5F9370 ;Bulsat (39°E)
Idman TV
-Turksat 42°E -10966 H 11200
Biss KEY:12 34 56 00 65 43 21 00
Sport1(Ned)
-Astra 19.2°E -12515 H 22000 -I2(CNL+NL)
1rd3t0 KEY 02:[154A1A865DF48DED7115CDFF51977785]; C+ Nederland (19°E)
TRT 3
-Turksat 42°E -11918 V 24440
Biss key : 10 00 00 00 00 00 00 00
*TRT HD
-Turksat 42°E -11043 V 6400
Biss key : 10 00 00 00 00 00 00 00
Italy Serie A
20:45 Genova - Inter
Film Plus - Sport
-Hellas Sat 39°E -12647 H 30000 -I2(Bulsat)
Irdeto2 key06 :B3A283325BF7A18BA8B4084BFB5F9370 ;Bulsat (39°E)
PERSHY NATSIONALNY(UT-1)
-Astra 4.8°E -12130 V 27500
Biss Key: 10 06 10 26 11 07 11 29
TV8(Tur)
-Turksat 42°E) -11870 V 8888
Biss key : 12 12 12 12 12 12 12 12
-
Friday, 29th October
Russian Premier League
16:45 Kryliya Sovtev vs Rubin Kazan
C+ Fútbol (Spain)
Nova Sports 6 (Hellas)
NTV+ Nash Football
Ring.bg
SportKlub+ (SE Europe)
Tring Sport News
Romanian Seria B1
17:00 Ceahlaul vs Braila
Dolce Sport
Hungarian NB I
17:00 Debrecen vs Kaposvar
Sport M (Hun)
Romanian Liga 1
17:30 Vaslui vs Viktoria Branesti
GSP TV
Polish Ekstraklasa
17:45 GKS Belchatow vs Widzew Lodz
Orange Sport (Pol)
German 2. Bundesliga
18:00 Arminia Bielefeld vs Union Berlin
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
FSV Frankfurt vs Paderborn
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Greither Fürth vs Erzgebirge Aue
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Czech Gambrinus Liga
18:15 Viktoria Plzen vs Teplice
Nova Sport (Cze)
Austrian Erste Liga
18:30 Austria Lustenau vs Gratkorn
Sky Sport Austria [SC]
First Vienna vs Hartberg
Sky Sport Austria [SC]
SC Grödig vs Admira
Sky Sport Austria [SC]
WAC/St Andrä vs St Pölten
Sky Sport Austria [SC]
Hungarian NB I
19:00 Videoton Fehervar vs Honved
Duna I
Turkish Super Lig
19:00 Buraspor vs Fenerbahce
LIG TV
LIG TV HD
Romanian Liga 1
19:30 Dinamo Bucharest vs Gaz Metan Medias
Antena 1 (Rom)
Antena International
Polish Ekstraklasa
20:00 Jagiellonia vs Polonia Warsaw
C+ Sport 1 (Poland)
Orange Sport (Pol)
C+ Sport HD (Pol)
German 1. Bundesliga
20:30 Bayern München vs Freiburg
Alfa TV Cyprus
C+ Fútbol 2 (Spain)
Dubai Sports 2
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
Idman TV
MaXimo
NTV+ Football
Orange Sport (Fra)
Sky Bundesliga
Sky Calcio 2
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1.1 (Ned)
Sport TV3
SuperSport 3 (ZA)
TRK Futbol
TRT Spor (TRT 3)
YES Sport 1
Sky Calcio HD2
Sky Sport HD1 (Italy)
TRT HD
Austrian Erste Liga
20:30 Altach vs FC Lustenau
Sky Sport Austria
TW 1
Italian Serie A
20:45 Genoa vs Internationale
Arena Sport 4
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 2 (Poland)
C+ Sport 3 (Norway)
Canal 9 (Den)
Dahlia Calcio 1
Digi Sport (HU)
Digi Sport (RO)
Hi Soccer
NTV+ Sport On-Line
Setanta Sports 1
Sky Calcio 1
Sky Super Calcio
Sport 1.2 (mpeg-2)
Sport 1.2 (mpeg-4)
Sport TV2
TV4 Sport
TV8 Turkey
UT-1 (Pershiy Nacionalniy)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD1
Sky Super Calcio HD
Sport 1 HD (Ned)
English Blue Square Premier
20:45 Southport vs Kidderminster
Premier Sports UK
Setanta Africa
Dutch Eerste Divisie (2nd)
20:45 FC Eindhoven vs Go Ahaed Eagles
Eredivisie Live 1
Irish Premier League - Week 36 (Final Round)
20:45 Bohemians vs Dudalk
Setanta Ireland
Bray Wanderers vs Shamrock Rovers
RTÉ Two
Spanish Liga Adelante
21:00 Recreativo Huelva vs Celta Vigo
C+ Liga (Spain)
Portuguese Super Liga
21:15 Benfica vs Pacos Ferreira
Dolce Sport
Ma Chaîne Sport
Nova Sport (Cze)
Sport TV1
SportKlub+ (SE Europe)
Sport TV HD
-
Thursday, 21st October
CONMEBOL Copa Sudamericana - Last 16 (2nd Leg)
02:00 Palmeiras vs Universitario
Al Jazeera Sport +10
Arena Sport 4
SportKlub (Hungary)
SportKlub (Romania)
UEFA Europa League - Group G - Matchday 3
19:00 Zenit St Petersburg vs Hajduk Split
C+ Fútbol 4 (Spain)
HRT 2
Nova Sports 4 (Hellas)
NTV+ Football
OBN BiH
SuperSport 4 (DigitAlb)
NTV+ HD Sport
UEFA Europa League - Group H - Matchday 3
19:00 Stuttgart vs Getafe
A La Carte 1
Al Jazeera Sport +5
C+ Liga (Spain)
Nova Sports 6 (Hellas)
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
VOD 56 (Polsat)
YES Sport 2
C+ Liga HD
Sky Sport HD2 (Ger)
UEFA Europa League - Group H - Matchday 3
19:00 Young Boys vs OB Odense
RSI La 2
TSR 2
TV3 Puls
UEFA Europa League - Group K - Matchday 3
19:00 Utrecht vs Steau Bucharest
ESPN (uk only)
Pro TV (Rom)
Pro TV Chisinau
RTL 7
UEFA Europa League - Group J - Matchday 3
19:00 Borussia Dortmund vs Paris St Germain
Al Jazeera Sport +9
Arena Sport 3
C+ Fotboll (Sweden)
C+ Fútbol 3 (Spain)
Hi Sports
NTV+ Sport Classic
SAT.1 Austria
SAT.1 Germany
SAT.1 Switzerland
Setanta Ireland
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1 (Kaz)
Sport 1 (Ukr)
SuperSport 2 (DigitAlb)
SuperSport 7 (ZA)
TV4 Poland
VOD 54 (Polsat)
W9
SAT.1 HD
Sky Sport HD1 (Ger)
UEFA Europa League - Group L - Matchday 3
19:00 Besiktas vs FC Porto
Al Jazeera Sport +1
C+ Fútbol 2 (Spain)
Hi Sports 2
Ictimai TV
MaXimo
Ring.bg
Sport 2 (Ukr)
Sport TV1
Sport+ (France)
Star Turkey
C+ Deportes HD
Sport TV HD
Star TV
UEFA Europa League - Group L - Matchday 3
19:00 CSKA Sofia vs Rapid Vienna
BNT 1
Euro Futbol
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
SuperSport 3 (DigitAlb)
UEFA Europa League - Group K - Matchday 3
19:00 Napoli vs Liverpool
3e Ireland
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +4
B92
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Finland)
CT4 Sport
Digi Sport (HU)
Eredivisie Live 2
Hi Soccer
ITV 4
Nova Sports 1 (Hellas)
NTV+ Sport On-Line
Sport TV2
Sport.Ro
SportmanÃa
STV 3 Slovakia
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
TV4 Sport
Viasat Football (Nor)
VOD 55 (Polsat)
YES Sport 1
C+ Fútbol HD (Spain)
DigitAlb HD4
HDTV Smart
Nova Sports HD Hellas
UEFA Europa League - Group G - Matchday 3
19:00 Anderlecht vs AEK Athens
AB3
Al Jazeera Sport +6
ANT 1
Arena Sport 4
C+ Fútbol 5 (Spain)
VOD 57 (Polsat)
UEFA Europa League - Group J - Matchday 3
19:00 Karpaty vs Sevilla
A La Carte 2
Al Jazeera Sport +2
ICTV Ukraine
Tele Cinco
UEFA Europa League - Group I - Matchday 3
19:00 Debrecen vs PSV Eindhoven
Eredivisie Live 1
UEFA Europa League - Group I - Matchday 3
19:00 Metalist Kharkiv vs Sampdoria
NTV+ Nash Football
TRK Futbol
UEFA Europa League - Group C - Matchday 3
21:05 Sporting Lisbon vs AA Gent
A La Carte 3
Al Jazeera Sport +5
Canal 11 (Costa Rica)
Canvas
MaXimo
Ring.bg
SIC
Slovenia TV2
UEFA Europa League - Group E - Matchday 3
21:05 Sheriff Tiraspol vs BATE Borisov
NTV+ Nash Football
Pro TV Chisinau
TRK Futbol
UEFA Europa League - Group A - Matchday 3
21:05 Salzburg vs Juventus
A La Carte 4
Al Jazeera Sport +4
B92
C+ Fútbol 2 (Spain)
Eredivisie Live 1
ESPN (uk only)
Euro Futbol
Hi Sports
Hi Sports 2
Ictimai TV
NTV+ Sport On-Line
Puls 4
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 5
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 7 (ZA)
Viasat Football (Nor)
VOD 54 (Polsat)
Sky Sport HD2 (Ger)
UEFA Europa League - Group A - Matchday 3
21:05 Manchester City vs Lech Poznan
A La Carte 5
Al Jazeera Sport +9
Arena Sport 3
C+ Fotboll (Sweden)
Eredivisie Live 2
FIVE UK
Hi Soccer
NTV+ Sport
Polsat Futbol
Setanta Ireland
Sport TV2
Sport+ (France)
SportmanÃa
Star Turkey
SuperSport 2 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
TV2 Sport (Den)
TV2 Sport 1 (Nor)
TV4 Poland
YES Sport 1
C+ Fútbol HD (Spain)
DigitAlb HD5
Star TV
UEFA Europa League - Group B - Matchday 3
21:05 Atletico Madrid vs Rosenborg
Al Jazeera Sport +2
C+ Spain
ITV 4
Joy Sports
Nova Sports 4 (Hellas)
NTV+ Sport Classic
Sport TV1
TV2 Zebra
TV3 Puls
TV4 Sport
VOD 57 (Polsat)
YES Sport 2
C+ Spain HD
Sport TV HD
Viasat Sport HD (Nor)
UEFA Europa League - Group B - Matchday 3
21:05 Aris Thessaloniki vs Bayer Leverkusen
ANT 1
C+ Fútbol 3 (Spain)
Digi Sport (HU)
SAT.1 Austria
SAT.1 Germany
SAT.1 Switzerland
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
STV 3 Slovakia
SuperSport 4 (DigitAlb)
SAT.1 HD
Sky Sport HD1 (Ger)
UEFA Europa League - Group C - Matchday 3
21:05 Lille vs Levski Sofia
C+ Sport (France)
Pro.bg
VOD 56 (Polsat)
UEFA Europa League - Group D - Matchday 3
21:05 Dinamo Zagreb vs Club Brugge
HRT 2
Nova Sports 6 (Hellas)
OBN BiH
RTBF La Deux
UEFA Europa League - Group E - Matchday 3
21:05 AZ Alkmaar vs Dynamo Kyiv
C+ Sport 1 (Finland)
ICTV Ukraine
RTL 7
Sport+ (Russia)
UEFA Europa League - Group F - Matchday 3
21:05 Sparta Prague vs Lausanne Sport
CT4 Sport
RSI La 2
SF 2
TSR 2
UEFA Europa League - Group D - Matchday 3
21:05 Villarreal vs PAOK Thessaloniki
Al Jazeera Sport +6
Arena Sport 4
C+ Liga (Spain)
Nova Sports 1 (Hellas)
Sport 1 (Kaz)
Sport 1 (Ukr)
C+ Liga HD
HDTV Smart
Nova Sports HD Hellas
UEFA Europa League - Group F - Matchday 3
21:05 Palermo vs CSKA Moscow
Al Jazeera Sport +1
C+ Fútbol 4 (Spain)
NTV+ Football
Sport 2 (Ukr)
SuperSport 3 (DigitAlb)
VOD 55 (Polsat)
Friday, 22nd October
Major League Soccer (MLS)
01:30 New England vs New York Red Bulls
Sky Sport 1 (Italy)
-
Friday, 22nd October
Romanian Liga 1
15:30 Victoria Branesti vs FC Brasov
GSP TV
Hungarian NB I
17:00 Paks vs Györ
Sport M (Hun)
Romanian Liga 1
17:30 FC Timisoara vs Universitatea Cluj
Digi Sport (RO)
Polish Ekstraklasa
17:45 Polonia Bytom vs Slask Wroclaw
Orange Sport (Pol)
German 2. Bundesliga
18:00 Augsburg vs Union Berlin
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Hertah BSC Berlin vs Greuther Fürth
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Osnabrück vs Energie Cottbus
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Danish Ligaen 1
18:00 Viborg vs Koge
TV2 Sport (Den)
Ukrainian Vyscha Liha
18:00 Obolon Kyiv vs Tavriya
TRK Futbol
Czech Gambrinus Liga
18:15 Teplice vs Hradec Kralove
Nova Sport (Cze)
Austrian Erste Liga
18:30 WAC/St Andrä vs FC Lustenau
Sky Sport Austria [SC]
SV Grödig vs Altach
Sky Sport Austria [SC]
First Vienna vs St Pölten
Sky Sport Austria [SC]
Austria Lustenau vs Admira
Sky Sport Austria [SC]
Dutch Eerste Divisie (2nd)
18:45 Fortuna Sittard vs Dordrecht
Eredivisie Live 1
Hungarian NB I
19:00 Zalaegerszeg vs Vasas
Duna I
Turkish Super Lig
19:00 Karabukspor vs Eskisehirspor
LIG TV
LIG TV HD
Sivaspor vs Bucaspor
Digi Kanal
Romanian Liga 1
19:30 Gloria Bisistra vs Dinamo Bucharest
Antena 1 (Rom)
Antena International
Polish Ekstraklasa
20:00 Korona Kielce vs Legia Warsaw
C+ Sport 1 (Poland)
Orange Sport (Pol)
C+ Sport HD (Pol)
Belgian Jupiler Pro League
20:00 Kortrijk vs Racing Genk
SportKlub (Poland)
SportKlub (Romania)
SportKlub+ (SE Europe)
WDS TV
German 1. Bundesliga
20:30 Hamburg vs Bayern München
Alfa TV Cyprus
C+ Fútbol (Spain)
Dubai Sports 2
ESPN (uk & irl)
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
Idman TV
Joy Sports
MaXimo
NTV+ Football
Orange Sport (Fra)
Sky Bundesliga
Sky Calcio 2
Sky Sport 3 (Italy)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1.1 (Ned)
Sport TV2
SuperSport 3 (ZA)
TRK Futbol
TRT Spor (TRT 3)
YES Sport 1
C+ Fútbol HD (Spain)
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD2
Sky Sport HD1 (Ger)
Sky Sport HD3 (Italy)
TRT HD
Austrian Erste Liga
20:30 Gratkorn vs Hartberg
Sky Sport Austria
TW 1
English Championship
20:45 Bristol City vs Queens Park Rangers
Al Jazeera Sport +5
Canal 9 (Den)
Ring.bg
Sky Sports 1 (uk)
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
Sport 1 (Rom)
Sport Italia
SportDigital.tv
SportKlub (Serbia)
SportKlub (Slovenia)
SportKlub+ (Poland)
TV4 Sport
Viasat Football (Nor)
Sky Sports HD1 (uk)
Dutch Eredivisie
20:45 NAC Breda vs Roda JC
C+ Fotball (Norway)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Sweden)
Eredivisie Live 1
Italian Serie B
20:45 Novara vs Vicenza
Dahlia Sport
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
Irish Premier League
20:45 Galway United vs Bohemians
Premier Sports UK
RTÉ Two
Spanish Liga Adelante
21:00 Xerez vs Villarreal B
C+ Liga (Spain)
Portuguese Super Liga
21:15 Academica vs National Madeira
Sport TV1
Sport TV HD
Saturday, 23rd October
Argentinean Primera División - Apertura Week 12
00:10 Arsenal Sarandi vs Godoy Cruz
C+ Fútbol (Spain)
-
Sunday, 24th October
Mexican Primera División
02:00 Tigres UNAL vs Pumas UNAM
Canal Estrellas Europe
Major League Soccer (MLS)
02:30 San Jose Earthquakes
C+ Fotball (Norway)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Sweden)
Setanta Africa
Setanta Ireland
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Major League Soccer (MLS)
03:00 Real Salt Lake vs Colorado Rapids
Arena Sport 1
Mexican Primera División
03:45 Atlas vs Atlante
Canal Estrellas Europe
Major League Soccer (MLS)
05:00 Chicago Fire vs Chivas USA
Fox Sports Espanyol
Russian Premier League
10:00 Amkar Perm vs Lokomotiv Moscow
NTV+ Nash Football
Romanian Seria B1
11:00 Concordia Chiajna vs Delta Tulcea
Dolce Sport
Spanish Liga Adelante
12:00 Salamanca vs Real Betis
C+ Spain
Azeri National League
12:00 Mugan vs Garabagh
Idman TV
Russian Premier League
12:10 CSKA Moscow vs Rubin Kazan
Al Jazeera Sport +8
C+ Fútbol 2 (Spain)
ESPN Brazil
Nova Sports 2 (Hellas)
NTV+ Nash Football
ORT Europe (1TVRUS)
ORT Russia (Perviy)
Ring.bg
Sky Calcio 8
Sky Sport 3 (Italy)
SportDigital.tv
SportKlub (Hungary)
SportKlub (Romania)
SportKlub (Slovenia)
YES Sport 2
Portuguese Liga Honra
12:15 Gil Vicente vs Arouca
Sport TV1
Italian Serie A
12:30 Parma vs Roma
Al Jazeera Sport +1
Arena Sport 3
C+ Fotball (Norway)
C+ Fotboll (Sweden)
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Finland)
Dahlia Sport
Digi Sport (HU)
Digi Sport (RO)
Digi Sport (Svk)
ESPN (uk & irl)
Hi Soccer
NTV+ Football
Raitalia 3 Africa
Setanta Sports 1
Sky Calcio 7
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
Sport TV2
SuperSport 1 (DigitAlb)
TV+ (Bulgaria)
YES Sport 1
Al Jazeera Sport HD
C+ Fútbol HD (Spain)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
DigitAlb HD4
ESPN HD
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD7
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Super Calcio HD
Sport TV HD
Dutch Eredivisie
12:30 Excelsior vs Ajax
Al Jazeera Sport +6
Beyaz TV
C+ Sport 1 (Sweden)
C+ Sport 3 (Norway)
Eredivisie Live 1
NTV+ Sport Classic
Polsat Futbol
SportmanÃa
SuperSport 3 (DigitAlb)
Ukrainian Vyscha Liha
13:00 Illchivets vs Metalist Kharkiv
TRK Futbol
UT-1 (Pershiy Nacionalniy)
Turkish 1. Lig
13:00 Giresunspor vs Samsunspor
TRT 1
Serbian Super Lige
13:00 Spartak Zlatibor
RTS 2 (Serbia)
RTS Sat
Albanian Championship
13:00 Skenderbeu vs Kastrioti
SuperSport 4 (DigitAlb)
Albanian Championship
13:15 Flamurtari vs Laci
SuperSport 5 (DigitAlb)
German 2. Bundesliga
13:30 Bochum vs Alemannia Aachen
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Duisburg vs Karlsruhe
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Paderborn vs Fortuna Düsseldorf
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Turkish Super Lig
13:30 Ankaragucu vs Buraspor
LIG TV
LIG TV HD
Scottish Premier League
13:45 Celtic vs Rangers
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +5
Kuwait TV3
Ma Chaîne Sport
Nile Sport
OSN Show Sports 2
Saudi Sports
Setanta Africa
Sky Sports 4 (uk)
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Rom)
Sport 1.1 (Ned)
Sport 2 (Hun)
Sport TV3
SportKlub+ (SE Europe)
Sky Sports HD4 (uk)
Danish Ligaen 1
13:45 Skive vs AGF Arhus
TV2 Sport (Den)
Danish Super Ligaen
14:00 AAB AAlborg vs Nordsjaelland
Canal 9 (Den)
Romanian Liga 1
14:00 Sportul Studentes vs Rapid Bucharest
GSP TV
Bulgarian A PFG
14:00 Minyor Pernik vs CSKA Sofia
Pro.bg
English Premier League
14:30 Stoke City vs Manchester United
6 Eren
Alfa TV Cyprus
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Finland)
Diema
Digi Sport (HU)
Digi Sport (RO)
Digi Sport (Svk)
ESPN Brazil
Idman TV
MaXimo
Nova Sports 1 (Hellas)
Premier League TV
Sky Calcio 8
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport 3 (Italy)
Sky Sports 1 (uk)
Spormax Digiturk
Sport 1.1 (Ned)
Sport TV1
SportKlub (Croatia)
SportKlub (Serbia)
SuperSport 3 (ZA)
Tring Sport News
TV2 PL 1 (Nor)
TV3 Slovenia
Viasat Football (Swe)
YES Sport 1
AD Sports HD3
Premier League HDTV
Sky Calcio HD8
Sky Sport HD2 (Ger)
Sky Sport HD3 (Italy)
Sky Sports HD1 (uk)
Spormax HD
Sport 1 HD (Ned)
Sport 1 HD (Rus)
Sport TV HD
TV2 PL HD1 (Nor)
Viasat PL HD
Viasat Sport HD (Swe)
Serbian Super Lige
14:30 Vijvordina vs OFK Belgrase
Arena Sport 1
Dutch Eredivisie
14:30 PSV Eindhoven vs Feyenoord
Al Jazeera Sport +6
Beyaz TV
C+ Fútbol 3 (Spain)
C+ Sport Extra
Eredivisie Live 1
ESPN (uk & irl)
NTV+ Football
Polsat Futbol
Sport 1 (Hun)
Sport 2 (Cze/Svk)
SportDigital.tv
SportKlub (Slovenia)
SuperSport 3 (DigitAlb)
Dutch Eredivisie
14:30 Twente vs ADO Den Haag
Eredivisie Live 2
AZ Alkmaar vs Willem II
- - -
Russian Premier League
14:30 Anzhi vs Zenit ST Petersburg
100 TV
NTV+ Nash Football
Turkish Super Lig
14:30 Manisaspor vs Kasimpasa
Digi Kanal
Polish Ekstraklasa
14:45 Gornik Zabrze vs Lech Poznan
C+ Sport 1 (Poland)
C+ Sport HD (Pol)
Swedish Allsvenskan
15:00 Helsingborg vs Atvidaberg
C+ Extra 1 (Swe)
Italian Serie A
15:00 Bologna vs Juventus
Al Jazeera Sport +1
Arena Sport 3
C+ Fotball (Norway)
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport 1 (Denmark)
Hi Sports
Meridiano TV
NTV+ Sport Classic
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sport TV2
SuperSport 1 (DigitAlb)
TPS Star
TV+ (Bulgaria)
TV4 Sport
Al Jazeera Sport HD
C+ Fútbol HD (Spain)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
DigitAlb HD4
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD1
Lazio vs Cagliari
Al Jazeera Sport +9
Arena Sport 4
C+ Fotboll (Sweden)
C+ Sport 2 (Poland)
C+ Sport 3 (Norway)
Dahlia Calcio 2
Film+ Bulgaria
Hi Soccer
Raitalia 3 Africa
Sky Calcio 2
SuperSport 2 (DigitAlb)
DigitAlb HD5
Sky Calcio HD2
Swedish Allsvenskan
15:00 Kalmar vs Mjällby AIF
C+ Extra 2 (Swe)
Gefle vs GAIS
C+ Extra 3 (Swe)
Greek Super League
15:00 Kavala vs Ergotelis
Nova Sports 2 (Hellas)
Panserraikos vs Kerkyra
Nova Sports 3 (Hellas)
Italian Serie A
15:00 Udinese vs Palermo
Al Jazeera Sport +10
Dahlia Sport
Hi Sports 2
Sky Calcio 3
SuperSport 4 (DigitAlb)
Genoa vs Catania
Al Jazeera Sport +7
Sky Calcio 4
Chievo vs Cesena
Al Jazeera Sport +4
Dahlia Calcio 3
Sky Calcio 5
Lecce vs Brescia
Al Jazeera Sport +8
Dahlia Calcio 4
Sky Calcio 6
Norwegian Adeccoligaen
15:00 Ranheim vs Fredrikstad
NRK 2
German 1. Bundesliga
15:30 Borussia Dortmund vs Hoffenheim
C+ Fútbol 4 (Spain)
Dubai Sports 1
Dubai Sports 2
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
NTV+ Sport On-Line
Orange Sport (Fra)
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
SuperSport 5 (DigitAlb)
SuperSport 5 (ZA)
TRT Spor (TRT 3)
Sky Sport HD1 (Ger)
TRT HD
Danish Super Ligaen
16:00 Silkeborg vs FC Copenhagen
DR1
KNR TV
Danish Super Ligaen
16:00 Lyngby vs Horsens
TV2 Sport (Den)
English Premier League
16:00 Liverpool vs Blackburn Rovers
C+ Fútbol 2 (Spain)
Nova Sports 6 (Hellas)
RTS 1 Senegal
SportKlub+ (SE Europe)
Star Tanzania
SuperSport 7 (ZA)
Tring Shqip (Sport 2)
TV2 PL 2 (Nor)
Viasat Sport (Swe)
Viasat Xtra PL 1
YES Sport 2
AD Sports HD4
C+ Deportes HD
TV2 PL HD2 (Nor)
Austrian Bundesliga
16:00 Wiener Neustadt
ORF 1
Sky Sport Austria
ORF 1 HD
Ukrainian Vyscha Liha
16:00 Volyn vs Dynamo Kyiv
2+2 (ex Kino)
Swedish Allsvenskan
16:30 Djurgarden vs Elfsborg
C+ Sport 1 (Sweden)
Dutch Eredivisie
16:30 Vitesse Arnheim vs Utrecht
Eredivisie Live 1
Moroccan GNFE-1 (Botola)
16:30 HUSA Agadir vs RCA Casablanca
Arryadia
Russian Premier League
16:45 Rostov vs Kryliya Sovetov
NTV+ Nash Football
English Premier League
17:00 Manchester City vs Arsenal
2M National
6 Eren
C+ Spain
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 1 (Poland)
Diema
Digi Sport (HU)
Digi Sport (RO)
Digi Sport (Svk)
ESPN Brazil
Fox Sports Espanyol
Idman TV
MaXimo
Nova Sports 1 (Hellas)
Premier League TV
Russia 2
Sky Calcio 9
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport 3 (Italy)
Sky Sports 1 (uk)
Sky Super Calcio
Spormax Digiturk
Sport 1.1 (Ned)
Sport TV1
SportKlub (Croatia)
SportKlub (Serbia)
SportKlub (Slovenia)
Sportsmax
SuperSport 3 (ZA)
Tring Sport News
TRK Futbol
TV2 PL 1 (Nor)
Viasat Football (Swe)
YES Sport 1
AD Sports HD5
C+ Spain HD
C+ Sport HD (Pol)
Premier League HDTV
Sky Sport HD2 (Ger)
Sky Sport HD3 (Italy)
Sky Sports HD1 (uk)
Sky Super Calcio HD
Spormax HD
Sport 1 HD (Ned)
Sport 1 HD (Rus)
Sport TV HD
TV2 PL HD1 (Nor)
Viasat PL HD
Viasat Sport HD (Swe)
French Ligue 1
17:00 Paris St Germain vs Auxerre
A La Carte 2
Al Jazeera Sport +4
Arena Sport 3
Kanal A (Turkey)
NTV+ Football
Orange Sport Info (Pol)
SuperSport 3 (DigitAlb)
French Ligue 1
17:00 Arles vs Lyon
A La Carte 1
Al Jazeera Sport +5
Polish Ekstraklasa
17:00 Zaglebie Lubin vs Ruch Chorzow
Orange Sport (Pol)
Czech Gambrinus Liga
17:00 Banik strava vs Jablonec
Sport 2 (Cze/Svk)
Spanish LFP Primera División
17:00 Osasuna vs Malaga
Al Jazeera Sport +9
Taquilla 7
Al Jazeera Sport HD
Almeria vs Hercules
Al Jazeera Sport +10
Taquilla 6
Espanyol vs Levante
Al Jazeera Sport +6
Film+ Bulgaria
Taquilla 8
TPS Star
Spanish Liga Adelante
17:00 Numanicia vs Gimnastic
C+ Liga (Spain)
Cypriot 1. Division
17:00 AEL Limassol vs Omonia Nicosia
Lumiere TV
Spanish LFP Primera División
17:00 Getafe vs Sporting Gijon
Al Jazeera Sport +3
Taquilla 5
Bosnia-Herzegovina Premier Liga
17:00 Zeljeznicar vs FK Sarajevo
BHT 1
Spanish Segunda B Group I
17:00 Atletico Madrid B vs Real Madrid Castilla
Tele Madrid Sat
Moroccan GNFE-1 (Botola)
17:00 KAC Kenitra vs MAS Fes
2M National
Greek Super League
17:15 PAOK Thessaloniki vs Panionios
Nova Sports 2 (Hellas)
Tring World (Sport 3)
German 1. Bundesliga
17:30 Bayer Leverkusen vs Mainz 05
C+ Fútbol (Spain)
Dubai Sports 1
ESPN (uk & irl)
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
Sky Bundesliga
Sky Calcio 10
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1.2 (mpeg-4)
Sport+ (Russia)
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 5 (ZA)
TRT Spor (TRT 3)
YES Sport 2
DigitAlb HD4
TRT HD
Stuttgart vs St Pauli
Orange Sport (Fra)
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Hungarian NB I
17:30 Debrecen vs Ferencvaros
Sport 1 (Rom)
Sport 2 (Hun)
Danish Super Ligaen
18:00 Brandby vs Randers
TV3+ Denmark
Norwegian Tippeligaen
18:00 Molde vs Odd Grenland
TV2 Sport 1 (Nor)
Sandefjord vs Haugesund
TV2 Sport 2 (Nor)
Start vs Stabaek
TV2 Sport 3 (Nor)
Stromsgodset vs Hanefoss
TV2 Sport 4 (Nor)
Viking vs Aalesund
TV2 Sport 5 (Nor)
Belgian Jupiler Pro League
18:00 Standard Liege vs AA Gent
SportKlub (Poland)
SportKlub (Romania)
SportKlub+ (SE Europe)
WDS TV
Turkish Super Lig
18:00 Fenerbahce vs Galatasaray
LIG TV
LIG TV HD
Austrian Bundesliga
18:30 Wacker Innsbruck vs Salzburg
Sky Sport Austria
Turkish 1. Lig
18:30 Gaziantep BSB vs Altay
TRT 1
Moroccan GNFE-1 (Botola)
18:30 Chabab Kasba Tadla vs JSM Laayoune
Arryadia
Mexican Primera División - Apertura Week 12
19:00 Toluca vs Puebla
Canal Estrellas Europe
Spanish LFP Primera División
19:00 Sevilla vs Athletic Bilbao
Al Jazeera Sport +2
Arena Sport 3
C+ Fotball (Norway)
C+ Liga (Spain)
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 1 (Sweden)
Canal 9 (Den)
Digi Sport+ (RO)
Gol TV (America)
Idman TV
MaXimo
NTV+ Football
Sky Calcio 9
Sky Sport 3 (Italy)
Sky Sports RED Button
Sky Sports 1 (2/H only)
Sky Super Calcio
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
Sport 5+ LIVE
Sport TV2
Sport+ (France)
SuperSport 2 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
TV+ (Bulgaria)
Al Jazeera Sport HD
C+ Liga HD
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Sky Sport HD3 (Italy)
Sky Super Calcio HD
Ukrainian Vyscha Liha
19:00 Karpaty vs Metalurg Donetsk
TRK Futbol
Romanian Liga 1
19:00 CFR Cluj vs Unirea Urziceni
Digi Sport (RO)
Portuguese Super Liga
19:15 Sporting Lisbon vs Rio Ave
RTP Africa
RTP International
RTP Madeira
SportKlub (Croatia)
SportKlub (Serbia)
TVi Portugal
Greek Super League
19:30 Olympiacos vs Aris Thessaloniki
Alfa TV Cyprus
ERT World
NET Hellas
Tring Shqip (Sport 2)
Greek Super League
20:00 AEK Athens vs Panathinaikos
Nova Sports 1 (Hellas)
Tring Sport News
Norwegian Tippeligaen
20:00 Rosenborg vs Tromse
TV2 Norway
Brazilian Série A - Round 31
20:00 Atletico paranaense vs Fluminense
Al Jazeera Sport +5
C+ Fútbol 3 (Spain)
Evrokom
Nova Sports 4 (Hellas)
NTV+ Sport Classic
Spormax Digiturk
SportKlub (Romania)
SportKlub+ (Poland)
SuperSport 6 (ZA)
Bulgarian A PFG
20:00 Lokomotiv Sovia vs Rakovski
Pro.bg
Israeli Ligat Al
20:00 Maccabi Petach Tikva vs Hapoel Tel Aviv
Sport 5+ LIVE
The Israeli Network
YES Sport 2
Belgian Jupiler Pro League
20:30 Anderlecht vs Westerlo
Setanta Africa
SportKlub (Poland)
SportKlub+ (SE Europe)
WDS TV
Italian Serie A
20:45 Internationale vs Sampdoria
Al Jazeera Sport +1
Al Jazeera Sport +3
Arena Sport 4
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Poland)
C+ Sport 3 (Norway)
Dahlia Sport
Digi Sport (Svk)
ESPN (uk & irl)
Film+ Bulgaria
Hi Soccer
Joy Sports
NTV+ Sport On-Line
Raitalia 3 Africa
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sport 1.1 (Ned)
Sport 1.2 (mpeg-2)
Sport 1.2 (mpeg-4)
Sport TV3
SuperSport 1 (DigitAlb)
TV4 Sport
TV8 Turkey
YES Sport 1
C+ Fútbol HD (Spain)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
DigitAlb HD4
ESPN HD
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sport 1 HD (Ned)
French Ligue 1
21:00 Lille vs Marseille
Al Jazeera Sport +4
Arena Sport 1
C+ France
C+ GOL (Poland)
C+ Hi-Tech
Digi Sport+ (RO)
Kanal A (Turkey)
Nova Sports 3 (Hellas)
NTV+ Sport
Orange Sport Info (Pol)
Sport Italia
SuperSport 3 (DigitAlb)
SuperSport 7 (ZA)
TRK Futbol
Viasat Football (Nor)
Viasat Football (Swe)
Spanish LFP Primera División
21:00 Villarreal vs Atletico Madrid
Al Jazeera Sport +2
Alfa TV Cyprus
Arena Sport 3
C+ Fotball (Norway)
C+ Spain
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 1 (Sweden)
C+ Sport 2 (Poland)
Canal 9 (Den)
ESPN Brazil
Idman TV
MaXimo
NTV Spor
NTV+ Football
Sky Calcio 2
Sky Sport 3 (Italy)
Sky Sports 1 (uk)
Sky Super Calcio
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
Sport 5+ LIVE
Sport TV2
SuperSport 2 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
TV+ (Bulgaria)
Al Jazeera Sport HD
C+ Spain HD
C+ Sport HD (D/F/N/S)
DigitAlb HD5
Sky Calcio HD2
Sky Sport HD3 (Italy)
Sky Sports HD1 (uk)
Sky Super Calcio HD
Argentinean Primera División
21:00 Independiente vs Boca Juniors
C+ Fútbol 2 (Spain)
Canal 7 TV Publica
Portuguese Super Liga
21:15 Portimonense vs Benfica
Ma Chaîne Sport
Sport TV1
SuperSport 4 (DigitAlb)
Sport TV HD
Moroccan GNFE-1 (Botola)
21:30 WAF Fes vs OCS Safi
Arryadia
Chilean Primera División
22:00 Nublense vs Universidad Catolica
TV Chile
Brazilian Série A - Round 31
22:30 Gremio vs International
PFC International
Mexican Primera División
23:00 Club America vs Chivas Guadalajara
Canal Estrellas Europe
Argentinean Primera División
23:10 Tigre vs Olimpo Bahia Blanca
Canal 7 TV Publica
Monday, 25th October
Argentinean Primera División
01:20 Newell´s Boys vs Gimnasia La Plata
C+ Fútbol (Spain)
Canal 7 TV Publica
Monday, 25th October
Major League Soccer (MLS)
02:00 FC Dallas vs LA Galaxy
ESPN (uk & irl)
Sport 5+
Czech Gambrinus Liga
18:00 Sloavan Liberec vs Sparta Prague
CT2
Austrian Erste Liga
18:30 Altach vs WAC/St Andrä
Sky Sport Austria
TW 1
Danish Super Ligaen
19:00 OB Odense vs DanderjyskE
TV2 Sport (Den)
Norwegian Tippeligaen
19:00 Brann vs Kongsvinger
TV2 Zebra
Swedish Allsvenskan
19:00 Orebro vs Brommapojkarna
C+ Extra 3 (Swe)
C+ Fotboll (Sweden)
IFK Gotenberg vs Trelleborg
C+ Extra 1 (Swe)
Halmstad vs AIK Stockholm
C+ Extra 2 (Swe)
C+ Sport 1 (Sweden)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Turkish Super Lig
19:00 Kayseri Eriyesspor vs Besiktas
LIG TV
LIG TV HD
Romanian Liga 1
19:30 Steau Bucharest vs Panduri
Digi Sport (RO)
Bulgarian A PFG
20:00 Litex Lovech vs Levski Sofia
Pro.bg
Sport.Ro
German 2. Bundesliga
20:15 Erzgebirge Aue vs RW Oberhausen
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1 (ex DSF)
French Ligue 2
20:30 Le Hvre vs Nimes
EuroSport France
Italian Serie A
20:45 Napoli vs AC Milan
Al Jazeera Sport +1
Arena Sport 4
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 1 (Poland)
C+ Sport 3 (Norway)
Digi Sport+ (RO)
ESPN (uk & irl)
Film+ Bulgaria
Fox Sports Espanyol
Hi Soccer
NTV+ Sport On-Line
Raitalia 3 Africa
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
Sport 5
Sport TV2
TV4 Sport
UT-1 (Pershiy Nacionalniy)
YES Sport 1
Al Jazeera Sport HD
C+ Fútbol HD (Spain)
C+ Sport HD (Pol)
ESPN HD
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Super Calcio HD
English Championship
20:45 Leeds United vs Cardiff City
Al Jazeera Sport +5
Canal 9 (Den)
Ring.bg
Sky Sports 1 (uk)
Sport 1 (Rom)
Sport 2 (Cze/Svk)
Sport 2 (Hun)
SportDigital.tv
SportKlub (Croatia)
SportKlub (Poland)
SportKlub (Slovenia)
SuperSport 5 (ZA)
Viasat Football (Nor)
YES Sport 2
Sky Sports HD1 (uk)
Dutch Eerste Divisie (2nd)
20:45 Volendam vs Roosendaal
Eredivisie Live 1
Italian Lega Pro Division 1A
20:45 Ravenna vs Alessandria
RAI Sport 1
Israeli Ligat Al
20:45 Beitar Jerusalem vs Bnei Sachnin
IBA Channel 1
The Israeli Network
Spanish LFP Primera División
21:00 Real Sociedad vs Deportiva La Coruna
Al Jazeera Sport +2
C+ Fotball (Norway)
C+ Sport 1 (Sweden)
MaXimo
NTV Spor
NTV+ Football
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
SuperSport 3 (ZA)
Taquilla 7
TRK Futbol
TV+ (Bulgaria)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Portuguese Super Liga
21:15 FC Porto vs Uniao Leira
Dolce Sport
Nova Sport (Cze)
Orange Sport (Pol)
Sport TV1
SportKlub+ (SE Europe)
Sport TV HD
Moroccan GNFE-1 (Botola)
21:30 DHJ Jadidi vs FUS Rabat
Arryadia
-
24/10
20h00 - ATLÉTICO PARANAENSE x FLUMINENSE (live)
22h30 - CRUZEIRO x ATLÉTICO MINEIRO (live)
28/10
03h45 - FLAMENGO x CORINTHIANS
-
Monday, 25th October
Major League Soccer (MLS)
02:00 FC Dallas vs LA Galaxy
ESPN (uk & irl)
Sport 5+
Czech Gambrinus Liga
18:00 Sloavan Liberec vs Sparta Prague
CT2
Austrian Erste Liga
18:30 Altach vs WAC/St Andrä
Sky Sport Austria
TW 1
Danish Super Ligaen
19:00 OB Odense vs DanderjyskE
TV2 Sport (Den)
Norwegian Tippeligaen
19:00 Brann vs Kongsvinger
TV2 Zebra
Swedish Allsvenskan
19:00 Orebro vs Brommapojkarna
C+ Extra 3 (Swe)
C+ Fotboll (Sweden)
IFK Gotenberg vs Trelleborg
C+ Extra 1 (Swe)
Halmstad vs AIK Stockholm
C+ Extra 2 (Swe)
C+ Sport 1 (Sweden)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Turkish Super Lig
19:00 Kayseri Eriyesspor vs Besiktas
LIG TV
LIG TV HD
Romanian Liga 1
19:30 Steau Bucharest vs Panduri
Digi Sport (RO)
Bulgarian A PFG
20:00 Litex Lovech vs Levski Sofia
Pro.bg
Sport.Ro
German 2. Bundesliga
20:15 Erzgebirge Aue vs RW Oberhausen
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1 (ex DSF)
French Ligue 2
20:30 Le Hvre vs Nimes
EuroSport France
Italian Serie A
20:45 Napoli vs AC Milan
Al Jazeera Sport +1
Arena Sport 4
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport (France)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 1 (Poland)
C+ Sport 3 (Norway)
Digi Sport+ (RO)
ESPN (uk & irl)
Film+ Bulgaria
Fox Sports Espanyol
Hi Soccer
NTV+ Sport On-Line
Raitalia 3 Africa
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
Sport 5
Sport TV2
TV4 Sport
UT-1 (Pershiy Nacionalniy)
YES Sport 1
Al Jazeera Sport HD
C+ Fútbol HD (Spain)
C+ Sport HD (Pol)
ESPN HD
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Super Calcio HD
English Championship
20:45 Leeds United vs Cardiff City
Al Jazeera Sport +5
Canal 9 (Den)
Ring.bg
Sky Sports 1 (uk)
Sport 1 (Rom)
Sport 2 (Cze/Svk)
Sport 2 (Hun)
SportDigital.tv
SportKlub (Croatia)
SportKlub (Poland)
SportKlub (Slovenia)
SuperSport 5 (ZA)
Viasat Football (Nor)
YES Sport 2
Sky Sports HD1 (uk)
Dutch Eerste Divisie (2nd)
20:45 Volendam vs Roosendaal
Eredivisie Live 1
Italian Lega Pro Division 1A
20:45 Ravenna vs Alessandria
RAI Sport 1
Israeli Ligat Al
20:45 Beitar Jerusalem vs Bnei Sachnin
IBA Channel 1
The Israeli Network
Spanish LFP Primera División
21:00 Real Sociedad vs Deportiva La Coruna
Al Jazeera Sport +2
C+ Fotball (Norway)
C+ Sport 1 (Sweden)
MaXimo
NTV Spor
NTV+ Football
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
SuperSport 3 (ZA)
Taquilla 7
TRK Futbol
TV+ (Bulgaria)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Portuguese Super Liga
21:15 FC Porto vs Uniao Leira
Dolce Sport
Nova Sport (Cze)
Orange Sport (Pol)
Sport TV1
SportKlub+ (SE Europe)
Sport TV HD
Moroccan GNFE-1 (Botola)
21:30 DHJ Jadidi vs FUS Rabat
Arryadia
-
Wednesday, 27th October
Ukrainian Cup
13:00 Poltava vs Shakhtar Donetsk
TRK Futbol
Romanian Cup
15:00 Gloria Bisistra Unirea Urziceni
Sport.Ro
Latvian Virsliga 5
16:00 Liepajas Metalurgs vs Skonto
LTV 7 Latvia
Russian Premier League
16:15 Dinamo Moscow vs CSKA Moscow
NTV+ Nash Football
Russia 2
NTV+ HD Sport
French League Cup
17:00 Guigamp vs Marseille
Arena Sport 1
Digi Sport (HU)
Dolce Sport
France 2
France 2 HD
Russian 1st Division
17:00 Volga vs Zhemchuzhina
NTV+ Football
Romanian Cup
17:30 CFR Cluj vs Targu Mures
Sport.Ro
Hungarian Cup (Magyar Cup)
18:00 REAC vs Ferencvaros
Sport 1 (Hun)
Sport 2 (Cze/Svk)
Sport M (Hun)
Danish Cup (DBU Pokal)
18:00 Viborg vs AaB Aalborg
6 Eren
Ukrainian Cup
18:00 Karpaty vs Vorskla
UT-1 (Pershiy Nacionalniy)
Sevastopol vs Dynamo Kyiv
TRK Futbol
Russian Premier League
18:30 Spartak Moscow vs Zenit Sr Petersburg
NTV+ Nash Football
ORT Europe (1TVRUS)
French League Cup
18:45 Lille vs Caen
Digi Sport (HU)
France 4
German Cup (DFB Pokal) - Round 2
19:00 Halle vs Duisburg
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Hoffenheim vs Ingolstadt
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Alemannia Aachen vs Mainz 05
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Eintracht Frankfurt vs Hamburg
Arena Sport 1
Nelonen Sport Pro
Nova Sport (Bul)
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Rom)
Sport 2 (Hun)
SuperSport 4 (DigitAlb)
YES Sport 2
Sky Sport HD2 (Ger)
Swedish Allsvenskan
19:00 BK Häcken vs Malmö
C+ Extra 2 (Swe)
C+ Sport 1 (Sweden)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Dutch Eredivisie
19:00 Ajax vs Heerenveen
Al Jazeera Sport +1
C+ Extra 1 (Swe)
C+ Sport 3 (Norway)
C+ Sport Extra
Canal 9 (Den)
Eredivisie Live 1
NTV+ Football
Polsat Futbol
SportDigital.tv
SuperSport 3 (DigitAlb)
Israeli Toto Cup - Ligat Al Group D (Round 5)
19:00 Hapoel Beer Sheva vs Beitar Jerusalem
Sport 5+ LIVE
Dutch Eredivisie
19:00 De Graafschap vs AZ Alkmaar
Eredivisie Live 1
Groningen vs ADO Den Haag
- - -
Romanian Cup - Round 2
19:45 Steau Bucharest vs Sportul Studentes
Pro TV (Rom)
Pro TV International
Swiss Super League
19:45 Zürich vs Luzern
Al Jazeera Sport +9
Danish Cup (DBU Pokal) - Round 5
20:00 FC Copenhagen vs Horsens
6 Eren
Spanish King's Cup
20:00 Logrones CF vs Valencia
Al Jazeera Sport +2
C+ Extra 1 (Swe)
C+ Liga (Spain)
Canal 9 (Den)
Sport TV1
SportKlub (Hungary)
SportKlub+ (Poland)
YES Sport 1
Sport TV HD
Dutch Eredivisie
20:00 Willem II vs Twente
Al Jazeera Sport +7
Spanish King's Cup
20:00 Real Union vs Sevilla
Al Jazeera Sport +4
Taquilla 5
Austrian Bundesliga
20:30 Salzburg vs Wacker Innsbruck
Sky Sport Austria
German Cup (DFB Pokal) - Round 2
20:30 Kickers Offenbach vs Borussia Dortmund
Arena Sport 3
Orange Sport (Pol)
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
TV2 Sport (Den)
Viasat Football (Nor)
Viasat Sport Baltic
Sky Sport HD1 (Ger)
Chemnitz vs Stuttgart
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Mönchengladbach vs Bayer Leverkusen
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Elversberg vs Nürnberg
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Scottish League Cup - Quarter Final
20:30 St Johnstone vs Celtic
BBC One Scotland
Setanta Ireland
English League Cup (Carling Cup) - Round 4
20:45 Newcastle United vs Arsenal
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +5
C+ Fotball (Norway)
C+ Fotboll (Sweden)
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Finland)
ESPN Brazil
Hi Soccer
MaXimo
NTV+ Sport On-Line
Orange Sport (Fra)
Ring.bg
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Sports 2 (uk)
Sky Super Calcio
Sport 1 (Hun)
Sport 1 (Rom)
Sport 2 (Cze/Svk)
Sport TV2
SportKlub (Poland)
SportKlub (Serbia)
SportKlub (Slovenia)
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
YES Sport 2
DigitAlb HD4
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Sports HD2 (uk)
Sky Super Calcio HD
French League Cup
20:45 Lyon vs Paris St Germain
Dolce Sport
France 3 Sat
SuperSport 5 (DigitAlb)
Belgian Cup (Beker van België) - Round 2
20:45 Standard Liege vs Antwerp
RTBF La Deux
Dutch Eredivisie
21:00 Vitesse Arnheim vs PSV Eindhoven
Al Jazeera Sport +6
C+ Extra 1 (Swe)
C+ Sport 3 (Norway)
C+ Sport Extra
Eredivisie Live 1
NTV+ Football
Polsat Futbol
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 2 (Hun)
SportDigital.tv
SportKlub+ (SE Europe)
SuperSport 3 (DigitAlb)
Italian Cup (Coppa Italia)
21:00 Lazio vs Portogruaro
Al Jazeera Sport +1
Digi Sport (RO)
Polsat Sport Extra
Sport Italia
Israeli Toto Cup - Ligat Al Group B (Round 5)
21:00 Maccabi Tel Aviv vs Bnei Sachnin
Sport 5+ LIVE
Dutch Eredivisie
21:00 Feyenoord vs Venlo
Eredivisie Live 2
Utrecht vs Excelsior
- - -
Spanish King's Cup
22:00 Universal LP vs Atletico Madrid
Al Jazeera Sport +4
Canal 9 (Den)
Sport TV1
SportKlub (Hungary)
SportKlub+ (Poland)
SportKlub+ (SE Europe)
TV4 Sport
YES Sport 1
Sport TV HD
Real Betsis vs Real Zaragoza
Al Jazeera Sport +2
C+ Sport 1 (Sweden)
Nova Sports 1 (Hellas)
Taquilla 4
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Mexican Primera División
23:30 Puebla vs Santos Laguna
Fox Sports Espanyol
CONMEBOL Copa Sudamericana
23:45 Atletico Mineiro vs Palmeiras
Arena Sport 4
SportKlub (Hungary)
Thursday, 28th October
Brazilian Série A
02:00 Flamengo vs Corinthians
PFC International
CONMEBOL Copa Sudamericana
02:00 Goias vs Avai
Arena Sport 3
SportKlub (Hungary)
Romanian Cup
17:30 Pandurii vs Universitatea Craiova
Sport.Ro
Danish Cup (DBU Pokal)
18:00 Espjerg vs Silkrborg
6 Eren
Turkish Cup (Turkiye Kupasi)
19:00 Besiktas vs Mersin Idman Yurdu
KanalTürk
Swedish Cup (Svenska Cupen)
19:00 Helsingborg vs Mjällby AIF
C+ Fotboll (Sweden)
Romanian Cup
19:45 Astra Ploiesti vs Rapid Bucharest
Pro TV (Rom)
Pro TV International
Spanish King's Cup (Copa del Rey)
20:00 Alcorcon vs Athletic Bilbao
Al Jazeera Sport +2
C+ Fotball (Norway)
C+ Liga (Spain)
Canal 9 (Den)
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
SportKlub (Poland)
SportKlub+ (SE Europe)
YES Sport 1
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Super Calcio HD
Danish Cup (DBU Pokal)
20:00 OB Odense vs Nordsjaelland
6 Eren
Italian Cup (Coppa Italia)
20:45 Bari vs Torino
Al Jazeera Sport +1
C+ Fútbol (Spain)
Digi Sport (HU)
La 7
Nova Sports 1 (Hellas)
Nova Sports 2 (Hellas)
Orange Sport (Fra)
Portuguese Liga Honra
21:15 Leixoes vs Penafiel
Sport TV1
Spanish King's Cup (Copa del Rey)
22:00 Real Sociedad vs Almeria
Al Jazeera Sport +2
C+ Fotball (Norway)
C+ Liga (Spain)
Canal 9 (Den)
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
SportKlub (Poland)
SportKlub+ (SE Europe)
YES Sport 1
C+ Sport HD (D/F/N/S)
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (Italy)
Sky Super Calcio HD
Friday, 29th October
Brazilian Série A
01:00 Fluminense vs Gremio
PFC International
-
Wednesday 27.10.2010 GMT+2
England League Cup
20:45 Newcastle - Arsenal
RING BG
-Hellas Sat 39°E -12647 H 30000 -I2(Bulsat)
Irdeto2 key06: B3A283325BF7A18BA8B4084BFB5F9370 ;Bulsat (39°E)
Sport 2(Cze)
-Amos 4°W -11260 H 27500 -S1(Telespazio)
seca Key 0C: C4 B6 DA 76 E8 3B C2 F5
Italy :Coppa Italia
21:00 Lazio - Portogruaro
Sport Italia
-Atlantic Bird 12.5°W -12545 H 17455 -FTA
__________________
-
All Football matches Friday 29.10.2010
GMT+2
Germany 1. Bundesliga
20:30 Bayern M. - Freiburg
Dubai Sports 2
-Badr 26°E -12111 H 27500 -FTA
-Atlantic Bird 4A 7°W -12341 V 27500 -FTA
Eurosport 2
-Hellas Sat 39°E -12688 H 30000 -I2(Bulsat)
Irdeto2 key06 :B3A283325BF7A18BA8B4084BFB5F9370 ;Bulsat (39°E)
Idman TV
-Turksat 42°E -10966 H 11200
Biss KEY:12 34 56 00 65 43 21 00
Sport1(Ned)
-Astra 19.2°E -12515 H 22000 -I2(CNL+NL)
1rd3t0 KEY 02:[154A1A865DF48DED7115CDFF51977785]; C+ Nederland (19°E)
TRT 3
-Turksat 42°E -11918 V 24440
Biss key : 10 00 00 00 00 00 00 00
*TRT HD
-Turksat 42°E -11043 V 6400
Biss key : 10 00 00 00 00 00 00 00
Italy Serie A
20:45 Genova - Inter
Film Plus - Sport
-Hellas Sat 39°E -12647 H 30000 -I2(Bulsat)
Irdeto2 key06 :B3A283325BF7A18BA8B4084BFB5F9370 ;Bulsat (39°E)
PERSHY NATSIONALNY(UT-1)
-Astra 4.8°E -12130 V 27500
Biss Key: 10 06 10 26 11 07 11 29
TV8(Tur)
-Turksat 42°E) -11870 V 8888
Biss key : 12 12 12 12 12 12 12 12
-
Friday, 29th October
Russian Premier League
16:45 Kryliya Sovtev vs Rubin Kazan
C+ Fútbol (Spain)
Nova Sports 6 (Hellas)
NTV+ Nash Football
Ring.bg
SportKlub+ (SE Europe)
Tring Sport News
Romanian Seria B1
17:00 Ceahlaul vs Braila
Dolce Sport
Hungarian NB I
17:00 Debrecen vs Kaposvar
Sport M (Hun)
Romanian Liga 1
17:30 Vaslui vs Viktoria Branesti
GSP TV
Polish Ekstraklasa
17:45 GKS Belchatow vs Widzew Lodz
Orange Sport (Pol)
German 2. Bundesliga
18:00 Arminia Bielefeld vs Union Berlin
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
FSV Frankfurt vs Paderborn
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Greither Fürth vs Erzgebirge Aue
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Czech Gambrinus Liga
18:15 Viktoria Plzen vs Teplice
Nova Sport (Cze)
Austrian Erste Liga
18:30 Austria Lustenau vs Gratkorn
Sky Sport Austria [SC]
First Vienna vs Hartberg
Sky Sport Austria [SC]
SC Grödig vs Admira
Sky Sport Austria [SC]
WAC/St Andrä vs St Pölten
Sky Sport Austria [SC]
Hungarian NB I
19:00 Videoton Fehervar vs Honved
Duna I
Turkish Super Lig
19:00 Buraspor vs Fenerbahce
LIG TV
LIG TV HD
Romanian Liga 1
19:30 Dinamo Bucharest vs Gaz Metan Medias
Antena 1 (Rom)
Antena International
Polish Ekstraklasa
20:00 Jagiellonia vs Polonia Warsaw
C+ Sport 1 (Poland)
Orange Sport (Pol)
C+ Sport HD (Pol)
German 1. Bundesliga
20:30 Bayern München vs Freiburg
Alfa TV Cyprus
C+ Fútbol 2 (Spain)
Dubai Sports 2
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
Idman TV
MaXimo
NTV+ Football
Orange Sport (Fra)
Sky Bundesliga
Sky Calcio 2
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1.1 (Ned)
Sport TV3
SuperSport 3 (ZA)
TRK Futbol
TRT Spor (TRT 3)
YES Sport 1
Sky Calcio HD2
Sky Sport HD1 (Italy)
TRT HD
Austrian Erste Liga
20:30 Altach vs FC Lustenau
Sky Sport Austria
TW 1
Italian Serie A
20:45 Genoa vs Internationale
Arena Sport 4
C+ Fútbol (Spain)
C+ Sport 1 (Denmark)
C+ Sport 1 (Finland)
C+ Sport 2 (Poland)
C+ Sport 3 (Norway)
Canal 9 (Den)
Dahlia Calcio 1
Digi Sport (HU)
Digi Sport (RO)
Hi Soccer
NTV+ Sport On-Line
Setanta Sports 1
Sky Calcio 1
Sky Super Calcio
Sport 1.2 (mpeg-2)
Sport 1.2 (mpeg-4)
Sport TV2
TV4 Sport
TV8 Turkey
UT-1 (Pershiy Nacionalniy)
C+ Sport HD (D/F/N/S)
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD1
Sky Super Calcio HD
Sport 1 HD (Ned)
English Blue Square Premier
20:45 Southport vs Kidderminster
Premier Sports UK
Setanta Africa
Dutch Eerste Divisie (2nd)
20:45 FC Eindhoven vs Go Ahaed Eagles
Eredivisie Live 1
Irish Premier League - Week 36 (Final Round)
20:45 Bohemians vs Dudalk
Setanta Ireland
Bray Wanderers vs Shamrock Rovers
RTÉ Two
Spanish Liga Adelante
21:00 Recreativo Huelva vs Celta Vigo
C+ Liga (Spain)
Portuguese Super Liga
21:15 Benfica vs Pacos Ferreira
Dolce Sport
Ma Chaîne Sport
Nova Sport (Cze)
Sport TV1
SportKlub+ (SE Europe)
Sport TV HD
-
Thursday, 4th November
CONMEBOL Copa Sudamericana - Quarter Final (1st Leg)
01:15 Tolima vs Independiente
Al Jazeera Sport +9
Arena Sport 4
Sport Italia
SportKlub (Hungary)
SportKlub (Romania)
UEFA Europa League - Group A - Matchday 4
19:00 Lech Poznan vs Manchester City
A La Carte 8
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +5
Arena Sport 3
C+ Sport 1 (Finland)
Eredivisie Live 1
Euro Futbol
ITV 4
MaXimo
NTV+ Sport Classic
Polsat Futbol
Setanta Ireland
SportmanÃa
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
TV4 Poland
Viasat Football (Nor)
YES Sport 1
C+ Deportes HD
DigitAlb HD4
HDTV Smart
UEFA Europa League - Group A - Matchday 4
19:00 Juventus vs Salzburg
A La Carte 7
Al Jazeera Sport +4
C+ Fútbol 2 (Spain)
Digi Sport (HU)
Eredivisie Live 2
Ictimai TV
Kanal 5 (Mac)
NTV+ Sport
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
STV 3 Slovakia
SuperSport 4 (DigitAlb)
SuperSport 7 (ZA)
VOD 54 (Polsat)
YES Sport 2
Sky Sport HD2 (Ger)
UEFA Europa League - Group B - Matchday 4
19:00 Rosenborg vs Atletico Madrid
Al Jazeera Sport +2
ESPN (uk only)
Nova Sports 4 (Hellas)
Tele Cinco
TV2 Sport 1 (Nor)
TV4 Sport
Viasat 4 (Nor)
VOD 56 (Polsat)
UEFA Europa League - Group B - Matchday 4
19:00 Bayer Leverkusen vs Aris Thessaloniki
Al Jazeera Sport +6
C+ Fútbol 3 (Spain)
Nova Sports 1 (Hellas)
SAT.1 Austria
SAT.1 Germany
SAT.1 Switzerland
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
SuperSport 3 (DigitAlb)
SAT.1 HD
Sky Sport HD1 (Ger)
UEFA Europa League - Group C - Matchday 4
19:00 Levski Sofia vs Lille
BNT 1
C+ Sport (France)
NTV+ Sport On-Line
UEFA Europa League - Group D - Matchday 4
19:00 Club Brugge Dinamo Zagreb
Arena Sport 4
HRT 2
Nova Sports 6 (Hellas)
OBN BiH
RTBF La Deux
UEFA Europa League - Group F - Matchday 4
19:00 Lausanne Sport vs Sparta Prague
CT4 Sport
RSI La 2
TSR 2
UEFA Europa League - Group F - Matchday 4
19:00 CSKA Moscow vs Palermo
Al Jazeera Sport +1
C+ Fútbol 4 (Spain)
NTV Russia
NTV+ Football
SuperSport 2 (DigitAlb)
TRK Futbol
VOD 55 (Polsat)
C+ Deportes HD
DigitAlb HD5
NTV+ HD Sport
UEFA Europa League - Group E - Matchday 4
19:00 Dynamo Kyiv vs AZ Alkmaar
C+ Fútbol 5 (Spain)
ICTV Ukraine
RTL 7
Sport 1 (Kaz)
Sport 1 (Ukr)
Sport+ (Russia)
UEFA Europa League - Group C - Matchday 4
19:00 AA Gent vs Sporting Lisbon
Ring.bg
Sport TV1
UEFA Europa League - Group E - Matchday 4
19:00 BATE Borisov vs Sheriff Tiraspol
NTV+ Nash Football
Pro TV Chisinau
UEFA Europa League - Group D - Matchday 4
19:00 PAOK Thessaloniki vs Villarreal
Al Jazeera Sport +9
ANT 1
B92
C+ Liga (Spain)
VOD 57 (Polsat)
C+ Liga HD
UEFA Europa League - Group J - Matchday 4
21:05 Sevilla vs Karpaty
A La Carte 7
Al Jazeera Sport +2
C+ Spain
ICTV Ukraine
C+ Spain HD
UEFA Europa League - Group I - Matchday 4
21:05 Sampdoria vs Metalist Khatkiv
NTV+ Nash Football
TRK Futbol
UEFA Europa League - Group G - Matchday 4
21:05 Hajduk Split vs Zenit St Petersburg
B92
HRT 2
Kanal 5 (Mac)
Nova Sports 4 (Hellas)
NTV Russia
NTV+ Football
SuperSport 4 (DigitAlb)
UEFA Europa League - Group G - Matchday 4
21:05 AEK Athens vs Anderlecht
AB3
ANT 1
C+ Fútbol 4 (Spain)
Canvas
VOD 57 (Polsat)
UEFA Europa League - Group H - Matchday 4
21:05 OB Odense vs Young Boys
RSI La 2
SF 2
TSR 2
TV3 Puls
UEFA Europa League - Group H - Matchday 4
21:05 Getafe vs Stuttgart
Al Jazeera Sport +5
C+ Liga (Spain)
NTV+ Sport Classic
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 5
VOD 56 (Polsat)
C+ Liga HD
Sky Sport HD2 (Ger)
UEFA Europa League - Group J - Matchday 4
21:05 Paris St Germain vs Borussia Dortmund
Al Jazeera Sport +9
Arena Sport 3
C+ Fútbol 2 (Spain)
C+ Sport 1 (Finland)
CT4 Sport
Euro Futbol
ITV 4
Nova Sports 6 (Hellas)
NTV+ Sport On-Line
SAT.1 Austria
SAT.1 Germany
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
SuperSport 2 (DigitAlb)
SuperSport 7 (ZA)
Viasat Football (Nor)
VOD 54 (Polsat)
W9
YES Sport 2
DigitAlb HD5
SAT.1 HD
Sky Sport HD1 (Ger)
UEFA Europa League - Group L - Matchday 4
21:05 FC Porto vs Besiktas
A La Carte 8
Al Jazeera Sport +1
C+ Fútbol 3 (Spain)
Ictimai TV
MaXimo
SIC
Star Turkey
C+ Deportes HD
Star TV
UEFA Europa League - Group K - Matchday 4
21:05 Steau Bucharest vs Utrecht
Eredivisie Live 1
ESPN (uk only)
Pro TV (Rom)
Pro TV Chisinau
UEFA Europa League - Group L - Matchday 4
21:05 Rapid Vienna vs CSKA Sofia
Pro.bg
Puls 4
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
SuperSport 3 (DigitAlb)
UEFA Europa League - Group K - Matchday 4
21:05 Liverpool vs Napoli
3e Ireland
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +4
Arena Sport 4
Canal 11 (Costa Rica)
Digi Sport (HU)
FIVE UK
Nova Sports 1 (Hellas)
OBN BiH
Ring.bg
Sport 1 (Kaz)
Sport 1 (Ukr)
Sport+ (Russia)
Sport.Ro
SportmanÃa
STV 3 Slovakia
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
TV2 Sport (Den)
TV2 Sport 1 (Nor)
TV4 Sport
VOD 55 (Polsat)
YES Sport 1
C+ Deportes HD
DigitAlb HD4
HDTV Smart
NTV+ HD Sport
UEFA Europa League - Group I - Matchday 4
21:05 PSV Eindhove vs Debrecen
Al Jazeera Sport +6
RTL 7
Setanta Ireland
Story TV4
Friday, 5th November
Brazilian Série A - Round 33
00:00 Atletico Paranaense vs Palmeiras
PFC International
-
Thursday, 9th December
CONMEBOL Copa Sudamericana - Final (2nd Leg)
01:00 Independiente vs Goias
Al Jazeera Sport +5
Arena Sport 4
Fox Sports Espanyol
Ma Chaîne Sport
Sport Italia
SportKlub (Hungary)
SportKlub (Romania)
TV Capixaba
UNAF North African Cup Winners Cup - Final (1st Leg)
18:00 Al Nasr vs ES Setif
Nessma TV
English FA Cup - Round 2 REPLAY
20:45 Luton Town vs Charlton Athletic
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +7
ESPN (uk & irl)
Idman TV
Nova Sport (Bul)
Nova Sport (Cze)
SportKlub (Poland)
Tring Sport News
Viasat Football (Nor)
Viasat Football (Swe)
ESPN HD
Viasat Sport HD (Swe)
Argentinean Primera División
21:00 Independiente vs Tigre
** POSTPONED **
Argentinean Primera División
21:00 Quilmes vs San Lorenzo
Canal 7 TV Publica
Argentinean Primera División
23:10 Banfield vs Boca Juniors
C+ Fútbol (ESP)
Canal 7 TV Publica
-
Friday, 10th December
Argentinean Primera División
01:15 Argentios Jnrs vs Lanus
Canal 7 TV Publica
Romanian Liga 1
12:00 Targu Mures vs Vaslui
** POSTPONED **
FIFA Club World Championship - Quarter Final
17:00 TP Mazembe vs Pachuca
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +8
Al Jazeera Sport 2
Arena Sport 3
Fox Sports Espanyol
Sport TV1
SuperSport 3 (ZA)
SuperSport Maximo
Telekanal Futbol
Al Jazeera Sport HD2
Sport TV HD
Romanian Liga 1
17:00 Astra Ploiesti vs Gloria Bisistra
** POSTPONED **
Baltic League
18:00 Skoto vs Tauras
Viasat Sport Baltic
German 2. Bundesliga
18:00 Alemannia Aachen vs Fortuna Düsseldorf
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Greuther Fürth vs RW Oberhausen
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Karlsruhe vs Arminia Bielefeld
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Dutch Eerste Divisie (2nd)
18:45 Almere City vs Den Bosch
Eredivisie Live 1
Turkish Super Lig
19:00 Eskisehirspor vs Besiktas
LIG TV
LIG TV HD
UNAF North African Cup of Champions - Final (1st Leg)
19:00 Club Africain vs MC Alger
Ma Chaîne Sport
Nessma TV
Romanian Liga 1
19:30 Rapid Bucharest vs Inirea Uriceni
** POSTPONED **
German 1. Bundesliga
20:30 Hannover 96 vs Stuttgart
Alfa TV Cyprus
C+ Fútbol (ESP)
Dubai Sports 2
ESPN (uk & irl)
EuroSport 2 Bundesliga
EuroSport 2 Nordic
Idman TV
NTV+ Football
Orange Sport (Fra)
Sky Bundesliga
Sky Sport Info (Portal)
Sport 1.1 (Ned)
Sport TV1
SuperSport 3 (ZA)
TRK Futbol
YES Sport 1
C+ Fútbol HD (ESP)
ESPN HD
NTV+ HD Sport
Sky Sport HD1 (Ger)
TRT HD
French Cup (Coupe de France)
20:30 Vannes vs Guigamp
EuroSport France
English Championship
20:45 Queens Park Rangers vs Watford
BBC Two
Canal 9 (Den)
Ring.bg
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Rom)
Sport 2 (Hun)
Sport Italia
SportKlub (Poland)
SportKlub (Slovenia)
Viasat Football (Nor)
BBC HD
Dutch Eredivisie
20:45 Heracles Almelo vs Venlo
C+ Sport 1 (DK)
C+ Sport 1 (SE)
Eredivisie Live 1
Italian Serie B
20:45 Padova vs Sassuolo
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Super Calcio
Spanish Liga Adelante
21:00 Ponferradina vs Cartagena
C+ Liga (ESP)
-
Thursday, 13th January
AFC Asian Cup 2011 - Group B
13:15 Jordan vs Saudi Arabia
AD Sports 1
Al Jazeera Sport +10
Al Jazeera Sport +4
Al Jazeera Sport +6
Al Jazeera Sport 1
Al Jazeera Sport Global
EuroSport 2 (fra)
EuroSport 2 (ger)
EuroSport 2 (int'l)
EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
AFC Asian Cup 2011 - Group B
16:15 Syria vs Japan
AD Sports 1
Al Jazeera Sport +10
Al Jazeera Sport +5
Al Jazeera Sport +6
Al Jazeera Sport Global
British EuroSport 2
EuroSport 2 (fra)
EuroSport 2 (ger)
EuroSport 2 (int'l)
EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
Turkish Cup (Turkiye Kupasi) - Group C
18:00 Malatyaspor vs Fernerbahce
TRT 1
Spanish King's Cup (Copa del Rey)
19:00 Almeria vs Deportivo La Coruna
Al Jazeera Sport +2
C+ Liga (esp)
Canal 9 (den)
Nova Sports 3 (hellas)
NTV Spor
Setanta Africa
Sky Sport 1 (ita)
Sky Sports 2 (uk)
Sky Super Calcio
Sport TV1
Sport+ (fra)
SportKlub (hun)
SportKlub (pol)
SportKlub (slo)
Sportklub (srb)
TV4 Sport
Al Jazeera Sport HD2
C+ Liga HD
Sky Sport HD1 (ita)
Sky Sports HD2 (uk)
Sky Super Calcio HD
Sport TV HD
Italian Cup (Coppa Italia) - Round 5/L16
20:00 Juventus vs Catania
Al Jazeera Sport +1
Al Jazeera Sport +3
C+ Fútbol (esp)
Digi Sport (hun)
Digi Sport+ (rom)
ESPN (uk & irl)
NTV Spor
Orange Sport (fra)
RAI Tre
Sport 1+ (ger)
Sport TV2
SportKlub (cro)
Sportklub (srb)
SportKlub+ (SE europe)
SuperSport 1 [DigitAlb]
TRK Futbol
YES Sport 1
C+ Fútbol HD (esp)
DigitAlb HD4
Spanish King's Cup (Copa del Rey)
21:00 Real Madrid vs Atletico Madrid
6 Eren
Al Jazeera Sport +2
C+ Spain
C+ Sport (fra)
Gol TV (america)
Nova Sports 1 (hellas)
NTV Spor
Setanta Africa
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (ita)
Sky Sports 2 (uk)
Sky Super Calcio
Sport 1 (cze/svk)
Sport TV1
SportKlub (hun)
SportKlub (pol)
SportKlub (slo)
Sportklub (srb)
TV4 Sport
Al Jazeera Sport HD2
C+ Spain HD
Nova Sports HD (hellas)
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (ita)
Sky Sports HD2 (uk)
Sky Super Calcio HD
Sport TV HD
-
Wednesday, 19th January
UNCAF Copa Centroamericana - Group B
01:00 Honduras vs Guatemala
Gol TV (america)
UNCAF Copa Centroamericana - Group A
03:00 Panama vs El Savador
Gol TV (america)
Greek Cup - Quarter Final (1st Leg)
17:00 Olympiacos vs PAOK Thessaloniki
Al Jazeera Sport +2
Alfa TV (cyprus)
ANT 1 (europe)
Conn-X TV Sport 2
AFC Asian Cup 2011 - Group D
17:15 Iraq vs North Korea
Al Jazeera Sport +10
Al Jazeera Sport +5
Al Jazeera Sport +7
Al Jazeera Sport 1
British EuroSport
EuroSport (fra)
EuroSport (ger)
EuroSport (int'l)
EuroSport (nordic)
Al Jazeera Sport HD2
EuroSport HD
UAE vs Iran
AD Sports 1
Al Jazeera Sport +4
Al Jazeera Sport Global
Al Jazeera Sport HD1
Italian Cup (Coppa Italia) - Round 5/L16
17:30 Sampdoria vs Udines
Al Jazeera Sport +1
Al Jazeera Sport +3
C+ Fútbol (esp)
Digi Sport (hun)
ESPN (uk & irl)
NTV Spor
Orange Sport (fra)
Polsat Futbol
RAI Due
Sport TV2
SportKlub (slo)
Sportklub (srb)
SuperSport 1 [DigitAlb]
TRK Futbol
YES Sport 1
Dutch Eredivisie
18:45 Twente vs Heracles Almelo
C+ Fotball (nor)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
Eredivisie Live 1
SportKlub+ (SE europe)
SuperSport 4 [DigitAlb]
Dutch Eredivisie - Week 19
18:45 Venlo vs Utrecht
Eredivisie Live 2
French Ligue 1
19:00 Lille vs Nancy
A La Carte 1
Al Jazeera Sport +9
German Cup (DFB Pokal) - Round 3 (Last 16)
19:00 Koblenz vs Kaiserslautern
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Kickers Offenbach vs Nürnberg
Arena Sport 3
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Sky Sport HD1 (ger)
Brazilian Paranaense - Round 2
19:30 Corinthians PR vs Atletico Paranaense
PFC International
English FA Youth Cup - Round 3
20:00 West Ham United vs Manchester United
MUTV
Spanish King's Cup (Copa del Rey) - Quarter Final (2nd Leg)
20:00 Deportivo La Coruna vs Almeria
Al Jazeera Sport +2
C+ Liga (esp)
C+ Sport 3 (nor)
Nova Sports 2 (hellas)
Sky Sports 1 (uk)
Sport TV2
SportKlub (pol)
YES Sport 2
C+ Liga HD
Sky Sports HD1 (uk)
Sport TV HD
Greek Cup - Quarter Final (1st Leg)
20:00 Panathinaikos vs AEK Athens
Al Jazeera Sport +10
Alfa TV (cyprus)
ANT 1 (europe)
Conn-X TV Sport 1
Portuguese League Cup (Taça da Liga) - Stage 3 Round 2
20:15 Benfica vs Olhanense
Sport TV1
French League Cup (Coupe de la Ligue) - Semi Final
20:45 Auxerre vs Marseille
France 3 Sat
Italian Cup (Coppa Italia) - Round 5/L16
20:45 Roma vs Lazio
Al Jazeera Sport +1
C+ Fútbol 2 [MP1]
Digi Sport (hun)
Digi Sport (rom)
Gol TV (america)
Nova Sports 1 (hellas)
NTV Spor
Orange Sport (fra)
Polsat Sport Extra
RAI Uno
Sport 1+ (ger)
Sport TV3
SportKlub (cro)
SportKlub+ (SE europe)
SuperSport 1 [DigitAlb]
TRK Futbol
YES Sport 1
DigitAlb HD4
Nova Sports HD (hellas)
Internazionale vs Cesena
Al Jazeera Sport +5
C+ Aitio (fin)
C+ Fotball (nor)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
Conn-X TV Sport 2
Digi Sport (svk)
Digi Sport+ (rom)
Hi Soccer
NTV+ Football
Raitalia 3 (africa)
Setanta Sports 1
Sky Calcio 1
Sky Super Calcio
Spormax [Digiturk]
Sport 1 Live (ned)
Sport 5
Sport+ (fra)
TV8 (turkey)
C+ Sport HD (nordic)
NTV+ HD Sport
Sky Calcio HD1
Sky Super Calcio HD
Spormax HD
Dutch Eredivisie
20:45 Ajax vs Feyenoord
C+ Fútbol 3 [MP2]
C+ Sport Extra (nordic)
Eredivisie Live 1
Polsat Futbol
Sport+ (rus)
SuperSport 5 [DigitAlb]
AZ Alkmaar vs NEC Nijmegen
Al Jazeera Sport +6
Eredivisie Live 2
English FA Cup - Round 3 REPLAY
21:00 Leeds United vs Arsenal
6 Eren
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +7
C+ Fútbol (esp)
ITV 1
ITV 1 (wales)
Meridiano TV
Nelonen Pro 2
Nova Sport (bul)
Nova Sport (cze)
Setanta Ireland
Sky Calcio 2
Sky Sport 1 (ita)
SportKlub (hun)
Sportklub (srb)
SportKlub+ (pol)
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
Tring Sport News
Ulster TV
Viasat Football (nor)
Viasat Football (swe)
YES Sport 1
C+ Fútbol HD (esp)
ITV 1 HD
Sky Calcio HD2
Sky Sport HD1 (ita)
Viasat Sport HD (nor)
Viasat Sport HD (swe)
Portuguese League Cup (Taça da Liga) - Stage 3 Round 2
21:45 FC Porto vs Beira Mar
SIC
SIC International
Spanish King's Cup (Copa del Rey) - Quarter Final (2nd Leg)
22:00 Real Betis vs Barcelona
Al Jazeera Sport +2
C+ Sport 3 (nor)
Iran TV3
La Sexta
Nova Sports 4 (hellas)
Setanta Africa
Sky Sports 1 (uk)
Sport TV2
SportKlub (pol)
SportKlub (slo)
Sportklub (srb)
YES Sport 2
Al Jazeera Sport HD2
Sky Sports HD1 (uk)
Sport TV HD
Brazilian Paulista - Round 2
22:30 Santos FC vs Mirassol
PFC International
CONMEBOL Sudamericano U20 - Group A
23:30 Peru U 20 vs Argentina U 20
Al Jazeera Sport +5
British EuroSport 2
EuroSport 2 (fra)
EuroSport 2 (ger)
EuroSport 2 (int'l)
EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
Thursday, 20th January
Brazilian Carioca - Round 1
00:50 Flamengo vs Volta Redonda
PFC International
-
Thursday, 20th January
CONMEBOL Sudamericano U20 - Group A
01:40 Venezuela U 20 vs Uruguay U 20
Al Jazeera Sport +5
Dubai Cup 2011 - Group A
14:00 Al Hilal vs Shakhtar Donetsk
Dolce Sport
Dubai Sports 1
TRK Futbol
Dubai Cup 2011 - Group B
16:30 Persepolis vs Sparta Prague
Dubai Sports 1
TRK Futbol
Italian Cup (Coppa Italia) - Round 5/L16
21:00 AC Milan vs Bari
Al Jazeera Sport +1
Al Jazeera Sport +3
Alfa TV (cyprus)
C+ Fútbol (esp)
Digi Sport (hun)
Digi Sport (rom)
ESPN (uk & irl)
Nova Sports 6 (hellas)
Orange Sport (fra)
Polsat Futbol
RAI Tre
SuperSport 1 [DigitAlb]
TRK Futbol
YES Sport 2
DigitAlb HD4
ESPN HD (uk)
Sport TV HD
Portuguese League Cup (Taça da Liga) - Stage 3 Round 2
21:15 Sporting Lisbon vs Penafiel
Sport TV1
Spanish King's Cup (Copa del Rey) - Quarter Final (2nd Leg)
22:00 Atletico Madrid vs Real Madrid
Al Jazeera Sport +2
C+ Fotball (nor)
C+ Fotboll (swe)
C+ Spain
Canal 9 (den)
Gol TV (america)
Iran TV3
Nova Sports 1 (hellas)
NTV Spor
Setanta Africa
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (ita)
Sky Sports 2 (uk)
Sky Super Calcio
Sport TV2
SportKlub (hun)
SportKlub (pol)
Sportklub (srb)
TV4 Sport
YES Sport 1
Al Jazeera Sport HD2
C+ Spain HD
C+ Sport HD (nordic)
Nova Sports HD (hellas)
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (ita)
Sky Sports HD2 (uk)
Sky Super Calcio HD
Sport TV HD
-
Friday, 21st January
CONMEBOL Sudamericano U20 - Group B
01:00 Bolivia U 20 vs Paraguay U 20
Al Jazeera Sport +5
CONMEBOL Sudamericano U20 - Group B
03:10 Colombia U 20 vs Brazil U 20
Al Jazeera Sport +5
AFC Asian Cup 2011 - Quarter Final
14:25 Japan vs Qatar
Al Jazeera Sport +10
Al Jazeera Sport 1
Al Jazeera Sport Global
EuroSport 2 (fra)
EuroSport 2 (ger)
EuroSport 2 (int'l)
EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
AFC Asian Cup 2011 - Quarter Final
17:25 Uzbekistan vs Jordan
Al Jazeera Sport +10
Al Jazeera Sport 2
Al Jazeera Sport Global
British EuroSport 2
EuroSport 2 (fra)
EuroSport 2 (ger)
EuroSport 2 (int'l)
EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
German 2. Bundesliga
18:00 Ingolstadt vs Duisburg
Conn-X TV Sport 2
Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
osnabrück vs 1860 München
Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
Paderborn vs Augsburg
Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
Dutch Eerste Divisie (2nd)
18:45 Roosendaal vs Volendam
Eredivisie Live 1
Turkish Super Lig
19:00 Besiktas vs Bucaspor
LIG TV
LIG TV HD
German 1. Bundesliga
20:30 Hamburg vs Eintracht Frankfurt
Alfa TV (cyprus)
C+ Fútbol (esp)
Conn-X TV Sport 1
ESPN (uk & irl)
EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
Neo Sports
NTV+ Football
Orange Sport (fra)
Sky Bundesliga
Sky Sport 3 (ita)
Sky Sport Info *Portal
Sport 1 Live (ned)
SuperSport 2 [DigitAlb]
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
TRK Futbol
TRT 3 [Spor]
YES Sport 1
C+ Fútbol HD (esp)
DigitAlb HD5
NTV+ HD Sport
Sky Sport HD1 (ger)
Sky Sport HD3 (ita)
TRT HD
Dutch Eredivisie
20:45 ADO Den Haag vs Heerenveen
C+ Fotball (nor)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
Eredivisie Live 1
Italian Serie B
20:45 Livorno vs Albinoleffe
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (ita)
Sky Super Calcio
French Cup (Coupe de France) - Round 10/L32
20:45 Sochaux vs Paris FC
EuroSport (fra)
Spanish Liga Adelante
21:00 Xerez vs Elche
C+ Liga (esp)
Portuguese Liga Honra
21:15 Leixoes vs Feirense
Sport TV1
-
Thursday, 10th February
CONMEBOL Copa Libertadores
01:00 Fluminense vs Argentinos Jnrs
Al Jazeera Sport +8
Fox Sports Espanyol
NTV+ Football
Premier Sports UK
Setanta Africa
Brazilian Gaúcho - Stage 1
01:00 Sao Luiz vs Gremio
PFC International
Friendly International - Atlanta
02:00 Mexico vs Bosnia - Herzegowina
BHT 1
Friendly Club Match
17:00 Red Star Belgrade vs Steau Bucharest
Sport.Ro
SportKlub (slo)
-
<<<<< For All Football matches DAILY >>>>>
Tuesday 15.02.2011. -CET(GMT+1)
UEFA Champions League: EriteriaTV2
Arabsat-5A @ 30.5° East 12612 V 2590 3/4
Biss KEY:AB CD 00 78 43 21 00 64
UEFA Champions League :Armenia 1 TV
Eutelsat W7 (36.0°) 11026 H 2500 3/5 (DVB-S2/QPSK)
Biss Key : 11 11 11 00 11 11 11 00
UEFA Champions League -1/8 final
20:45 Milan - Tottenham
1TV Georgia
-Turksat 42°E -12601 V 2960 -FTA/Biss
Biss Key:00 20 05 00 00 19 56 00
bTV Action
-Hellas Sat 39°E -12688 H 30000 -I2(Bulsat)
Key04 :06F9805282A1A446C7198CDD25010502 ;Bulsat (39°E)
LIDER TV
-Hotbird 13°E -12149 V 27500 -FTA/Biss-RAS
-Eutelsat 36°E -12521 H 4340 -FTA/Biss
Biss key : A3 31 30 04 61 67 82 4A
ORTM
-Eutelsat 7°E -11346 H 27500 -FTA
RTS1(Senegal)
-Eutelsat 7°E -12728 H 30000, 11346 H 27500 -FTA
Sport1(Ned)
-Astra 19.2°E -12515 H 22000 -I2(C+NL)
Irdeto2 Key04:5D433ECFBA49D1E536B6B1B43C79C3FC
20:45 Valencia - Schalke
Diema
-Hellas Sat 39°E -12524 H 30000 -I2(Bulsat)
Irdeto2 Key04 :06F9805282A1A446C7198CDD25010502 ;Bulsat (39°E)
Rustavi 2
-Turksat 42°E -12593 V 3700 -Biss
Biss Key: DB A5 45 00 FD E3 62 00
UEFA Europa League
18:00 Aris - Man City
Eredivisielive 1
-Astra 19.2°E -12574 H 22000 -I2(C+NL)
Irdeto2 Key04:5D433ECFBA49D1E536B6B1B43C79C3FC
ITV 4
-Astra 28.2°E -10758 V 22000 -FTA
OBN(BiH)
-Amos 4°W -11347 H 03350 5/6 -FTA
RING BG
-Hellas Sat 39°E -12647 H 30000 -I2(Bulsat)
Irdeto2 Key04 :06F9805282A1A446C7198CDD25010502 ;Bulsat (39°E)
England Premier League
20:45 Birmingham - Newcastle
NOVAsport(Bul)
-Hellas Sat 39°E -12647 H 30000 -I2(Bulsat)
Irdeto2 Key04 :06F9805282A1A446C7198CDD25010502 ;Bulsat (39°E)
*PLTV (Premier League HD)
-Eutelsat 10°E -11305 V 30000 -Biss(DVB-S2)
Biss KEY:DC D4 98 48 ED 68 34 89
-
Thursday, 10th March
CONMEBOL Copa Libertadores - Round 2 (Group 7)
01:45 Guariani vs Estudientes LP
Fox Sports Espanyol
UEFA Europa League - Round of 16 (1st Leg)
19:00 PSV Eindhoven vs Rangers
Al Jazeera Sport +6
Arena Sport 3
C+ Fotboll (swe)
C+ Multideporte 2
ESPN (uk only)
Nova Sports 4 (hellas)
NTV+ Sport Classic
RTL 7
Setanta Ireland
Sport 5 (israel)
Story TV4
SuperSport 3 [DigitAlb]
TV2 Sport 1 (nor)
VOD 52 (Polsat)
DigitAlb HD6
ESPN HD (uk)
UEFA Europa League - Round of 16 (1st Leg)
19:00 Bayer Leverkusen vs Villarreal
Al Jazeera Sport +2
C+ Sport (fra)
C+ Urheilu (fin)
Cuatro
Digi Sport (hun)
Eredivisie Live 2
ITV 4
Nova Sports 1 (hellas)
NTV+ Football
OBN BiH
Polsat Futbol
Ring.bg
SAT.1 (austria)
SAT.1 (germany)
SAT.1 (suisse)
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info Portal
Slovenia TV2
Sport 1 (ukr)
SuperSport 1 [DigitAlb]
YES Sport 2
Al Jazeera Sport HD2
C+ Sport HD (france)
DigitAlb HD4
HD4 Men
ITV 4 HD
Nova Sports HD (hellas)
SAT.1 HD
Sky Sport HD1 (ger)
UEFA Europa League - Round of 16 (1st Leg)
19:00 Sporting Braga vs Liverpool
3e Ireland
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +4
ANT 1
C+ Extra 4 (swe)
C+ Liga (esp)
Channel 5 (uk)
Eredivisie Live 1
Euro Futbol
Gol TV (america)
Ictimai TV
Kanal 5 (mac)
NTV+ Sport
Sport TV2
Sport.Ro
STV 3 (svk)
SuperSport 4 [DigitAlb]
TRK Futbol
TV3 Puls
TV4 Poland
Viasat Football (nor)
YES Sport 1
UEFA Europa League - Round of 16 (1st Leg)
19:00 CSKA Moscow vs FC Porto
Al Jazeera Sport +5
ICTV (ukraine)
Nova Sports 3 (hellas)
Sport 2 (ukr)
Sport TV1
Sport+ (rus)
Sportmanía
SuperSport 2 [DigitAlb]
VOD 53 (Polsat)
C+ Fútbol HD (esp)
DigitAlb HD5
NTV+ HD Sport
UEFA Europa League - Round of 16 (1st Leg)
21:05 Ajax vs Spatrak Moscow
Al Jazeera Sport +5
Arena Sport 4
CT4 Sport
ESPN (uk only)
Nova Sports 3 (hellas)
RTL 7
Sport+ (rus)
Sportmanía
SuperSport 3 [DigitAlb]
TRK Futbol
TV3 Puls
VOD 53 (Polsat)
YES Sport 2
DigitAlb HD6
UEFA Europa League - Round of 16 (1st Leg)
21:05 Benfica vs Paris ST Germain
Al Jazeera Sport +1
C+ Extra 4 (swe)
NTV+ Sport On-Line
SIC
Sport 2 (ukr)
Star (turkey)
STV 3 (svk)
SuperSport 2 [DigitAlb]
Viasat Football (nor)
VOD 54 (Polsat)
W9
DigitAlb HD5
Star TV
UEFA Europa League - Round of 16 (1st Leg)
21:05 Dynamo Kyiv vs Manchester City
AB3
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +4
ANT 1
C+ Fotboll (swe)
C+ Liga (esp)
C+ Sport (fra)
C+ Urheilu (fin)
Digi Sport (hun)
Eredivisie Live 2
Euro Futbol
HRT 2
Ictimai TV
ICTV (ukraine)
ITV 4
Kanal 5 (mac)
NTV+ Sport
OBN BiH
Polsat Futbol
Ring.bg
Setanta Ireland
Sport 1 (ukr)
Sport TV2
Sport.Ro
SuperSport 1 [DigitAlb]
SuperSport 3 (za)
TV2 Sport (den)
TV2 Sport 1 (nor)
Viasat Sport Baltic
YES Sport 1
Al Jazeera Sport HD1
C+ Liga HD
C+ Sport HD (france)
DigitAlb HD4
HD4 Men
ITV 4 HD
NTV+ HD Sport
YES Sport 1 HD
UEFA Europa League - Round of 16 (1st Leg)
21:05 Twente vs Zenit St Petersburg
Al Jazeera Sport +6
Arena Sport 3
BNT 1
C+ Multideporte 2
Canvas
Eredivisie Live 1
Nova Sports 4 (hellas)
NTV (russia)
NTV+ Football
Sport 5 (israel)
Sport TV1
SuperSport 4 [DigitAlb]
VOD 52 (Polsat)
CONMEBOL Copa Libertadores - Round 2 (Group 4)
23:15 Union Espanola vs Velez Sarsfield
Fox Sports Espanyol
-
Tuesday, 15th March
AFC Asian Champion's League - Group A (Round 2)
16:30 Al Gharafa vs Al Hilal
EuroSport 2 (ger)
Slovakian Super League - Week 22
17:30 Slovan Bratislava vs Dunajska Streda
Digi Sport (svk)
Polish Cup (Puchar Polski) - Quarter Final (2nd Leg)
18:30 Legia Warsaw vs Ruch Chorzow
TVN Turbo
UEFA Champion's League - Round of 16 (2nd Leg)
20:45 Bayern München vs Internazionale
CT4 Sport
Diema
Euro Futbol
Nova TV (cro)
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport 1 (ita)
Sky Sport Info *Portal
Sky Sports *RED button
Sky Sports 4 (uk)
Sport 1 [DSF]
Sport 5 (israel)
Sport TV2
SuperSport 7 (za)
SuperSport Maximo
TVE La Primera
TVE La Primera SAT
Viasat Sport (nor)
HD4 Men
Sky Calcio HD1
Sky Sport HD1 (ger)
Sky Sport HD1 (ita)
Sky Sports HD4 (uk)
Sport 5 HD (israel)
UEFA Champion's League - Round of 16 (2nd Leg)
20:45 Manchester United vs Marseille
bTV Action
Loca
Nova Sport (cze)
Nova Sports 1 (hellas)
Sky Calcio 2
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport 3 (ita)
Sky Sport Info *Portal
Sky Sports *RED button
Sky Sports 2 (uk)
Sport 5+ (israel)
Sport TV1
STV 3 (svk)
SuperSport 3 (za)
TV3 Ireland
Viasat Football (nor)
Nova Sports HD (hellas)
Sky Calcio HD2
Sky Sport HD3 (ita)
Sky Sports HD2 (uk)
Sport TV HD
Viasat Sport HD (nor)
-
Wednesday, 23rd March
CONMEBOL Copa Libertadores - Round 2 (Group 8 )
23:30 Godoy Cruz vs Independiente
Fox Sports Espanyol
-
Saturday, 26th March
Argentinean Primera División - Clausura Week 7
01:15 Estudieantes LP vs All Boys
C+ Fútbol (esp)
Turkish 1. Lig - Week 27
13:00 Orduspor vs Boluspor
TRT 1
Greek Beta Ethniki - Week 28
14:00 OFI Crete vs Panaitoikos
ET3
Friendly Club Match
15:00 Ujpest vs Gornik Zabrze
Sport 1 (hun)
Sport 1 (rom)
Sport 2 (cze/svk)
Sport M (hun)
UEFA EURO 2012 - Qualifiers - Group G
16:00 Wales vs England
Arena Sport 4
C+ Sport (fra)
Dolce Sport
Nelonen Pro 2
Polsat Futbol
Sky Sports 1 (uk)
Sport TV1
Sport+ (rus)
SuperSport 1 [DigitAlb]
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
TV10 (sweden)
Viasat Football (nor)
DigitAlb HD4
Sky Sports HD1 (uk)
Sky Sports HD2 (uk)
‡ Sky 3DTV [Ch 217]
UEFA EURO 2012 - Qualifiers - Group B
16:00 Armenia vs Russia
Armenia 1TV
TRK Futbol
Hungarian League Cup (Ligakupa) - Semi Final (1st Leg)
16:30 Zalaegerszeg vs Paks
Digi Sport (hun)
UEFA EURO 2012 - Qualifiers - Group G
17:45 Bulgaria vs Sitzerland
BNT 1
Digi Sport (rom)
RSI La 2
SF 2
Sky Sports RED button
Sky Sports 1 (uk)
TSR 2
HD Suisse
UEFA EURO 2012 - Qualifiers - Group F
18:00 Georgia vs Croatia
HRT 2
Italian Serie B - Week 33
18:00 Ascoli vs Torino
Sky Calcio 1
Argentinean Primera División - Clausura Week 7
18:00 Huracan vs Gimnasia La Plata
C+ Fútbol (esp)
UEFA EURO 2012 - Qualifiers - Group F
19:05 Israel vs Latvia
LTV 7 Latvia
UEFA EURO 2012 - Qualifiers - Group D
19:15 Bosnia Herzegovina vs Romania
BHT 1
Pro TV (Rom)
SuperSport 4 [DigitAlb]
UEFA EURO 2012 - Qualifiers - Group A
20:00 Germany vs Kazakhstan
ESPN (uk & irl)
NTV+ Football
Sky Calcio 2
Sky Sport 1 (ita)
Sky Super Calcio
Sport 1 (hun)
Sport 1 (rom)
Sport 2 (cze/svk)
SuperSport 2 [DigitAlb]
TRK Futbol
TV2 Sport (den)
Viasat Football (nor)
Viasat Sport Baltic
ZDF
DigitAlb HD5
Sky Calcio HD2
Sky Sport HD1 (ita)
Sky Super Calcio HD
ZDF HD
UEFA EURO 2012 - Qualifiers - Group H
20:00 Norway vs Denmark
Arena Sport 3
Nelonen Pro 2
NTV+ Football 2
Polsat Sport Extra
Sport TV1
SuperSport 5 [DigitAlb]
TV10 (sweden)
TV2 (norway)
TV3 Puls
TV2 HD (norway)
UEFA EURO 2012 - Qualifiers - Group D
20:00 Albania vs Belarus
Arena Sport 2
SuperSport 1 [DigitAlb]
DigitAlb HD4
UEFA EURO 2012 - Qualifiers - Group B
20:00 Andorra vs Slovakia
Digi Sport (cze/svk)
UEFA EURO 2012 - Qualifiers - Group F
20:30 Malta vs Greece
Alfa TV (cyprus)
MEGA Channel
Sport TV2
SuperSport 3 (za)
UEFA EURO 2012 - Qualifiers - Group B
20:45 Ireland vs Fyr Macedonia
Arena Sport 4
NTV+ Sport On-Line
Polsat Sport
RTÉ Two
Sky Sports 1 (uk)
SuperSport 7 (za)
Viasat Sport (nor)
Sky Sports HD1 (uk)
Italian Serie B - Week 33
20:45 Padova vs Atalanta
Sky Calcio 1
Friendly International
21:45 Portugal vs Chile
RTP 1
RTP Africa
RTP International
RTP Madeira
SuperSport Maximo
Major League Soccer (MLS)
22:00 Chicago Fire vs Kansas City Wizards
Arena Sport 1
Argentinean Primera División - Clausura Week 7
22:20 River Plate vs Newell´s Old Boys
C+ Fútbol (esp)
SportKlub+ (SE europe)
Argentinean Primera División - Clausura Week 7
22:20 Lanus vs Racing Club
C+ Fútbol (esp)
Brazilian Paulista - Round 16
22:30 Palmeiras vs Bragantino
Arena Sport 3
Gol TV (america)
Premier Sports UK
Spormax [Digiturk]
Sportmanía
Sunday, 27th March
Colombian Fútbol Profesional - Apertura Week 8
00:20 Junior Barranquilla vs America Cali
Gol TV (america)
-
Wednesday, 6th April
CONCACAF Champion's League - Semi Final (2nd Leg)
Cruz Azul-Monterrey
ko: 01:00 - - -
CONCACAF Champion's League - Semi Final (2nd Leg)
Saprissa-Real Salt Lake
ko: 03:00
- D - 06/04/11 - 14:00 EuroSport 2 (ger)
D - 06/04/11 - 14:00 EuroSport 2 (nordic)
D - 06/04/11 - 14:00 British EuroSport 2
D - 06/04/11 - 14:00 EuroSport 2 (fra)
D - 06/04/11 - 14:00 EuroSport 2 [Bundesliga]
D - 06/04/11 - 14:00 EuroSport 2 (int'l)
Bulgarian Cup - Quarter Final
Litex Lovech-Levski Sofia
ko: 16:00 bTV Action
AFC Asian Champion's League - Group D (Round 3)
Al Rayyan-Zobahan
ko: 16:30 British EuroSport 2
EuroSport 2 (fra)
EuroSport 2 (ger)
EuroSport 2 (int'l)
EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
German 3. Liga - Week 31
Dynamo Dresden-Rot Weiss Erfurt
ko: 19:15 MDR
Belgian Cup (Beker van België) - Semi Final (2nd Leg)
Standard Liege-AA Gent
ko: 19:30 Canvas
RTBF La Deux
UEFA Champion's League - Quarter Final (1st Leg)
Barcelona-Shakhtar Donetsk
ko: 19:45 1TV (georgia)
Al Jazeera Sport +5
Arena Sport 3
C+ Sport (fra)
Diema
Digi Sport+ (hun)
Euro Futbol
HRT 2
Kanal 5+ (mac)
Nelonen Pro 1
Nova Sport (cze)
NTV+ Football
Setanta Ireland
SF 2
Sky Calcio 2
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Sky Sports 2 (uk)
Sport 5 (israel)
Sport 5+ (israel)
Sport TV2
SuperSport 7 (za)
TRK (ukraine)
TV10 (sweden)
TV2 Sport (den)
TVR 1
Viasat Sport Baltic
~ Al Jazeera Sport HD2
~ C+ Sport HD (france)
~ HD Suisse
~ HD4 Men
~ NTV+ Football
~ Sky Calcio HD2
~ Sky Sports HD2 (uk)
~ Sport 5 HD (israel)
~ TVR HD
UEFA Champion's League - Quarter Final (1st Leg)
Chelsea-Manchester United
ko: 19:45 Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +4
bTV Action
C+ Urheilu (fin)
Club RTL
CT4 Sport
Digi Sport (hun)
Dolce Sport
ITV 1
ITV 1 (wales)
Kanal 5 (mac)
Lider TV
NET (hellas)
ORF Eins
RTÉ Two
Rustavi 2
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Sport 5 (israel)
Sport TV1
Sport+ (rus)
Star (turkey)
STV (scotland)
STV 2 (svk)
STV 3 (svk)
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
TF 1
TV3+ Denmark
TV6 Estonia
TV6 Latvia
TV6 Lithuania
Ulster TV
Viasat Football (swe)
~ Al Jazeera Sport HD1
~ ITV 1 HD
~ NTV+ HD Sport
~ ORF Eins HD
~ Sky Calcio HD1
~ Sport 5 HD (israel)
~ Sport TV HD
~ Star TV
~ STV HD (scotland)
~ TF 1 HD
~ Viasat Sport HD (swe)
Scottish Premier League - Week 30
Celtic-Hibernian
ko: 19:45 Setanta Africa
Reply With Quote
-
Friday, 8th April
Ukrainian Vyscha Liha - Week 24
Zorya-Metalist Kharkiv
ko: 14:00 TRK Futbol
Slovakian Super League - Week 25
Banska Bystrica-MSK Zilina
ko: 16:30 Digi Sport (cze/svk)
Polish Ekstraklasa - Week 21
GKS Belchatow-Gornik Zabrza
ko: 16:45 Orange Sport (pol)
German 2. Bundesliga - Week 29
Osnabruck-Arminia Bielfeld
ko: 17:00 Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
German 2. Bundesliga - Week 29
Duisburg-Alemannia Aachen
ko: 17:00 Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
German 2. Bundesliga - Week 29
Augsburg-Greuther Furth
ko: 17:00 Conn-X TV Sport 2
Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
Austrian Erste Liga - Week 27
Altach-Gratkorn
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Austrian Erste Liga - Week 27
FC Lustenau-St.Polten
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Austrian Erste Liga - Week 27
First Vienna-Austria Lustenau
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Austrian Erste Liga - Week 27
WAC/St.Andra-Hartberg
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Dutch Eerste Divisie (2nd) - Week 30
Zwolle-Helmond Sport
ko: 17:45 Eredivisie Live 1
Norwegian Tippeligaen - Week 3
Stabaek-Valerenga
ko: 18:00 MAX Norge
Swedish Allsvenskan - Week 2
Orebro-Syrianska FC
ko: 18:00 C+ Extra 1 (swe)
C+ Sport 1 (swe)
C+ Sport 3 (nor)
~ C+ Sport HD (nordic)
Turkish Super Lig - Week 28
Bursaspor-Antalyaspor
ko: 18:00 LIG TV
~ LIG TV HD
Polish Ekstraklasa - Week 21
Polonia Warsaw-Lech Poznan
ko: 19:00 C+ Sport 1 (pol)
Orange Sport (pol)
~ C+ Sport HD (pol)
Czech Gambrinus Liga - Week 23
Viktoria Plzen-Jablonec
ko: 19:15 Nova Sport (cze)
Austrian Erste Liga - Week 27
SV Grodig-Admira
ko: 19:30 Sky Sport (austria)
TW 1
German 1. Bundesliga - Week 29
Eintracht Frankfurt-Werder Bremen
ko: 19:30 Alfa TV (cyprus)
C+ Fútbol (esp)
Conn-X TV Sport 1
ESPN (uk & irl)
EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
Neo Sports
NTV+ Football
Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
SuperSport 3 (za)
SuperSport 3 [DigitAlb]
TRK Futbol
TRT 3
YES Sport 1
~ C+ Fútbol HD (esp)
~ DigitAlb HD6
~ NTV+ Football
~ Sky Sport HD1 (ger)
~ TRT HD
Belgian Jupiler Pro League - Divisional Play Offs
Lierse-KV Mechelen
ko: 19:30 SportKlub+ (SE europe)
Irish Premier League
Derry City-Dundalk
ko: 19:35 Premier Sports UK
RTÉ Two
Italian Serie B - Week 35
Empoli-Novara
ko: 19:45 Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (ita)
Sky Super Calcio
Dutch Eredivisie - Week 30
AZ Alkmaar-NAC Breda
ko: 19:45 C+ Fotball (nor)
C+ Fotboll (swe)
C+ Sport 1 (den)
Eredivisie Live 1
Spanish Liga Adelante - Week 33
Barcelona Atletic-Granada
ko: 20:00 C+ Liga (esp)
Portuguese Super Liga - Week 26
Maritimo-Nacional Madeira
ko: 20:15 Sport TV1
Argentinean Primera División - Clausura Week 9
Estudiantes LP-San Lorenzo
ko: 23:10 C+ Fútbol (esp)
-
Monday, 11th April
Russian Premier League - Week 4
13:00 Tom`Tomsk VS Anzhi
NTV+ Nash Football
Romanian Liga 1 - Week 25
16:00 Targu Mures VS CFR Cluj
GSP TV
Greek Beta Ethniki - Week 30
17:00 Thrasivoulos VS Pierkos
ET3
Greek Beta Ethniki - Week 30
17:00 PAS Gainnina VS Levadiakos
Coon-X TV Sport 1
Austrian Erste Liga - Week 28
18:30 Gratkom VS Altach
Sky Sport (austria)
TW 1
Danish Super Ligaen - Week 24
19:00 Lyngby VS Esbjerg
TV2 Sport (den)
Norwegian Tippeligaen - Week 3
19:00 Viking VS Molde
TV2 Zebra (nor)
Swedish Allsvenskan - Week 2
19:00 Malmo VS Halmstad
C+ Aitio (fin)
C+ Extra 1 (swe)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
C+ Sport 3 (nor)
~ C+ Sport HD (nordic)
Swedish Allsvenskan - Week 2
19:00 Kalmar VS Djurgarden
C+ Extra 2 (swe)
C+ Fotboll (swe)
Turkish Super Lig - Week 28
19:00 Kasimpasa VS Besiktas
LIG TV
~ LIG TV HD
Turkish 1. Lig - Week 29
19:00 Gaziatep BBB VS Boluspor
TRT 3
TRT Anadolu
Swedish Superettan - Week 1
19:20 Assyriska VS Hammary
TV4 Sport
Romanian Liga 1 - Week 25
19:30 Rapid Buchareest VS Unversitatea Craiova
Digi Sport (rom)
Israeli Ligat Al - Week 29
19:45 Maccabi Haifa VS Ironi Katiry Shona
IBA Channel 1
The Israeli Network
Czech Gambrinus Liga - Week 23
20:00 Sparta Prague VS Slavia Prague
CT4 Sport
Bulgarian A PFG - Week 21
20:00 Lokomotiva Sofia VS Pirin Blagoevgrad
bTV Action
German 2. Bundesliga - Week 29
20:15 Bochum VS Herta Berlin
Conn-X TV Sport 2
EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
NTV+ Football 2
Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
Sport 1 [DSF]
Italian Lega Pro Division 1B - Week 29
20:45 Benevento VS Barletta
RAI Sport 1
Italian Serie B - Week 35
20:45 Modena VS Antlanta
Conn-X TV Sport 3
Sky Calcio 1
Setanta Sports Cup - Semi Final (1st Leg)
20:45 Sligo Rovers VS Shamrock Rovers
Premier Sports UK
Setanta Ireland
Dutch Eerste Divisie (2nd) - Week 30
20:45 Cabuur-leeuwarden VS Den Bosch
Eredivisie Live 1
English Premier League - Week 32
21:00 Liverpoll VS Manchester City
Alfa TV (cyprus)
C+ Fútbol (esp)
C+ Sport (fra)
C+ Sport 1 (pol)
C+ Urheilu (fin)
Digi Sport (cze/svk)
Digi Sport (hun)
Digi Sport+ (rom)
Nova Sport (bul)
Nova Sports 1 (hellas)
Premier League TV
Sky Calcio 2
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport 1 (ita)
Sky Sports 1 (uk)
Sky Super Calcio
Sport 1 Live (ned)
Sport TV2
SportKlub (slo)
Sportklub (srb)
Tring Sport News
TV2 Sport PL (den)
Viasat Football (swe)
Viasat Sport Baltic
YES Sport 1
~ AD Sports HD3
~ C+ Fútbol HD (esp)
~ C+ Sport HD (france)
~ C+ Sport HD (pol)
~ Nova Sports HD (hellas)
~ Premier League HDTV
~ Sky Calcio HD2
~ Sky Sport HD1 (ita)
~ Sky Sport HD2 (ger)
~ Sky Sports HD1 (uk)
~ Sky Super Calcio HD
~ Sport 1 HD (ned)
~ Sport 1 HD (rus)
~ TV2 PL HD1 (nor)
~ Viasat PL HD
~ Viasat Sport HD (swe)
~ YES Sport 1 HD
Spanish LFP Primera División - Week 31
21:00 Real Zaragoza VS Getafe
Al Jazeera Sport +2
C+ Aitio (fin)
C+ Fotball (nor)
C+ Fotboll (swe)
C+ Sport 1 (swe)
Canal 9 (den)
Conn-X TV Sport 1
Sport 1 (cze/svk)
Sport 1 (hun)
Taquilla 8
~ Al Jazeera Sport HD2
~ C+ Sport HD (nordic)
Portuguese Super Liga - Week 26
21.15 Sporting Braga VS Vitoria
Sport TV1
~ Sport TV HD
-
Tuesday, 12th April GMT+2
Austrian Erste Liga - Week 28
17:30 Admira VS SV Grodig
Sky Sport (austria) /SC
17:30 Austria Lustenau VS First Vienna
Sky Sport (austria) /SC
17:30 Hartberg VS WAc/St Andra
Sky Sport (austria) /SC
17:30 St Potten VS FC Lustenau
Sky Sport (austria) /SC
Scottish Premier League - Week 33
18:00 St Johnstone VS Celtic
ESPN (uk & irl)
ONE Sport (israel)
Setanta Africa
~ ESPN HD (uk)
Romanian Liga 1 - Week 26
18:30 Gloria Bistrita VS Vaslui
Digi Sport (rom)
English Blue Square Premier - Week 32
19:45 Crawley Town VS Luton Town
Premier Sports UK
Setanta Sports 1
UEFA Champion's League - Quarter Final (2nd Leg)
19:45 Shahtar Donetsk VS Barcelona
Setanta Ireland
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Sky Sports 4 (uk)
Sport 5+ (israel)
Sport+ (rus)
SuperSport 7 (za)
TV10 (sweden)
TV2 Sport (den)
TV6 Estonia
TV6 Latvia
TV6 Lithuania
TVE La Primera
TVE La Primera SAT
Viasat Sport (nor)
~ C+ Sport HD (france)
~ NTV+ HD Sport
~ Sky Sports HD4 (uk)
UEFA Champion's League - Quarter Final (2nd Leg)
19:45 Manchester United VS Cheslsea
Club RTL
CT4 Sport
Kanal A (slo)
NTV+ Football
RTRS
SF zwei
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport 1 (ita)
Sky Sport Info *Portal
Sky Sports 2 (uk)
Sport 5 (israel)
STV 3 (svk)
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
TF 1
TSR 2
TV3 Ireland
TV3+ Denmark
Viasat Football (nor)
Viasat Football (swe)
Viasat Sport Baltic
~ Sky Sport HD1 (ita)
~ Sky Sports HD2 (uk)
~ Sport 5 HD (israel)
~ TF 1 HD
~ Viasat Sport HD (nor)
~ Viasat Sport HD (swe)
‡ Sky 3DTV [Ch 217]
-
Wednesday, 13th April
Romanian Liga 1 - Week 26
Astra Ploiesti-Sportul Studentesc
ko: 13:30 GSP TV
Romanian Liga 1 - Week 26
Gaz Metan Medias-FC Brasov
ko: 15:30 GSP TV
Romanian Liga 1 - Week 26
FC Timisoara-Panduri
ko: 17:30 Digi Sport (rom)
Romanian Liga 1 - Week 26
Steaua Bucharest-Otelul Galati
ko: 19:30 Digi Sport (rom)
UEFA Champion's League - Quarter Final (2nd Leg)
Schalke 04-Internazionale
ko: 19:45 1TV (georgia)
Al Jazeera Sport +5
BHT 1
C+ Sport (fra)
C+ Urheilu (fin)
CT4 Sport
Diema
Digi Sport (hun)
Dolce Sport
Kanal 5 (mac)
Lider TV
Nova Sports 1 (hellas)
nSport [59]
NTV+ Football
ORF Eins
RSI La 2
SAT.1 (austria)
SAT.1 (germany)
Setanta Ireland
SF zwei
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport 1 (ita)
Sky Sport Info *Portal
Sky Sports 2 (uk)
Sport 1 Tennis
Sport 2 (ukr)
Sport 5+ (israel)
Sport TV2
STV 2 (svk)
STV 3 (svk)
SuperSport 2 [DigitAlb]
SuperSport 7 (za)
TSR 2
TV10 (sweden)
TV2 Sport (den)
Viasat Football (nor)
Viasat Sport Baltic
~ Al Jazeera Sport HD2
~ C+ Sport HD (france)
~ DigitAlb HD5
~ HD Suisse
~ Nova Sports HD (hellas)
~ ORF Eins HD
~ SAT.1 HD
~ Sky Sport HD1 (ger)
~ Sky Sport HD1 (ita)
~ Sky Sports HD2 (uk)
UEFA Champion's League - Quarter Final (2nd Leg)
Tottenham Hotspur-Real Madrid
ko: 19:45 2BE
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +4
Arena Sport 3
bTV Action
C+ France
C+ Hi-Tech
Club RTL
Digi Sport+ (hun)
HRT 2
ITV 1
ITV 1 (wales)
Kanal 5+ (mac)
Kanal A (slo)
Nelonen Pro 1
NET (hellas)
Nova Sport (cze)
nSport
Polsat TV
RTP 1
RTS 1 (serbia)
RTÉ Two
Rustavi 2
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Sport 1 (ukr)
Sport 1 Live (ned)
Sport 5 (israel)
Sport TV1
Sport+ (rus)
STV (scotland)
SuperSport 1 (za)
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
TV Klan
TV3+ Denmark
TV6 Estonia
TV6 Latvia
TV6 Lithuania
TVR 1
Ulster TV
Viasat 4 (nor)
Viasat Football (swe)
~ Al Jazeera Sport HD1
~ C+ France HD
~ DigitAlb HD4
~ ITV 1 HD
~ nSport HD
~ NTV+ HD Sport
~ Polsat TV HD
~ Sport 1 HD (ned)
~ Sport 5 HD (israel)
~ STV HD (scotland)
~ TVR HD
~ Viasat Sport HD (nor)
~ Viasat Sport HD (swe)
Scottish Premier League - Week 30
Aberdeen-Rangers
ko: 19:45 - - -
-
Thursday, 14th April
CONMEBOL Copa Libertadores - Round 2 (Group 7)
Estudiantes LP-Cruzeiro
ko: 01:50 Arena Sport 4
Sport TV1
Major League Soccer (MLS)
Real Salt Lake-Colorado Rapids
ko: 02:00 C+ Futbol (esp)
Romanian Liga 1 - Week 26
Universitatea Craiova-Targu Mures
ko: 13:00 GSP TV
Romanian Liga 1 - Week 26
Victoria Brabesti-Rapid Bucharest
ko: 15:00 GSP TV
UEFA Europa League - Quarter Final (2nd Leg)
Spartak Moscow-FC Porto
ko: 18:00 Al Jazeera Sport +4
Arena Sport 3
C+ Spain
C+ Sport (fra)
Digi Sport (hun)
Eredivisie Live 2
ESPN (uk only)
NTV (russia)
NTV+ Football
Polsat Futbol
Setanta Ireland
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Sport 1 (ukr)
Sport TV1
Sport.Ro
SuperSport 1 [DigitAlb]
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
TV4 Sport
~ Al Jazeera Sport HD1
~ C+ Spain HD
~ DigitAlb HD4
~ Sport TV HD
Romanian Liga 1 - Week 26
CFR Cluj-Universitatea Cluj
ko: 18:30 Digi Sport (rom)
UEFA Europa League - Quarter Final (2nd Leg)
PSV Eindhoven-Benfica
(i) stream : ran.de
ko: 20:05 AB3
Al Jazeera Sport +4
C+ Futbol (esp)
Canvas
Gol TV (america) **
ITV 4
NTV+ Football
RTL 7
Setanta Ireland
SIC
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Sport 2 (ukr)
Sport.Ro
Story TV4
SuperSport 1 [DigitAlb]
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
TRK Futbol
TV Mozambique
TV4 Poland
VOD 52 (Polsat)
W9
~ Al Jazeera Sport HD1
~ C+ Futbol HD (esp)
~ DigitAlb HD4
UEFA Europa League - Quarter Final (2nd Leg)
Twente-Villarreal
ko: 20:05 Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +5
Arena Sport 3
Cuatro
Digi Sport+ (hun)
Eredivisie Live 1
ESPN (uk only)
NTV+ Sport On-Line
Polsat Futbol
Puls 4
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Sport TV2
Sport+ (fra)
SuperSport 2 [DigitAlb]
SuperSport 7 (za)
~ Al Jazeera Sport HD2
~ DigitAlb HD5
UEFA Europa League - Quarter Final (2nd Leg)
Sporting Braga-Dynamo Kyiv
ko: 20:05 3e Ireland
Al Jazeera Sport +6
C+ Liga (esp)
C+ Sport (fra)
Channel 5 (uk)
CT4 Sport
Digi Sport (hun)
Eredivisie Live 2
HRT 2
ICTV (ukraine)
Mediaset Extra
OBN BiH
Polsat Sport
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Slovenia TV2
Sport 1 (ukr)
Sport TV1
Sport+ (rus)
STV 3 (svk)
SuperSport 3 [DigitAlb]
SuperSport 5 (za)
Viasat Sport Baltic
~ C+ Liga HD
~ C+ Sport HD (france)
~ DigitAlb HD6
~ NTV+ HD Sport
~ Sport TV HD
Reply With Quote
-
Friday, 15th April
Ukrainian Vyscha Liha - Week 25
Obolon Kyiv-Karpaty
ko: 15:00 TRK Futbol
UT-1 [Pershiy Nacionalniy]
Hungarian NB I - Week 23
Szolnak-Uipest
ko: 16:00 Sport M (hun)
Slovakian Super League - Week 26
Dunajska Streda-Senica
ko: 16:30 Digi Sport (cze/svk)
German 2. Bundesliga - Week 30
Ingolstadt-Bochum
ko: 17:00 Conn-X TV Sport 2
Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
German 2. Bundesliga - Week 30
FSV Frankfurt-1860 Munich
ko: 17:00 Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
German 2. Bundesliga - Week 30
Fortuna Dusseldorf-Union Berlin
ko: 17:00 Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
Austrian Erste Liga - Week 29
Altach-Hartberg
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Austrian Erste Liga - Week 29
FC Lustenau-First Vienna
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Austrian Erste Liga - Week 29
St Polten-Gratkorn
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Austrian Erste Liga - Week 29
SV Grodig-Austria Lustenau
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Dutch Eerste Divisie (2nd) - Week 31
Den Bosch-FC Eindhoven
ko: 17:45 Eredivisie Live 1
Norwegian Tippeligaen - Week 4
Haugesund-Brann
ko: 18:00 MAX Norge
Swedish Superettan - Week 2
GIF Su$$$vall-Assyriska
ko: 18:00 TV4 Sport
Hungarian NB I - Week 23
Ferencvaros-Vasas
ko: 18:00 Duna I
Turkish Super Lig - Week 29
Besiktas-Genclerbirigi
ko: 18:00 LIG TV
~ LIG TV HD
Swedish Allsvenskan - Week 3
Djurgarden-Malmo
ko: 18:00 C+ Extra 1 (swe)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
C+ Sport 3 (nor)
~ C+ Sport HD (nordic)
Romanian Liga 1 - Week 27
Unirea Urziceni-Gloria Bistrita
ko: 18:30 GSP TV
Polish Ekstraklasa - Week 22
Wisla Krakow-GKS Belchatow
ko: 19:00 C+ Sport 1 (pol)
~ C+ Sport HD (pol)
Polish Ekstraklasa - Week 22
Gornik Zabrze-Lechia Gdansk
ko: 19:00 Orange Sport (pol)
Czech Gambrinus Liga - Week 24
Marila Pribram-Viktoria Plzen
ko: 19:15 Nova Sport (cze)
German 1. Bundesliga - Week 30
Mainz 05-Monchengladbach
ko: 19:30 C+ Futbol (esp)
Conn-X TV Sport 1
EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
Neo Sports
NTV+ Football
Orange Sport (fra)
Sky Bundesliga
Sky Sport Extra (ita)
Sky Sport Info *Portal
SuperSport 3 (za)
TRK Futbol
TRT 3 [Spor]
YES Sport 1
~ Sky Sport Extra HD
~ Sky Sport HD1 (ger)
~ TRT HD
~ YES Sport 1 HD
Austrian Erste Liga - Week 29
WAC/St Andra-Admira
ko: 19:30 Sky Sport (austria)
TW 1
Irish Premier League
Bohemians-Shamrock Rovers
ko: 19:35 Premier Sports UK
RTE Two
English Championship - Week 42
Norwich City-Nottingham Forest
ko: 19:45 Ring.bg
Sky Sports 2 (uk)
Sport 2 (hun)
Sportklub (srb)
YES Sport 2
~ Sky Sports HD2 (uk)
Dutch Eredivisie - Week 31
Heerenveen-Utrcht
ko: 19:45 C+ Fotball (nor)
C+ Fotboll (swe)
C+ Sport Extra (nordic)
Eredivisie Live 1
Italian Serie B - Week 36
Livorno-Crotone
ko: 19:45 Sky Calcio 1
Spanish Liga Adelante - Week 34
Recreativo Huelva-Barcelona Atletic
ko: 20:00 C+ Liga (esp)
Portuguese Super Liga - Week 27
Academica-Vitoria Setubal
ko: 20:15 Sport TV1
~ Sport TV HD
Argentinean Primera Division - Clausura Week 10
San Lorenzo-Lanus
ko: 23:10 C+ Futbol (esp)
-
Saturday, 16th April
Russian Premier League - Week 5
Kryliya Sovetov-FK Krasnodar
ko: 11:00 NTV+ Nash Football
German 2. Bundesliga - Week 30
Hertha Berlin-Osnabruck
ko: 12:00 Conn-X TV Sport 2
Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
German 2. Bundesliga - Week 30
Energie Cottbus-Duisburg
ko: 12:00 Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
Romanian Liga 1 - Week 27
Otelul Galati-Dinamo Bucharest
ko: 12:00 Antena 1 (rom)
Antena International
Turkish Super Lig - Week 29
Ankaragucu-Bucaspor
ko: 12:00 LIG TV
~ LIG TV HD
Turkish 1. Lig - Week 30
Boluspor-Caykur Rizespor
ko: 12:00 TRT 1
Scottish FA Cup - Semi Final
Motherwell-St.Johnstone
ko: 12:45 BBC One (scotland)
ONE Sport (israel)
OSN Sports 4
Sky Sports 1 (uk)
~ OSN Sports 1 HD
~ Sky Sports HD1 (uk)
Bulgarian A PFG - Week 22
Beroe-Minyor Pernik
ko: 13:00 bTV Action
Swedish Allsvenskan - Week 3
Halmstad-GAIS
ko: 13:00 C+ Extra 1 (swe)
C+ Fotboll (swe)
German 3. Liga - Week 33
Saarbrucken-Hansa Rostock
ko: 13:00 NDR
SR Fernsehen
Russian Premier League - Week 5
Kuban Krasnodar-Rostov
ko: 13:15 NTV+ Nash Football
Polish Ekstraklasa - Week 22
Polonia Bytom-Polonia Warsaw
ko: 13:45 Orange Sport (pol)
Hungarian NB I - Week 23
Deprecen-Slofok
ko: 14:00 Sport 1 (hun)
Italian Serie B - Week 36
Atalanta-Empoli
ko: 14:00 Sky Calcio 6
Italian Serie B - Week 36
Grosseto-Siena
ko: 14:00 Sky Calcio 7
Italian Serie B - Week 36
Novara-Piacenza
ko: 14:00 Sky Calcio 8
Italian Serie B - Week 36
Sassuolo-Varese
ko: 14:00 Sky Calcio 9
Italian Serie B - Week 36
Vicenza-Modena
ko: 14:00 Sky Calcio 10
Italian Serie B - Week 36
Frosinone-Padova
ko: 14:00 Sky Calcio 11
Italian Serie B - Week 36
Portogruaro-Triestina
ko: 14:00 Sky Calcio 12
Italian Serie B - Week 36
Cittadella-Albinoleffe
ko: 14:00 Sky Calcio 13
Ukrainian Vyscha Liha - Week 25
Illichivets-Volyn Lutsk
ko: 14:00 TRK Futbol
Romanian Liga 1 - Week 27
Panturii-Astra Ploiesti
ko: 14:00 GSP TV
Turkish Super Lig - Week 29
Karabukspor-Buyuksehir
ko: 14:00 Digi Kanal
German 1. Bundesliga - Week 30
FC Cologne-Stuttgart
ko: 14:30 Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
~ Sky Sport HD2 (ger)
H - 16/04/11 - 16:30 EuroSport 2 (nordic)
H - 16/04/11 - 16:30 EuroSport 2 [Bundesliga]
German 1. Bundesliga - Week 30
Hamburg-Hannover 96
ko: 14:30 C+ Multideporte 2
Conn-X TV Sport 2
EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
NTV+ Football 2
Sky Bundesliga
Sky Calcio 1
Sky Sport 3 (ita)
Sky Sport Info *Portal
TRT 3 [Spor]
~ Sky Calcio HD1
~ Sky Sport HD3 (ita)
~ TRT HD
German 1. Bundesliga - Week 30
Hoffenheim-Eintracht Frankurt
ko: 14:30 Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
German 1. Bundesliga - Week 30
Kaiserslautern-Nuremberg
ko: 14:30 Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
German 1. Bundesliga - Week 30
Wolfsburg-St Pauli
ko: 14:30 Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
Polish Ekstraklasa - Week 22
Lech Poznan-Legia Warsaw
ko: 14:45 C+ Sport 1 (pol)
TVP 2
~ C+ Sport HD (pol)
English Premier League - Week 33
Blackpool-Wigan Athletic
ko: 15:00 Sportmania
Viasat Xtra PL 2
~ AD Sports HD8
English Premier League - Week 33
Birmingham City-Sunderland
ko: 15:00 Tring Sport 3 [World]
Viasat Xtra PL 1
~ AD Sports HD7
English Premier League - Week 33
West Ham United-Aston Villa
(i) YES Sport 1 (SC)
ko: 15:00 C+ Futbol (esp)
C+ Urheilu (fin)
Nova Sport (bul)
Nova Sports 2 (hellas)
Premier League TV
Sky Calcio 3
Tring Sport 4 [Planet]
TV2 Sport PL (den)
TV3 Slovenia
Viasat Xtra PL 5
YES Sport 1
~ AD Sports HD4
~ C+ Futbol HD (esp)
~ Premier League HDTV
~ Sky Calcio HD3
~ TV2 PL HD2 (nor)
~ YES Sport 1 HD
English Premier League - Week 33
Everton-Blackburn Rovers
ko: 15:00 C+ Multideporte 1
Tring Sport 2 [Shqip]
Viasat Xtra PL 3
~ AD Sports HD6
~ C+ Deportes HD
~ TV2 PL HD3 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 4
Start-Viking
ko: 15:00 TV2 Sport 1 (nor)
English Premier League - Week 33
West Bromwich Albion-Chelsea
(i) YES Sport 1 (SC)
ko: 15:00 C+ Aitio (fin)
C+ Sport 2 (pol)
Diema
Digi Sport (cze/svk)
Digi Sport (hun)
Nova Sports 1 (hellas)
Setanta Ireland (roi)
Sky Calcio 2
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport 1 (ita)
Spormax [Digiturk]
Sport TV1
SportKlub+ (SE europe)
Tring Sport News
Viasat Football (nor)
YES Sport 1
~ AD Sports HD3
~ Nova Sports HD (hellas)
~ Sky Calcio HD2
~ Sky Sport HD1 (ita)
~ Spormax HD
~ Sport TV HD
~ TV2 PL HD1 (nor)
~ Viasat PL HD
~ YES Sport 1 HD
Austrian Bundesliga - Week 29
LASK Linz-Kapfenberg
ko: 15:00 Sky Sport (austria)
Scottish Premier League - Week 33
Inverness CT-Hearts
ko: 15:00 OSN Sports 4
D - 16/04/11 - 17:30 BBC Alba
UEFA Women's Champion's League - Semi Final (2nd Leg)
Arsenal-Lyon
ko: 15:00 EuroSport (fra)
Scottish Premier League - Week 18
Rangers-St Mirren
ko: 15:00 Ma Chaine Sport
ONE Sport (israel)
Sport 1 (rom)
Sport 2 (hun)
TV10 (sweden)
TVP Sport
English Championship - Week 42
Reading-Leicester City
ko: 15:00 Canal 9 (den)
Swedish Allsvenskan - Week 3
Mjalby AIF-Kalmar
ko: 15:00 C+ Extra 1 (swe)
C+ Fotboll (swe)
Russian Premier League - Week 5
Terek Grozny-Dinamo Moscow
ko: 15:30 NTV+ Nash Football
Danish Super Ligaen - Week 25
Esbjerg-Silkeborg
ko: 16:00 TV2 Sport (den)
Polish Ekstraklasa - Week 22
Widzew Lodz-Ruch Chorzow
ko: 16:00 Orange Sport (pol)
Ukrainian Vyscha Liha - Week 25
Vorskla-Kryvbas
ko: 16:00 Inter+ (ukraine)
TRK Futbol
UT-1 [Pershiy Nacionalniy]
Romanian Liga 1 - Week 27
Sportul Studentesc-Steaua Bucharest
ko: 16:00 Digi Sport (rom)
Hungarian NB I - Week 23
Zalaegerszeg-Gyor
ko: 16:30 Sport 1 (hun)
Italian Serie A - Week 33
Roma-Palermo
(i) C+ Urheilu : LIVE +10m
ko: 17:00 C+ Multideporte 2
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 3 (nor)
C+ Urheilu (fin)
Digi Sport (cze/svk)
Digi Sport (hun)
Sky Calcio 1
Sky Super Calcio
Spormax [Digiturk]
TPS Star
TV4 Sport
~ Sky Calcio HD1
~ Sky Super Calcio HD
~ Spormax HD
Portuguese Liga Honra - Week 25
Belenenses-Trofense
ko: 17:00 Sport TV1
Spanish LFP Primera Division - Week 32
Getafe-Sevilla
ko: 17:00 C+ Fotball (nor)
C+ Fotboll (swe)
C+ Liga (esp)
~ C+ Liga HD
~ C+ Sport HD (nordic)
Spanish LFP Primera Division - Week 32
Malaga-Real Mallorca
ko: 17:00 C+ Sport 1 (swe)
Canal 9 (den)
Taquilla 8
Turkish Super Lig - Week 29
Fenerbache-Gaziantepspor
ko: 17:00 LIG TV
~ LIG TV HD
English FA Cup - Semi Final
Manchester City-Manchester United
ko: 17:15 6 Eren
C+ Futbol (esp)
Diema
France 4
ITV 1
ITV 1 (wales)
NTV Spor
Setanta Ireland
Sky Calcio 3
Sky Sport 3 (ita)
Sport 1 [DSF]
Sport 1+ (ger)
Sport TV3
SportKlub (hun)
SportKlub (rom)
SportKlub+ (SE europe)
Tring Sport News
Ulster TV
Viasat Football (swe)
YES Sport 1
~ ITV 1 HD
~ Sky Calcio HD3
~ Sky Sport HD3 (ita)
~ Viasat Sport HD (swe)
~ YES Sport 1 HD
D - 16/04/11 - 21:30 SportKlub (cro)
Czech Gambrinus Liga - Week 24
Banik Ostrava-Bohemians 1905
ko: 17:20 CT4 Sport
German 1. Bundesliga - Week 30
Werder Bremen-Schalke 04
ko: 17:30 C+ Multideporte 1
Conn-X TV Sport 2
EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
Neo Sports
Orange Sport (fra)
Sky Bundesliga
Sky Calcio 4
Sky Sport Info *Portal
Sport+ (rus)
TRT 3 [Spor]
~ Sky Calcio HD4
~ Sky Sport HD1 (ger)
~ TRT HD
Austrian Bundesliga - Week 29
Sturm Graz-Salsburg
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
~ Sky Sport HD2 (ger)
Austrian Bundesliga - Week 29
Wacker Innsburck-Rapid Vienna
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Austrian Bundesliga - Week 29
Austria Vienna-Mattersburg
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Ukrainian Vyscha Liha - Week 25
Metalist Kharkiv-Arsenal Kyiv
ko: 17:30 2+2
Dutch Eredivisie - Week 31
Vitesse Arnhem-Groningen
ko: 17:45 Eredivisie Live 1
French Ligue 1 - Week 31
Lenz-Brest
ko: 18:00 A La Carte 1
French Ligue 1 - Week 31
Nice-Monaco
ko: 18:00 A La Carte 2
French Ligue 1 - Week 31
Rennes-Lorient
ko: 18:00 A La Carte 3
TV5 Monde (africa)
TV5 Monde (maghreb)
French Ligue 1 - Week 31
Sochaux-Caen
ko: 18:00 A La Carte 4
French Ligue 1 - Week 31
St Etienne-Nancy
ko: 18:00 A La Carte 5
French Ligue 1 - Week 31
Toulouse-Auxerre
ko: 18:00 A La Carte 6
Polish Ekstraklasa - Week 22
Zaglebie Lubin-Jagiellonia
ko: 18:15 Orange Sport (pol)
Dutch Eredivisie - Week 31
Roda JC-VVV-Vento
ko: 18:45 Eredivisie Live 2
Dutch Eredivisie - Week 31
NAC Breda-Excelsior
(i) Eredivisie 3 (cable only)
ko: 18:45 - - -
Spanish LFP Primera Division - Week 32
Almeria-Valencia
ko: 19:00 C+ Extra 1 (swe)
C+ Liga (esp)
C+ Urheilu (fin)
Canal 9 (den)
Sport 2 (hun)
Sport 5 (israel)
~ C+ Liga HD
~ C+ Sport HD (nordic)
~ Sport 5 HD (israel)
Bulgarian A PFG - Week 22
CSKA Sofia-Slavia Sofia
ko: 19:00 bTV Action
Croatian 1. HNL Ozujsko - Week 25
Istra 1961-Dinamo Zagreb
ko: 19:10 HRT 2
Portuguese Super Liga - Week 27
Olhanense-Pacos Ferreira
ko: 19:15 Sport TV1
~ Sport TV HD
Slovenia Prva Liga Telekom - Week 28
Rudar Velenje-Olimpia
ko: 19:15 Slovenia TV2
Argentinean Primera Division - Clausura Week 10
Racing Club-Independiente
-
Wednesday, 20th April
CONCACAF Champion's League - Final (1st Leg)
Monterrey-Real Salt Lake
ko: 01:00 - - -
AFC Asian Champion's League - Group A (Round 4)
Al Gharafa-Sepahan
(i) Eurosport 2 (Ger) : 2nd half only
ko: 16:50 EuroSport 2 (ger)
Austrian OFB Cup - Quarter Final
Ried-Sturm Graz
ko: 17:15 ATV Austria
Swedish Allsvenskan - Week 4
IFK Norrkoping-Halmstad
ko: 18:00 C+ Extra 3 (swe)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
C+ Sport 3 (nor)
~ C+ Sport HD (nordic)
Swedish Allsvenskan - Week 4
Kalmar-Elfsborg
ko: 18:00 C+ Extra 2 (swe)
C+ Fotboll (swe)
Swedish Allsvenskan - Week 4
Malmo-Mjallby AIF
ko: 18:00 C+ Extra 1 (swe)
Slovenia Cup (Pokal Hervis) - Semi Final (1st Leg)
Koper-Maribor
ko: 19:00 Slovenia TV2
Scottish Premier League - Week 25
Kilmarnock-Celtic
ko: 19:30 Al Jazeera Sport +5
ESPN (uk & irl)
OSN Sports 2
~ ESPN HD (uk)
D - 20/04/11 - 23:45 Setanta Africa
Austrian OFB Cup - Quarter Final
Rapid Vienna-Mattersburg
ko: 19:30 ORF Eins
~ ORF Eins HD
English Premier League - Week 28
Chelsea-Birmingham City
ko: 19:45 C+ Liga (esp)
Viasat Sport (swe)
~ AD Sports HD
~ TV2 PL HD2 (nor)
English Premier League - Week 28
Tottenham Hotspur-Arsenal
ko: 19:45 C+ Aitio (fin)
C+ Sport 1 (pol)
Premier League TV
Sky Calcio 2
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sports 2 (uk)
TV2 Sport PL (den)
Viasat Football (swe)
~ AD Sports HD
~ C+ Sport HD (pol)
~ Premier League HDTV
~ Sky Calcio HD2
~ Sky Sport HD1 (ger)
~ Sky Sports HD2 (uk)
~ Viasat PL HD
Italian Cup (Coppa Italia) - Semi Final (1st Leg)
AC Milan-Palermo
ko: 19:45 Al Jazeera Sport +1
C+ Futbol (esp)
RAI 1
Sport 1+ (ger)
SportKlub (cro)
~ Al Jazeera Sport HD1
~ C+ Futbol HD (esp)
French Cup (Coupe de France) - Semi Final
Angers-Paris St Germain
ko: 19:45 Al Jazeera Sport +4
France 2
~ France 2 HD
D - 20/04/11 - 22:45 Sport 1+ (ger)
Spanish King's Cup (Copa del Rey) - Final (Estadio Olimpico de Sevilla)
Barcelona-Real Madrid
ko: 20:30 Al Jazeera Sport +2
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +7
Al Jazeera Sport +9
C+ Fotball (nor)
C+ Urheilu (fin)
NTV Spor
Sky Sports 2 (uk)
Sport 1 (cze/svk)
Sport TV2
TV4 Sport
TVE La Primera
TVE La Primera SAT
ZDF
~ Al Jazeera Sport HD2
~ C+ Sport HD (nordic)
~ HD-en [NTV]
~ Sky Sports HD2 (uk)
~ ZDF HD
Portuguese Cup (Taca de Portugal) - Semi Final (2nd Leg)
Benfica-FC Porto
ko: 20:45 Ma Chaine Sport
RTP International
Sport TV1
~ Sport TV HD
Reply With Quote
-
Thursday, 21st April
German 2. Bundesliga - Week 31
Paderborn-Bochum
ko: 17:00 Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
German 2. Bundesliga - Week 31
Osnabruck-FSV Frankfurt
ko: 17:00 Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
German 2. Bundesliga - Week 31
Erzgebirge Aue-Energie Cottbus
ko: 17:00 Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
Swedish Allsvenskan - Week 4
AIK Stockholm-IFK Gotenberg
ko: 18:00 C+ Extra 3 (swe)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
C+ Sport 3 (nor)
~ C+ Sport HD (nordic)
Swedish Allsvenskan - Week 4
BK Hacken-Orebro
ko: 18:00 C+ Extra 2 (swe)
C+ Fotboll (swe)
Swedish Allsvenskan - Week 4
Gefle-Trelleborg
ko: 18:00 C+ Extra 1 (swe)
German 1. Bundesliga - Week 31
Freiburg-Hannover 96
ko: 19:30 C+ Futbol (esp)
ESPN (uk & irl)
EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
NTV+ Football
Sky Bundesliga
Sky Sport 1 (ita)
Sky Sport Info *Portal
Sky Super Calcio
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
~ C+ Futbol HD (esp)
~ Sky Sport HD1 (ger)
~ Sky Sport HD1 (ita)
~ Sky Super Calcio HD
Italian Serie B - Week 37
Padova-Vicenza
ko: 19:45 Sky Calcio 1
~ Sky Calcio HD1
-
Friday, 22nd April
Swedish Allsvenskan - Week 4
Helnisgborg-Syrianska FC
ko: 14:00 C+ Extra 1 (swe)
C+ Sport 1 (swe)
C+ Sport 3 (nor)
~ C+ Sport HD (nordic)
Ukrainian Vyscha Liha - Week 26
Metalurg Z-Vorskla
ko: 15:00 TRK Futbol
UT-1 [Pershiy Nacionalniy]
Ukrainian Vyscha Liha - Week 26
Volyn Lutsk-Obolon Kyiv
ko: 17:00 2+2
English Championship - Week 43
Nottingham Forest-Leicester City
ko: 17:15 Al Jazeera Sport +5
Sky Sports 1 (uk)
~ Sky Sports HD1 (uk)
Turkish Super Lig - Week 30
Eskisehirspor-Trabzonospor
ko: 18:00 LIG TV
~ LIG TV HD
English Championship - Week 43
Leeds United-Reading
ko: 19:45 Al Jazeera Sport +5
Sky Sports 1 (uk)
~ Sky Sports HD1 (uk)
English Blue Square Premier - Week 44
Kidderminster-Fleetwood Town
ko: 19:45 Premier Sports UK
Setanta Ireland
Dutch Eredivisie - Week 32
ADO Den Haag-Twente
ko: 19:45 C+ Fotball (nor)
C+ Fotboll (swe)
C+ Futbol (esp)
C+ Sport 1 (den)
Eredivisie Live 1
Spanish Liga Adelante - Week 35
Salamanca-Girona
ko: 20:00 C+ Liga (esp)
-
Wednesday, 4th May
AFC Asian Champion's League - Group E (Round 5)
Melburne Victory-Gamba Osaka
ko: 09:30 EuroSport 2 (ger)
Romanian Liga 1 - Week 31
Unirea Urziceni-Victoria Branesti
ko: 12:20 GSP TV
Romanian Liga 1 - Week 31
Targu Mures-Pandurii
ko: 14:30 GSP TV
Cypriot Cup - Semi Final (2nd Leg)
Anorthosis Famagusta-Apollon Limassol
ko: 15:00 Alfa TV (cyprus)
Hungarian Cup (Magyar Cup) - Semi Final (2nd Leg)
Videoton Fehervar-Kaposvar
ko: 16:00 Sport 1 (cze/svk)
Sport 1 (hun)
Sport 1 (rom)
Sport M (hun)
Slovakian Super League - Week 29
Spartak Trnava-MSK Zilina
ko: 16:30 Digi Sport (cze/svk)
Romanian Liga 1 - Week 31
FC Brasov-Astra Ploiesti
ko: 16:30 Digi Sport (rom)
Austrian OFB Cup - Semi Final
Ried-Rapid Vienna
ko: 17:15 ORF Eins
~ ORF Eins HD
Scottish Premier League - Week 31
Inverness CT-Celtic
ko: 18:00 ESPN (uk & irl)
SportKlub+ (SE europe)
~ ESPN HD (uk)
Romanian Liga 1 - Week 31
Steaua Bucharest-Rapid Bucharest
ko: 18:30 Digi Sport (rom)
UEFA Champion's League - Semi Final (2nd Leg)
Manchester United-Schalke 04
ko: 19:45 2BE
CFI Peco Pro
Club RTL
Hi Soccer
ITV 1
ITV 1 (wales)
Kanal A (slo)
Nederland 3
NTV+ Football
ORF Eins
ORTM (mali)
RSI La 2
RTS 1 (senegal)
RTE Two
SAT.1 (austria)
SAT.1 (germany)
SF zwei
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport 1 (ita)
Sky Sport Info *Portal
Sport TV1
STV (scotland)
SuperSport 1 [DigitAlb]
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
TSR 1
Ulster TV
~ DigitAlb HD4
~ HD Suisse
~ ITV 1 HD
~ Nederland 3 HD
~ ORF Eins HD
~ SAT.1 HD
~ Sky Calcio HD1
~ Sky Sport HD1 (ger)
~ Sky Sport HD1 (ita)
~ Sport TV HD
~ STV HD (scotland)
Reply With Quote
-
Thursday, 5th May
CONMEBOL Copa Libertadores - Round 3/L16 (2nd Leg)
Cruzeiro-Once Caidas
ko: 01:50 Al Jazeera Sport +9
Romanian Liga 1 - Week 31
Gloria Bistrita-Gas Metan Medias
ko: 13:30 GSP TV
Romanian Liga 1 - Week 31
Universitatea Cluj-Sportul Studentesc
ko: 15:30 GSP TV
Romanian Liga 1 - Week 31
Vaslui-FC Timisoara
ko: 17:30 Digi Sport (rom)
Romanian Liga 1 - Week 31
Otelul Galati-Universitatea Craiova
ko: 19:30 Digi Sport (rom)
English Blue Square Premier - Play Off: Semi Final (1st Leg)
Wrexham-Luton Town
ko: 19:45 Premier Sports UK
Setanta Sports 1
UEFA Europa League - Semi Final (2nd Leg)
Villarreal-FC Porto
(i) Kabel Eins : simulcast
ko: 20:05 3e Ireland
AB3
Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +5
Arena Sport 4
Cuatro
Digi Sport (hun)
Eredivisie Live 1
Euro Futbol
Gol TV (america) **
Hi Soccer
ICTV (ukraine)
ITV 4
Kabel Eins (austria)
Kabel Eins (ger)
Kabel Eins (sui)
NTV (russia)
NTV+ Sport On-Line
OBN BiH
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Sport 1 (ukr)
Sport TV1
Story TV4
SuperSport 7 (za)
SuperSport Maximo
W9
~ Al Jazeera Sport HD2
~ NTV+ HD Sport
~ Sport TV HD
UEFA Europa League - Semi Final (2nd Leg)
Sporting Braga-Benfica
(i) Kabel Eins : simulcast
ko: 20:05 Al Jazeera Sport +4
Arena Sport 3
B92
C+ Spain
C+ Sport (fra)
Canvas
Channel 5 (uk)
CT4 Sport
Hi Sports
Kabel Eins (austria)
Kabel Eins (ger)
Kabel Eins (sui)
NTV+ Football
RTL 7
Setanta Ireland (roi)
SIC
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Slovenia TV2
SuperSport 3 (za)
~ Al Jazeera Sport HD1
~ C+ Spain HD
~ C+ Sport HD (france)
~ HD4 Men
Reply With Quote
-
Friday, 6th May
CONMEBOL Copa Libertadores - Round 3/L16 (2nd Leg)
Cerro Porteno-Estudiantes LP
ko: 01:30 Al Jazeera Sport +9
Ukrainian Vyscha Liha - Week 28
Metalurg Z-Kryvbas
ko: 15:00 TRK Futbol
UT-1 [Pershiy Nacionalniy]
Polish Ekstraklasa - Week 25
Ruch Chorzow-Zaglebie Lubin
ko: 16:45 Orange Sport (pol)
Austrian Erste Liga - Week 32
Admira-Gratkorn
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Austrian Erste Liga - Week 32
Austria Lustenau-St Polten
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Austrian Erste Liga - Week 32
First Vienna-Altach
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Austrian Erste Liga - Week 32
SV Grodig-WAC/St Andra
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Turkish Super Lig - Week 32
Eskisehirspor-Kayserlspor
ko: 18:00 LIG TV
~ LIG TV HD
Romanian Liga 1 - Week 31
Dinamo Bucharest-CFR Cluj
ko: 18:20 Antena 1 (rom)
Antena International
Polish Ekstraklasa - Week 25
Legia Warsaw-Korona Kielce
ko: 19:00 C+ Sport 1 (pol)
Orange Sport (pol)
~ C+ Sport HD (pol)
Austrian Erste Liga - Week 32
Hartberg-FC Lustenau
ko: 19:30 Sky Sport (austria)
TW 1
English Blue Square Premier - Play Off: Semi Final (1st Leg)
Fleetwood Town-AFC Wimbledon
ko: 19:45 Premier Sports UK
Setanta Ireland
Italian Serie B - Week 39
Pescara-Livorno
ko: 19:45 Sky Calcio 1
Spanish Liga Adelante - Week 37
Eche-Alcorcon
ko: 20:00 C+ Liga (esp)
-
Thursday 12.05.2011. -CET(GMT+2)
UEFA U-17 EURO Championship -Semi final
11:30 Denmark - Germany
Eurosport(Ger)
-Astra 19.2°E -12226 H 27500 -FTA
Eurosport
-Hellas Sat 39°E -12688 H 30000 -I2(Bulsat)
England
Championship -Semi final
20:45 Nottingham - Swansea
RING BG
-Hellas Sat 39°E -12647 H 30000 -I2(Bulsat)
Sport Italia
-Atlantic Bird 12.5°W -12718 H 36510- FTA(DVB-S2)
Romania
National Cup -Semi final(2.leg)
19:45 Dinamo B. - Gloria B.
Pro TV International
-HotBird 13°E -11013 H 27500 -FTA
-Astra 4.8°E -12284 V 27500 -FTA
Reply With Quote
-
Wednesday, 18th May
Greek Super League - Play Offs (Round 4)
Panathinaikos-Olympiacos Volos
ko: 15:15 Nova Sports 2 (hellas)
Bulgarian A PFG - Week 28
Levski Sofia-Slavia Sofia
ko: 16:00 bTV Action
Cypriot Cup - Final
Apollon Limassol-Omonia Nicosia
ko: 16:30 Lumiere TV
Friendly Club Match
Zenit St Petersburg-Bayern Munich
ko: 17:00 Sport 1 [DSF]
Danish Super Ligaen - Week 31
Nordsjaelland-Randers
ko: 17:30 TV2 Sport (den)
Greek Super League - Play Offs (Round 4)
PAOK Thessaloniki-AEK Athens
ko: 17:30 Nova Sports 1 (hellas)
~ Nova Sports HD (hellas)
French Ligue 1 - Week 36
Lille-Sochaux
ko: 18:00 Al Jazeera Sport +6
C+ Sport (fra) /SC
C+ Sport 1 (pol)
Sport TV2
SuperSport 4 [DigitAlb]
French Ligue 1 - Week 36
Bordeaux-Paris St Germain
ko: 18:00 Al Jazeera Sport +9
C+ Sport (fra) /SC
UEFA Europa League - Final (Aviva Stadium, Dublin)
FC Porto-Sporting Braga
ko: 19:45 AB3
B92
BNT 1
Canvas
Channel 5 (uk)
CT4 Sport
Cuatro
Gol TV (america) **
HRT 2
ICTV (ukraine)
Iran TV3
OBN BiH
RSI La 2
RTL 7
SAT.1 (austria)
SAT.1 (germany)
SAT.1 (suisse)
SF zwei
SIC
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Slovenia TV2
Sport TV1
Story TV4
STV 3 (svk)
SuperSport 1 [DigitAlb]
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
TSR 2
TV3 Ireland
TV4 Poland
TV4 Sport
W9
YES Sport 1
~ Channel 5 HD
~ DigitAlb HD4
~ HD Suisse
~ SAT.1 HD
~ Sky Sport HD1 (ger)
~ YES Sport 1 HD
English Divisional Play Offs - League One Semi Final (2nd Leg)
Huddersfield Town-Bournemouth
ko: 19:45 Sky Sports 1 (uk)
~ Sky Sports HD1 (uk)
Reply With Quote
-
Thursday, 19th May
CONMEBOL Copa Libertadores - Quarter Final (2nd Leg)
Santos FC-Once Caidas
ko: 02:00 Setanta Ireland
Sport TV2
Danish Super Ligaen - Week 31
OB Odense-Horsens
ko: 17:00 TV2 Sport (den)
Norwegian Tippeligaen - Week 8
Stremsgodset-Brann
ko: 18:00 TV2 Sport 1 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 8
Haugesund-Vallerenga
ko: 18:00 TV2 Sport 2 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 8
Molde-Fredrikstad
ko: 18:00 TV2 Sport 3 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 8
Sarpsborg 08-Aalesund
ko: 18:00 TV2 Sport 4 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 8
Tromso-Viking
ko: 18:00 TV2 Sport 5 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 8
Odd Grenland-Stabaek
(i) tv2sumo.no (online only)
ko: 18:00 - - -
Norwegian Tippeligaen - Week 8
Sogndal-Lillestrom
(i) tv2sumo.no (online only)
ko: 18:00 - - -
Swedish Superettan - Week 7
Qviding FIF-Hammarby
ko: 18:00 TV4 Sport
Danish Super Ligaen - Week 31
SonderiyskE-Esbjerg
ko: 19:00 Canal 9 (den)
Danish Super Ligaen - Week 31
FC Copenhagen-Midjylland
ko: 19:00 TV3+ Denmark
Norwegian Tippeligaen - Week 8
Start-Rosenborg
ko: 19:00 TV2 (norway)
~ TV2 HD (norway)
German 1. Bundesliga - Promotion/Relegation Play-Off (1st Leg)
Monchengladbach-Bochum
ko: 19:30 ARD Das Erste
ESPN (uk & irl)
EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
Sky Bundesliga
Sky Sport Info *Portal
Sport+ (rus)
YES Sport 1
~ ARD Das Erste HD
~ Sky Sport HD1 (ger)
~ YES Sport 1 HD
English Divisional Play Offs - League One Semi Final (2nd Leg)
Peterborough United-Milton Keynes Dons
ko: 19:45 Sky Sports 1 (uk)
~ Sky Sports HD1 (uk)
Friday, 20th May
CONMEBOL Copa Libertadores - Quarter Final (2nd Leg)
Universidad Catolica-Penarol
ko: 00:00 Sport TV1
-
Friday, 20th May
CONMEBOL Copa Libertadores - Quarter Final (2nd Leg)
Cerro Portena-Jaguares Chiapas
ko: 02:30 Setanta Ireland
Sport TV1
Russian Premier League - Week 10
Volga-CSKA Moscow
ko: 11:00 ** POSTPONED **
Danish Super Ligaen - Week 31
Silkeborg-AaB Aalborg
ko: 14:00 TV2 Sport (den)
Danish Super Ligaen - Week 31
Lyngby-Brondby
ko: 16:00 Canal 9 (den)
Hungarian NB I - Week 30
Vasas-Kecskemet
ko: 16:00 Sport M (hun)
Polish Ekstraklasa - Week 28
GKS Belchatow-Zaglebie Lubin
ko: 16:45 Orange Sport (pol)
Swedish Allsvenskan - Week 9
BK Hacken-Malmo
ko: 18:00 C+ Extra 3 (swe)
C+ Sport 1 (swe)
~ C+ Sport HD (nordic)
Swedish Allsvenskan - Week 9
Helsingborg-Kalmar
ko: 18:00 C+ Extra 2 (swe)
C+ Fotboll (swe)
Swedish Superettan - Week 7
Jonkopings Sodra-Falkenberg
ko: 18:00 TV4 Sport
Polish Ekstraklasa - Week 28
Gornik Zabrze-Slask Wroclaw
ko: 19:00 C+ Sport 1 (pol)
Orange Sport (pol)
~ C+ Sport HD (pol)
Austrian Erste Liga - Week 35
Admira-Austria Lustenau
ko: 19:30 Sky Sport (austria) /SC
Austrian Erste Liga - Week 35
FC Lustenau-Altach
ko: 19:30 Sky Sport (austria) /SC
Austrian Erste Liga - Week 35
Gratkorn-SV Grodig
ko: 19:30 Sky Sport (austria) /SC
Austrian Erste Liga - Week 35
Hartberg-First Vienna
ko: 19:30 Sky Sport (austria) /SC
Austrian Erste Liga - Week 35
St Polten-WAC/St Andra
ko: 19:30 Sky Sport (austria) /SC
German 2. Bundesliga - Promotion/Relegation Play-Off (1st Leg)
Dynamo Dresden-Osnabruck
ko: 19:30 EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
MDR
NDR
English Divisional Play Offs - League Two Semi Final (2nd Leg)
Accrington Stanley-Stevenage Borough
ko: 19:45 Sky Sports *RED button
Sky Sports 1 (uk)
~ Sky Sports HD1 (uk)
English Divisional Play Offs - League Two Semi Final (2nd Leg)
Shrewsbury Town-Torguay United
ko: 19:45 Sky Sports *RED button
Italian Serie B - Week 41
Empoli-Torino
ko: 19:45 Sky Calcio 1
Spanish Liga Adelante - Week 40
Granada-Villarreal "B"
ko: 20:00 C+ Liga (esp)
Reply With Quote
-
Tuesday, 24th May
Austrian Erste Liga - Week 36
Altach-St Polten
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Austrian Erste Liga - Week 36
Austria Lustenau-FC Lustenau
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Austrian Erste Liga - Week 36
First Vienna-Admira
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
TW 1
Austrian Erste Liga - Week 36
SV Grodig-Hartberg
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Austrian Erste Liga - Week 36
WAC/St Andra-Gratkorn
ko: 17:30 Sky Sport (austria) /SC
Swedish Allsvenskan - Week 10
Malmo-Helsingborg
ko: 18:00 C+ Extra 3 (swe)
C+ Sport 1 (swe)
C+ Urheilu (fin)
~ C+ Sport HD (nordic)
German 2. Bundesliga - Promotion/Relegation Play-Off (2nd Leg)
Osnabruck-Dynamo Dresden
ko: 19:30 Conn-X TV Sport 1
EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
MDR
NDR
Friendly International - 4 Nations Cup
Ireland-Northen Ireland
ko: 19:45 EuroSport (fra)
EuroSport (ger)
EuroSport (int'l)
EuroSport (nordic)
Sky Sports 1 (uk)
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
~ EuroSport HD
~ Sky Sports HD1 (uk)
-
Wednesday, 25th May
Swedish Allsvenskan - Week 10
IFK Norrkoping-Orebro
ko: 18:00 C+ Extra 3 (swe)
C+ Sport 1 (swe)
C+ Urheilu (fin)
~ C+ Sport HD (nordic)
Swedish Allsvenskan - Week 10
Kalmar-AIK Stockholm
ko: 18:00 C+ Extra 2 (swe)
C+ Fotboll (swe)
Israeli State Cup - FINAL
Hapoel Tel Aviv-Maccabi Haifa
ko: 18:50 Israel 10
The Israeli Network
~ Sport 5 HD (israel)
Danish Super Ligaen - Week 32
Esbjerg-Horsens
ko: 19:00 Canal 9 (den)
Danish Super Ligaen - Week 32
OB Odense-FC Copenhagen
ko: 19:00 TV3+ Denmark
Danish Super Ligaen - Week 32
Brondby-Nordsjaelland
ko: 19:00 DR1
German 1. Bundesliga - Promotion/Relegation Play-Off (2nd Leg)
Bochum-Monchengladbach
ko: 19:30 ARD Das Erste
C+ Futbol (esp)
Conn-X TV Sport 1
ESPN (uk & irl)
Sky Bundesliga
Sky Calcio 1
Sky Sport 3 (ita)
Sky Sport Info *Portal
Sky Super Calcio
Sport+ (rus)
~ ARD Das Erste HD
~ C+ Futbol HD (esp)
~ Sky Calcio HD1
~ Sky Sport HD1 (ger)
~ Sky Sport HD3 (ita)
~ Sky Super Calcio HD
D - 25/05/11 - 21:45 EuroSport 2 (nordic)
D - 25/05/11 - 21:45 EuroSport 2 [Bundesliga]
Austrian Bundesliga - Week 36
LASK Linz-Rapid Vienna
ko: 19:30 Sky Sport (austria) /SC
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Austrian Bundesliga - Week 36
Austria Vienna-Salzburg
ko: 19:30 Sky Sport (austria) /SC
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Austrian Bundesliga - Week 36
Mattersburg-Wiener Neustadt
ko: 19:30 Sky Sport (austria) /SC
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Austrian Bundesliga - Week 36
Ried-Kapfenberg
ko: 19:30 Sky Sport (austria) /SC
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Austrian Bundesliga - Week 36
Sturm Graz-Wacker Innsbruck
ko: 19:30 Sky Sport (austria) /SC
Sky Sport 1 (ger)
Sky Sport Info *Portal
Friendly International - 4 Nations Cup
Wales-Scotland
ko: 19:45 EuroSport 2 (fra)
EuroSport 2 (ger)
EuroSport 2 (int'l)
EuroSport 2 (nordic)
S4C Digital
Sky Sports 1 (uk)
SuperSport 7 (za)
~ Sky Sports HD1 (uk)
D - 25/05/11 - 22:45 EuroSport (ger)
D - 25/05/11 - 22:45 EuroSport (nordic)
D - 25/05/11 - 22:45 EuroSport (fra)
Slovenia Prva Liga Telekom - Final
Domzale-Maribor
ko: 19:45 Slovenia TV2
-
Thursday, 26th May
Swedish Allsvenskan - Week 10
Halmstad-IFK Gotenberg
ko: 18:00 C+ Extra 4 (swe)
C+ Sport 1 (swe)
~ C+ Sport HD (nordic)
Swedish Allsvenskan - Week 10
Djurgarden-Elfsborg
ko: 18:00 C+ Fotboll (swe)
Swedish Allsvenskan - Week 10
GAIS-BK Hacken
ko: 18:00 C+ Extra 1 (swe)
Swedish Allsvenskan - Week 10
Gefle-Mijallby AIF
ko: 18:00 C+ Extra 2 (swe)
Swedish Allsvenskan - Week 10
Trelleborg-Syrianska FC
ko: 18:00 C+ Extra 3 (swe)
UEFA Women's Champion's League - Final (Craven Cottage, London)
Lyon-Potsdam
ko: 20:00 British EuroSport
EuroSport (fra)
EuroSport (ger)
EuroSport (int'l)
EuroSport (nordic)
ZDF
~ EuroSport HD
~ ZDF HD
Reply With Quote
-
Friday, 27th May
Russian Premier League - Week 11
Spartak Nalchik-Torek Grozny
ko: 14:00 NTV+ Nash Football
Russian Premier League - Week 11
Rubin Kazan'-Tom' Tomsk
ko: 15:45 Sport+ (rus)
Russian Premier League - Week 11
Lokomotiv Moscow-Anzhi
ko: 16:15 NTV+ Nash Football
Swedish Superettan - Week 9
Hammarby-Degerfor
ko: 18:00 TV4 Sport
Friendly International - 4 Nations Cup
Northen Ireland-Wales
ko: 19:45 EuroSport (ger)
EuroSport (int'l)
EuroSport (nordic)
S4C Digital
Sky Sports 1 (uk)
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
~ EuroSport HD
~ Sky Sports HD1 (uk)
-
Sunday, 29th May
Major League Soccer (MLS)
New England-L.A. Galaxy
ko: 01:00 Setanta Africa
Russian Premier League - Week 11
CSKA Moscow-Kuban Krasnodar
ko: 11:00 NTV+ Nash Football
Sport+ (rus)
~ NTV+ HD Sport
Dutch Eredivisie - Play Off Final (2nd Leg)
Groningen-ASO Den Haag
ko: 11:30 Eredivisie Live 1
NTV+ Sport On-Line
Russian Premier League - Week 11
Zenit St Petersburg-Spartak Moscow
ko: 13:00 100 TV
NTV+ Nash Football
Dutch Divisional Play Offs - Promotion/Relegation Play-Off
Excelsior-Helmond Sport
ko: 13:30 Eredivisie Live 1
Danish Super Ligaen - Week 33
SonderjyskE-Brondby
ko: 15:00 Canal 9 (den)
Danish Super Ligaen - Week 33
FC Copenhagen-AaB Aalborg
ko: 15:00 TV3+ Denmark
Danish Super Ligaen - Week 33
Randers-Esbjerg
ko: 15:00 DR1
English Divisional Play Offs - League One Play Off - FINAL
Huddersfield Town-Peteborough United
ko: 15:00 Sky Sports 1 (uk)
~ Sky Sports HD1 (uk)
Russian Premier League - Week 11
Kryliya Sovetov-Rostov
ko: 15:15 NTV+ Nash Football
Swiss Cup (Swisscom Cup) - Final (St. Jakob-Park, Basel)
Neuchatel Xamax-Sion
ko: 15:30 RSI La 2
SF zwei
TSR 2
~ HD Suisse
Austrian OFB Cup - Final (Ernst-Happel-Stadion, Vienna)
Ried-Austria Lustenau
ko: 15:30 ORF Eins
~ ORF Eins HD
Slovenia Prva Liga Telekom - Week 36
Maribor-Domzale
ko: 16:00 Slovenia TV2
Norwegian Tippeligaen - Week 10
Aalesund-Viking
ko: 17:00 TV2 Sport 4 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 10
Start-Stabaek
ko: 17:00 TV2 Sport 3 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 10
Haugesund-Molde
ko: 17:00 TV2 Sport 2 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 10
Sogndal-Valerenga
ko: 17:00 TV2 Sport 1 (nor)
Russian Premier League - Week 11
FK Krasnodar-Dinamo Moscow
ko: 17:30 NTV+ Nash Football
Friendly International - 4 Nations Cup
Scotland-Ireland
ko: 18:30 EuroSport 2 (fra)
EuroSport 2 (ger)
EuroSport 2 (int'l)
EuroSport 2 (nordic)
Sky Sports 1 (uk)
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
~ Sky Sports HD1 (uk)
‡ Sky 3DTV [Ch 217]
D - 29/05/11 - 20:00 EuroSport (fra)
D - 29/05/11 - 20:00 EuroSport (nordic)
D - 29/05/11 - 22:00 EuroSport (int'l)
Friendly International - Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim
Germany-Uruguay
ko: 19:00 Arena Sport 4
NTV+ Sport On-Line
ZDF
~ NTV+ HD Sport
~ ZDF HD
Norwegian Tippeligaen - Week 10
Tromso-Brann
ko: 19:00 TV2 (norway)
~ TV2 HD (norway)
Italian Cup (Coppa Italia) - FINAL
Internazionale-Palermo
ko: 19:45 RAI 1
French Ligue 1 - Week 38
Arles-Sochaux
ko: 20:00 C+ France /SC
French Ligue 1 - Week 38
Bordeaux-Montpellier
ko: 20:00 C+ France /SC
French Ligue 1 - Week 38
Brest-Toulouse
ko: 20:00 C+ France /SC
French Ligue 1 - Week 38
Caen-Marseille
ko: 20:00 C+ France /SC
French Ligue 1 - Week 38
Lille-Rennes
ko: 20:00 C+ France /SC
French Ligue 1 - Week 38
Lorient-Auxerre
ko: 20:00 C+ France /SC
French Ligue 1 - Week 38
Monaco-Lyon
ko: 20:00 C+ France /SC
EuroSport (ger)
French Ligue 1 - Week 38
Nancy-Lens
ko: 20:00 C+ France /SC
French Ligue 1 - Week 38
St Etienne-Paris St Germain
ko: 20:00 C+ France /SC
French Ligue 1 - Week 38
Valenciennes-Nice
ko: 20:00 C+ France /SC
Reply With Quote
-
Sunday, 5th June
Friendly International - Santa Cruz
Bolivia-Paraguay
ko: 01:30 Al Jazeera Sport +7
Sport TV1
Major League Soccer (MLS)
Chivas USA-Portland
ko: 03:30 C+ Fotball (nor)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
~ C+ Sport HD (nordic)
Friendly International - St Mary's Stadium, Southampton
England U-21-Norway U-21
ko: 15:00 ESPN (uk & irl)
Sky Calcio 2
Sky Sport 1 (ita)
Sky Super Calcio
SportKlub (slo)
Sportklub (srb)
Friendly International - Warsaw
Poland-Argentina
ko: 16:00 Al Jazeera Sport +1
Sport TV1
TVP 1
TVP Sport
Italian Divisional Play Offs - Promotion Play Off: Semi Fnal (2nd Leg)
Varese-Padova
ko: 17:30 Sky Calcio 1
Toulon International U-20 Youth Festival - Group A
Colombia-Italy
ko: 17:30 EuroSport 2 (nordic)
Gol TV (america) **
Toulon International U-20 Youth Festival - Group A
Ivory Coast-Portugal
ko: 17:30 EuroSport (nordic)
Argentinean Primera División - Clausura Week 17
Quilmes-Boca Juniors
ko: 18:00 C+ Fútbol (esp)
Friendly Club Match
Real Mdrid-Bayern Munich
(i) All-Star Match
ko: 18:30 Sport 1 [DSF]
Sport TV1
Friendly International
Ukraine U-21-France U-21
ko: 19:45 Direct 8
Brazilian Série A - Round 3
Flamengo-Corintians
ko: 20:00 C+ Fútbol (esp)
Digi Sport (rom)
Gol TV (america) **
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
TV4 Sport
Italian Divisional Play Offs - Promotion Play Off: Semi Fnal (2nd Leg)
Novara-Reggina
ko: 20:00 Sky Calcio 1
Chilean Primera División - Apertura Semi Final (2nd Leg)
Univesidad Catolica-Union La Calera
ko: 22:00 TV Chile
Argentinean Primera División - Clausura Week 17
Huracan-Tigre
ko: 22:10 C+ Fútbol (esp)
CONCACAF Gold Cup - Group A
Costa Rica-Cuba
ko: 23:00 British EuroSport 2
EuroSport 2 (fra)
EuroSport 2 (ger)
EuroSport 2 (int'l)
EuroSport 2 (nordic)
Monday, 6th June
Argentinean Primera División - Clausura Week 17
River Plate-Colon Santa Fe
ko: 00:20 Al Jazeera Sport 2
C+ Fotball (nor)
C+ Fútbol (esp)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
Nova Sports 2 (hellas)
Premier Sports UK
Sport TV1
SportKlub+ (SE europe)
Reply With Quote
-
Monday, 6th June
CONCACAF Gold Cup - Group A
Mexico-El Salvador
ko: 01:00
- D - 06/06/11 - 12:30 EuroSport 2 (ger)
Toulon International U-20 Youth Festival - Group A
China-Mexico
ko: 17:00 Gol TV (america) **
Friendly International
Sweden U-21-Serbia U-21
ko: 18:15 TV4 Sport
Friendly International - Donetsk
Ukraine-France
ko: 20:00 ESPN (uk & irl)
Nelonen Pro 1
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
Viasat Football (swe)
Argentinean Primera División - Clausura Week 17
Independiente-Lanus
ko: 21:00 C+ Fútbol (esp)
Reply With Quote
-
Tuesday, 7th June
Argentinean Primera Division - Clausura Week 17
Velez Sarsfield-Godoy Cruz
ko: 01:15 Al Jazeera Sport 2
C+ Fotball (nor)
C+ Futbol (esp)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
Nova Sports 2 (hellas)
SportKlub+ (SE europe)
CONCACAF Gold Cup - Group B
Jamaica-Grenada
ko: 02:00
- D - 07/06/11 - 10:00 EuroSport 2 (ger)
CONCACAF Gold Cup - Group B
Honduras-Guatemala
ko: 04:00
- D - 07/06/11 - 12:30 EuroSport 2 (ger)
Friendly International - Melbourne
Australia-Serbia
ko: 10:30 RTS 1 (serbia)
Friendly International - Yokohama (Kirin Cup)
Japan-Czech Republic
ko: 11:30 CT4 Sport
UEFA EURO 2012 - Qualifiers - Group A
Azerbaijan-Germany
ko: 18:00 ARD Das Erste
Sport TV1
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
~ ARD Das Erste HD
D - 07/06/11 - 21:00 ESPN (uk & irl)
Friendly International - Salzburg
Russia-Cameroon
ko: 18:30 ORT Europe (1tv rus)
ORT Russia (Perviy)
SportDigital.tv
UEFA EURO 2012 - Qualifiers - Group E
Sweden-Finland
ko: 19:00 Dolce Sport
ESPN (uk & irl)
Sport TV2
TV4 Sweden
YLE TV1
UEFA EURO 2012 - Qualifiers - Group D
Bosnia-Herzegovina-Albania
ko: 19:15 BHT 1
Friendly International - Graz
Austria-Latvia
ko: 19:30 ORF Eins
~ ORF Eins HD
Friendly International - Liege (Belgium)
Italy-Ireland
ko: 19:45 Sky Sports 1 (uk)
~ Sky Sports HD1 (uk)
Friendly International - Puerto La Cruz
Venezuela-Spain
ko: 22:00 Sport TV2
CONCACAF Gold Cup - Group C
Panama-Guadeloupe
ko: 23:00 British EuroSport 2
EuroSport 2 (ger)
Friendly International - Ciudad Del Este
Paraguay-Bolivia
ko: 23:30 Sport TV1
-
Wednesday, 8th June
CONCACAF Gold Cup - Group C
United States-Canada
ko: 01:00
- D - 08/06/11 - 10:00 EuroSport 2 (ger)
Friendly International - Sao Paulo
Brazil-Romania
ko: 02:40 Sport TV1
Friendly International - Montevideo
Uruguay-Netherla$$$
ko: 19:30 Sport TV1
-
Thursday, 9th June
Italian Divisional Play Offs - Promotion Play Off: FINAL (1st Leg)
Padova-Novara
ko: 19:45 Sky Calcio 1
Friendly International - Stadion Wojska Polskiego, Warsaw
Poland-France
ko: 20:00 ESPN (uk & irl)
Sport TV1
TF 1
TVP 1
TVP Sport
~ TF 1 HD
Friday, 10th June
CONCACAF Gold Cup - Group A
Costa Rica-El Salvador
ko: 00:00
- H - 10/06/11 - 08:00 EuroSport 2 (ger)
Reply With Quote
-
Saturday, 11th June
CONCACAF Gold Cup - Group B
Jamaica-Guatemala
ko: 00:00
- D - 11/06/11 - 10:00 EuroSport 2 (ger)
Major League Soccer (MLS)
New York Red Bulls-New England
ko: 01:30 Arena Sport 1
C+ Fotball (nor)
C+ Futbol (esp)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
Digi Sport (hun)
CONCACAF Gold Cup - Group B
Grenada-Honduras
ko: 02:00
- D - 11/06/11 - 08:30 EuroSport 2 (ger)
Swedish Superettan - Week 11
Atvidaberg-Assyriska
ko: 15:00 TV4 Sport
Swedish Allsvenskan - Week 11
BK Hacken-IFK Norrkoping
ko: 15:00 C+ Extra 3 (swe)
C+ Fotball (nor)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
C+ Urheilu (fin)
~ C+ Sport HD (nordic)
UEFA U-21 European Championship 2011 - Group A
Belarus U-21-Iceland U-21
ko: 17:00 EuroSport (ger)
Sky Sports 1 (uk)
Sport TV1
TRK Futbol
TV2 Sport (den)
~ Sky Sports HD1 (uk)
Swedish Allsvenskan - Week 11
Kalmar-Gefle
ko: 17:00 C+ Extra 2 (swe)
C+ Fotboll (swe)
Swedish Allsvenskan - Week 11
Syrianska FC-Halmstad
ko: 17:00 C+ Extra 1 (swe)
UEFA U-21 European Championship 2011 - Group A
Denmark U-21-Switzerland U-21
ko: 19:45 EuroSport (fra)
SF zwei
Sky Sports 1 (uk)
Sport TV1
TRK Futbol
~ Sky Sports HD1 (uk)
D - 11/06/11 - 21:30 EuroSport (ger)
Italian Divisional Play Offs - Relegation Play Off: FINAL (2nd Leg)
Albinoleffe-Piacenza
ko: 19:45 Sky Calcio 1
Spanish Divisional Play Offs - Promotion Play Off Semi Final (2nd Leg)
Granada-Celta Vigo
ko: 20:00 C+ Liga (esp)
Friendly International
Paraguay-Romania
ko: 21:00 Sky Calcio 2
Sky Sport 1 (ita)
Sky Super Calcio
TVR 1
Major League Soccer (MLS)
Philadelphia Union-Real Salt Lake
ko: 21:00 C+ Fotball (nor)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
Brazilian Serie A - Round 4
Sao Paulo-Gremia
ko: 22:30 Arena Sport 1
C+ Futbol (esp)
Digi Sport (cze/svk)
Digi Sport (hun)
NTV+ Sport On-Line
Premier Sports UK
Setanta Ireland
SportKlub (pol)
CONCACAF Gold Cup - Group C
Canada-Guadeloupe
ko: 23:00 EuroSport 2 (ger)
Reply With Quote
-
Sunday, 12th June
CONCACAF Gold Cup - Group C
United States-Panama
ko: 01:00
- D - 12/06/11 - 16:30 EuroSport 2 (ger)
Major League Soccer (MLS)
Seattle Sounders-Vancouver
ko: 03:30 Arena Sport 1
C+ Fotball (nor)
C+ Futbol (esp)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
Digi Sport (hun)
Swedish Allsvenskan - Week 11
Elfsborg-Mjalby AIF
ko: 15:30 C+ Extra 2 (swe)
C+ Fotball (nor)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
~ C+ Sport HD (nordic)
UEFA U-21 European Championship 2011 - Group B
Czech Republic U-21-Ukraine U-21
ko: 17:00 Digi Sport 2 (rom)
EuroSport (fra)
EuroSport (ger)
ICTV (ukraine)
Sky Sports 1 (uk)
Sport TV1
~ Sky Sports HD1 (uk)
Swedish Allsvenskan - Week 11
AIK Stockholm-Malmo
ko: 18:00 C+ Extra 2 (swe)
C+ Fotball (nor)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
C+ Urheilu (fin)
~ C+ Sport HD (nordic)
Argentinean Primera Division - Clausura Week 18
Huracan-Velez Sarsfield
ko: 18:00 C+ Futbol (esp)
UEFA U-21 European Championship 2011 - Group B
Spain U-21-England U-21
ko: 19:45 Digi Sport 2 (rom)
EuroSport (fra)
EuroSport (ger)
Sky Sports 1 (uk)
Sport TV1
TRK Futbol
~ Sky Sports HD1 (uk)
Italian Divisional Play Offs - Promotion Play Off: FINAL (2nd Leg)
Novara-Padova
ko: 19:45 Sky Calcio 1
Brazilian Serie A - Round 4
Corinthians-Fluminense
ko: 20:00 Arena Sport 1
C+ Futbol (esp)
Digi Sport (cze/svk)
Digi Sport (hun)
NTV+ Football
SportKlub (pol)
SuperSport 3 [DigitAlb]
SuperSport 6 (za)
TV4 Sport
Spanish Divisional Play Offs - Promotion Play Off Semi Final (2nd Leg)
Elche-Valladolid
ko: 20:00 C+ Spain
~ C+ Spain HD
Argentinean Primera Division - Clausura Week 18
Estudiantes LP-River Plate
ko: 20:00 Sport TV2
Sportmania
Telekanal Futbol
Argentinean Primera Division - Clausura Week 18
Lanus-Argentinos Jnrs
ko: 22:10 C+ Futbol (esp)
CONCACAF Gold Cup - Group A
El Salvador-Cuba
ko: 23:00 EuroSport 2 (ger)
Monday, 13th June
Argentinean Primera Division - Clausura Week 18
Boca Juniors-Banfield
ko: 00:20 C+ Futbol (esp)
Telekanal Futbol
-
Monday, 13th June
CONCACAF Gold Cup - Group A
Mexico-Costa Rica
ko: 01:00
- D - 13/06/11 - 15:30 EuroSport 2 (ger)
Finnish Veikkausliiga - Week 9
Jaro Pietarsaari-JJK Jyvaskyla
ko: 16:30 C+ Urheilu (fin)
Norwegian Tippeligaen - Week 11
Stabaek-Aalesund
ko: 17:00 TV2 Sport 4 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 11
Molde-Start
ko: 17:00 TV2 Sport 3 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 11
Lillestrom-Odd Grenland
ko: 17:00 TV2 Sport 2 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 11
Haugesund-Viking
ko: 17:00 TV2 Sport 1 (nor)
Swedish Allsvenskan - Week 11
IFK Gotenberg-Djurgarden
ko: 18:00 C+ Aitio (fin)
C+ Extra 3 (swe)
C+ Fotball (nor)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
~ C+ Sport HD (nordic)
Swedish Allsvenskan - Week 11
Helsingborg-GAIS
ko: 18:00 C+ Extra 2 (swe)
C+ Fotboll (swe)
Swedish Allsvenskan - Week 11
Orebro-Trelleborg
ko: 18:00 C+ Extra 1 (swe)
Norwegian Tippeligaen - Week 11
Fredrikstad-Sarpsborg 08
ko: 19:00 TV2 (norway)
~ TV2 HD (norway)
Tuesday, 14th June
CONCACAF Gold Cup - Group B
Guatemala-Grenada
ko: 00:00
- D - 14/06/11 - 13:00 EuroSport 2 (ger)
Argentinean Primera Division - Clausura Week 18
Racing Club-Godoy Cruz
ko: 00:10 C+ Futbol (esp)
Reply With Quote
-
Tuesday, 14th June
CONCACAF Gold Cup - Group B
Guatemala-Grenada
ko: 00:00
- D - 14/06/11 - 13:00 EuroSport 2 (ger)
CONCACAF Gold Cup - Group B
Honduras-Jamaica
ko: 02:00
- D - 14/06/11 - 14:00 EuroSport 2 (ger)
UEFA U-21 European Championship 2011 - Group A
Switzerland U-21-Iceland U-21
ko: 17:00 Al Jazeera Sport +4
EuroSport (ger)
RAI Sport 1
SF zwei
Sky Sports 1 (uk)
~ Al Jazeera Sport HD1
~ Sky Sports HD1 (uk)
UEFA U-21 European Championship 2011 - Group A
Denmark U-21-Belarus U-21
ko: 19:45 Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +4
EuroSport (fra)
EuroSport (ger)
RAI Sport 1
Sky Sports 1 (uk)
~ Al Jazeera Sport HD1
~ Sky Sports HD1 (uk)
Wednesday, 15th June
CONCACAF Gold Cup - Group C
Canada-Panama
ko: 00:00
- H - 15/06/11 - 13:00 EuroSport 2 (ger)
Reply With Quote
-
Thursday, 16th June
CONMEBOL Copa Libertadores - Final (1st Leg)
Penarol-Santos FC
ko: 01:50 Premier Sports UK
Sport TV1
Norwegian Tippeligaen - Week 12
Odd Grenland-Valerenga
ko: 18:00 ** POSTPONED **
Norwegian Tippeligaen - Week 12
Tromso-Lillestrom
ko: 18:00 TV2 Sport 5 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 12
Stromsgodset-Molde
ko: 18:00 TV2 Sport 4 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 12
Start-Fredrikstad
ko: 18:00 TV2 Sport 3 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 12
Sogndal-Haugesund
ko: 18:00 TV2 Sport 2 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 12
Aalesund-Rosenborg
ko: 18:00 TV2 Sport 1 (nor)
Norwegian Tippeligaen - Week 12
Viking-Brann
ko: 19:00 TV2 (norway)
~ TV2 HD (norway)
Reply With Quote
-
Friday, 17th June
Friendly Club Match - 100 Years Austria Wien
Austria Vienna-Luis Figo Foundation
ko: 19:30 TW 1
-
Saturday, 18th June
UEFA U-21 European Championship 2011 - Group A
Iceland U-21-Denmark U-21
ko: 19:45 Sky Sports 1 (uk)
~ Sky Sports HD1 (uk)
H - 18/06/11 - 23:00 EuroSport (ger)
UEFA U-21 European Championship 2011 - Group A
Switzerland U-21-Belarus U-21
ko: 19:45 EuroSport (ger)
SF zwei
CONCACAF Gold Cup - Quarter Final
-To Be Decided-
ko: 22:00 EuroSport 2 (ger)
Brazilian Serie A - Round 5
Fluminense-Bahia
ko: 22:30 Digi Sport (cze/svk)
-
Saturday, 25th June
UEFA U-21 European Championship 2011 - Olympic Play-Off (3rd Place)
Belarus U-21-Czech Republic U-21
ko: 14:00 EuroSport (ger)
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
Friendly Club Match
Steaua Bucharest-Eintracht Frankfurt
ko: 17:00 Digi Sport 1 (rom)
UEFA U-21 European Championship 2011 - Final
Spain U-21-Switzerland U-21
ko: 19:45 CT4 Sport
EuroSport (ger)
RSI La 2
SF zwei
Sky Sports 1 (uk)
SuperSport 5 (za)
SuperSport Maximo
TSR 2
TV2 (denmark)
~ Sky Sports HD1 (uk)
Friendly Club Match
CFR Cluj-SV Grodig
ko: 20:00 Digi Sport 1 (rom)
-
Wednesday, 13th July
Copa America 2011 - Group C
Uruguay-Mexico
ko: 01:45 A Haber
C+ Fotball (nor)
C+ Liga (esp)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
C+ Urheilu (fin)
ESPN (uk & irl)
NTV+ Football
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sky Calcio 5
Sky Sport 1 (ita)
Sport TV1
SuperSport 1 [DigitAlb]
TV+ (bulgaria)
TVP Sport
~ C+ Liga HD
~ C+ Sport HD (nordic)
~ DigitAlb HD4
~ Sky Calcio HD1
~ Sky Calcio HD5
~ Sky Sport HD1 (ita)
~ Sport TV HD
Friendly Club vs National - Asia Tour
Guangdong Sunray Cave-Liverpool
(i) Stream: Home | Arsenal Player (http://player.arsenal.com/)
ko: 01:45 - - -
Friendly Club Match - Asia Tour
Malaysia Select XI-Arsenal
ko: 13:00 Digi Sport 1 (rom)
ESPN (uk & irl)
Fox Soccer Channel **
LFC TV
SuperSport 3 (za)
Friendly Club Match
CFR Cluj-Dinamo Moscow
ko: 15:00 Digi Sport 1 (rom)
FIFA Women's World Cup 2011 - Semi Final
France-United States
ko: 17:00 British EuroSport
CT4 Sport
EuroSport (fra)
EuroSport (ger)
EuroSport (int'l)
NRK 2
SuperSport 3 (za)
TV4 Sweden
ZDF
~ EuroSport HD
~ ZDF HD
D - 13/07/11 - 18:00 YLE FST 5
Friendly Club Match
Steaua Bucharest-Ajax
ko: 17:30 Digi Sport 1 (rom)
UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)
FC Kizbuhel-Panathinaikos
ko: 18:00 YES Sport 1
Friendly Club Match
Maccabi Haifa-Borac Banja Luca
ko: 18:15 Sport 1 [DSF]
Uhren Cup 2011
Trabzonspor-Racing Genk
ko: 18:30 - - -
UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)
FC Cologne-Spartak Moscow
ko: 19:00 HRT 2
Uhren Cup 2011
Basel-West Ham United
ko: 18:30 - - -
Friendly Club Match
PAOK Thessaloniki-CSKA Sofia
ko: 18:30 Nova Sports 2 (hellas)
UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)
Sturm Graz-Videoton Fehervar
ko: 19:30 Digi Sport (hun)
ORF Eins
~ ORF Eins HD
UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)
Skonto-Wisla Krakow
ko: 19:30 LTV 7 Latvia
Polsat Futbol
Polsat Sport
UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)
Bangor City-HJK Helsinki
ko: 19:30 S4C Digital
UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)
Linfield-BATE Borisov
ko: 19:45 - - -
UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (1st Leg)
Rosenborg-Breidablik
ko: 19:45 Viasat 4 (nor)
~ Viasat Sport HD (nor)
FIFA Women's World Cup 2011 - Semi Final
Japan-Sweden
ko: 19:45 British EuroSport
CT4 Sport
EuroSport (fra)
EuroSport (ger)
EuroSport (int'l)
NRK 2
SuperSport 3 (za)
TV4 Sweden
ZDF
~ EuroSport HD
~ ZDF HD
D - 13/07/11 - 20:35 YLE TV2
Copa America 2011 - Group B
Paraguay-Venezuela
ko: 23:15 A Haber
C+ Fotball (nor)
C+ Liga (esp)
C+ Sport 1 (den)
C+ Sport 1 (swe)
C+ Urheilu (fin)
ESPN (uk & irl)
NTV+ Football
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sky Calcio 5
Sky Sport 1 (ita)
Sport TV1
SuperSport 1 [DigitAlb]
TRK Futbol
TV+ (bulgaria)
TVP Sport
~ C+ Liga HD
~ C+ Sport HD (nordic)
~ DigitAlb HD4
~ Sky Calcio HD1
~ Sky Calcio HD5
~ Sky Sport HD1 (ita)
~ Sport TV HD
Reply With Quote
-
Tonight it's South African football, Pirates against Orlando Chiefs. Any european transponder sending? Plz hurry....!!!!
-
Matches Broadcast on TV : Tuesday 24.07.2012 CET(GMT+2)
Channels and times may change without prior notice
Tuesday
24/7/2012
alroudan Kuwaiti Futsal tournament 14:45
Bu Khalifa - Kuwait -- : -- Atom Sporting - Kuwait
Round: 1
Hall Etihad ( Al Daiya )
37°C
Group G
Kuwait Sport
Bahrain Sport 1
Alwatan Plus
LINE SPORT 1
***************************
Tuesday
24/7/2012
UEFA Champions League 15:00
Shakhter Karagandy - Kazakstan -- : -- Slovan Liberec - Czech Republic
Qualifying 2
Home match
0 : 1 Away game score
Sport 1 CZ
***************************
Tuesday
24/7/2012
alroudan Kuwaiti Futsal tournament 15:30
Samsung Babtain - Kuwait -- : -- AlTadamon - Kuwait
Round: 1
Hall Etihad ( Al Daiya )
37°C
Group G
Kuwait Sport
Bahrain Sport 1
Alwatan Plus
LINE SPORT 1
***************************
Tuesday
24/7/2012
Arsenal Pre-Season 15:45
Malaysian Super League Allstars -- : -- Arsenal FC - England
National Stadium Bukit Jalil
25°C
Alfa TV
Alfa Sports 2
Setanta Sport1
C+Sport (Sweden)
Serbia) Sport Klub)
Sport Klub (Slovenija)
ESPN America UK
***************************
Tuesday
24/7/2012
alroudan Kuwaiti Futsal tournament 16:15
Kuwait Future - Kuwait -- : -- Doania Sobat - Kuwait
Round: 1
Hall Etihad ( Al Daiya )
37°C
Group H
Kuwait Sport
Bahrain Sport 1
Alwatan Plus
LINE SPORT 1
***************************
Tuesday
24/7/2012
UEFA Champions League 18:00
Red Bull Salzburg - Austria -- : -- F91 Dudelange - Luxembourg
Qualifying 2
Red Bull Arena
19°C
Home match
0 : 1 Away game score
ORF 1
***************************
Tuesday
24/7/2012
FC.Barcelona Pre-season 18:00
Hamburger SV - Germany -- : -- FC Barcelona - Spain
Imtech Arena
24°C
Sky Calcio
ARD Eins Extra
Aljazeera Sport +2
***************************
Tuesday
24/7/2012
UEFA Champions League 19:00
FK Ekranas - Lithuania -- : -- Shamrock Rovers Dublin - Ireland
Qualifying 2
Aukstaitija Stadium
15°C
Home match
0 : 0 Away game score
Setanta Sport1
***************************
Tuesday
24/7/2012
UEFA Champions League 19:00
FC Zestafoni - Georgia -- : -- Neftchi Baku - Azerbaijan
Qualifying 2
David Abashidze Stadium
25°C
Home match
0 : 3 Away game score
1 TV (Georgia)
***************************
Tuesday
24/7/2012
AC Milan Pre-Season 19:00
Schalke 04 - Germany -- : -- AC Milan - Italy
Abu Dhabi Sports 1
DSF Sport
Alfa TV
Alfa Sports 2
Serbia) Sport Klub)
Sport Klub (Slovenija)
ESPN America UK
***************************
Tuesday
24/7/2012
UEFA Champions League 20:00
FC Basel 1893 - Switzerland -- : -- FC Flora - Estonia
Qualifying 2
St. Jakob Park
19°C
Home match
2 : 0 Away game score
SF2 Switzerland
TSI 2
***************************
Tuesday
24/7/2012
Jordan Cup football 22:00
Al Wehdat -- : -- Al Faisaly
Week: 1
King Abdullah Stadium
27°C
Away match
Jordan Sport
-
Football on TV 25/08/2012
Major League Soccer (USA): Philadelphia Union vs. Real Salt Lake (01:30)
ESPN UK (SD / HD)
Premier League (Russia) - Round 6: vs. Lokomotiv Moscow. Dinamo Moscow (11:30)
Polsat Sport Extra (SD / HD)
Al Jazeera Sport 6
Ma Chaîne Sport (SD / HD)
NTV Plus Nash Futbol
Ring.bg
Sports Plus Russia
Sport.Ro (SD / HD)
SportDigital.tv
Sportklub + (SE Europe) (SD / HD)
J-League (Japan) - Round 23: vs Kawasaki Frontale. Nagoya Grampus Eight (12:00)
Al Jazeera Sports 8
Al Jazeera Sports HD 1
Second Bundesliga (Germany) - Round 3: vs Duisburg. Dynamo Dresden (13:00)
Sky Bundesliga
Second Bundesliga (Germany) - Round 3: vs Energie Cottbus. St Pauli (13:00)
OTE Sport 2
Sky Bundesliga
T-Mobile Ekstraklasa (Polish) - Round 2: Podbeskidzie Bielsko-Biala vs. Manchester City (13:30)
CANAL + Sport (D) (SD / HD)
Polsat Sport (SD / HD)
Premier League (Scotland) - Round 4: Inverness CT vs. Celtic (13:45)
Setanta Africa
Sky Sports 4 (SD / HD)
Sport 1 (CZ / SK)
Sport 2 Hungary
SportDigital.tv
Sportklub Slovenija
Premier League (England) - Round 2: Swansea City vs. West Ham United (13:45)
6'Eren (SD / HD)
Abu Dhabi Sports HD 3
CANAL + Sport (FR) (SD / HD)
CANAL + Urheilu (FIN)
Digi Sport (CZ / SK)
Digi Sport 1 (HU)
Digi Sport 2 (RO)
GMG Football
Lig TV 3 (SD / HD)
Nova Sport (BG)
Nova Sports 1 (GR) (SD / HD)
Premier League World (SD / HD)
Euro Asia Setanta Sports
Sky Calcio 2 (SD / HD)
Sky Sports 2 (SD / HD)
Sky Super Calcio (SD / HD)
Russia Sport 1 (SD / HD)
Select Sport 1 HD (NL)
Sport TV 1 (SD / HD)
Sport TV Liga Inglesa HD
Sportklub Prime (SD / HD)
Tring Sport 1
TRK Football (SD / HD)
TV 2 Premier League HD 1
TV 2 Sport Premier League
Viasat Sweden Fotboll
Viasat Sweden Fotboll HD
Premier League (Russia) - Round 6: Zenit St Petersburg vs. Rubin Kazan (14:00)
100 TV
Polsat Sport Extra (SD / HD)
Lig TV 2 (SD / HD)
Ma Chaîne Sport (SD / HD)
NTV Plus Nash Futbol
Ring.bg
Sport 1 Ukraine
Sport TV 2 (SD / HD)
Sportklub + (SE Europe) (SD / HD)
Super League (Kosovo): Trepça vs. Besa (14:45)
SuperSport 5 (DigitAlb)
First Lig (Turkey) - Round 1: vs Boluspor. Adana Demirspor (15:00)
TRT 3 Spor
Bundesliga (Germany) - Round 1: Monchengladbach vs. Hoffenheim (15:30)
Dubai Sports 2
Sky Bundesliga
Sports Plus Russia
TRK Football Plus
Bundesliga (Germany) - Round 1: vs Freiburg. Mainz 05 (15:30)
Sky Bundesliga
Bundesliga (Germany) - Round 1: vs. Greuther Fürth. Bayern Munich (15:30)
Dubai Sports 1
TRT Haber
TRT HD
Eurosport 2 NEE (SD / HD)
Bein Sport 2 (SD / HD)
Canal + Liga (SP) (SD / HD)
CANAL + Multideporte 1
Eurosport 2 Nordic
GMG Sport 1
NTV Plus Football (SD / HD)
OTE Sport 1
OTE Sport HD
Sky Bundesliga
Sky Sports 2 HD (DE)
Sport TV 4
SuperSport 1 (DigitAlb) (SD / HD)
Bundesliga (Germany) - Round 1: Hamburg vs. Nuremberg (15:30)
OTE Sport 3
Sky Bundesliga
Sky Sport Extra HD (DE)
Bundesliga (Germany) - Round 1: vs Augsburg. Fortuna Düsseldorf (15:30)
Sky Bundesliga
T-Mobile Ekstraklasa (Polish) - Round 2: vs Widzew Lodz. Ruch Chorzow (15:45)
CANAL + Sport (D) (SD / HD)
Polsat Sport (SD / HD)
Championship (England) - Round 3: Blackburn Rovers vs. Leicester City (16:00)
Al Jazeera Sport 3
Al Jazeera Sport 5
Al Jazeera Sports HD 2
Bein Sport 1 (SD / HD)
Sport 1 Ukraine
Sportklub Slovenija
Vyscha Liha (Ukraine) - Round 7: Illichivets vs. Hoverla (16:00)
Inter +
TRK Football (SD / HD)
Allsvenskan (Sweden) - Round 20: Djurgarden vs. Helsingborg (16:00)
Canal + Extra 2 (S)
CANAL + Sport 1 (S)
CANAL + Sport HD (Scandinavia)
NB I (Hungary) - Round 5: vs. Györ ETO. Kecskemet (16:00)
Sport 1 Hungary
Premier League (England) - Round 2: Norwich City vs. Queens Park Rangers (16:00)
Abu Dhabi Sports HD 8
Sportklub Prime (SD / HD)
Premier League (England) - Round 2: Tottenham Hotspur vs. West Bromwich Albion (16:00)
Abu Dhabi Sports HD 3
Canal + Fútbol (SP) (SD / HD)
CANAL + Liga Campeones (SD / HD)
Lig TV 2 (SD / HD)
Sportklub Hrvatska
Sportklub Serbia (SD / HD)
TV 2 Premier League HD 1
Premier League (England) - Round 2: vs Sunderland. Reading (16:00)
Abu Dhabi Sports HD 4
Premier League (England) - Round 2: Aston Villa vs. Everton (16:00)
Abu Dhabi Sports HD 6
Sportklub + (SE Europe) (SD / HD)
Premier League (England) - Round 2: vs Southampton. Wigan Athletic (16:00)
Abu Dhabi Sports HD 7
Russia Sport 1 (SD / HD)
Premier League (England) - Round 2: Manchester United vs. Fulham (16:00)
Rossiya 2
Idman TV
Canal + Gol (GB) (SD / HD)
6'Eren (SD / HD)
Abu Dhabi Sports HD 5
CANAL + Sport (FR) (SD / HD)
CANAL + Urheilu (FIN)
Diem
Digi Sport (CZ / SK)
Digi Sport 1 (HU)
Digi Sport 1 (RO)
GMG Football
Lig TV 3 (SD / HD)
Premier League World (SD / HD)
Setanta Sports 1
Euro Asia Setanta Sports
Sky Calcio 2 (SD / HD)
Sky Super Calcio (SD / HD)
Select Sport 1 HD (NL)
Sport TV 1 (SD / HD)
Sport TV Liga Inglesa HD
TV 2 Premier League HD 1
TV 2 Sport Premier League
Viasat Sweden Fotboll
Viasat Sweden Fotboll HD
Premier League (Russia) - Round 6: vs. Terek Grozny. Spartak Moscow (16:30)
NTV Plus Nash Futbol
Premier League (Wales) - Round 2: Airbus UK vs. Carmarthen (16:45)
S4C (Red Button)
S4C Digital
Championship (Albania) - Round 1: The Tomori Berat vs. KF Tirana (17:00)
SuperSport 3 (DigitAlb) (SD / HD)
Championship (Albania) - Round 1: Laci vs. Besa Kavaje (17:00)
SuperSport 4 (DigitAlb) (SD / HD)
Ligue 1 (France) - Round 3: Nice vs. Lille (17:00)
TV 5 Monde Maghreb
Al Jazeera Sport 4
CANAL + France (SD / HD)
Sport TV 4 Sweden
Super Ligaen (Denmark) - Round 7: Randers vs. FC Copenhagen (17:00)
TV 2 Sport Denmark (SD / HD)
Gambrinus Liga (Czech Republic) - Round 5: vs. Marila Pribram. Dukla Prague (17:20)
CT 4 Sport (SD / HD)
Süper Lig (Turkey) - Round 2: vs Sivasspor. Mersin Idmanyurdu (18:00)
Lig TV 1 (SD / HD)
Taraftar 204
T-Mobile Ekstraklasa (Polish) - Round 2: Manchester City vs. Lech Poznan (18:00)
CANAL + (GB) (SD / HD)
Jupiler Pro League (Belgium) - Round 5: vs OH Leuven. Anderlecht (18:00)
Sportklub Poland
Liga 1 (Romania) - Round 6: vs. Otelul Galati. Gloria Bistrita (18:00)
Digi Sport 1 (RO)
Liga 1 (Romania) - Round 6: vs Universitatea Cluj. FC Brasov (18:00)
Dolce Sport (SD / HD)
Tippeligaen (Norway) - Round 20: vs Stromsgodset. Lillestrom (18:00)
TV 2 Sport 1 Norge
Serie A (Italy) - Round 1: Fiorentina vs. Udinese (18:00)
Al Jazeera Sport 1
Al Jazeera Sports HD 1
Arena Sport 3 HD (HR)
Arena Sport 4 (USA)
Bein Sport 1 (SD / HD)
Canal 8 Sport (DK)
CANAL + Multideporte 1
CANAL + Sport 3 (N / FIN)
CANAL + Sport Extra HD
NTV Plus Football 2 (SD / HD)
OTE Sport 2
OTE Sport HD
Setanta Ireland
Euro Asia Setanta Sports
Sky Calcio 1 (SD / HD)
Sky Super Calcio (SD / HD)
Sport TV 4
Sportklub Hungary
TRK Football Plus
TV 4 Sports Xtra HD
Super League (Greece) - Round 1: vs PAS Giannina. Platanias (18:15)
Nova Sports 3 (CYP)
Nova Sports 3 (GR)
Super League (Greece) - Round 1: AEK Athens vs. Asteras Tripolis (18:15)
Nova Sports 2 (CYP) (SD / HD)
Nova Sports 2 (GR) (SD / HD)
Blue Square Premier (England) - Round 4: vs Wrexham. Grimsby Town (18:15)
Premier Sports UK
Championship (England) - Round 3: Watford vs. Birmingham City (18:20)
Al Jazeera Sport 3
Al Jazeera Sport 5
Sky Sports 2 (SD / HD)
Slovak Sports TV
TV 2 Premier League HD 2
Vyscha Liha (Ukraine) - Round 7: Dynamo Kiev vs. Chornomorets Odessa (18:30)
2 +2
NB I (Hungary) - Round 5: vs Debrecen. Lombard Papa (18:30)
Sport 1 Hungary
Bundesliga (Germany) - Round 6: vs Sturm Graz. Admira (18:30)
Sky Sport 2 Germany
Sky Sport Austria
Bundesliga (Germany) - Round 6: Salzburg vs. Wiener Neustadt (18:30)
Sky Sport 2 Germany
Sky Sport Austria
Bundesliga (Germany) - Round 6: vs Mattersburg. Ried (18:30)
Sky Sport 2 Germany
Sky Sport Austria
Bundesliga (Germany) - Round 6: vs. Austria Vienna. Wacker Innsbruck (18:30)
Sky Sport 2 Germany
Sky Sports 2 HD (DE)
Sky Sport Austria
Bundesliga (Germany) - Round 1: vs Eintracht Frankfurt. Bayer Leverkusen (18:30)
TRT Haber
TRT HD
Eurosport 2 NEE (SD / HD)
Eurosport 2 Nordic
GMG Sport 1
NTV Plus Sport HD
NTV Plus Sport On-Line
OTE Sport 1
Sky 3D (DE)
Sky Bundesliga
Sky Sport 1 HD (DE)
SportmanÃa
SuperSport 1 (DigitAlb) (SD / HD)
Premier League (England) - Round 2: Chelsea vs. Newcastle United (18:30)
Rossiya 2
Idman TV
Canal + Gol (GB) (SD / HD)
6'Eren (SD / HD)
Abu Dhabi Sports HD 3
Canal + Fútbol (SP) (SD / HD)
CANAL + Liga Campeones (SD / HD)
CANAL + Sport (FR) (SD / HD)
CANAL + Urheilu (FIN)
Digi Sport (CZ / SK)
Digi Sport 1 (HU)
Digi Sport 2 (RO)
ESPN UK (SD / HD)
GMG Football
Lig TV 2 (SD / HD)
Nova Sports 1 (GR) (SD / HD)
Premier League World (SD / HD)
Sky Calcio 2 (SD / HD)
Sky Sport 1 Germany
Sky Sport Extra HD (DE)
Select Sport 1 HD (NL)
Sport TV 2 (SD / HD)
Sport TV Liga Inglesa HD
Sportklub Hrvatska
Sportklub Serbia (SD / HD)
Sportklub Slovenija
Tring Sport 1
TRK Football (SD / HD)
TV 2 Premier League HD 1
TV 2 Sport Premier League
Viasat Sweden Fotboll
Viasat Sweden Fotboll HD
Eredivisie (Netherla$$$) - Round 3: vs Utrecht. Zwolle (18:45)
Eredivisie Live HD
Sport TV 4 Sweden
Premier League (Russia) - Round 6: vs Rostov. Alania (18:45)
NTV Plus Nash Futbol
Liga Adelante (Spain) - Round 2: vs Sabadell. Villarreal (19:00)
Al Jazeera Sport 7
First Lig (Turkey) - Round 1: vs Adanaspor. Sanliurfaspor (19:00)
TRT 6
Süper Lig (Turkey) - Round 2: vs Orduspor. Eskisehirspor (19:00)
Lig TV 3 (SD / HD)
-
First Lig (Turkey) - Round 1: vs Samsunspor. Tavsanli Linyitspor (19:00)
TRT 3 Spor
LFP La Liga (Spain) - Day 2: Real Sociedad vs. Celta Vigo (19:00)
Al Jazeera Sports 2
Al Jazeera Sports HD 2
Canal 9 (DK)
Canal + Fotball (N)
Canal + Liga (SP) (SD / HD)
CANAL + Sport 1 (S)
CANAL + Sport HD (Scandinavia)
NTV Plus Football (SD / HD)
Sportklub Prime (SD / HD)
Tippeligaen (Norway) - Round 20: vs Odd Grenland. Brann (19:00)
Max Norge
Super League (Portugal) - Round 2: vs Sporting Braga. Beira-Mar (19:15)
Sport TV 1 (SD / HD)
First League (Poland) - Round 4: vs Cracovia Krakow. Stomil Olsztyn (19:45)
Orange Sport (UK)
Eredivisie (Netherla$$$) - Day 3: VVV-Venlo vs. ADO Den Haag (19:45)
Eredivisie Live 2
Ligue 1 (France) - Round 3: Nancy vs. Toulouse (20:00)
Al Jazeera Sport 4
TRK Football Plus
Ligue 1 (France) - Round 3: vs Valenciennes. Ajaccio (20:00)
Al Jazeera Sport 9
Ligue 1 (France) - Round 3: vs Reims. Sochaux (20:00)
Al Jazeera Sports 8
Ligue 1 (France) - Round 3: vs Rennes. Bastia (20:00)
Arena Sport 1 HD (HR)
Arena Sport 3 (USA)
Bein Sport 2 (SD / HD)
Sport TV 4 Sweden
Super League (Greece) - Round 1: vs Levadiakos. Panathinaikos (20:30)
Dolce Sport (SD / HD)
Nova Sports 2 (CYP) (SD / HD)
Nova Sports 2 (GR) (SD / HD)
Liga 1 (Romania) - Round 6: Rapid Bucharest vs. CFR Cluj (20:30)
Digi Sport 1 (RO)
Süper Lig (Turkey) - Round 2: vs Fenerbahçe. Gaziantepspor (20:45)
Lig TV 1 (SD / HD)
Taraftar 204
Süper Lig (Turkey) - Round 2: Akhisar Belediye vs. Genclerbirligi (20:45)
Lig TV 2 (SD / HD)
Taraftar 205
Serie B (Italy) - Round 1: Pro Vercelli vs. Ternana (20:45)
Sky Calcio 10
Serie B (Italy) - Round 1: vs Bari. Cittadella (20:45)
Sky Calcio 9
Serie B (Italy) - Round 1: vs Juve Stabia. Livorno (20:45)
Sky Calcio 8 (SD / HD)
Serie B (Italy) - Round 1: vs Varese. Ascoli (20:45)
Sky Calcio 7 (SD / HD)
Serie B (Italy) - Round 1: vs Padova. Virtus Lanciano (20:45)
Sky Calcio 6 (SD / HD)
Serie B (Italy) - Round 1: vs Crotone. Brescia (20:45)
Sky Calcio 5 (SD / HD)
Serie B (Italy) - Round 1: vs Empoli. Reggina (20:45)
Sky Calcio 4 (SD / HD)
Eredivisie (Netherla$$$) - Day 3: Ajax vs. NAC Breda (20:45)
Polsat Sport News
A La Carte 3
Al Jazeera Sport 6
CANAL + Sport Extra (Scandinavia)
Eredivisie Live HD
GMG Football
SportmanÃa
Sport TV 4 Sweden
Serie A (Italy) - Round 1: vs Juventus. Parma (20:45)
Idman TV
Al Jazeera Sport 1
Al Jazeera Sport 3
Al Jazeera Sports HD 1
Arena Sport 3 HD (HR)
Arena Sport 4 (USA)
Canal 8 Sport (DK)
Canal 9 (N)
Canal + Fútbol (SP) (SD / HD)
CANAL + Liga Campeones (SD / HD)
CANAL + Sport Extra HD
CANAL + Urheilu (FIN)
ESPN UK (SD / HD)
NTV Plus Football 2 (SD / HD)
OTE Sport 3
OTE Sport HD
Setanta Ireland
Euro Asia Setanta Sports
Sky Calcio 1 (SD / HD)
Sky Sport 1 Italia (SD / HD)
Sky Super Calcio (SD / HD)
Select Sport 1 HD (NL)
Sport TV 4
SportDigital.tv
Sportklub Hungary
TRK Football (SD / HD)
TV 4 Sports Xtra HD
Bundesliga (Germany) - Round 1: Stuttgart vs. Wolfsburg (20:45)
Dubai Sports 1
TRT Haber
TRT HD
Eurosport 2 NEE (SD / HD)
CANAL + Multideporte 1
Eurosport 2 Nordic
Sky Bundesliga
Sky Sport 1 HD (DE)
First Ozujsko HNL (Croatia) - Round 6: vs Dinamo Zagreb. NK Zagreb (21:00)
Arena Sport 1 (USA)
Arena Sport 2 HD (HR)
Liga Adelante (Spain) - Day 2: Real Madrid Castilla vs. Barcelona "B" (21:00)
Al Jazeera Sport 6
CANAL + 1 (SP) (SD / HD)
Sportklub Slovenija
LFP La Liga (Spain) - Day 2: Real Betis vs. Rayo Vallecano (21:00)
CANAL + Weekend (GB) (SD / HD)
Al Jazeera Sport 7
Canal 9 (DK)
Canal + Fotball (N)
CANAL + Sport 1 (S)
CANAL + Sport HD (Scandinavia)
La Sexta
OTE Sport 1
Sportklub + (SE Europe) (SD / HD)
LFP La Liga (Spain) - Round 2: Espanyol vs. Real Zaragoza (21:00)
Al Jazeera Sport 5
CANAL + Fotboll (S)
Canal + Liga (SP) (SD / HD)
CANAL + Sport 3 (N / FIN)
Digi Sport 2 (RO)
NTV Plus Football (SD / HD)
OTE Sport 2
Sports 2 (CZ / SK)
Sport 2 Hungary
Sport TV 2 (SD / HD)
Sportklub Prime (SD / HD)
Primera División (Argentina) - Torneo Inicial Round 4: Santa Fe vs Unión. Boca Juniors (21:10)
Al Jazeera Sports 1
Sportklub Poland
CANAL + Multideporte 2
GMG Sport 2
Nova Sports 4 (CYP)
Nova Sports 4 (GR)
Premier Sports UK
Ring.bg
Setanta Sports 1
Football Telekanal
Super League (Portugal) - Round 2: FC Porto vs. Guimar ~ aes Vitória (21:30)
RTP Internacional
A La Carte 5
Digi Sport 2 (HU)
Ma Chaîne Sport (SD / HD)
Nova Sports 3 (CYP)
Nova Sports 3 (GR)
Sport TV 1 (SD / HD)
Primera División (Chile) - Clausura Round 8: Colo Colo vs. Cobreloa (22:00)
TVN Chile
LFP La Liga (Spain) - Day 2: Malaga vs. Mallorca (23:00)
Idman TV
Al Jazeera Sports 2
Al Jazeera Sport 3
Al Jazeera Sports HD 2
Canal + Liga (SP) (SD / HD)
CANAL + Sport 1 (S)
Digi Sport 2 (RO)
NTV Plus Football (SD / HD)
Sky Sports 4 (SD / HD)
Sports 2 (CZ / SK)
Sport 2 Hungary
Sport TV 2 (SD / HD)
Sportklub Prime (SD / HD)
TRK Football (SD / HD)
Série A (Brazil) - Round 19: vs Vasco da Gama. Fluminense (23:30)
Al Jazeera Sports 1
Benfica TV
Canal + Fútbol (SP) (SD / HD)
CANAL + Liga Campeones (SD / HD)
Digi Sport 1 (RO)
Digi Sport 2 (HU)
GMG Football
SportDigital.tv
TRK Football Plus
TV 2 Sport 1 Norge
Série A (Brazil) - Round 19: vs Palmeiras. Santos FC (23:30)
PFC International
-
Football on TV 27/08/2012
Primera División (Argentina) - Torneo Inicial Round 4: River Plate vs. San Lorenzo (00:15)
Al Jazeera Sports 2
Sportklub + Poland
Canal + Fútbol (SP) (SD / HD)
CANAL + Liga Campeones (SD / HD)
Nova Sports 2 (CYP) (SD / HD)
Premier Sports UK
Setanta Sports 1
Sport TV 4
Sportklub + (SE Europe) (SD / HD)
Football Telekanal
Primera División (Chile) - Clausura Round 8: Universidad Católica vs. Unión La Calera (00:30)
TVN Chile
Major League Soccer (USA): L.A. Galaxy vs. FC Dallas (01:00)
Orange Sport (UK)
Al Jazeera Sports 8
Al Jazeera Sports HD 1
Arena Sport 2 HD (HR)
Arena Sport 3 (USA)
Canal 8 Sport (DK)
Canal + Fotball (N)
CANAL + Sport 1 (S)
CANAL + Sport HD (Scandinavia)
ESPN UK (SD / HD)
OTE Sport 1
SportDigital.tv
Sportklub Hungary
Major League Soccer (USA) vs. Sporting Kansas City. New York Red Bulls (03:00)
ESPN UK (SD / HD)
FIFA Women's World Cup Under-20 - Group D (Miyagi Stadium): United States vs. Germany (09:00)
Eurosport (DE) (SD / HD)
Eurosport
Eurosport HD
Al Jazeera Sport 1
Al Jazeera Sports HD 1
British Eurosport (SD / HD)
Eurosport (FR)
Eurosport Nordic (SD / HD)
FIFA Women's World Cup Under-20 - Group D (Saitama Stadium): China vs. Ghana (09:00)
Eurosport 2 NEE (SD / HD)
Eurosport 2
Eurosport 2 (DE)
Eurosport 2 (FR)
Eurosport 2 Nordic
FIFA Women's World Cup Under-20 - Group C (Miyagi Stadium): Norway vs. Argentina (12:00)
Eurosport (DE) (SD / HD)
Eurosport
Eurosport HD
British Eurosport (SD / HD)
Eurosport (FR)
Eurosport Nordic (SD / HD)
FIFA Women's World Cup Under-20 - Group C (Saitama Stadium): Canada vs. North Korea (12:00)
Eurosport 2 NEE (SD / HD)
Eurosport 2
Eurosport 2 (DE)
Eurosport 2 (FR)
Eurosport 2 Nordic
Super League (Kosovo): vs Prishtina. Vellaznimi (17:00)
SuperSport 5 (DigitAlb)
Veikkausliiga (Finland) - Round 23: Honka Espoo vs. VPS Vaasa (17:30)
Urho TV
Premier League (Russia) - Round 6: vs. Kuban Krasnodar. Volga (17:30)
NTV Plus Nash Futbol
Liga 1 (Romania) - Round 6: Astra Ploiesti vs. Chiajna Concordia (18:00)
Dolce Sport (SD / HD)
Liga 1 (Romania) - Round 6: vs Ceahlaul. Viitorul Constanta (18:00)
Digi Sport 1 (RO)
Gambrinus Liga (Czech Republic) - Round 5: vs Jablonec. Sparta Prague (18:00)
CT 4 Sport (SD / HD)
T-Mobile Ekstraklasa (Polish) - Round 2: Chasing Szczecin vs. Lechia Gdańsk (18:30)
CANAL + Sport (D) (SD / HD)
Eurosport 2 NEE (SD / HD)
Eurosport 2 Nordic
SportDigital.tv
Sports Tonight (Primetime)
First Lig (Turkey) - Round 1: vs Karsiyaka. Manisaspor (19:00)
TRT 3 Spor
TRT HD
Allsvenskan (Sweden) - Round 20: vs Malmo. GLF Su$$$vall (19:00)
Canal + Extra 2 (S)
Allsvenskan (Sweden) - Round 20: vs Mjällby AlF. Syrianska (19:00)
Canal + Extra 1 (S)
Tippeligaen (Norway) - Round 20: vs Fredrikstad. Aalesund (19:00)
TV 2 Zebra
Super Ligaen (Denmark) - Round 7: Horsens vs. AGF Arhus (19:00)
TV 2 Sport Denmark (SD / HD)
Allsvenskan (Sweden) - Round 20: vs Atvidaberg. IFK Norrköping (19:05)
Canal + Extra 3 (S)
CANAL + Sport 1 (S)
CANAL + Sport 3 (N / FIN)
CANAL + Sport HD (Scandinavia)
CANAL + Urheilu (FIN)
Super League (Greece) - Round 1: Panionios vs. Aris Thessaloniki (19:30)
Nova Sports 1 (CYP)
Nova Sports 1 (GR) (SD / HD)
LFP La Liga (Spain) - Day 2: Valladolid vs. Levante (20:00)
Idman TV
Bein Sport 1 (SD / HD)
Canal 8 Sport (DK)
Canal + Fotball (N)
CANAL + Fotboll (S)
Canal + Liga (SP) (SD / HD)
CANAL + Sport HD (Scandinavia)
Digi Sport 3 (RO)
NTV Plus Football (SD / HD)
OTE Sport 1
Sport TV 2 (SD / HD)
Sportklub Prime (SD / HD)
Eerste Divisie (Netherla$$$) - Day 3: Den Bosch vs. Dordrecht (20:00)
Eredivisie Live HD
Süper Lig (Turkey) - Round 2: vs Antalyaspor. Kayserispor (20:00)
Lig TV 1 (SD / HD)
Taraftar 204
Second Bundesliga (Germany) - Round 3: Erzgebirge Aue vs. FC Cologne (20:15)
Sport 1 Germany (SD / HD)
Eurosport 2 NEE (SD / HD)
Eurosport 2 Nordic
OTE Sport 2
Sky Bundesliga
Sky Sport 1 HD (DE)
Liga 1 (Romania) - Round 6: vs Vaslui. Steaua Bucharest (20:30)
Digi Sport 1 (RO)
FA WSL (England) - Round 9: Birmingham City vs. Bristol Academy (20:30)
ESPN UK (SD / HD)
Ligue 2 (France) - Round 5: vs Nantes. Le Mans (20:30)
Eurosport (FR)
Serie B (Italy) - Round 1: vs Cesena. Sassuolo (20:45)
Sky Calcio 1 (SD / HD)
Honra League (Portugal) - Round 4: Benfica 'B' vs. Belenenses (21:00)
Benfica TV
Super League (Portugal) - Round 2: vs. Sporting Lisbon. Rio Ave (21:15)
Ma Chaîne Sport (SD / HD)
Sport TV 1 (SD / HD)
Sportklub Serbia (SD / HD)
Sportklub Slovenija
LFP La Liga (Spain) - Round 2: Atlético Madrid vs. Athletic Bilbao (22:00)
Idman TV
NTV Spor (SD / HD)
Canal + Gol (GB) (SD / HD)
Al Jazeera Sports 2
Al Jazeera Sport 3
Al Jazeera Sports HD 1
Bein Sport 1 (SD / HD)
Canal 8 Sport (DK)
Canal + Fotball (N)
Canal + Liga (SP) (SD / HD)
CANAL + Sport 1 (S)
CANAL + Sport HD (Scandinavia)
CANAL + Urheilu (FIN)
Digi Sport 2 (RO)
NTV Plus Football (SD / HD)
OTE Sport 1
Sky Sports 1 (SD / HD)
Select Sport 1 HD (NL)
Sport TV 2 (SD / HD)
Sportklub Prime (SD / HD)
-
Football on TV 29/08/2012
Série B (Brazil) - Round 20: vs Atlético Paranaense. Joinville (00:30)
PFC International
Série B (Brazil) - Round 20: vs Goiás. América RN (2:50)
PFC International
DBU Pokal (Denmark) - Round 2: vs Nordvest. Brondby (17:30)
TV 3 + Denmark (SD / HD)
Premier League Under 21 (England): Manchester United vs. Tottenham (20:00)
MUTV - Manchester United TV
UEFA Champions League - Play-Off Phase (second meeting): Lille vs. FC Copenhagen (20:45)
nSport 109
Al Jazeera Sport 5
Arena Sport 2 (USA)
Arena Sport 3 HD (HR)
Bein Sport 1 (SD / HD)
Canal + Liga Campeones 2 (SD / HD)
CANAL + Urheilu (FIN)
Nova Sports 3 (GR)
Prima COOL
Ring.bg
Setanta Sports 1
Sky Calcio 2 (SD / HD)
Sky Sports Interactive (Red Button)
Sports Plus Russia
SuperSport 4 (DigitAlb) (SD / HD)
TV 3 + Denmark (SD / HD)
Viasat Fotball Norge
Viasat Sport Sweden
UEFA Champions League - Play-Off Phase (second meeting): Dynamo Kiev vs. Mönchengladbach (20:45)
1 +1
ZDF (SD / HD)
Az TV 1 Azerbijan
Rustavi 2
nPremium 3 HD
Al Jazeera Sport 6
Arena Sport 3 (USA)
CANAL + Multideporte 5
Nova Sports 7 (GR)
NTV Plus Football 2 (SD / HD)
Puls 4 (SD / HD)
Sky Sport 1 Germany
Sky Sports 2 HD (DE)
Sky Sports Interactive (Red Button)
Smart Spor 2 (SD / HD)
Sport TV 2 (SD / HD)
SuperSport 2 (DigitAlb) (SD / HD)
TV 6 Eesti
TV 6 Lithuania
Viasat Sport Norge
UEFA Champions League - Play-Off Phase (second encounter): Fenerbahçe vs. Spartak Moscow (20:45)
NTV Russia (0h)
NSA
2 +2
Idman TV
nSport (SD / HD)
Al Jazeera Sport 4
Arena Sport 2 HD (HR)
bTV Action
CANAL + Aitio (F)
CANAL + Liga Campeones (SD / HD)
Digi Sport 1 (HU)
Digi Sport 3 (RO)
Dolce Sport 2
ERT HD
GMG Football
NET (GR)
NTV Plus Football (SD / HD)
RTS 2 Serbia
Sky Calcio 1 (SD / HD)
Sky Sport 1 Germany
Sky Sport 3 Italia (SD / HD)
Sky Sports Interactive (Red Button)
Smart Spor (SD / HD)
Sport 1 Golf (NL)
Select Sport 1 HD (NL)
Sportklub Slovenija
SuperSport 3 (DigitAlb) (SD / HD)
TV 2 Sport Denmark (SD / HD)
Viasat Sweden Fotboll
Viasat Sweden Fotboll HD
Viasat Sport Baltic
UEFA Champions League - Play-Off Phase (second meeting): Celtic vs. Helsingborg (20:45)
1 TV Georgia (SD / HD)
Al Jazeera Sport 3
Al Jazeera Sport 9
Arena Sport 4 HD (HR)
Nova Sports 1 (GR) (SD / HD)
RTÉ Two (SD / HD)
Sky Sport 1 Germany
Sky Sports 2 (SD / HD)
Sky Sports Interactive (Red Button)
TV 6 Sweden
Viasat 4
Viasat Sport HD (N)
UEFA Champions League - Play-Off Phase (second meeting): CFR Cluj vs. Basel (20:45)
nPremium 4 HD
Al Jazeera Sport 1
Arena Sport 4 (USA)
Digi Sport 1 (RO)
Digi Sport 2 (HU)
Dolce Sport (SD / HD)
GMG Sport 1
NTV Plus Sport
RSI La 1 (SD / HD)
RTS Deux (SD / HD)
SF Zwei (SD / HD)
Sky Sport 1 Germany
Sky Sports Interactive (Red Button)
Sport 1 Tennis
Sport TV 4
Supercopa (Spain) - Final (second meeting): Real Madrid vs. Barcelona (22:30)
TVP 1 (SD / HD)
Star TV in Canada (SD / HD)
TVP Sport
Al Jazeera Sports 2
Al Jazeera Sport 3
Al Jazeera Sports HD 1
ATV Austria
Canal 9 (DK)
Canal + Fotball (N)
CANAL + France (SD / HD)
Digi Sport 2 (RO)
GMG Sport 1
Nova Sports 2 (GR) (SD / HD)
Sky Sports 3 (SD / HD)
Sport 1 (CZ / SK)
Sport 1 Hungary
Russia Sport 1 (SD / HD)
Select Sport 1 HD (NL)
Sport TV 1 (SD / HD)
Sportklub Prime (SD / HD)
SuperSport 1 (DigitAlb) (SD / HD)
TRK Football (SD / HD)
TV 4 Sports Xtra HD
TV + Bulgaria
Viasat Sport Baltic
-
Football on TV 30/08/2012
Copa Sudamericana - Round 2 (second meeting): Independiente vs. Boca Juniors (00:15)
Al Jazeera Sport 7
Arena Sport 1 HD (HR)
Benfica TV
Premier Sports UK
Sky Sport 1 Italia (SD / HD)
Sky Super Calcio (SD / HD)
Série A (Brazil) - Round 20: vs Coritiba. Internacional (00:30)
PFC International
Major League Soccer (USA): DC United vs. New York Red Bulls (02:00)
Orange Sport (UK)
Arena Sport 3 (USA)
Sportklub Hungary
Série A (Brazil) - Round 20: vs Fluminense. Corinthians (03:00)
Al Jazeera Sports 1
Arena Sport 1 (USA)
Digi Sport 1 (HU)
Digi Sport 1 (RO)
PFC International
SportDigital.tv
FIFA Women's World Cup U-20 - Quarterfinal (Olympic Stadium, Tokyo): Nigeria vs. Mexico (09:00)
Eurosport (DE) (SD / HD)
Eurosport
Eurosport HD
Al Jazeera Sports HD 1
British Eurosport (SD / HD)
Eurosport (FR)
Eurosport Nordic (SD / HD)
FIFA Women's World Cup U-20 - Quarterfinal (Olympic Stadium, Tokyo): Japan vs. South Korea (12:30)
Eurosport (DE) (SD / HD)
Eurosport
Australia HD
Al Jazeera Sports HD 1
British Eurosport 2
Eurosport 2 Nordic
UEFA Champions League: group stage draw vs. (17:45)
Eurosport (DE) (SD / HD)
Rustavi 2
Eurosport
Eurosport HD
nSport (SD / HD)
British Eurosport 2
bTV Action
CANAL + 1 (SP) (SD / HD)
CANAL + Liga Campeones (SD / HD)
Digi Sport 1 (HU)
Dolce Sport (SD / HD)
Eurosport (FR)
Eurosport Nordic (SD / HD)
Nova Sports 1 (GR) (SD / HD)
NTV Plus Football (SD / HD)
Puls 4 (SD / HD)
RTS 2 Serbia
Sky Sport 1 Italia (SD / HD)
Sky Sports News (SD / HD)
Sport 1 Hungary
SuperSport 2 (DigitAlb) (SD / HD)
TRK Football (SD / HD)
Viasat 4
Viasat Sweden Fotboll
Viasat Sweden Fotboll HD
Viasat Sport Baltic
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting) vs Dnipro. Slovan Liberec (18:00)
2 +2
Sports 2 (CZ / SK)
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): Dila Gori vs. MarÃtimo (18:00)
1 TV Georgia (SD / HD)
Sport TV 2 (SD / HD)
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): Heerenveen vs. Molde (19:00)
Eredivisie Live 2
TV 2 Zebra
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): Rosenborg vs. Legia Warsaw (19:00)
Orange Sport (UK)
Canal 9 (N)
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): PSV Eindhoven vs. Zeta (19:00)
Eredivisie Live HD
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): CSKA Moscow vs. AlK Stockholm (19:00)
NTV Plus Infokanal
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): Steaua Bucharest vs. Ekranas (19:30)
Pro TV International
Pro TV Chisinau
Pro TV Romania (SD / HD)
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting) vs. Sparta Prague. Feyenoord (19:30)
CT 4 Sport (SD / HD)
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting) vs Metalist Kharkiv. Dinamo Bucharest (20:00)
2 +2
Digi Sport 2 (RO)
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): Viktoria Plzen vs. Lokeren (20:15)
Fanda
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): Marseille vs. Sheriff Tiraspol (20:30)
CANAL + Sport (FR) (SD / HD)
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): Bordeaux vs. Red Star Belgrade (20:30)
Al Jazeera Sport 5
Bein Sport 1 (SD / HD)
Prva Srpska TV
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): Club Brugge vs. Debrecen (20:30)
Canvas (SD / HD)
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting) vs. Videoton Fehérvár. Trabzonspor (20:30)
Magyar 2 (M2) (SD / HD)
Smart Spor (SD / HD)
Capital One Cup (England) - Round 2: Northampton Town vs. Wolves (20:45)
Al Jazeera Sports 2
Al Jazeera Sport 3
Arena Sport 1 HD (HR)
Arena Sport 3 (USA)
Sky Sports 1 (SD / HD)
TV 2 Premier League HD 1
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): Internazionale vs. Vaslui (20:45)
Al Jazeera Sport 6
Digi Sport 1 (RO)
Sky Calcio 1 (SD / HD)
Sky Sport 1 Italia (SD / HD)
Sky Super Calcio (SD / HD)
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): Hannover 96 vs. Slask Wroclaw (20:45)
Kabel Eins (AT) (SD / HD)
Kabel Eins (CH)
Kabel Eins (DE) (SD / HD)
Polsat Sport (SD / HD)
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): Rapid Vienna vs. PAOK Thessaloniki (20:45)
ORF Eins (SD / HD)
OTE Sport 1
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): FC Twente vs. Bursaspor (21:00)
TRT 3 Spor
Eredivisie Live HD
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): AZ Alkmaar vs. Anży Makhachkala (21:00)
Rossiya 2
Eredivisie Live 2
Russia Sport 1 (SD / HD)
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): Newcastle United vs. Atromitos (21:00)
ITV 4 (SD / HD)
Nova Sports 2 (CYP) (SD / HD)
Nova Sports 2 (GR) (SD / HD)
Sports 2 (CZ / SK)
Viasat Fotball Norge
Viasat Sweden Fotboll
Viasat Sweden Fotboll HD
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): Liverpool vs. Hearts (21:05)
Al Jazeera Sport 4
Bein Sport 2 (SD / HD)
ESPN UK (SD / HD)
Setanta Sports 1
UEFA Europa League - Play-Off Phase (second meeting): Sporting Lisbon vs. Horsens (21:30)
Sport TV 1 (SD / HD)
-
Football on TV 03/10/2012
Copa Sudamericana - Round 3 (first meeting) vs Palmeiras. Millonarios (02:45)
Al Jazeera Sport 3
Al Jazeera Sport 5
Arena Sport 1 HD (HR)
Arena Sport 3 (USA)
Sky Sport 1 Italia (SD / HD)
Sky Super Calcio (SD / HD)
Kupasi Turkiye (Turkey) - Round 2: vs Kocaelispor. Karsiyaka (13:30)
Lig TV 2 (SD / HD)
Kupasi Turkiye (Turkey) - Round 2: Sancaktepe Belediye vs. Kayserispor (13:30)
A Haber (SD / HD)
Lig TV 3 (SD / HD)
UEFA Women's Champions League (second meeting) Potsdam vs. Li `ege Standard (14:00)
Eurosport (DE) (SD / HD)
Super Lige (Serbia) - Round 1: vs Javor. Red Star Belgrade (15:30)
Arena Sport 1 (USA)
Polish Cup (Poland) - Round 2 / L16: vs Flota Swinoujscie. Cracovia Krakow (15:30)
Orange Sport (UK)
AFC Asian Champions League - quarter-final (second meeting): Bunyodkur vs. Adelaide United (16:00)
Abu Dhabi Sports 1 (SD / HD)
Dawri Al & Al Kass Sport (SD / HD)
Al Jazeera Sports Global
NextGen Series Trophy - Group 1: Wolfsburg vs. Barcelona (17:30)
Eurosport (DE) (SD / HD)
Eurosport
Eurosport HD
British Eurosport (SD / HD)
Eurosport (FR)
Eurosport Nordic (SD / HD)
UEFA Champions League - (Group C) Day 2: Zenit St Petersburg vs. AC Milan (18:00)
NTV Russia (0h)
2 +2
Idman TV
Italia 1
nSport (SD / HD)
Al Jazeera Sport 1
Al Jazeera Sport 3
Al Jazeera Sports HD 2
Arena Sport 1 HD (HR)
Arena Sport 3 (USA)
Bein Sport 2 (SD / HD)
More Urheilu C (F)
Canal + Liga Campeones 2 (SD / HD)
Digi Sport 1 (RO)
Digi Sport 2 (HU)
Dolce Sport (SD / HD)
GMG Football
Nova Sports 1 (GR) (SD / HD)
NTV Plus Football (SD / HD)
RSI La 2 (SD / HD)
Sky Calcio 1 (SD / HD)
Sky Sport 1 Germany
Sky Sport 1 Italia (SD / HD)
Sky Sports 2 HD (DE)
Sky Sports 4 (SD / HD)
Smart Spor (SD / HD)
Select Sport 1 HD (NL)
Sport TV 2 (SD / HD)
SuperSport 2 (DigitAlb) (SD / HD)
TV 2 Sport Denmark (SD / HD)
Viasat Sweden Fotboll
Viasat Sweden Fotboll HD
Polish Cup (Poland) - Round 2 / L16: Jagiellonia Bialystok vs. Lechia Gdańsk (18:30)
TVN Turbo (SD / HD)
UEFA Women's Champions League (second meeting): Lyon vs. PK-35 Vantaa (18:30)
Eurosport 2 NEE (SD / HD)
British Eurosport 2
Eurosport (FR)
Eurosport 2
Eurosport 2 (DE)
Eurosport 2 Nordic
AFC Asian Champions League - quarter-final (second meeting): Al Hilal vs. Ulsan Horang-i (19:10)
Abu Dhabi Sports 1 (SD / HD)
Dawri Al & Al Kass Sport (SD / HD)
Al Jazeera Sports 2
Saudi Sports 1 (SD / HD)
UEFA Champions League - (Group D) Day 2: Manchester City vs. Borussia Dortmund (20:45)
TVP 1 (SD / HD)
NSA
ZDF (SD / HD)
2 +2
Az TV 1 Azerbijan
Rustavi 2
nPremium HD
Al Jazeera Sport 3
Al Jazeera Sports 8
Arena Sport 1 HD (HR)
CT 4 Sport (SD / HD)
Bein Sport Max 6
More Aitio C (F)
Digi Sport 1 (HU)
Digi Sport 2 (RO)
Nova Sports 3 (GR)
NTV Plus Football (SD / HD)
RTÉ Two (SD / HD)
RTS 1 Serbia
SF Zwei (SD / HD)
Sky 3D (IT)
Sky 3D (UK / IRL)
Sky Calcio 1 (SD / HD)
Sky Sport 1 Germany
Sky Sport 1 Italia (SD / HD)
Sky Sport Extra HD (DE)
Sky Sports 2 (SD / HD)
Sky Sports Interactive (Red Button)
Smart 3D
Smart Spor (SD / HD)
Sport 1 Voetbal (NL)
Sport TV 3
Sportklub Slovenija
STV 1 (item units)
SuperSport 2 (DigitAlb) (SD / HD)
TV 2 Sport Denmark (SD / HD)
Viasat Sport Baltic
Viasat Sport Sweden
UEFA Champions League - (Group D) Day 2: Ajax vs. Real Madrid (20:45)
nPremium 3 HD
Al Jazeera Sport 4
Al Jazeera Sports HD 1
Arena Sport 2 HD (HR)
Arena Sport 4 (USA)
Bein Sport 2 (SD / HD)
More Urheilu C (F)
CANAL + Liga Campeones (SD / HD)
Digi Sport 1 (RO)
Digi Sport 2 (HU)
Dolce Sport (SD / HD)
GMG Football
Nederland 3 (SD / HD)
Nova Sports 1 (GR) (SD / HD)
NTV Plus Sport HD
NTV Plus Sport
Prima COOL
Setanta Sports 1
Sky Calcio 3 (SD / HD)
Sky Sport 1 Germany
Sky Sport Extra Italia (SD / HD)
Sky Sports Interactive (Red Button)
Smart Spor 2 (SD / HD)
Select Sport 1 HD (NL)
Sport TV 2 (SD / HD)
SuperSport 1 (DigitAlb) (SD / HD)
TV 3 + Denmark (SD / HD)
Viasat Motor (SD / HD)
UEFA Champions League - (Group A) Day 2: Dynamo Kiev vs. Dinamo Zagreb (20:45)
1 +1
Al Jazeera Sport 7
Bein Sport Max 3
HRT 2
NTV Plus Basketball
Sky Calcio 7 (SD / HD)
Sky Sport 1 Germany
Sky Sports Interactive (Red Button)
Viasat Xtra 5
UEFA Champions League - (Group A) Day 2: FC Porto vs. Paris St Germain (20:45)
1 TV Georgia (SD / HD)
nSport 109
Al Jazeera Sport 5
Al Jazeera Sports HD 2
Arena Sport 3 (USA)
Arena Sport 4 HD (HR)
CANAL + France (SD / HD)
Digi Sport 3 (RO)
Dolce Sport 2
Nova Sports 7 (GR)
NTV Plus Football 2 (SD / HD)
RSI La 2 (SD / HD)
RTS Deux (SD / HD)
Sky Calcio 2 (SD / HD)
Sky Sport 1 Germany
Sky Sport 3 Italia (SD / HD)
Sky Sports Interactive (Red Button)
Sport 1 Golf (NL)
Sport TV 1 (SD / HD)
SuperSport 3 (DigitAlb) (SD / HD)
Viasat Sweden Fotboll
Viasat Sweden Fotboll HD
Viasat Xtra 2
UEFA Champions League - (Group B) Day 2: Schalke 04 vs. Montpellier (20:45)
Al Jazeera Sport 9
Bein Sport 1 (SD / HD)
Nova Sports 2 (GR) (SD / HD)
NTV Plus Tennis
Sky Calcio 6 (SD / HD)
Sky Sport 1 Germany
Sky Sports 2 HD (DE)
Sky Sports Interactive (Red Button)
Viasat Xtra 4
UEFA Champions League - (Group B) Day 2: Arsenal vs. Olympiacos (20:45)
nSport (SD / HD)
Al Jazeera Sports 2
Arena Sport 2 (USA)
Arena Sport 3 HD (HR)
Bein Sport Max 4
ERT HD
GMG Sport 2
NET (GR)
Setanta Ireland
Sky Calcio 4 (SD / HD)
Sky Sport 1 Germany
Sky Sports 4 (SD / HD)
Sky Sports Interactive (Red Button)
Sports Plus Russia
Sport TV 4
SuperSport 4 (DigitAlb) (SD / HD)
TV 6 Latvia
TV 6 Lithuania
Viasat 4
Viasat Xtra 1
UEFA Champions League - (Group C) Day 2: Anderlecht vs. Malaga (20:45)
2BE
Al Jazeera Sport 1
Bein Sport Max 5
Canal + Liga Campeones 2 (SD / HD)
Club RTL
NTV Plus Sport Soyuz
Sky Calcio 5 (SD / HD)
Sky Sport 1 Germany
Sky Sports Interactive (Red Button)
Viasat Xtra 3
-
Football on TV 12/10/2012
Série A (Brazil) - Round 29: vs Palmeiras. Coritiba (02:00)
Al Jazeera Sports 1
Digi Sport 3 (RO)
Série A (Brazil) - Round 29: vs Sport Recife. Gr ^ EMIO (02:00)
PFC International
UEFA European Under-21 2011/13 - Phase Play-Off (first meeting): Czech Republic vs. Russia (16:00)
Rossiya 2
CT 4 Sport (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group F (Round 3): Russia vs. Portugal (17:00)
RTP Internacional
Canal + Fútbol (SP) (SD / HD)
Canal + Liga (SP) (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group I (Round 3): Finland vs. Georgia (17:30)
1 TV Georgia (SD / HD)
Al Jazeera Sport 7
CANAL + Sport (FR) (SD / HD)
YLE TV 2
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group B (Round 3): Czech Republic vs. Malta (18:00)
CT 4 Sport (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group C (Round 3): Faroe Isla$$$ vs. Sweden (18:00)
Nova Sport (BG)
TV 2 Sport Denmark (SD / HD)
UEFA European Under-21 2011/13 - Phase Play-Off (first meeting): Germany vs. Switzerland (18:00)
Eurosport (DE) (SD / HD)
Eurosport 2 NEE (SD / HD)
British Eurosport 2
Eurosport (FR)
Eurosport 2
Eurosport 2 Nordic
RSI La 2 (SD / HD)
RTS Deux (SD / HD)
SF Zwei (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group C (Round 3): Kazakhstan vs. Austria (18:00)
Al Jazeera Sports 8
ATV Austria
UEFA European Under-21 2011/13 - Phase Play-Off (first meeting): France vs. Norway (18:45)
Direct 8
UEFA European Under-21 2011/13 - Phase Play-Off (first meeting): England vs. Serbia (19:00)
ESPN UK (SD / HD)
Sport 2 Hungary
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group B (Round 3): Armenia vs. Italy (19:00)
Rossiya 2
Al Jazeera Sport 1
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group E (Round 3): Albania vs. Iceland (19:00)
Digi Sport (CZ / SK)
SuperSport 1 (DigitAlb) (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group D (Round 3): Turkey vs. Romania (19:30)
Star TV Türkiye (SD / HD)
Xäzär TV
Al Jazeera Sport 7
Sport 1 Hungary
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group G (Round 3): vs Liechtenstein. Lithuania (19:30)
Lietuvos Rytas TV
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group B (Round 3): Bulgaria vs. Denmark (20:00)
BNT 1 (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group I (Round 3): Belarus vs. Spain (20:00)
Rossiya 2
Al Jazeera Sports 2
Sport TV 2 (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group E (Round 3): Switzerland vs. Norway (20:30)
RSI La 2 (SD / HD)
RTS Deux (SD / HD)
SF Zwei (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group A (Round 3): Serbia vs. Belgium (20:30)
RTBF La Une HD
Sport TV 4
VT4
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group D (Round 3): Netherla$$$ vs. Andorra (20:30)
Polsat Sport Extra (SD / HD)
Al Jazeera Sport 6
SBS 6 (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group A (Round 3): Macedonia vs. Croatia (20:30)
HRT 2
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group D (Round 3): Estonia vs. Hungary (20:30)
ETV Estonia
Magyar 1 (M1) (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group G (Round 3): Slovakia vs. Latvia (20:30)
Dajto
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group E (Round 3): Slovenia vs. Cyprus (20:45)
TV2 Slovenija
Sociable (Representations): Poland vs. South Africa (20:45)
TVP 1 (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group G (Round 3): Greece vs. Bosnia and Herzegovina (20:45)
Face TV
MEGA Channel
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group A (Round 3): Wales vs. Scotland (20:45)
Al Jazeera Sport 10
Sky 3D (UK / IRL)
Sky Sports 1 (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group C (Round 3): Ireland vs. Germany (20:45)
ZDF (SD / HD)
Al Jazeera Sports 8
Nova Sport (BG)
RTÉ Two (SD / HD)
Sky Sports 2 (SD / HD)
TV 2 Sport Denmark (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group H (Round 3): England vs. San Marino (21:00)
ITV 1 (SD / HD)
Rossiya 2
Ulster TV (SD / HD)
Idman TV
Al Jazeera Sport 3
Al Jazeera Sport 5
Bein Sport 1 (SD / HD)
Diem
Eredivisie Live HD
Sport 2 Hungary
Sport TV 1 (SD / HD)
Sociable (Representations): France vs. Japan (21:00)
TF 1 Suisse (SD / HD)
Orange Sport (UK)
Sport TV 3
TF-1 (SD / HD)
FIFA / CONMOBOL Qualifying for the World Cup 2014 - Round 9: Colombia vs. Paraguay (22:30)
Sport TV 4
FIFA / CONMOBOL Qualifying for the World Cup 2014 - Round 9: vs Bolivia. Peru (23:00)
Al Jazeera Sport 1
Sport TV 2 (SD / HD)
FIFA / CONMOBOL Qualifying for the World Cup 2014 - Round 9: Ecuador vs. Chile (23:00)
Sport TV 3
-
Football on TV 14/10/2012
First League (Poland) vs Flota Swinoujscie. Warta Poznan (12:30)
Orange Sport (UK)
League One (England) - Round 12: Preston N.E. round. Milton Keynes Dons (14:15)
Sky Sports 2 (SD / HD)
1 Ligaen (Denmark) - Round 13: vs Vejle BK. Hobro (16:00)
TV 2 Sport Denmark (SD / HD)
1 Liga (Russia) - Round 16: vs Ural. Neftekhimik (16:00)
Rossiya 2
League One (England) - Round 12: Shrewsbury Town vs. Walsall (16:30)
Sky Sports 2 (SD / HD)
Challenge Cup (Scotland) - semi-final: Cowdenbeath vs. Partick Thistle (17:05)
BBC Alba
Sociable (Representations) - (Commerzbank-Arena, Frankfurt): Germany vs. Italy (18:15)
Kabel Eins (AT) (SD / HD)
Kabel Eins (CH)
Kabel Eins (DE) (SD / HD)
Ligakupa (Hungary) - Group E (Round 4): Debrecen vs. Ujpest (18:30)
Sport 2 Hungary
-
Football on TV 16/10/2012
Sociable (Representations) - (Municipal Stadium, Wroclaw): Japan vs. Brazil (14:10)
Polsat Sport (SD / HD)
Al Jazeera Sports 2
Al Jazeera Sport 3
Al Jazeera Sports HD 1
Arena Sport 1 (USA)
Digi Sport 1 (HU)
FIFA World Cup - Qualification: Asia - Round 5 (Group A): Qatar vs. Uzbekistan (14:25)
Dawri Al & Al Kass Sport (SD / HD)
Al Jazeera Sports 1
FIFA World Cup - Qualification: Asia - Round 5 (Group B): Oman vs. Jordan (15:00)
Al Jazeera Sports 2
FIFA World Cup - Qualification: Asia - Round 5 (Group B): Iraq vs. Australia (16:15)
Eurosport (DE) (SD / HD)
Eurosport
Eurosport HD
Al Jazeera Sport 1
British Eurosport (SD / HD)
Eurosport (FR)
Eurosport Nordic (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group F (Round 4): Russia vs. Azerbaijan (17:00)
Idman TV
Sport TV 1 (SD / HD)
Sportklub + (SE Europe) (SD / HD)
UEFA European Under-21 2011/13 - Play-off phase (second meeting): Switzerland vs. Germany (17:30)
ARD Das Erste (SD / HD)
RSI La 2 (SD / HD)
RTS Deux (SD / HD)
SF Zwei (SD / HD)
UEFA European Under-21 2011/13 - Play-off phase (second meeting): Sweden vs. Italy (18:00)
Al Jazeera Sport 5
Sport TV 4 Sweden
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group I (Round 4): Belarus vs. Georgia (18:00)
Al Jazeera Sport 7
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group F (Round 4): Israel vs. Luxembourg (18:00)
TIN - The Israeli Network
UEFA European Under-21 2011/13 - Play-off phase (second meeting): Norway vs. France (18:00)
Direct 8
Al Jazeera Sport 4
UEFA European Under-21 2011/13 - Play-off phase (second meeting): Serbia vs. England (18:00)
ESPN UK (SD / HD)
RTS 2 Serbia
UEFA European Under-21 2011/13 - Play-off phase (second meeting): Denmark vs. Spain (18:30)
TV 2 Sport Denmark (SD / HD)
FIFA World Cup - Qualification: Asia - Round 5 (Group A): Iran vs. South Korea (18:30)
Al Jazeera Sports 1
IRIB TV 2
IRIB TV 3
Série B (Brazil) - Round 30: vs Atlético Paranaense. Avaà (20:00)
PFC International
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group H (Round 4): Ukraine vs. Montenegro (20:00)
Al Jazeera Sports 2
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group E (Round 4): Cyprus vs. Norway (20:00)
Max Norge
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group G (Round 4): Bosnia and Herzegovina vs. Lithuania (20:00)
BHT 1
OTE Sport 2
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group C (Round 4): vs Faroe Isla$$$. Ireland (20:00)
RTÉ Two (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group B (Round 4): Czech Republic vs. Bulgaria (20:00)
CT 4 Sport (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group D (Round 4): Romania vs. Netherla$$$ (20:00)
Al Jazeera Sport 6
SBS 6 (SD / HD)
Sport TV 3
SuperSport 2 (DigitAlb) (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group A (Round 4): Croatia vs. Wales (20:00)
Al Jazeera Sport 7
HRT 2
OTE Sport 3
Sky Sports 2 (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group G (Round 4): Slovakia vs. Greece (20:30)
OTE Sport 1
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group A (Round 4): Macedonia vs. Serbia (20:30)
Prva Srpska TV
RTRS
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group D (Round 4): Hungary vs. Turkey (20:30)
Star TV Türkiye (SD / HD)
Al Jazeera Sport 9
Magyar 1 (M1) (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group E (Round 4): Iceland vs. Switzerland (20:30)
RSI La 2 (SD / HD)
RTS Deux (SD / HD)
SF Zwei (SD / HD)
SuperSport 3 (DigitAlb) (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group E (Round 4): Albania vs. Slovenia (20:45)
Digi Sport (CZ / SK)
Digi Sport 1 (HU)
Sportklub Serbia (SD / HD)
SuperSport 1 (DigitAlb) (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group B (Round 4): Italy vs. Denmark (20:45)
KNR TV
RAI 1
Al Jazeera Sport 1
Al Jazeera Sports HD 1
Bein Sport 1 (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group A (Round 4): Belgium vs. Scotland (20:45)
BBC 1 Scotland
Al Jazeera Sport 10
Canvas (SD / HD)
Club RTL
ESPN UK (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group C (Round 4): Germany vs. Sweden (20:45)
ARD Das Erste (SD / HD)
Al Jazeera Sport 4
Bein Sport 2 (SD / HD)
Eredivisie Live HD
Kanal 5 (S)
Sport TV 2 (SD / HD)
TV 2 Sport Denmark (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group C (Round 4): Austria vs. Kazakhstan (20:45)
ORF Eins (SD / HD)
Viasat Sweden Fotboll
Viasat Sweden Fotboll HD
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group H (Round 4): Poland vs. England (21:00)
TVP 1 (SD / HD)
ITV 1 (SD / HD)
Ulster TV (SD / HD)
Polsat Sport (SD / HD)
Al Jazeera Sport 3
Al Jazeera Sport 5
Sport TV 4
SportDigital.tv
SuperSport 2 (DigitAlb) (SD / HD)
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group I (Round 4): Spain vs. France (21:00)
TF 1 Suisse (SD / HD)
Idman TV
Orange Sport (UK)
Al Jazeera Sports 2
Digi Sport 2 (RO)
Sport TV 1 (SD / HD)
Sportklub Prime (SD / HD)
TF-1 (SD / HD)
TV 10 Sweden
TV 2 Sport Norge
TVE La Primera
FIFA / UEFA Qualifying for the World Cup 2014 - Group F (Round 4): Portugal vs. Northern Ireland (21:45)
RTP Internacional
Samanyolu Haber
Al Jazeera Sports 8
RTP-1 (SD / HD)
Sky Sports 1 (SD / HD)
FIFA / CONMEBOL Qualifying for the World Cup 2014 - Round 10: vs Bolivia. Uruguay (23:00)
Al Jazeera Sport 7
Arena Sport 1 (USA)
Sport TV 3
-
Matches Broadcast on TV: 02-11-2012.
Channels and times may change without prior notice
#####################################
Friday
02/11/2012
Asian Handball Club Championship 11:00 Thamen Alhujaj - Iran -- : -- AlAhli - Bahrain Round: 1
Group C
Friday
02/11/2012
FIFA Futsal World Championship 12:00 Morocco -- : -- Panama Round: 1
Group B
Friday
02/11/2012
FIFA Futsal World Championship 12:00 Argentina -- : -- Mexico Round: 1
Group D
Friday
02/11/2012
Qatar Stars League 13:00 Qatar -- : -- AlKhuraitiat Week: 6
Suheim Bin Hamad Stadium
31°C
Away match
Friday
02/11/2012
Qatar Stars League 13:00 Umm salal -- : -- AlWakra Week: 6
Away match
Friday
02/11/2012
Asian Handball Club Championship 13:00 AlKuwait SC - Kuwait -- : -- Al Sadd - Lebanon Round: 1
Group A
Friday
02/11/2012
Kuwaiti League 13:15 AlSalmiyah -- : -- AlQadsia Week: 8
Thamer Stadium
26°C
Home match
Friday
02/11/2012
FIFA Futsal World Championship 14:00 Spain -- : -- Iran Round: 1
Group B
Friday
02/11/2012
Omani League 14:45 AlNasr -- : -- Al Suwaiq Week: 4
AlSaada Sports Complex Stadium
29°C
Away match
Friday
02/11/2012
Bahraini Premiere League 15:00 AlNajma -- : -- Malkia Week: 6
Al Muharraq Stadium
27°C
Friday
02/11/2012
Qatar Stars League 15:30 AlRayyan -- : -- AlSadd Week: 6
Ahmed Bin Ali Stadium (Alrayyan Club)
31°C
Away match
Friday
02/11/2012
Moroccan Pro League 15:30 Raja de Beni Mellal -- : -- FAR Rabat Week: 6
Complexe Sportif Municipal de Kaasba Tadla
20°C
Away match
Friday
02/11/2012
Asian Handball Club Championship 16:00 Al-Jaish - Qatar -- : -- Al-Ahli - United Arab Emirates Round: 1
Group A
Friday
02/11/2012
Kuwaiti League 16:15 AlSalibikhaet -- : -- Kazma Week: 8
AlSalibikhaet Stadium
26°C
Home match
Friday
02/11/2012
Bahraini Premiere League 16:45 AlHala -- : -- ALRiffa Week: 6
Al Muharraq Stadium
27°C
Friday
02/11/2012
African Confederation Cup 17:00 Al-Hilal - Sudan -- : -- Djoliba AC - Mali Semi-finals
Away match
Friday
02/11/2012
Asian Handball Club Championship 18:00 Mudhar - Saudi Arabia -- : -- KING SOO - China Round: 1
Group C
Friday
02/11/2012
French League 1st Div. 19:45 Brest -- : -- Lorient Week: 11
Stade Francis le Ble
6°C
Away match
Friday
02/11/2012
Moroccan Pro League 20:00 Raja Club Athletic -- : -- Olympic Club de Safi Week: 6
Stade Mohammed V
21°C
Away match